Skoči na vsebino

Izpit in slab vid


madbikerdad

Priporočene objave

Sam sem imel dioptrijo pod 1.0, pa sem vseeno moral podaljšat izpit čez tri leta. Potem sem šel na zdravniškega k drugemu zdravniku brez očal, pa nimam več omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj za HD vozit moraš imeti že po defaultu sončna očala gor... naj bodo le ta z optiko  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomembno je le kaj ti zdravnik napiše v zdravniško spričevalo (lahko imaš veliko dioptrijo pa ti v spričevalo ne napiše kontrolnega zdravniščega pregleda in tega potem nimaš zabeleženega v evidenci vd). Imam kar solidno dioptrijo -5.75 že od konca OŠ. Najprej so mi dali vd z veljavnostjo treh let, nato pet, potem pa deset let in nato po pregledu spet 10 let. Zdravniški pregled na 10 let. Je pa res, da vedno opravijo celoten pregled (pritisk, EKG...) in to lepo zaračunajo. Problem je le v zakonodaji, ki zgolj predpisuje kontrolni zdravniški pregled, ta pa zajema vse in ni vezan na posamezno omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena pomebna stvar ki sem jo pozabil napisat, na zdravniškem rečeš lepo da imaš očala, potemtakem se ti itak redno meniš z okulistom za preglede in una na zdravniškem ti nič ne prčka okoli oči, samo štempiljkice ti da, pa praša če se drogiraš, nalivaš al pa red bull piješ :D

Popravljeno . Popravil Xcode
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ni to tako easy, ne vem koliko imam dioptrijo, verjetno okoli 2 če se prav spomnim, na blizu vidim brez blema, na daleč pa malce megleno

 

in od zdaj naprej bom verjetno moral podaljševat vsaka tri leta in se jebat z ekg, pritiskom itd.......

 

drugi folk pa napol slep ima neomejeno vozniško, gre se samo koga dobijo s slabim vidom, tega pol jebejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram reč da se malce v letih in mam malce zamegljen vid na daleš, Vse še ok vidim ampak ni 10% ostro. Če mi predpišejo očala recimo, sem potem slišal da moraš podaljševati izpit vsake 3 leta, a je to res?

A se da temu kako izogniti?

 

Kaj ša če bi šel z lečami nazdravniškega, bi kdo ugotovil?

 

Poanta je to, da enkrat ko dobiš špegle se ti vid hitro začne slabšat

 

 

ah ni to tako easy, ne vem koliko imam dioptrijo, verjetno okoli 2 če se prav spomnim, na blizu vidim brez blema, na daleč pa malce megleno

 

in od zdaj naprej bom verjetno moral podaljševat vsaka tri leta in se jebat z ekg, pritiskom itd.......

 

drugi folk pa napol slep ima neomejeno vozniško, gre se samo koga dobijo s slabim vidom, tega pol jebejo

 

:lol1:

 

Sine, pa ti nimaš malce zamegljen vid, pa ti si ČORAV  :eek: 

 

 jebejo tudi tiste brez pameti   :whistle:

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Dioptrija okoli 2 je že kar lepa :)

2. Sam imam očala že več kot 20 let, da se ti z leti veča dioptrija je čista bedarija, oziroma odvisno od tega zakaj je do slabega vida sploh prišlo

3. Sam imam kar slab vid predvsem zaradi stagnusa, pa mi izpiti veljajo za pet let, kako zgleda pridobivanje zdravniškega? Na pregled prinesem izvid od okulista ali osebne zdravnice iz očesne klinike in je to to oni nič ne preverjajo tvoj vid, samo stehtajo in zmerijo te, kot packa in izpolniš par papirjev, ter ti seveda poberejo tistih par € zaradih katerih na 3-5-8 let ne boš propadel.

4. Pa še sam si mirne vesti, če pride do kakšnega zapleta na cesti...

Popravljeno . Popravil 46simon
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmmmmm............................ kakorkoli berem temo, avtor ne potrebuje očala, temveč psihologa!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!