Skoči na vsebino

Kontrola db glasnosti-Policija


krtek

Priporočene objave

No ja sej razumemo zarad par idijotov ki imajo avspuhe sam zato da lahko nažigajo pred gostilno najebemo še vsi ostali z odprtimi avspuhi ki se normalno vozimo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja sej razumemo zarad par idijotov ki imajo avspuhe sam zato da lahko nažigajo pred gostilno najebemo še vsi ostali z odprtimi avspuhi ki se normalno vozimo ;)

Tudi js mislim da je to tako.

Js vedno sklopko držim če zapeljem čez kako ozko ulico al pa opazim na cesti kogarkoli ki bi ga lahko zvok motil (kakšne otroke bebaste ali živali), sam ne vem če bi zdaj šel žrtvovat lep zvok motorja zaradi takih ki tega ne delajo.

Ni prav :B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predstavljajte si avto z odprtimi okni, ki ful nažiga cigu-migu muziko. Njim se to zdi krasna muzika, meni pa se obrača želodec. Točno tako se zdijo drugim vaši odprti rori. Če ste že tako mahnjeni na dober zvok in base in iberture, si namontirajte slušalke in uživajte v svojem zvoku, drugih pa ne posiljujte s svojim glasbenim neokusom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je zjutri k sm se zbudu .. zdj je pa že uplaknu :cry:

 

:krneki:

 

pok si mel letos že ta drugič praznk?

Kolikor sem jaz slišal od verodostojnega forumaša si penis podalšujejo z GS-kami,sm ga takoj prodal ............. :grim

ja če maš predolzga nikol vel ne občutš užitka k ga do j**c not zarineš...

 

 Imam pa težave z ljudmi, ki so sicer rojeni normalni, obnašajo pa se kot idioti.

 

sam pol full ven tolčeš ,,,  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samo zanima kdaj bodo že začeli kazni pisati tistim z rumenimi odsevnimi jopči.

Me zabolijo oči, vsakič ko se kak tak mimo pripelje.

Enkrat sem pa enega celo izsilil. Ne vem sicer kako to, ker normalno oblečenega še nisem.

 

lp

potem pa boš moral k okolistu :P

 

Nisem se pa slišal debate na cesti.. glej ta pa je preveč florescenten... Debate o glasnosti pa so skoz...

 

No a je ker vodovodar tukaj? mislim da bo treba ventil zmontirat ker bomo toplo vodo odkrili :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa boš moral k okolistu :P

 

Nisem se pa slišal debate na cesti.. glej ta pa je preveč florescenten... Debate o glasnosti pa so skoz...

 

No a je ker vodovodar tukaj? mislim da bo treba ventil zmontirat ker bomo toplo vodo odkrili :D

kak bi sele pogledal ko bi mene videl :grim  :grim flurescentna jakna in po zaslugi kompi-ja tudi celada 1003-ka :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predstavljajte si avto z odprtimi okni, ki ful nažiga cigu-migu muziko. Njim se to zdi krasna muzika, meni pa se obrača želodec. Točno tako se zdijo drugim vaši odprti rori. Če ste že tako mahnjeni na dober zvok in base in iberture, si namontirajte slušalke in uživajte v svojem zvoku, drugih pa ne posiljujte s svojim glasbenim neokusom.

No vids kok smo drugacni. Jst pa rajs slism cigu-migu hrescanje iz golf dvojke kot pa neke goveje kjer se mi pa želodec ne obrača ker me pač ne moti. Glede preglasnih izpuhov sem pa se ornk premlad da bi me motil. Letos se vozim sicer ze celo sezono z db-jem ampak ne zato ker bi me motil zvok, ampak baje moti nadrejene obcestnih premikajocih se ovir s pištolami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ne derejo se japonci  dvocilindraši pa kulturno brnijo :D

Moja je bila trovaljna... 1200ccm.... Zelo kulturno je brnela. So že ljudje gledali v zrak, če so spet Švabi kakšne Messersmithe zakurblali... ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak bi sele pogledal ko bi mene videl :grim  :grim flurescentna jakna in po zaslugi kompi-ja tudi celada 1003-ka :smoke:

Ti boga, tebi pa sam še odprt auspuh manjka in imaš garantirano da te vsi opazijo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je stvar okusa? Mislim da bi bla kr težava uzakonit lep zvok in grd zvok.

 

...lahko bi se tudi reklo, da je to stvar okusa.... in "normalni "ljudje imajo(mo) kar približno enak okus glede "lepega ali grdega zvoka"

Je treba ločiti, kaj je hrup in kaj je zvok. Jakost zvoka se meri z instrumenti in je predpisana največja meja zvoka (hrupa) (trenutna ali povprečna vrednost) glede na lego (naselje...industrijska cona... mešano naselje... kmetijske površine...itd) ter na čas (delavnik...nedelja... ura..itd).

 

Hrup je le ena od oblik zvoka, njegova nezaželena oblika. Definicija hrupa je odvisna od poslušalca, od njegovega trenutnega razpoloženja, utrujenosti, zdravstvenega stanja, starosti, spola, socialnega, kulturnega in ekonomskega položaja, ter od kraja in časa. Hrup je torej subjektivna kategorija, ki ni odvisen ne od frekvence ali njegove jakosti, ampak od subjekta, ki ga ocenjuje.

 

 

Tudi js mislim da je to tako.

Js vedno sklopko držim če zapeljem čez kako ozko ulico al pa opazim na cesti kogarkoli ki bi ga lahko zvok motil (kakšne otroke bebaste ali živali), sam ne vem če bi zdaj šel žrtvovat lep zvok motorja zaradi takih ki tega ne delajo.

Ni prav :B

 

...jaz delam enako! ... o.k.  ... sklopko glih ne držim... peljem pa na min. obratih...in potem ne pospešim takoj, ko sem mimo.

... razen to nedeljo sem pa res držal sklopko, ko sem peljal mimo konjske vprege pri Bloškem jezeru. Za vsak slučaj, da se konja ne splašita...  :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr teb se ustraši k te vid ne k te sliš :P   konjujedan.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Hrup je le ena od oblik zvoka, njegova nezaželena oblika. Definicija hrupa je odvisna od poslušalca, od njegovega trenutnega razpoloženja, utrujenosti, zdravstvenega stanja, starosti, spola, socialnega, kulturnega in ekonomskega položaja, ter od kraja in časa. Hrup je torej subjektivna kategorija, ki ni odvisen ne od frekvence ali njegove jakosti, ampak od subjekta, ki ga ocenjuje.

 

 

Pa pozabil si še napisat, da je definicija hrupa tudi odvisna, kdaj ga je človek nazadnje namočil ali pri ženski, kdaj je nazadnje dobila...pa ne mi rečt, da to ni res!

 

Mene recimo moti hrup... 1200 W  sesalec ob sobotah (če sam sesam, me hrup toliko ne moti), moti me lisica iz sosednjega gozda, k se mi na dvorišču dere ko da bi klal svinjo, po več ur skupaj, motita me sosed in soseda, k se vsak drug dan napijeta šnopca in se pol dereta en na drugega. Ko sem slabe volje, me recimo moti sosedova CNC.jka, ki občasno reže kamen še pozno v noč, občasno me moti policajev sin iz vasi, k stalno mimo bajte nabija 50 ccm tomosovo krosko, pa a moram še naštevat?

 

Tko da škoda da sploh kej debatiramo...

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je objesten=nameren hrup, ki ga povzročajo objestneži samo z namenom, da motijo druge zaradi svoje objestnosti.

 

Sesat moraš, ljudje se prepirajo, lisica mora nekaj jesti itd.

 

Za hrupne izpuhe pa ni prav nobene potrebe in nuje, da bi se montirali.

 

Čista objestnost.

 

Kot je zgoraj en napisal, če ima kdo rad hrup, ajde slušalke si gor pokni pa nabijaj, posnemi si zvok stare f1, motogp itd. ter uživaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pozabil si še napisat, da je definicija hrupa tudi odvisna, kdaj ga je človek nazadnje namočil ali pri ženski, kdaj je nazadnje dobila...pa ne mi rečt, da to ni res!

 

Mene recimo moti hrup... 1200 W  sesalec ob sobotah (če sam sesam, me hrup toliko ne moti), moti me lisica iz sosednjega gozda, k se mi na dvorišču dere ko da bi klal svinjo, po več ur skupaj, motita me sosed in soseda, k se vsak drug dan napijeta šnopca in se pol dereta en na drugega. Ko sem slabe volje, me recimo moti sosedova CNC.jka, ki občasno reže kamen še pozno v noč, občasno me moti policajev sin iz vasi, k stalno mimo bajte nabija 50 ccm tomosovo krosko, pa a moram še naštevat?

 

Tko da škoda da sploh kej debatiramo...

...to je-to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi videl, da se javi tisti, ki ni nikoli, ma res nikoli zavestno povišal obrate na motorju iz samega užitka, da sliši svoj izpuh. Mogoče se je pri tem še peljal skozi kak podvoz ali tunel.

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgu tuneli... neprecenljivo. Basiranje dvovaljnika v srednjih obratih, malo ''preizkusiš'' dvoglasne hupe... ja, ni slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam .. v tunelih je treba mau na obrate motor dat, da odpade omet :P

 

konjujedan zihr še poka u tunelu :lol1:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...men ponavadi še kej pade slučajno na un terdeč gumb na desni ročki.... pa ga moram pol hit nazaj pržgat...k drgač se motor ustavi..  :huh: .

... in to se mi zgodi ene parkrat zaporedoma.....

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je objesten=nameren hrup, ki ga povzročajo objestneži samo z namenom, da motijo druge zaradi svoje objestnosti.

 

Sesat moraš, ljudje se prepirajo, lisica mora nekaj jesti itd.

 

Za hrupne izpuhe pa ni prav nobene potrebe in nuje, da bi se montirali.

 

Čista objestnost.

 

Kot je zgoraj en napisal, če ima kdo rad hrup, ajde slušalke si gor pokni pa nabijaj, posnemi si zvok stare f1, motogp itd. ter uživaj.

 

Ma vprašanje je zdej tle kaj je to namerno in nenamerno dejanje?

 

sej nekdo ma cev namesto lonca, pa to še ne pomeni, da namerno zvočno onesnažuje okolje? Pač dela to ker mu pač tako paše, spet drugemu ne, ta tretji bi ga najraje nabrcal nekam, itd...

 

Isto ko lisica, mamicu ji vidim, pa kak se lahko dere glih takrat ko se meni najbolj spi..namerno/nenamerno dejanje? nikol ne bom vedel :P...me moti za popizdit, ampak vseno ji ne bom nastavil strupa za podgane, naj živi, bom že potrpel pa se zase brigal, haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi videl, da se javi tisti, ki ni nikoli, ma res nikoli zavestno povišal obrate na motorju iz samega užitka, da sliši svoj izpuh. Mogoče se je pri tem še peljal skozi kak podvoz ali tunel.

jest zavestno nikol, podzavestno pa zmeraj :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Isto ko lisica, mamicu ji vidim, pa kak se lahko dere glih takrat ko se meni najbolj spi..namerno/nenamerno dejanje? nikol ne bom vedel :P...me moti za popizdit, ampak vseno ji ne bom nastavil strupa za podgane, naj živi, bom že potrpel pa se zase brigal, haha

:slap:

... ti bi lisici natresu strup za podgane  :slap:

 

... strup za lisice moraš dat...   :D

 

..podobno je bilo pri meni.

Sosedov petelin. VSAKO noč je začel kikirikati ob pol dveh in v šestsekundnih intervalih kikirikal do jutra. Zaprl okno.... dal čepke v ušesa... še zmeri ga slišal! ta pernata žwau mi je šla tako na živce, da ga niti popoldne nisem mogel več slišat. Uničil mi je živce do konca!

Pa ga nisem slišal skoraj nič z vsemi tistimi glušniki, vendar me je tako uničil, da nisem niti zaspal več zvečer, ko sem ga kar čakal, da bo spet začel kikirikat....pa da mu spet jebem mater kokošjo....

...no... pa grem enkrat k sosedi... ji razložim situacijo... pa je še vedno kikirikal ... samo da je bil zaprt v kurniku. Še vedno sem dobival popizdevce...

...no...in pol ji ponudim 20€ za petelina  in jo še povabim v nedeljo na kurjo župo.....pa ni glih uštekala  :huh:

...in naslednji dan ni bilo več kikirikanja....je sama skuhala župo. Če bi bila pametna bi še 20€ zraven dobila... že kak mesec nazaj...   :lol1:

... je pa žena začela smrčat, ko je bila prehlajena..   :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!