Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2015


motolover

Priporočene objave

Malo potepanja po Hrvaški obali. Nabralo se je cca 450 km. Med potjo sem izgubil kompas. Pa so rekl, da alkohol in motor ne gresta skupaj...kako da ne? Oba sva skup v travi koncala.
 

 

 

 

4.JPG

 

 

 

 

5.JPG

 

 

Ja na teh dveh se tudi vidjo noge. Sem se mislu na motor vsest, pa mi je ratal, da sem naredu dvojni-trojni luping nazaj. Če bi to videl Leon Štukelj, bi reku, da je to Skalarjeva prvina...

Jz pa še zmer mal slutm, da me je un BMW-flar porinu...sej kako bi pa mu ratal lih takrat slikat...

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak luping sem jaz naredil z prejšnjim motorjem na lesenem mostu.. mi je nogo spodneslo pa sma se mal usedla :D Nč zato, to vse sodi k KAO adventure :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ujel še zadnje sončne žarke ... :)

A si se ti za mano peljal skoz Logatec, Planino pa pol na Ridah zavil na počivališče?  Nekaj podobnega GS-u mi je sledilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ujel še zadnje sončne žarke ... :)

A si se ti za mano peljal skoz Logatec, Planino pa pol na Ridah zavil na počivališče?  Nekaj podobnega GS-u mi je sledilo...

.

... ja na počivališčui se morm zmer zaustavt ... da preverim olje ... in ga po potrebi dolijem ... (:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem uspel videti, tudi kardan še ni stran padel 

:P

 

Lp.

Ja, tudi BMW ni več to, kar je bil...:smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj dežja (še) ni bilo, zato tudi današnja izbira prevoznega stredstva ni bila vprašljiva :D

No, kljub temu sem bil primoran danes ustaviti ob cesti...............ne, ni me ustavila okvara, ampak sem moral narediti tole jubilejno sliko:

20150923_081302.thumb.jpg.ab84496712fc765c736501688d525bf7.jpg

Kolikor sem uspel videti, tudi kardan še ni stran padel :P 

Lp.

A to je 180000 kvalitetnih metrov?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota, 19. september. Dogodek, ki ima svoje korenine dve leti nazaj. Ko mi je že lansko jesen prijatelj pravil o tem, sem bil nad idejo navdušen. Zato sem letošnje povabilo, da se jim pridružim, z veseljem sprejel in potrdil udeležbo. Scenarij bi okvirno lahko opisal takole. Jonatan Prijatelj (društvo staršev otrok z rakom) organizira v Strunjanu srečanje, kamor pridejo omenjeni otroci in njihovi starši iz vse Slovenije. Iz Zagorja (in tudi od drugod) pa se v skupini pripeljejo motoristi pod vodstvom MK Klukhena. Pa to ni bil zaprt krog, nekaj jih je bilo tudi iz drugih klubov, nekaj pa takih, ki na hrbtu nimamo nobenih obeležij. Glavnina je štartala iz Zasavja, zbirno mesto je bilo ob 9.15 na OMV Postojna. Preko 30 se nas je tam nabralo. Eni si privoščijo kofetek, drugi kakšno cigareto (oboje skupaj menda najbolj paše), tretji pa po želji. Okrog 10h naš road captain da znak za odhod. Po stari cesti nas vodi čez Razdrto, Senožeče, Divačo, Kozino do Črnega kala, kjer se pri Vikiju ustavimo na drugi čik pavzi. Prav dolgo se tam ne zadržimo, sledi spust proti obali. Okrog 11h se ustavimo pri strunjanskem rondoju in počakamo še nekatere zamudnike. Potem pa vsi skupaj do platoja pod cerkvijo na hribu, kjer nas že vsi čakajo. Ko parkiramo svoje konjičke, je kmalu na sporedu prva točka dnevnega reda. Policisti nam demonstrirajo uporabo službenih psov, eden odkrije mamilo, drugi ulovi zmikavta. Nato sledi vožnja z našimi motorji. To se je otrokom seveda zdelo najbolj imenitno. Dobili so čelade in se na zadnjih sedežih odpeljali en manjši krog po Strunjanu. Sledil je zabavni del s čarodejem hišnikom, ki jih je vse nasmejal. Kuharski mojstri in mojstrice so lepo poskrbeli za naše kruleče želodčke. Čevapi, klobasce, perutničke in vse, kar gre zraven, pa polni pladnji domačih sladkarij. Kdor si ni obliznil prstov, si je sam kriv. Seveda tudi žejni nismo bili. Nadaljne urice so bile namenjene druženju, nekateri (tisti bolj alpinistično naravnani) smo se povzpeli do križa od koder se ponuja prelep razgled. Motoristi (in motoristke) so otrokom prinesli praktična darila, iz Društva pa so organizirali srečelov, ampak takšne vrste, kjer vsaka srečka zadene, in to zelo lepe nagrade. Na koncu je bil še krajši koncert. Nekaj pesmi je odpel tip, ki je povezoval družabni del, nekaj pa še Brendi (oz. njegov sin). Okrog 16h smo v manjših skupinah počasi začeli odhajati proti domu, vmes se oglasim še v Kopru. Malo pred Kozino me nasproti vozeči moto kolegi opozarjajo, da se bližam radarju, zato iz supersonične hitrosti takoj prešaltam v nižjo.  Na kačjih ridah se še zadnjič ustavim, domov sem prišel okrog 19h. Bil je res en lep dogodek in to take vrste, ki po svoji vsebini daleč prekaša tja in nazaj prevožene kilometre. Hvala Elizabeti in Bojču in tudi vsem ostalim, ki ste pomagali pri organizaciji tega srečanja. Super je bilo, se vidimo drugo leto.

Bravo! Če bi bilo več takih akcij, bi bil svet za marsikoga lepši. Pohvalno!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj dežja (še) ni bilo, zato tudi današnja izbira prevoznega stredstva ni bila vprašljiva :D

No, kljub temu sem bil primoran danes ustaviti ob cesti...............ne, ni me ustavila okvara, ampak sem moral narediti tole jubilejno sliko:

20150923_081302.thumb.jpg.ab84496712fc765c736501688d525bf7.jpg

Kolikor sem uspel videti, tudi kardan še ni stran padel :P 

Lp.

ko jagenjčki obmolknejo:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem popoldne za dve urce samo na hitro uletel do Logarske. Ni daleč, pot znana, mimo tipa ki vstopnino pobira z polnim gasom,

Kolk pa je vstopnina, da si mu " *pizdil " ?

Zdaj če je po sami dolini asfalt razruvan in ti hočejo to kasirat, potem se strinjam, če pa je asfalt od vstopa do parkirišča BP, potem pa ne vem zakaj človek ne bi plačal, če z tem denarjem (recimo), obnavljajo cesto.

 

Je pa žalostna podoba ceste čez Solčavo na Pavličevo .... tukaj pa se človek ponovno vpraša, kam gre cenar, ki je namenjen za ceste?

Prav tako spust z Vršiča proti Kranjski ... porazno!!

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem koliko je, še nikoli nisem plačal, vedno samo odpeljem mimo, tudi z avtom.

Sem pogledal zdaj, 5€ je za motor, 7€ za avto. Ne dam, sploh pa negrem tja kot turist ampak samo obrnit :P Za nas domačine (zemlja tut v Lučah) bi itak moralo bit zastonj, pa ni. Cesta od vstopne točke do hotela je lepa, naprej pa katastrofa... že od nekdaj. Še slabše kot če greš namesto v Logarsko  proti Pavličevem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem koliko je, še nikoli nisem plačal, vedno samo odpeljem mimo, tudi z avtom.

Sem pogledal zdaj, 5€ je za motor, 7€ za avto. Ne dam, sploh pa negrem tja kot turist ampak samo obrnit :P Za nas domačine (zemlja tut v Lučah) bi itak moralo bit zastonj, pa ni. Cesta od vstopne točke do hotela je lepa, naprej pa katastrofa... že od nekdaj. Še slabše kot če greš namesto v Logarsko  proti Pavličevem.

Bi hotel to naredit še pri severnih sosedih? Recimo na Nockalmstrasse?  Mogoče pa zna bit izkušnja neprecenljiva, pa nam v poduk.

Ne ne ...še boljše...probaj to v Bohinju, ko se gre na planino Blato. (ljudska; vsaj po svoje, Bohinj'c pa s štrikom).

 

PS. Se pa strinjam...za lokalce bi marsikje lahko bil popust, ali pa zastonj.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega drugje ne delam ker grem tja turistično, tam pa samo obrnit. :) Za avto se da sicer kupt "vinjeto" za domačine, mogoč za motor tut, tega nisem preverjal. Dost spama :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ne ne ...še boljše...probaj to v Bohinju, ko se gre na planino Blato. (ljudska; vsaj po svoje, Bohinj'c pa s štrikom).

 

PS. Se pa strinjam...za lokalce bi marsikje lahko bil popust, ali pa zastonj.

Na planino Blato je za motorje zastonj. Preverjeno avgusta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

20150911_191434.thumb.jpg.dd99c218f27c7c5f1867c72163bc282e.jpg

Na kateri motor spada zelen top case? Izgleda velik in praktičen..

Zeleno ni top case, verjetno je bazenček - lavor za dojenčka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!