Skoči na vsebino

Motor na avtovlak


gaberkosir

Priporočene objave

Lp

Temo odpiram, ker sem pred kratkim prvič preizkusil varijanto potovanja z avtovlakom in morda koga zanima moja izkušnja.

Za potovanje po Alzaciji in Schwarzwaldu sem se odločil, da razdaljo med Beljakom in Fedkirchom premostim z nočnim avtovlakom. Vlak iz Beljaka odpelje ob 23:00, motor se nalaga ob 21:30, naslednji dan ob 10:00 sem bil že na motorju. Ob povratku je situacija praktično identična.

Ker sem potoval med tednom je bil vagon s kupeji (2 razred) praktično prazen in kupe sva imela zase, se lepo razkomotila in kar solidno naspala.

Moje izkušnje so zelo pozitivne in tu vidim kar nekaj prednosti: Porabiš vsaj dva dni manj dopusta (do Feldkircha je dobrih 500km v eno smer), oziroma se dva dni dlje voziš po izbrani destinaciji. Cena se mi zdi zelo ugodna - povratna karta za drugi razred (2 osebi + motor) je 248eu.

V kolikor koga zanima kaj več, naj vpraša.

g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem se peljal iz Čepovana proti  Mostu na Soči,ko so se ravno nakladali  na avto vlak za Bohinj.Ker sem bil že cel dan na motorju sem pomislil,da bi izpustu vožnjo čez Petrovo Brdo.

 Zapeljem na postajo in vprašam možakarja,ki je usmerjal promet na vagone,če je še čas ,da se vkrcam na vlak,Ali z motorjem? Seveda mu odgovorim.Nemorem motorja nikamor privezat je bil odgovor.In sem se vseeno peljal čez Soriško planino v Bohinj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem se peljal iz Čepovana proti  Mostu na Soči,ko so se ravno nakladali  na avto vlak za Bohinj.Ker sem bil že cel dan na motorju sem pomislil,da bi izpustu vožnjo čez Petrovo Brdo.

 Zapeljem na postajo in vprašam možakarja,ki je usmerjal promet na vagone,če je še čas ,da se vkrcam na vlak,Ali z motorjem? Seveda mu odgovorim.Nemorem motorja nikamor privezat je bil odgovor.In sem se vseeno peljal čez Soriško planino v Bohinj.

 

 

Isto sem jaz to doživel lani po tisti najhujši vročini 40 oC.Ker sem komaj še dihal , bil ves zdehidriran sem mislil dati na avtovlak do Boh.bistice, pa me je prijazen stričk odjebal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor na avtovlak? A dejte ga ni srat, kupte si avtodome pa se vozte okol. P...a ce grem nekam z motorjem se valda vozm z njim ne pa z vlakom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor na avtovlak? A dejte ga ni srat, kupte si avtodome pa se vozte okol. P...a ce grem nekam z motorjem se valda vozm z njim ne pa z vlakom.

Kaj še nisi vido tiste, ko pridejo s kombijem na moto zbor in v njem pripeljejo svoj motor. Večina je to harley sicer, ampak se tud kaj druga najde. Pol pa en krog po zboru in domov z avtom. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi fajn. V bistvu, je to trajekt na kopnem :D

Ce je povezava smiselna, je kul. Na primer, ne vem zakaj bi zgubil 4 dni za transfer do patrasa in nazaj, ce ladja to opravi v dveh dneh za priblizno isto ali celo manj €. Dejansko profitiras vsaj dan in pol ciljne destinacije. Je pa to pogojeno z namenom tripa. A gremo na Petras in od tam na Kefalonijo, ali gremo na furo do Patrasa...

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi fajn. V bistvu, je to trajekt na kopnem :D

Ce je povezava smiselna, je kul. Na primer, ne vem zakaj bi zgubil 4 dni za transfer do patrasa in nazaj, ce ladja to opravi v dveh dneh za priblizno isto ali celo manj €. Dejansko profitiras vsaj dan in pol ciljne destinacije. Je pa to pogojeno z namenom tripa. A gremo na Petras in od tam na Kefalonijo, ali gremo na furo do Patrasa...

 Točno tako. Tudi sam sem imel namen preskočiti Avstrijo, ki sem jo prevozil po dolgem in počez (in še jo bom) in se dejansko voziti po cestah, ki jih še ne poznam. Tudi nimam takega "leder zica", da bi ga čez hribe tiščal 550 km v enem dnevu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!