Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2014


trebor

Priporočene objave

Julij se je začel bolj klaverno (gužva, bolnica, vreme), tako da kaj preveč od dopusta nisem pričakoval. Odstrelila sva se v Prekmurje namesto na obalo. Plan je bil malo se kopat, pa če bo ledvica OK še kakšen izletek naredit.

 

post-5959-0-18331700-1407162984_thumb.jpg

 

 

Pa sva šla malo do Balatona

 

post-5959-0-81299400-1407163112_thumb.jpg

 

 

Pa še malo naokoli po Madžarski

 

post-5959-0-99777100-1407163153_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil ciciban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak pa gre kaj motor na prelaze, ker v enem testu je "komaj" prišel na Vršič z dvema :)

Ti kr jaz povem: fantastično, saj ma isti agregat kot moj moped  :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja s šihta. 7.35 ura. Nekje na polovici tega jezera sem odnehal. Wasn't fit for the task at hand ...post-9206-0-87119900-1407217487_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj podatkov. Pivo tam okoli minimalno 6€.  Hrana..pizze 8-10€, špageti 10-13€|, ..kar je še nekako OK, ampak rižota z morskimi sadeži za dva pride  skoraj 30€???. Pa tu ti ob vsaki pijači prinesejo] še pladenj za "grickanje" in kmalu ugotoviš, da rabiš  še eno pijačo.

... ja in ponavadi skoraj povsod na koncu k računu prištejejo še napitnino ali kot se reče pri njih: "koperto" . :jezen

 

Drugače sta pa dobro tole štrikala  te rute ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes samo 6 km v obe smeri, toda dogovorjeno za jutrišnji servis, "takoj ko bo odprl vrata" ... :notworthy:

 

2014-08-05-094131.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi dan...ob petih zjutraj me zbudi dež. Kaj dež, jebemtiš, naliv. Pa gledam na spletu meteo moena.it, meteodolomiti.com,  acuweather moena.com...vse možne strani za vreme v Dolomitih, povsod piše možnost padavin, drugače pa pretežno oblačno. A tu ga zliva direktno iz kible. Med zajtrkom že delava načrt, da bova pač podalšala bivanje tu še za kak dan, ko dež  preneha. No, ne povsem..v času odjavljanja, pakiranja...je rosilo. Navlečeva dežjake, vmes pade odločitev. pogledat Agnellijevo vas in potem proti jezeru Lago di Idro.

 

Plan in izvedba drugega dne.

attachicon.gifPot drugi dan.png

 

Cesta Cavalese - Ora je en sam spust...ovinki pa odprti, asfalt odličen. Pravi raj za "tišače", predvsem v breg. Če le ni preveč prometa. Ta dan je bila kar gneča, pa še deževalo je. Vse močneje.

attachicon.gif2014-07-29 09.57.16.jpg

 

Tako se spodaj pokaže Ora.

attachicon.gif2014-07-29 09.57.11.jpg

 

Tu gor gre cesta v Madonno di Campiglio, ki jo je za svojo zimsko "rezidenco" izbrala družina Agnelli. Tam baje v 60-ih letih. Nekje sem to prebral...

attachicon.gif2014-07-29 12.25.23.jpg

 

Krog pa Madonni....turobno vzdušje. Nikjer nikogar...še natakarica je potrebovala 10 minut, da je "skontala" da ima na terasi pa le dva gosta.

 

Madona.attachicon.gif20140729_134840.jpg

 

Na tem parkirišču pred Madonno je razgledna tabla, kjer piše, da  gre za  "uradno" enega najlepših razledov v Dolomitih. Na gorsko verigo Brenta. Slika je res fenomenalna, žal pa razgled tega dne ni mogel potrditi tega.

Sem raje preveril, kako je z verigo v dežju.

attachicon.gif20140729_133347.jpg

 

Mimo Trenta proti Lago di Idro.

attachicon.gif2014-07-29 10.35.03.jpg

 

Jezero in  naselja okoli nič posebnega. Pač turizem za nezahtevne domačine in Nizozemce, ki jim je malo vode in hribi okoli več kot dovolj.

Prenočevala sva  na južni strani jezera v restavraciji z apartmaji. Lastnica vitalna khm 55-60 letnica je rekla, da tako porazne sezone ne polni. V terminu, ko bi imela zasedene vse sobe (nove, moderno opremljene, masažne tuš kabine.. .) sva bila edina gosta. 38€ po osebi + zajtrk.attachicon.gif2014-07-29 17.41.31.jpg

Čudoviti kraji, škoda za vreme. Prosim, ne me za besedo prijeti, vendar mislim, da je deužina Agnelli, nekdanji lastniki avtomobilskega koncerna Fiat, doma iz Torina. Smučišča in alpske vasice-residence pa je imela v Sestriere, zahodno od Torina. Sem ravno letos v začetku julija peljal skozi na poti v Bretagno in Normandijo.

 

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tedybear@  super si opisal :OK:

Res si imel smolo z vremenom,  ker če pomislim na moje štiri dni dolomitov v prelepem vremenu si lahko predstavljam kako ti je bilo.

Pa drugič več sreče. 

Popravljeno . Popravil Kolen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tonček...nekje sem prebral....pa  četudi se motim, vseeno hvala za mnenje.

Kolen...ni mi škoda...Dolomite sem že parkrat prevozil (no, vsega še ne)...recimo lani konec junija sem imel 5 dni šajbo, brez oblačka. Ma..tudi vožnja v dežju ima svoje čare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se vrnil s 5 dnevnega potepanja po Dalmaciji-1633 km, vreme vse dni sončno v okolici Dubrovnika, glavni vtisi so pa lepe in prijazne Dalmatinke, ki znajo hitro zlesti "pod kožo" :) ...sem si vsega privoščol z "veliko žlico" in nisem šparal,

mogoče prilepim kakšno sliko, ko jih sortiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!