Skoči na vsebino

Yamaha xvs950 ali kawasaki vn900classic


Jozlo

Priporočene objave

torej baddad potrjuje moj zacetni predlog o evropskem klasiku. lepo da se strinjamo ;)

Pa veš da evropski klasiki niso za vsakega :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa s časom se pripravi na bolečine v križu!

Če si trd in nesproščen na motorju, ti noben super dupe udoben motor ne bo pomagal. Tudi Zlato Krilo ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ti men Miško :glare: kje sem omenil jozlotu naj si rajši kupi enduro,res si en Mujo :P

Ok, škoMi, tukaj (Objavljeno  Včeraj , 15.23) res ne gre za noben kozolec agit prop.  :rolleyes: 

Res sem en Mujo!  :smoke: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, škoMi, tukaj (Objavljeno  Včeraj , 15.23) res ne gre za noben kozolec agit prop.  :rolleyes: 

Res sem en Mujo!  :smoke: 

Ah ne sekiraj se tud taki morte bit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teža je problem. Pa ne takrat, ko spelješ (ponavadi to hitro čoperisti poudarijo, da je med vožnjo ne čutiš), ampak takrat, ko moraš na hitro ustavit, ker ti nekdo izslili prednost itd...

Če to prišteješ k večinoma podhranjenim bremzam na čoperjih in neizkušenosti začetnikov, imaš lahko problem hitro tu.

 

Lahko te rešuje le lagana vožnja, kar pa večinoma res počnejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lepo ste se razgovorili, drugače pa hvala za nasvete, bom upošteval!!!

 

Kapo dol, če u tej solati znaš najti uporabn nasvet. :D  

 

 

Teža je problem. Pa ne takrat, ko spelješ (ponavadi to hitro čoperisti poudarijo, da je med vožnjo ne čutiš), ampak takrat, ko moraš na hitro ustavit, ker ti nekdo izslili prednost itd...

Če to prišteješ k večinoma podhranjenim bremzam na čoperjih in neizkušenosti začetnikov, imaš lahko problem hitro tu.

 

Lahko te rešuje le lagana vožnja, kar pa večinoma res počnejo.

 

Ja, 250 kilska zadeva z 45 konji in človekom ki si želi cruiserja  v sedlu, je često predmet izsiljevanj in posledično črne kronike. . V KATEREM VESOLJU ŽE?

 

V mojem sicer betežnem spominu zadnjih par let ne pomnim usodne nesreče z kromastim motorjem. Razn Možaka med Ajdovščino in Vipavo, ki je bil žrtev prepočasne vožnje in ga je med prehitevanjem z avtom nervozna gospodinja poslala v večna lovišča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teža je problem. Pa ne takrat, ko spelješ (ponavadi to hitro čoperisti poudarijo, da je med vožnjo ne čutiš), ampak takrat, ko moraš na hitro ustavit, ker ti nekdo izslili prednost itd...

Če to prišteješ k večinoma podhranjenim bremzam na čoperjih in neizkušenosti začetnikov, imaš lahko problem hitro tu.

 

Lahko te rešuje le lagana vožnja, kar pa večinoma res počnejo.

 

Kaj pa, kot opcija, Guzzi-jeva Nevada? Tam s težo ne bo težav, je nizka, zavore Brembo, videz klasika, pozicija na motorju pokončna in s tem hrbtenici prijazna..., navor že v nizkem območju vrtljajev, pa tudi tistih cca 50 KM na 750 ccm motorju bo več kot dovolj za vožnjo v stilu čoperistov...meni  je  :wub:, da bi jo kar imel (ma jo enkrat tudi bom) ....informacij iz prve roke pa na tem forumu skoraj ni. Imajo svojega, a zgleda da raje uživajo na svojih Guzzijih, kot da o tem na veliko debatirajo ...skratka moped za uživat, ne za dirkat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral kaj dosti zgornjih postov. Če žei zbiraš med Yamo XVS 950 ali Kawo VN 900 ne boš odkril tople vode.  V glavnem ne moreš zgrešit. Če že, bi se sam odločil za Kavasakija. Zakaj? Preprosto, ker mi je bolj všeč. Drugače pa ista jajca kot ostali cruserji, choperji........No ja kakšnega Rocketa z odprtimi rori se ne bi branil. Obisk iz Anglije je dvignil na noge celo sosesko.

 

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guzzi.....California... :wub: :wub:  mokre sanje najstniških let. Potem Harley, Heritage softail. No, sedanji Classic je pač moje realno stanje. In ni mi žal.

P.s -pa rori morajo vsaj malo grmet. :devil: :naughty: :naughty:

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim sem nekje prebral ( mogoče tudi tukaj ) da sta Moto Guzzi Nevada ali pa California sumljive kvalitete!? Baje da naj bi bilo kar precej problemov s temi italijanskimi choperji. Pa verjetno je za ne-primorce še servis problem!? Sta mi pa oba všeč in bi imel kakšnega kot drugi motor, vendar kot sem že predhodno napisal, me skrbi za hrbtenico. 20 let nazaj sem imel Yamaho Virago 250. In takrat sem prvič v življenu imel težave s križem, pa se bil še mulc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim sem nekje prebral ( mogoče tudi tukaj ) da sta Moto Guzzi Nevada ali pa California sumljive kvalitete!? Baje da naj bi bilo kar precej problemov s temi italijanskimi choperji. Pa verjetno je za ne-primorce še servis problem!? Sta mi pa oba všeč in bi imel kakšnega kot drugi motor, vendar kot sem že predhodno napisal, me skrbi za hrbtenico. 20 let nazaj sem imel Yamaho Virago 250. In takrat sem prvič v življenu imel težave s križem, pa se bil še mulc.

 

Ah, Saladin...če bi vse verjel, kar preberem....mogoče je pa tudi res! Položaj na Nevadi pa ni takšen, kot na Viragu (Californiji) z nogami naprej in ni bojazni za težave s križem. Saj ravno zato tudi vidim ta motor kot zanimivo opcijo prej omenjenim čoperjem, poleg zelo nizke teže, dobrih zavor za ta segment... Zaradi teh lastnosti lahko ta motor poleg tistih uživaških voženj uporabljaš tudi kot vsakodnevno uporabno vozilo , npr. v službo, po opravkih....se mi zdi spregledan vozniku prijazen motor...mogoče pa gre iskati krivdo pri nezainteresiranem zastopniku, ki nima niti sproti ažuriranih internetnih strani, s pomankljivimi podatki....

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče obstaja kje kakšen primerjalen test cruiserjev srednjega razreda...? Motorrad je svoje dni dokaj nepristranski pri teh testih. Če ni bilo zraven BMW, seveda.

Evo -nekaj na brzino...

http://www.dirkmanderbach.com/nonpublic/Presseberichte/Trittbrettfahrer.pdf?PHPSESSID=689448931b8d255b09055a2eef28a208

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče obstaja kje kakšen primerjalen test cruiserjev srednjega razreda...? Motorrad je svoje dni dokaj nepristranski pri teh testih. Če ni bilo zraven BMW, seveda.

Pa kaj res ne gre v vsaki temi brez omembe bmfla...... :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je nekaj dobro, se o tem govori povsod, tudi če skoraj ni razloga, he-he.. Saj poznamo ono basen o lisici in kislem grozdju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kapo dol, če u tej solati znaš najti uporabn nasvet. :D

 

 

 

Ja, 250 kilska zadeva z 45 konji in človekom ki si želi cruiserja  v sedlu, je često predmet izsiljevanj in posledično črne kronike. . V KATEREM VESOLJU ŽE?

 

V mojem sicer betežnem spominu zadnjih par let ne pomnim usodne nesreče z kromastim motorjem. Razn Možaka med Ajdovščino in Vipavo, ki je bil žrtev prepočasne vožnje in ga je med prehitevanjem z avtom nervozna gospodinja poslala v večna lovišča

 

Ne pametuj preveč - sem napisal, da se je pametno počasi vozit s temi zadevami. Beri bolje.

 

 

 

Sicer pa: 250 kil in švohnih 45 KM je prekleto veliko, če primerjaš z avtom. To bi bilo 180KM na eno tono težkem avtu. Slabo? Ne bi rekel.

Za primerjavo: nedvoumno športni Clio 200RS ima slabšo razmerje teža/moč: ima 200KM in težo okoli 1200 kg.  (= 166KM/tono)

http://www.avto-magazin.si/vozili-smo/vozili-smo-renault-clio-rs-200-edc/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi in vozi (pa karkoli ze). ce ga bos cez tri leta se imel bos "cuden" (pa ne zaradi ostalih, temvec da se se nisi navadil, ti ni ratal "premali"). BTDT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi in vozi (pa karkoli ze). ce ga bos cez tri leta se imel bos "cuden" (pa ne zaradi ostalih, temvec da se se nisi navadil, ti ni ratal "premali"). BTDT.

WTF?  :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je? ti narisem ali kaj ne razumes? se vedno vozis istega s katerim si zacel? in ce ne zakaj ne? capisc`?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva  dni  nazaj  kupil  kawasakija  vn  900  classic.z  njim  naredil  130  km    in  uzival  vsak  km.lepo  se  sedi  križ  te  ne  boli  navora  čuda  bomba.aja  pa  to  je  prvi  chopper  ki   ga  vozim.bomba  motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva  dni  nazaj  kupil  kawasakija  vn  900  classic.z  njim  naredil  130  km    in  uzival  vsak  km.lepo  se  sedi  križ  te  ne  boli  navora  čuda  bomba.aja  pa  to  je  prvi  chopper  ki   ga  vozim.bomba  motor

Srečno vožnjo ti želim. Da bo z njim obilo užitkov, pa tako vemo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!