Skoči na vsebino

Suzuki GSF 600 S Bandit <vs> Honda CB 600 S Hornet


duhec

Priporočene objave

Prosu bi za glas ljudstva. Predvsem tistega dela ljudstva, ki ta dva motorja ima. Nikakor se ne moreva s prijateljico odločit katerega bi vzela. Govorimo predvsem o modelih S, torej z maskami.

Zanima me čimveč od obeh motorjev. OK, za tehnične podatke vem. V temi od Bandita 600 N sm bral, da je ta motor mal svoh za dva ampak dobro, glede na to da je začetnica in najbrz ne bo vozila folka okoli vsaj leto če ne dve, ni panike. Hornetka, če se ne motim, ima 95KM.

Kako je s porabo olja in tudi bencina?

Potem aerodinamika oziroma količina vetra. Hornetka se mi zdi, da ima nekam majhno masko (ali ozko?), Bandit ima večjo tko, da verjetno bolj služi namenu.

Agregat: tle se najbolj zatika. Ne vem zakaj, ampak bolj zaupam Hondinim agregatom, ker vem že pri mojem, da pije olje minimalno, kaj šele, da bi ga kaj spuščalo. Kako je s Suzukijevimi motorji? :roll:

Obnašanje motociklov: kolko sta sploh ta dva motorja zanesljiva v ovinkih oziroma kake nagibe dovoljujejo ti motorji? (če tko kukr kaka Fazerka600 na Grobniku pole super :mrgreen: )

Naša mnenja: obema je Bandit najbolj všeč po videzu. Maska, okvir, zadek, vse na pravem mestu. Skratka, oblika rulez! Barva: modra. :wink:

Meni pa, ker sm tip, mi je tudi pomembno, da z agregatom še dolgo ne bo nč narobe, da ne bo pil olja...da bo zanesljiv. Pa Hornetka ima celih 17KM več.

Ne vem, res ne, katerega bi. Pa še nekateri ste podali podatke o registriranih (novih) motorjev v letu 2002. Hornetk je blo več kot Banditov (če jih je sploh kej blo). Po oglasnikih Banditov ni sploh (OK, trenutno je en brez maske), Hornetke so (ble) ampak vse brez maske. Tile podatki nas tudi "motijo" pri odločitvi za enega ali drugega.

Oba bi raje Bandita, ampak vseeno se več ljudi odloči za Hornet. :silly:

Adminom: vem, da obstajajo teme, za vsak motor posebi, ampak mene zanima ravno primerjava med tema dvema. Sem dolgo iskal mnenja po internetu, na koncu se mi vseeno zdi, da je najbolje da vprašam tudi vse kolege motosvetovce za mnenje kajti njim/vam najbolj zaupam. Več glav več ve, ne? :)

Hvala za vse nasvete in izkušnje. icon_worship.gif

LP

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm definitivno za HORNETKO!!! :D :D :D

- ful lep bike (čeprav je bandit tud) sam je hornetka lepša

- dobra kvaliteta izdelave :P

- dobra cena :? :?: ČE VERJAMEŠ :wink: žal draga tko k vse honde ampak vredna svojega denarja

- več power-ja kot si že sam omenu

Sam se boš mogu, ne glede za katerega se boš odloču, navadit na malo več vetra v laseh oz. čeladi! 8) Upam da si pripravljen. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba bi raje Bandita, ampak vseeno se več ljudi odloči za Hornet. :silly:

LP

duhec

Pa kaj, če se več ljudi odloči za Hornetko? :shock: :?

Vama je Bandit bol všeč, a ne! :shock: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim samo eno. Honda rulez. Pa to itak že sam veš. Sam če vama je Suzuki bliže srcu...

Jaz se vedno po srcu odločam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tud pred mano nimajo vsi omenjenih motorjev se ti bom tud jaz oglasil! Če bi izbiral na tvojem mestu bi izbral Suzukija! Lepši je tud meni kot horneta sploh spredaj Horneta ima izpuh pri sedežu(stranski kovčki?)

Ker pa je začetnica pa mislim da bo tud lahko pogrešala tistih cca 15-20KM, Razen seveda če tvojo CBR bolje pelje kot ti in tud hitreje!

Jaz osebno bi vzel pa fazerko! Ampak to ne spada v to temo!

Glede mašine in same vožnje pa ti bo kdo drug kaj povedal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja definitivno hondo! pa ne zato ker sam vozim hornetko naked ampak:

pri vožnji dveh mora potegnit (tud v kritičnih včasih, upam da ne bo kdaj potrebno :)), bolj udobna vožnja,itd. no poraba olja 0,00 l !, vozniku se bolj prilegajo noge ob motorju medtem ko jih pri banditu kar nekam narazen vleče !!!

no ne vem kak je vetrna zaščita saj govorim za naked!

vozil pa sem tud bandita S ampak me ni navdušil !!! premalo moči,navora, sedež (noge silijo narazen), res pa da je vizualno lepši !!

no ja odločitev je tvoja !

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec, a sta pomisla mogoče tudi na najlepšega 600-taka med sport - turerji, KAWO ZZR?

Dobra sedeža, dobra vetrovna zaščita, dovolj moči, kvaliteten materjal, eden izmed najbolj zdržljivih agregatov, lahkotno upravljanje in eden izmed najlepših motorjev.

Duhec, samo toliko za intermeco.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojala

Pravis, da tehnicne podatke poznas. Predvsem tezo, visino sedeza......pa tehnicne podatke tvoje punce, da bos jo lahko gor spasal.Hmmm, naj se raje sama.

Izkusnje z Horneto:

-vodljivost OK, tudi za zacetnice

-udobnost tud na daljsih potovanjih OK, udoben, nizek sedez

-poraba prevelika, glede na majhen tank po 150km na tankstelo(!!!!)

-moc motorja OK, no probljem for 2, seveda treba dol saltat

Nasvet:

Z obema masincama na testno voznjo!!!!

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim samo eno. Honda rulez. Pa to itak že sam veš. Sam če vama je Suzuki bliže srcu...

Jaz se vedno po srcu odločam.

Zato pa Hondo vozis :D :D

tschmoka DTW :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec, a sta pomisla mogoče tudi na najlepšega 600-taka med sport - turerji, KAWO ZZR?

Dobra sedeža, dobra vetrovna zaščita, dovolj moči, kvaliteten materjal, eden izmed najbolj zdržljivih agregatov, lahkotno upravljanje in eden izmed najlepših motorjev.

Duhec, samo toliko za intermeco.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

To si ti Rocky zamenjal z Yamaho Diversion 600S :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa razlika v ceni.Jaz bi bandita.Kot je reko Hanzi ,tistih par konjev verjetno še ne bo pogrešala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po podatkih z motosveta-motocikli

Horneta 600s>>>> 1.719.000 SIT

Bandit 600S>>>>>1.633.910 SIT

Fazer 600>>>>>~1.600.000 SIT

ZX-7R>>>>>>>>??????????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnične podatke motorjev poznaš , torej tu ni problemov - lahko ti povem nekaj izkušen z Hornet S

Lahek in okreten motor idelno za vijuganje po naših podeželjskih cestah

Vetrna zaščita deluje solidno do cca.140km , odvisno od višine voznika

Lansko sezono sem prevozil 12000km od tega polovico v dvoje tudi po 600km na dan nobenih problemov glede utrujenosti (motorja in voznika)

Poraba olja 0,oo , poraba bencina od 6.2 do 6.9 odvisno od položaja ročice za gas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bandita 600 ima kolegica že nekaj let, in ga samo hvali. Z mašino nikakršnih težav, poraba majhna, udoben, z njim potuje po celi Evropi...

Za hondo pa ne vem nič konkretnega, lahko rečem edino da mi je grda, ampak to je seveda zgolj moje osebno mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo se vsem zahvaljujem za velik odziv. :)

Dalje..

Po podatkih z motosveta-motocikli

Horneta 600s>>>> 1.719.000 SIT

Bandit 600S>>>>>1.633.910 SIT

GSF 600 S BANDIT stane 1.690.000 SIT, to sva preverla danes.

Honda Hornet 600 se je pa podražala in stane celih 1.849.000 SIT. 160k SIT napram Banitu spet ni lih malo.

Duhec, a sta pomisla mogoče tudi na najlepšega 600-taka med sport - turerji, KAWO ZZR?

Kawasaki ZR-7 si mislil? Poznam motor ampak obstaja verzija z masko?

Pravis, da tehnicne podatke poznas. Predvsem tezo, visino sedeza......pa tehnicne podatke tvoje punce, da bos jo lahko gor spasal.Hmmm, naj se raje sama.

Hvala tudi za tvoje informacije, sam vseeno morm povedat, da to ni moja punca ampak samo prjatlca. ;) Buhvar, da pride moja punca sm čekirat in vidi to... fire in the house. Alpa ne. Bi mislna, da ji kupujem motor... 8) :roll:

Bandita 600 ima kolegica že nekaj let, in ga samo hvali. Z mašino nikakršnih težav, poraba majhna, udoben, z njim potuje po celi Evropi...

Za hondo pa ne vem nič konkretnega, lahko rečem edino da mi je grda, ampak to je seveda zgolj moje osebno mnenje.

Tudi midva mava tako mnenje o Hondi. ;)

Pri Hondi me je zdej mal poraba zmotla, pa to da narediš samo 150km s tankom... ampak OK, tudi pr Banditu ne more biti dosti manjša. Je pa res, da ima Bandit 20 litrski rezervoar.

Zdej mora še Hondo pomerit, da vidi če ji stoji prou. ;)

Še najbolj bi, glede na to da kupuje ona in je punca, da se odloči po srcu, ker če ji bom jst vsilu nek motor "samo" zato ker je boljši, ampak ki ji ne bo všeč :arrow: punce, Mačica, kaj praviš?

Hvala še enkrat. Lahko še kej dodaste. :)

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr je reku že Moped, Bandit je tut za moj okus DOST! lepši (nenazadnje sem ga imel 3 leta, ampak Bandit N (všečnejši od S!)), edino pomanjkanje moči ga malce daje....Honde pa še nisem vozu, tko da ne vem, da ne bom pristranski...

Vsekakor je vizualno bolj estetski Bandit, najbrž so pa vozne lastnost bolj na strani Hornetke, torej - lepota prevaga!

:D 8) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki ZR-7 si mislil? Poznam motor ampak obstaja verzija z masko?

Seveda obstaja. ZR-7S najdes med tehnicnimi podatki o motociklih na motosvetu.

Jaz izkusenj s tema dvema motorjema nimam, tko da bom raje kar tiho. No, vizualno mi je bandit precej bolj vsec(sploh crn).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga ZR7S v vsej svoji lepoti. zr7s_blu.jpg

Vec izkusenj z samim motorjem ima Pervy, ki vozi naked varjanto.

Pri Dks-u pa imajo neke popuste objavljene na prvi strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec, a sta pomisla mogoče tudi na najlepšega 600-taka med sport - turerji, KAWO ZZR?

Kawasaki ZR-7 si mislil? Poznam motor ampak obstaja verzija z masko?

Duhec ne! Nisem mislil na ZR-7, ampak na KAWASAKI ZZR 600. Pošnofaj malo po netu pa tudi na Motosvetu je o tem lepotcu napisanega kar precej.

Lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rocky sorry ampak mislim da je ZZR preveč plastičar v primerjavi z zgoraj omenjenimi! Je kar precej razlikuje! A ZZR 600 še prodajajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec, a sta pomisla mogoče tudi na najlepšega 600-taka med sport - turerji, KAWO ZZR?

Dobra sedeža, dobra vetrovna zaščita, dovolj moči, kvaliteten materjal, eden izmed najbolj zdržljivih agregatov, lahkotno upravljanje in eden izmed najlepših motorjev.

Duhec, samo toliko za intermeco.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

To si ti Rocky zamenjal z Yamaho Diversion 600S :wink: :wink:

Joj Lojzi, vidiš pa kako sem lahko pozabil na Diverzantsko varijanto. Pa sam sem bil dobrih 20 let nazaj med diverzanti. Se ti globoko opravičujem. Saj veš, se staramo. Se vidi po kilah in pleši. :oops: :lol: :wink:

Lojzi, pa kaj moram pomagat, če je ZZR 600, taki lepi cukerli. :wink:

Lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rocky sorry ampak mislim da je ZZR preveč plastičar v primerjavi z zgoraj omenjenimi! Je kar precej razlikuje! A ZZR 600 še prodajajo?

Seos Hanzi! Menim, da je to samo stvar okusa. Pač ima frklajdungo in s tem večjo zaščito pred vetrom, kar je za žensko več kot priporočljivo vsaj iz dveh aspektov. Z dobro vetrovno zaščito vozijo lažje in pa zdravje ne trpi toliko, sploh v hladnejših dneh.

ZZR 600 še prodajajo! Cena nekaj več kot 1.8 miljona. Kaj reči drugega kot uspešnica. :wink:

Pa daj, čimprej zamenjaj naslov pod avatarjem! Vse dobro Hanzi!

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec, Kawasaki ZR7 S je z masko. Pa še enega ta največjih tankov ima, oz. največ km/tank. Oglej si malo na Kawasakijevih straneh. Pa tudi ne bi bila prva deklica ta tvoja prjatlca, ki bi vozila ta stroj. Zalavfaj iskalnik, boš videl, fletna stvar, bi bilo škoda ne ogledat, če ni še čisto prepričana kaj bi kupila.

Upss, sem odgovarjal na post na prvi strani. Tu pa vidim, da si že dobil nekaj informacij. Ok, naj ostane. Pa meni je ZR7S tudi zelo všeč.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa so jihnajveč prodali lani, pa še več jih bi če jih nebi že aprila zmanjkalo! No potem na jesen je prišla pa še ena pošiljka katere del je bil deležen tud Klimbra!

Na motosvetu mislim da so vsaj trije lastniki fazerk nobenega presenečenja pa ne bi bilo če bi jih bilo več kot pet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!