Skoči na vsebino

Začetniški motor A2


ukica

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Na omenjenem forumu sem prebral ze kar nekaj tem glede prvega zaresnega motorja vendar imam tezavo - velik sem malo cez 190 in mi vsi opisani motorji ne pristojijo(se par dni nazaj sem bil preprican o kawasakiju er6n dokler se nisem nanj usedel). Ze prej sem gledal xt660x, vendar so mi ga zaradi 1 valjnega cilindra odsvetoval(vzdrzevanje) ter nelagodne voznje odsvetovali, saj naj bi bil motor bolj kot ne 'kafanski'(vecino po mestu).

No ja budget bi bil priblizno 2,5k kar se mi zdi za zacetniski motor popolnoma dovolj.

Hvala za vase predloge!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je všeč XT660X pojdi kakšno pogledat in probat.

Nevem kaj je narobe z vzdrževanjem, strošek je podoben, kot pri ER6, če ne celo nižji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hitro predlagam

Honda DEAUVILLE 650  PRIMER

Yamaha TDM 850 / 900 PRIMER

 

pa še kej bi se našlo.... :OK:

Popravljeno . Popravil KilleRBee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na xt sem sedel ze slabo leto nazaj in mi višina odgovarja, za kaksno dalso turo pa nimam nikogar ki bi mi ga posodil. Ali je sedez na dalse ture zelo neudoben? Predusm na to me opozarjata starsa(oba motorista ze par let) ki si lastita fz6.

KillerBee: honda mi je prevelika, pri tdm-u mi pa sprednja maska vizuelno ni vsec. Naj se omenim da bo motor v veliki vecini uporabljen za mestno voznjo(sluzba, faks) ter ob vikendih/dopustu kaksna dalsa tura. Na kratko povedano med poletjem bo motor popolnoma zamenjal avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki KLE 500?  :hmm:

Za vzdrževanje nezahteven, dokaj visok (880mm?), dva cilindra, 50 oslov, dokaj okreten glede na njegovo maso ki pa spet ni nevem kako strašansko ogromna (180 kg dry-weight?)

V dvoje, gor v klanec mu manjka kakšen konjiček več (sploh z prtljago) ampak spet nič takega kar nebi sfural :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Na omenjenem forumu sem prebral ze kar nekaj tem glede prvega zaresnega motorja vendar imam tezavo - velik sem malo cez 190 in mi vsi opisani motorji ne pristojijo(se par dni nazaj sem bil preprican o kawasakiju er6n dokler se nisem nanj usedel). Ze prej sem gledal xt660x, vendar so mi ga zaradi 1 valjnega cilindra odsvetoval(vzdrzevanje) ter nelagodne voznje odsvetovali, saj naj bi bil motor bolj kot ne 'kafanski'(vecino po mestu).

No ja budget bi bil priblizno 2,5k kar se mi zdi za zacetniski motor popolnoma dovolj.

Hvala za vase predloge!

kupuješ motor da ti lepo pristoji ali da ti je v redu občutek in vožnja z njim??ko boš to pri sebi razčistil kupi motor!!forum ti ne bo kaj dosti pomagal, prej tvoja starša.in ne vidim fore, kaj je narobe z takim motorjem ki ga imata tvoja starša?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupuješ motor da ti lepo pristoji ali da ti je v redu občutek in vožnja z njim??ko boš to pri sebi razčistil kupi motor!!forum ti ne bo kaj dosti pomagal, prej tvoja starša.in ne vidim fore, kaj ta je narobe z takim motorjem ki ga imata tvoja starša?!

narobe je to da fazerice razn točno ene različice ne moreš vozit z a2 izpitom.

 

drgač pa če hočeš komot pol bo neki bolj v enduro stilu, kle, versys, ta mali gs, yamaha xt. 

za po mestu pa si raje kak 125ccm skuter najdi bo veliko boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLE 500, je tudi v ožjem izboru. Zanimiv motor. Mogoče kakšni + ter - v primerjavi z xtx?

 

bobiboss: Vprašal sem za kakšne začetniške motorje, ki so primerni tudi zame(visok sem 192), saj pri nižjih motorjih je lega nog, verjetno zelo nelagodna.

 

Fazer ima 74 ali 75kw, sam pa imam omejitev izvorne moči na 70kw.

 

Še eno vprašanje, ki se nanaša direktno na xt. Povsod piše, da je moč 35kw, vendar sem nekje prebral da je na homologacijskem kartočnku navedena moč 35,3kw ali je to res? Vem da policaji nebodo veliko komplicirali, vendar večja težava je zavarovalnca.

 

Skuter ne pride v poštev, sem ga imel slabe 4 leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Na omenjenem forumu sem prebral ze kar nekaj tem glede prvega zaresnega motorja vendar imam tezavo - velik sem malo cez 190 in mi vsi opisani motorji ne pristojijo(se par dni nazaj sem bil preprican o kawasakiju er6n dokler se nisem nanj usedel). Ze prej sem gledal xt660x, vendar so mi ga zaradi 1 valjnega cilindra odsvetoval(vzdrzevanje) ter nelagodne voznje odsvetovali, saj naj bi bil motor bolj kot ne 'kafanski'(vecino po mestu).

No ja budget bi bil priblizno 2,5k kar se mi zdi za zacetniski motor popolnoma dovolj.

Hvala za vase predloge!

 

Če se misleš dobro naučit in obvladat motor je XT super. Če se želiš samo čimprej razmazati za cesto potem kupi raje kako 1000 kubično Ninđo ali kar koli z vsaj 150 konji. Tračarski cajtengi te bodo veseli.

Z motorjem od tele XT so že kar nekateri šli okoli sveta. Torej je možno, da se z njim pride celo do kakih Zrč na Pagu, če bog da. Komur je vzdrževanje tega motorja problem, naj si kupi APN6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!