Skoči na vsebino

Pojava zvoka (uljenje) ? guma, kardan, ležaj?


Buha72

Priporočene objave

Pozdravljeni, pišem zaradi tega, ker me zanimajo izkušnje ali se je komu pojavil zvok med vožnjo (kot nekakšno uljenje). Zvok bi opisal takšen, kot da se peljete nap. za tovornjaku, kjer se pojavlja takšen zvok gum.

 

Zamenjal sem gume na Crosstourerju - Metzeler Tourance next.

Ali je možno, da je kriv profil? Nepravilno centriranje? Ali je od kardana? Ležaj?

Hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi izkušeni vozniki bavarskih polizdelkov imamo s temi zvoki bogate izkušnje in diagnoza je lahko samo ena...zdaj zdaj ti bo odpadel kardan :P

 

Aja, tu gre za Hondo...no, potem pa morda tudi ne bo odpadel :D

 

P.S.

Malo heca mora biti v tej vročini ;)

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zarad centriranja ne tuli  lahko samo trese, lahko je guma  zaradi profila glasna, pa upam da ločiš tuljenje ležaja od zvoka ki ga oddaja guma??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda ni tema o kateri piše Buha namenjena samo Hondi CT...

 

Z VFR doktorjem (Dupijadom) in moja malenkost smo Buhinga CT sprobal in prisluhnili zvoku... ob mojem ropotu ga sprva nisem niti opazil, tudi Dupijad ga ni - SE NAMA JE ZDELO VSE NORMALNO... a po natančnem Buhinem opisu, kje in kdaj se pojavi, sma ga oba zaznala... Meni je sicer čisto nemoteč a baje ga prej ni bilo...

 

Moje mnenje je, da žvižga profil gume... lahko tudi grobe uteži na feltni... Kardan bi jaz izključil, ker govorimo o Hondi s 15000 km in se je zvok pojavil po menjavi gume...

:

Diagnostika je pa čisto enostavna: Gasa nazaj k Širniku, nataknit nazaj staro gumo, odstranit utež, pa da vidimo...

 

Moje mnenje je definitivno tuljenje novega profila... no.. mene sploh ni motilo... motor je preprosto ODLIČEN!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš ferek, meni se pa zdi fascinantno, kako je problem vsakega posameznika tako pomemben, da ga ne more napisati v temo o tem motorju ampak ga mora deliti z vsemi. Pa veš koliko ljudi ima takšna in drugačna vprašanja o svojem motorju ter zaznava takšne in drugačne zvoke, vibracije ipd.?

 

Kar se mi zdi pa še bolj fascinantno pa je prepričanje, da bo na podlagi nekega splošnega opisa kdorkoli že kar tako vrgel odgovor iz rokava. Če že nekdo bo, bo to tisti, ki je imel identičen problem na enakem motorju. Vsi ostali pa samo natolcujemo in ja, če je problem nastal po menjavi gum, obstaja velika verjetnost, da je povezan s tem. To je še meni, abervezniku za mehaniko, popolnoma logično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj to maš pa čist prav... dej naj adm prestavi tole v CT temo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri moji GW se je pojavljal tak zvok. Nisem vedel al je kaj v mašini, kardanu, ležaju ali koji k...c. Po menjavi zadnje gume je zvok izginil. Zvok in njegovo prenašanje po kardanu do mašine je povzročal rob gume, ki je zgledal kot zobovje morskega psa :eek:. Guma Metzeler ME 880.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je po menjavi zadnje gume prav tako pojavil čuden "tuleč" zvok. Menil sem da so krivi ležaji, zato sem feltno odstranil in jih preveril. Meni so se zdeli ok. Sem pa šel iz dunlop roadsmart na roadsmart 2, ki ima precej debelejši profil na pogled. Morda je kaj na tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!