Skoči na vsebino

Ducati ST 2/Triumph ST/Moto Guzzi V11


DELPHI

Priporočene objave

Letos nameravam kupiti nov moped. Zanimajo me izkusnje z naštetimi modeli iz prve roke (ne neki stereotipi in "od kolega sosed"....). Hvala.

DELPHI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od naštetih sem se že vozil z v 11 in st 4. To sta v bistvu čisto drugačna motorja in se jih ne da primerjat. Guzzi je bolj namenjen manjšim hitrostim sal nima nevem kake vetrne zaščite, je pa meni osebno bolj všeč za peljat saj je bolj udoben za vozit. Tu prevsem mislim na položaj voznika na motorju, bolj mehko sedišče in več navora iz nižjih obratov, medtem ko pa pri ducatiju lahko pohvalim dobro vetrno zaščito, večjo hitrost in več prostora za vožnjo v dvoje. Odločil se boš pa sam, odvisno za kaj potrebuješ motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delphi, pozdravljen v najboljši družbi na netu. Veš, je tukaj gori ogromno folka, ki ti zna svetovat o vsem živem kar se tiče motoristike. Poglej med stvari, ki ti jih je podal naš moderator ATA Ice.

Če pa že sprašuješ po teh treh motorjih pa je moje skromno mnenje daleč spredaj za TRIUMPHA SPRINTA ST. Pa ne, da bi imel kaj proti Duci ali Guzzi ampak italijani...?

ST, odlikuje dobra lega na cesti, lepa oblika motocikla, dobri materjali, odličen motor, ki enakomerno vleče v vseh vrtjajih, fantastične zavore, dobra vetrovna zaščita, na njem se lepo in dobro sedi tako spredaj kot zadaj.........itd.

Pokliči firmo IPS, g. Marjana Jezo na tel;01/500-58-72. Mislim, da imajo tudi za ST dodaten popust, če ga naročiš še v tem mesecu. Dobava motorja predvidoma čez 1mesec (konec februarja).

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem trem hvala za odgovor. Rocky, to kar si napisal me ravno najbolj matra. Najbolj me "srbi" Ducati, ne vem pa ali še vedno drži mit o italijanski nezanesljivosti. Triumph je vse kar si napisal, se mi pa zdi nekoliko preveč popoln, skoraj sterilen.

In seveda hvala za dobrodošlico.

DELPHI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem pa ali še vedno drži mit o italijanski nezanesljivosti

DELPHI

Za Ducati to ne velja več od leta 1995 naprej, ko so tovarno kupili Amerikanci ... :wink: ... z zanesljivostjo mojega motorja pa to lahko samo potrdim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od naštetih treh sem sprobala samo Guzzija V11. Se mi zdi bolj cafe racer kot motor za resno vožnjo. Res precej piha (ne vem, kako je pri drugih cestakih, ker jih nisem vozila), mene je nad 130 skoraj odpihnilo, uležt se na motor se mi pa ne zdi fora, vsaj ne pri taki hitrosti. Tudi kot sopotnik se ni ravno udobno voziti. Sicer je pa lahkoten in luškan, do tromostovja in nazaj, naprimer. Guzzi ima precej boljših modelov kot je osnovna V11 (www.motoguzzi.it).

Kolk so Guzziji zanesljivi, je bilo tudi že veliko rečenega. Veliki Guzziji, nad 1000 ccm, so kar v redu, situacija se izboljšuje, vsaj zdi se mi tako (ne vem, zakaj že dolgo čakam na rezervne dele...). Bo že bolš, Guzzi je Guzzi.

LP BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko, prijatelj in naš kletar, ti imaš Monstra in ne Duca ST2 ali ST4.

Roko na srce oba Duca ST sta tudi meni všeč in verjamem, da sta dobra motorja. Ampak lahko jih kupijo Amerikanci ali Marsovci in dokler po pisalo na njem Made in Italy, Rocky-ja to ne bo zanimivo. Pač artiklom iz Italije že od nekdaj ne zaupam. Če pa bi že imel Duca pa bi to bil zagotovo ST4 ali ST2 in nobeden drugi. Je pa res, da so italjančeki najboljši dizajnarji na svetu.

Pa saj veš tisto o zarečenem kruhu....Pa, da nebo kdo tečnaril, da udriham po špagetarjih. :wink:

DELPHI, a si se že odločil? Upam, da te nismo preveč zmedli.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač artiklom iz Italije že od nekdaj ne zaupam.

Kaj pa Honde narejene v Italiji ? 8) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač artiklom iz Italije že od nekdaj ne zaupam.

Kaj pa Honde narejene v Italiji ? 8) :wink:

A misliš na enduro varijante (africa, transalp), če se ne motim. Kolikor mi je znano so motor in ostale stvari prišle iz vzhoda, sestavljene pa so potem v Italiji. Mislim, jaka stvar.

Hotschko, saj lepo in prav, da hvališ svojega konja, oziroma kot pravim temu jaz: Ostani tam kjer si, na svoji strani nagajivega nasmeha!

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Hotschko, prijatelj in naš kletar, ti imaš Monstra in ne Duca ST2 ali ST4.

Roko na srce oba Duca ST sta tudi meni všeč in verjamem, da sta dobra motorja. Ampak lahko jih kupijo Amerikanci ali Marsovci in dokler po pisalo na njem Made in Italy, Rocky-ja to ne bo zanimivo. Pač artiklom iz Italije že od nekdaj ne zaupam. Če pa bi že imel Duca pa bi to bil zagotovo ST4 ali ST2 in nobeden drugi. Je pa res, da so italjančeki najboljši dizajnarji na svetu.

Pa saj veš tisto o zarečenem kruhu....Pa, da nebo kdo tečnaril, da udriham po špagetarjih. :wink:

DELPHI, a si se že odločil? Upam, da te nismo preveč zmedli.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Vozim ST2, sem zadovoljen, in problemov ni!!!! ..vsaj pri novejših letnikih od 2000 dalje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!