Skoči na vsebino

Začetnik, kateri motor


Novinc125

Priporočene objave

Zdravo
Zanima me kateri motor bi se bolje splačalo kupiti kot prvi motor yamaho yzf r125 ali pa ktm duke 125 za oba velja da bi jih uzel nova. Prebral sem že teme o obeh motorjih ampak se kar nemorem odločiti zato vas prosim za pomoč. Mogoče kakšni minusi in plusi ter slabosti teh motorjev. Aia pa lahko omenim da sem malo vecje rasti(184 cm).
lep večer še naprej 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preizkusil sem oba, glede na dukovo velikost je izjemo "prostoren"

Koncna je pri obeh enaka, mogoce visja pri yzfr zaradi vetrne zascite

yzfr je zelo neudobna, vendar sta oba odlicna motorja, duke ima boljse komponente, sam bi se odlocil za duka, pa se lep zvok ima z primernim izpuhom.

(Naj ze ktm zacne izdelovati supermotarde manjsih prostornin (125-400))

Pa se ktm si lahko polepsas z ktm powerparts, ce mas pac rad sminkerijo:p

Aja, naj se dodam to da me je na yzfr zmotilo cukanje pri nizkih obratih, kar zna biti nadlezno ko si v koloni, dokler se ne navadis. Pri ktm tega nisem obcutil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se odlocas potem raje duka, ce ne druzga zarad tega ker zgleda strupen. Aja pri yzf so bli problemi z masinami (pile olje), je par uporabnikov delilo svoje izkusnje na MS, tema yamaha yzf 125. Duk je pa relativno nov motor, tako da jaz se nisem slisal za kaksne hude hibe. Sicer pa obvezno probi oba, ker mogoce ti sportna drza odgovarja bolj od pokoncne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav... 

tudi jaz sem se registriral na ta forum prvič ko sem iskal prvo 125ko. na koncu sem kupil husqvarno sms125 vendar se mi zdi da začetnika ni bila najbolj primerna... predvidevam da se hočeš naučit vozit in ne šraufat...

 

katerikoli 4T motor bo ok za začetnika. lastil sem si hyosung comet gt125 in husqvarna sms125 in mi je husqvarna večino časa stala doma. pusti aprilie in husqvarne, če nisi moto freak in nisi odraščal z skuterji pozabi na dvotaktne mašine ker si boš nakopal dosti stroškov...2t mašine so hudo nezanesljive, pa naj je husqvarna ktm ali pa aprilia. enostavno ni to za začetnika... ko boš vozil 2 leti nekaj bolj počasnega in zanesljivega boš lahko še vedno kupil pri 18 nekaj malo močnejšega.

 

to je samo moj nasvet, ti pa kupi 2t če hočeš.

ps. moja izbira bi bila ktm duke + power kit ;)

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav okrog duke 125, ampak fantje, a ni cena mal smešna? 4000€ nov in edini rabljen na avtonetu 2500€?

Je lep se strinjam, ampak če bi jst začel motorirat pred 18tim letom, rabljena yamaha ybr 125 za okrog 1000-1500€.

 

Če kupijo doma pa kar veselo na duka :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je drag, sam če je fantu všeč in ima denar, naj ga vzame :yes:.

Pri meni podobno, rabljena RS-a 1000€. Men je bla kul :yes:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tudi jaz imam namen poleti narediti izpit. Odločam pa se men yamaho yzf 125 in pa KTM-om dukom 125. Pa me zanima kakšni so plusi in minusi obeh motorjev (stroški servisov in vzdrževanja, končna hitrost, udobje na sedežu). Motor bi kupil rabljen do največ 3000€.

 

Hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, se opravičujem, sem prepovršno prebral temo :)

Zanimam me še glede servisov. Kakšna je okvirna cena enega in drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!