Skoči na vsebino

Merilec tlaka


pupa

Priporočene objave

Ok, ker ne berem redno topica motocikli, se je mogoce že pojavilo, torej oprostite, ce se ponavljamo, ampak mene resno zanima, kje bi se dalo kupiti napravo za merjenje tlaka v gumah za motor.

Ce mi lahko priskrbite:

kje se da dobiti

cena naprave

linki, kjer se da vse to najti in prebrati

imena teh naprav

ce jih obstaja vec, katera je najboljša.

Za vse odgovore in predloge se vam najlepše zahvaljujem v naprej.

Ce kaj ni jasno, samo vprašajte.

A ja, predivdevam, da je naprava elektronska.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprava ponavadi ni elekronska deluje s pomocjo vzmeti in membrane Poglej v metalki ali kovinotehni (Bauhaus ali Baumax pri dodatni opremi za avtomobile

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi katerikoli manometer, nato pa ga primerjaj z vrednostmi pri kakšnem vulkanizerju (ni pa nujno, da ima on cisto tocnega). Tako boš dobila približno sliko dejanskih vrednosti za nadaljne kontrole.

P.s.: manometre ponujajo tudi Polo, Hein-Gericke, Louis, ... ; v ponudbi imajo tudi elektronske manometre, ki pa so dragi, pa tudi vprašljivi glede delovanja (klasika je le klasika)

Edited by - easyrider on 24/08/2001 06:50:53

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V konradu jo dobiš za cca 700 sit pa še tocna je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Zanima me kje se da kupit kvaliteten merilec tlaka v gumah....tak da ga lahko vzame‰ tudi na pot.

Na potovanju-poti plus ali minus desetinka atmosfere, kot jo izmeris na pumpi, se ti zdi bistvenega pomena???

Se pa strinjam za doma v garazi za kontrolo pritiska, ce se rad veckrat zapeljes cez ovink precej postrani!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prijatelj dirka v Seicento pokalu, več tukaj :D www.seicento-siemens.comKLIK Simon Tomažič, in mu je reku Samo Valant-"vodja" ekipe da nej si kupi pošten manometer, dal pa je zanj 16k sit, je analogen, ima ventil za spuščanje torej gumo preveč napumpaš, potem pa spustiš na željeno vrednost!

Proti tistim na pumpam je bila razlika skor 0.3Bar-a, pumpal se na OMVju :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni!

Rad bi kupil točen analogni manometer za kontrolo pritiska v gumah,

prosim za kakšen naslov trgovine v okolici Mb.hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Rad bi kupil točen analogni manometer za kontrolo pritiska v gumah,

prosim za kakšen naslov trgovine v okolici Mb.hvala.

Nekaj takšnih zadev ima menda LE Tehnika (Ljubljanska 140, Maribor) - ne vem pa, v kakšnem kakovostno/cenovnem razredu.

A je kak poseben razlog, da mora bit analogen? :hmm:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj takšnih zadev ima menda LE Tehnika (Ljubljanska 140, Maribor) - ne vem pa, v kakšnem kakovostno/cenovnem razredu.

A je kak poseben razlog, da mora bit analogen? :hmm:

D.

Pozdravljen Danci!

Hvala za inf. imam dig.iz Lojza za 15€ pa kaže kakor se mu zljubi.lp :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam v garaži analognega, iz Lade (včasih so to dajali med opremo pri Ladah, kako je zdaj, ne vem). Točen, če primerjam potem s pritiskom na Petrolu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Danci!

Hvala za inf. imam dig.iz Lojza za 15€ pa kaže kakor se mu zljubi.lp :BUA:

post-2208-1182154116_thumb.jpg

Jaz imam tega, pa dela OK - ne vem sicer, koliko je točen, so pa meritve konsistentne (se pravi, če 10x zmerim isto gumo, 10x pokaže isto).

Morda imaš že slabo baterijo?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam v garaži analognega, iz Lade (včasih so to dajali med opremo pri Ladah, kako je zdaj, ne vem). Točen, če primerjam potem s pritiskom na Petrolu.

Žal so Petrolovi pogosto zelo mimo. Sem enkrat videl enega, ki je pri vsakem 'priklopu' pokazal nekaj drugega - od 0,75 pa do 3.2! ;)

Ko sem to omenil uslužbencem Petrola, jih ni kaj prida zanimalo - so ga pa po nekaj dneh/tednih le zamenjali...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal so Petrolovi pogosto zelo mimo. Sem enkrat videl enega, ki je pri vsakem 'priklopu' pokazal nekaj drugega - od 0,75 pa do 3.2! ;)

Ko sem to omenil uslužbencem Petrola, jih ni kaj prida zanimalo - so ga pa po nekaj dneh/tednih le zamenjali...

D.

merilec tlaka je zelo občutljiva zadeva na padce zato se mi zdi, da so bili stari petrolovi merilci veliko bolj natančni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-2208-1182154116_thumb.jpg

Jaz imam tega, pa dela OK - ne vem sicer, koliko je točen, so pa meritve konsistentne (se pravi, če 10x zmerim isto gumo, 10x pokaže isto).

Morda imaš že slabo baterijo?

D.

Težave so nastale ,ko sem zamenjal baterijo,do takrat je bil OK.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težave so nastale ,ko sem zamenjal baterijo,do takrat je bil OK.lp

Hja... Morda pa si fasal slabo baterijo...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam tega od Michelina, stal je pa 7 bivših čukov in nimam z njim nobenih težav. Kupljeno v trgovini z avtodeli v hali A v BTC-ju.

Res je mogoče mal dražja zadeva ampak prej sm mel enga v stilu mal muzike, mal dnarja, tko da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel sem analogni merilec od firme Flaig v Wunderlichovem katalogu stran 62 po 23,90€.

Hvala vsem za nasvete in predloge :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
post-2208-1182154116_thumb.jpg

Jaz imam tega, pa dela OK - ne vem sicer, koliko je točen, so pa meritve konsistentne (se pravi, če 10x zmerim isto gumo, 10x pokaže isto).

Morda imaš že slabo baterijo?

D.

Tudi jaz sem kupil tega. Sem pa videl podobno zadevo (ima le druge napise) včeraj v Bauhausu v LJ za 9,90 EUR,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pritisk kontroliram preko kompresorja, seveda na manometru, obe skali PSI in bari, z psi nastaviš dosti "natančneje" Kompresor pride pa tako in tako prav, tudi ob čiščenju motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!