Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2014


trebor

Priporočene objave

objavi še kako reportažo z endurcem čisto na levi :grrr

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti tut hodš po bencin v avstrijo... sam jest mam en problem, ponavadi še tistga pol do doma pokurm :D zmer s praznu dam pridem :D 

 

Sam je pa blo kr en kup policajev k so meril pomoje da sem 6 postojank vidu... ena od teh tudi mene :( še dobr da računaj 1€ na kilometr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj imajo postojanke večinoma samo po naseljih. Tam se pa že zdrži peljati po omejitvah.

Tukaj pa gasa:

DSCN4771_zps36324cea.jpg?t=1411200859

Popravljeno . Popravil motolover
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je se strinjam.. ampak rad mal okol firbcam, pa jebiga nisem ravno nek angel... tudi grešim včasih :D se zgodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti tut hodš po bencin v avstrijo... sam jest mam en problem, ponavadi še tistga pol do doma pokurm :D zmer s praznu dam pridem :D

 

Ja, moraš prej poskrbet za prazen kestl!!! :grim  ....pol natankaš, npr. v Špitalu (tko ko jst včer), pol pa domu! Ostane še za ene 400km (recimo za dons)..., nazaj grede pa natočiš npr. v lavamundu, kjer je tud ugodna cena :yes: ----pa tko naprej......

 

 

 

Sam je pa blo kr en kup policajev k so meril pomoje da sem 6 postojank vidu... ena od teh tudi mene :( še dobr da računaj 1€ na kilometr.

 

Jih je blo kr nekej, ja!  Se pa znajo kr dobr skrit oz. zakamuflirat, tko da.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne drži men kestl 400km :D bo treba naslednjič res tko narest, zadnja bencinska pred slovenijo pa tankat :D pa kšn večji kestl namntirat ;D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še moja včerejšna vožna :) namen je bil mal po kolenčkat na ridah :) v Novem mestu se je kazal sonce u Postojni pa oblačno+deš...

post-22915-0-21323800-1411210235_thumb.jpg

post-22915-0-55776300-1411210258_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil domi46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še moja včerejšna vožna :) namen je bil mal po kolenčkat na ridah :) v Novem mestu se je kazal sonce u Postojni pa oblačno+deš...

attachicon.gif20140919_134621.jpg

attachicon.gif20140919_130705.jpg

haha, ja vreme in promet si včeraj zadel v nulo :D

 

10698612_1473756292883907_91883115695711

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha, ja vreme in promet si včeraj zadel v nulo :D

 

10698612_1473756292883907_91883115695711

aa ti si bil z modrem kombijem? 

promet bi že potrpu sam da bi blu vreme lepš :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah se ne mislim kregat sam vem da bo pri isti hitrosti in istem ovinku prej letel ven nekdo ki se ne preseda kot pa preseratorji ;) da ne govorim da te presedanje prisili v bolj previlno držo na motociklu manjši kot nagiba v ovinku in posledično večji stik gume s cestiščem,..... 

 

ne vem kaj pravijo na tečaju varne vožnje pa me po pravici niti ne zanima dejsto je da je presedanje bolj varno in to bi mogli učit na teh tečajih ne pa da da eni vozite motor kot da bi meli dildota v riti (pa brez zamere če se kdo prepozna v tem) pa zdej ne govorim da je treba s kolenom potleh drsat ampak da se je treba presedat ! 

Lahko pa probaš kakemu pozerju v moto gp alpa superbiku povedat da presedanje ne deluje ;)

 

Še eden, ki se uči vožnje motorja z gledanjem dirk po TV-ju.

 

Prosim, pojdi na Vransko ali na kakšno drugo lokacijo s podobno vsebino, da boš lahko vse svoje teorije preizkusil v praksi. Ker na cesti ni najbolj varno zaradi vibratorjev v riti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoji al njegovi levi?

 

 

mišljeno je bilo na sliki levo, bolje rečeno .... mislu sm na pecikl :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mišljeno je bilo na sliki levo, bolje rečeno .... mislu sm na pecikl :D

Jaz sem razumel,sem bolj na sobnem kot tistem v garaži..............koleno ne dopušča,žal :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eden, ki se uči vožnje motorja z gledanjem dirk po TV-ju.

 

Prosim, pojdi na Vransko ali na kakšno drugo lokacijo s podobno vsebino, da boš lahko vse svoje teorije preizkusil v praksi. Ker na cesti ni najbolj varno zaradi vibratorjev v riti. 

Hm, pri malih hitrostih (in manevriranju) imaš prav, takoj ko se pa hitrost poveča je pa še kako pomembno kako reguliraš težišče. Če boš motor tiščal proti tlem in ti bil skoraj pokonci, bo moped dosegel 50 in več naklonski kot, kjer bo hitro prišlo do zdrsa. Če boš pa rit (ali pa vsaj telo) nekoliko pomaknil dol z motorja v smeri vožnje, boš pa pri isti hitrosti dosegel veliko manjši naklon motorja in s tem veliko manjšo možnost za padce .

 

http://www.howcast.com/videos/512939-Steering-vs-Countersteering-Motorcycle-Riding#

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Correct:
These three riders are keeping their upper bodies aligned (in balance) with the dynamic G force. This sends a signal of "comfort/assurance" to the brain which prevents the triggering of panic/survival reactions.
The rider on the far right is going faster, so he actually has to hang to one side to stay aligned with G while preventing his bike from leaning too low.

body-position-correct.jpg


Incorrect:
The riders below are positioning their upper bodies out of alignement from the G force... to the outside of the curve! By doing this, their brains have to fight a sense of unbalance which can very easily trigger the survival reactions.

body-position-incorrect.jpg

Note: IF you are going to put your torso out of alignment with G, it'd better be to the INSIDE. This way your body will only feel pressed against the bike and not thrown outside of the bike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a smo mal zabredli,če gledamo naslov teme :grim miško a boš tud mene nauču tisga gor :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eden, ki se uči vožnje motorja z gledanjem dirk po TV-ju.

 

Prosim, pojdi na Vransko ali na kakšno drugo lokacijo s podobno vsebino, da boš lahko vse svoje teorije preizkusil v praksi. Ker na cesti ni najbolj varno zaradi vibratorjev v riti. 

 

Lej te ne poznam ampak glede na to da si policaj bi mogel to vedet! Vsaj policaji na motorjih ponavadi obvladajo te zadeve. In to niso moje teorije to je osnovna fizika in tudi moto stroka je enotna glede tega. In ne boš verjel kdo mi je to v zadnje razlagal (sicer sem to vedel že od prej ampak mi je še enkrat objasnil ko sem odpiral izpit za a kategorijo) Policaj na motorju ki je hkrati tudi inštruktor glavne vožnje !  In za vse iz okolice Nove Gorice priporočam avto šolo Pob in inštruktorja Ivico!

 

Ampak kot vedno zgeda da za nekatere fizika ne velja.

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težka krava pa počasna vožnja pa tip k obvlada. (video dol mal niži) Motor porine dol on pa ostane pokonc. Tko tud jest vozim v počasnih ovinkih. Rečmo kakšne naše ostre! ride. Avstrijske so ponavad bolj odprte. Ko se pa pelem skoz hitr ovink se pa ponavad ne presedam, ker na turerju to butast zgleda, Če mam svojo zad pa sploh ne. Mam hrbtenico v osi motorja glavo pa pokonc. 

 

Še majstar k obvlada:

 

Drgač pa on topic:

Sem reku grem sam ketno segret da jo lohk namažem k jo včeri nisem :grim  , pa sem jo grel do Kranjske gore, nazaj do Jesenic, čez Kočno v Gorje, pa za jezerom v Bohinjsko grapo do Nomnja in nazaj (Soteska :blush:  ) pol pa domu. K sem se spravu moped pucat (potreben cunje ko najstnik p....) je pa sosed pršu mim z svojo CBRko paj šla ura za čveketečvekete. Ketne pa še skoz nisem namazu.... :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težka krava pa počasna vožnja pa tip k obvlada. (video dol mal niži) Motor porine dol on pa ostane pokonc. Tko tud jest vozim v počasnih ovinkih. Rečmo kakšne naše ostre! ride. Avstrijske so ponavad bolj odprte. Ko se pa pelem skoz hitr ovink se pa ponavad ne presedam, ker na turerju to butast zgleda, Če mam svojo zad pa sploh ne. Mam hrbtenico v osi motorja glavo pa pokonc. 

 

Še majstar k obvlada:

 

Drgač pa on topic:

Sem reku grem sam ketno segret da jo lohk namažem k jo včeri nisem :grim  , pa sem jo grel do Kranjske gore, nazaj do Jesenic, čez Kočno v Gorje, pa za jezerom v Bohinjsko grapo do Nomnja in nazaj (Soteska :blush:  ) pol pa domu. K sem se spravu moped pucat (potreben cunje ko najstnik p... .) je pa sosed pršu mim z svojo CBRko paj šla ura za čveketečvekete. Ketne pa še skoz nisem namazu.... :smoke:

 

 

Valda da obvlada in vsaka mu čast vendar to odrivanje motorja od sebe velja za res majhne hitrosti.  če imaš trup v isti liniji kot je simetrala motorja je tudi ok kar hočem povedat je da če se ne presedaš si dosti bližje robu gume in posledično tuki kakemu zdrsu kot pa če se presedaš (govorimo vedno za enako hitrost).

 

Zdej bom pa nehu smetit to temo pa naj vsak vozi kot misli da je najboljše 

 

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!