Skoči na vsebino

Padec bonifikacije!!!


pero

Priporočene objave

Mene pa zanima za koliko ti pade bonifikacija ob nesreči če si kriv v celoti, polovično ali pa celotno! Narašča 5% vsako leto vendar upam da zadeva ne pade kar takoj na 100% nazaj!

Moj primer je takle:

Zaletu sm se s policaji pa smo bili kao krivi 50-50 imel pa sem na avtu 15% bonifikacije!Koliko jo bom imel ob ponovni registraciji!

Že vnaprej hvala za odgovore!!!!

Pa še eno pitanje:

Kje najdem na na netu cene registracij za avte in motorje!!Mogoče da si loh celo zračunam končni znesek!!??

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja valda pol bi men PO LOGIKI :!: :idea: mogla past za sam 7.5% če se ne motim!!!Sej pol če bi bil sam 10% kriv bi zgubu vse to ne gre!

Tako bi loh zavarovalnica rekla da je vsak vsaj 10% kriv ker je bil ob uri nesreče na tistem kraju pa bi zgubil 15%!!! :( :( :( :(

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se pred leti zaletel z avtom na Pagu (bil sem popolnoma kriv jest in sem priznal), mi je bonifikacija iz 85% cele vrednosti šla na 110%!!!!

Ko sem hotel zavarovati avto, so hoteli, da plačam 110% zavarovalne premije. Torej 100% ni zgornja meja, ampak gre čez!!!

Kaj sem naredil? Odjavil sem avto iz prometa, ga nazaj prijavil in šel na Slovenico, kjer sem dobil samo 100%, kar je dosti bolje od 110%, tudi dolgoročno je to dosti bolje, ker mi tako pada 95%, 90%,... tako bi mi pa 105% 100%,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se pred leti zaletel z avtom na Pagu (bil sem popolnoma kriv jest in sem priznal), mi je bonifikacija iz 85% cele vrednosti šla na 110%!!!!

Ko sem hotel zavarovati avto, so hoteli, da plačam 110% zavarovalne premije. Torej 100% ni zgornja meja, ampak gre čez!!!

Kaj sem naredil? Odjavil sem avto iz prometa, ga nazaj prijavil in šel na Slovenico, kjer sem dobil samo 100%, kar je dosti bolje od 110%, tudi dolgoročno je to dosti bolje, ker mi tako pada 95%, 90%,... tako bi mi pa 105% 100%,....

To je še v redu mene bi stalo ne vem od kje 135% .

Sam to je že ene 5 let nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi priden lahko plačuješ tudi dvojno ceno zavarovanja ...razred 20...+100% :twisted:

"Zavarovanci so po svojem škodnem dogajanju v preteklih obdobjih razvrščeni v premijske razrede, kar pomeni tudi višino premije ob plačilu zavarovanja. Premijski razredi pomenijo različne stopnje premije pri kasku ali avtomobilski odgovornosti. Najvišja ugodnost pri obeh vrstah zavarovanja je 50 % popust za premijo, ki jo pri kasko zavarovanju dosežemo v 5. letih, pri avtomobilskem zavarovanju pa v 10. letih, če nimamo škode. Npr. pri avtomobilski odgovornosti za eno škodni dogodek izgubimo 3 (tri) premijske razrede oz. 20 % premije, pri kasko zavarovanju pa se izgubita pri škodi 2 (dva) premijska razreda oz. 20 % premije." http://www.euroauto.si/tp/izracun.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem nekaj zasledil, da bi se naj zavarovalnice centralizirale. To pomeni da bi mel vsak zavarovanec nek centralni račun, od kjer bi zavarovalnice črpale podatke. S tem bi naj onemogočili prehod iz ene v drugo "resetiranje" iz +100% nazaj na 100%.

Upam pa da kaj takega še ne bo kmalu.

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem bi naj onemogočili prehod iz ene v drugo "resetiranje" iz +100% nazaj na 100%.  

Upam pa da kaj takega še ne bo kmalu.

lp Loyo

To načeloma že je, ampak se lahko še izmuzneš, ker so zavarovalnice pač tako naravnane, da raje enega na novo vzamejo, pa od njega 100% premije kasirajo, kot pa da ga konkurenčna zavarovalnica "molze" za 115%.

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi priden lahko plačuješ tudi dvojno ceno zavarovanja ...razred 20...+100%  :twisted:  

"Zavarovanci so po svojem škodnem dogajanju v preteklih obdobjih razvrščeni v premijske razrede, kar pomeni tudi višino premije ob plačilu zavarovanja. Premijski razredi pomenijo različne stopnje premije pri kasku ali avtomobilski odgovornosti. Najvišja ugodnost pri obeh vrstah zavarovanja je 50 % popust za premijo, ki jo pri kasko zavarovanju dosežemo v 5. letih, pri avtomobilskem zavarovanju pa v 10. letih, če nimamo škode. Npr. pri avtomobilski odgovornosti za eno škodni dogodek izgubimo 3 (tri) premijske razrede oz. 20 % premije, pri kasko zavarovanju pa se izgubita pri škodi 2 (dva) premijska razreda oz. 20 % premije."http://www.euroauto.si/tp/izracun.html

Mislim da izgubiš tri premijske razrede in s tem 15 % (20% če šteješ še tisti 5%popust ki bi ga dobil tisto leto če ne bi :cry: )

Za kasko pa ne vem ker še nisem imel tako dragega avta da bi imel kasko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm .. kaj pa motorja tudi nimaš kasko :lol:

BTW: A ga kdo sploh ima? Informtivno, kolko stane? Na AMZS site se ne da izračunat!

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsakem primeru, tudi če si kriv samo 2% izgubiš tri bonifikacijske razrede torej 15% popusta.

Če menjaš zavarovalnico sicer plačaš največ 100%, vendar ko naslednjič povzročiš nesrečo, na konzorciju zavarovalnic vidijo, da si "goljufal" in ti zaračunajo vse neplačane premije za nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriv si v očeh zavarovalnice le, če je morala tvoja zavarovalnica tvojemu prometnemu nasprotniku izplačati odškodnino. Če se določi, da je kriv vsak 50 % in da nosi vsak svojo škodo, potem ni izplačila in ti nimaš izgube (poslabšanja) bonusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriv si v očeh zavarovalnice le, če je morala tvoja zavarovalnica tvojemu prometnemu nasprotniku izplačati odškodnino. Če se določi, da je kriv vsak 50 % in da nosi vsak svojo škodo, potem ni izplačila in ti nimaš izgube (poslabšanja) bonusa.

Brrrm,

v praksi je pri deljeni krivdi 50%:50% tako, da obe zavarovalnici izplačata škodo obema udeležencema, a le polovico celotnega zneska ... BTDT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriv si v očeh zavarovalnice le, če je morala tvoja zavarovalnica tvojemu prometnemu nasprotniku izplačati odškodnino. Če se določi, da je kriv vsak 50 % in da nosi vsak svojo škodo, potem ni izplačila in ti nimaš izgube (poslabšanja) bonusa.

Razen če si privoščiš kasko in si ga tudi uveljavljal. Potem pač zgubiš bonifikacijo pri kasku.

Načeloma pa pomeni vsak kuponček 15% manj bonifikacije, vsako leto brez nesreče pa 5 % več bonifikacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriv si v očeh zavarovalnice le, če je morala tvoja zavarovalnica tvojemu prometnemu nasprotniku izplačati odškodnino. Če se določi, da je kriv vsak 50 % in da nosi vsak svojo škodo, potem ni izplačila in ti nimaš izgube (poslabšanja) bonusa.

Odvisno od tega, ali uveljavljaš škodo iz naslova KASKO ali iz OBVEZNEGA ZAVAROVANJA. Če iz kasko uveljavljaš svojo škodo, ti verjetno po lastni presoji odščipnejo bonitete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriv si v očeh zavarovalnice le, če je morala tvoja zavarovalnica tvojemu prometnemu nasprotniku izplačati odškodnino. Če se določi, da je kriv vsak 50 % in da nosi vsak svojo škodo, potem ni izplačila in ti nimaš izgube (poslabšanja) bonusa.

Brrrm,

v praksi je pri deljeni krivdi 50%:50% tako, da obe zavarovalnici izplačata škodo obema udeležencema, a le polovico celotnega zneska ... BTDT

A ni v teh primerih tako, da udeleženca izmenjata kupončke in dobita oba povrnjeno celotno škodo :?:

A med 1300 motosvetovci ni nobenga zavarovalnega agenta, da bi nas malo razsvetlil :idea: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se pred leti zaletel z avtom na Pagu (bil sem popolnoma kriv jest in sem priznal), mi je bonifikacija iz 85% cele vrednosti šla na 110%!!!!

Ko sem hotel zavarovati avto, so hoteli, da plačam 110% zavarovalne premije. Torej 100% ni zgornja meja, ampak gre čez!!!

Kaj sem naredil? Odjavil sem avto iz prometa, ga nazaj prijavil in šel na Slovenico, kjer sem dobil samo 100%, kar je dosti bolje od 110%, tudi dolgoročno je to dosti bolje, ker mi tako pada 95%, 90%,... tako bi mi pa 105% 100%,....

Prebrisano!!!! :o AMPAK KOT JE HOČKO REKU SE TI LOH MAŠČUJE!! :idea:

Brrrm v tvojem primeru bi zadeva veljala le če si kuponov nebi izmenjeli!Sam to se ti pa skor ne splača če gre za mal večjo škodo!!

Sam da dva z 50/50% izgubita oba vsak 15% mi pa še vseen ni jasn!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :idea: :?:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da dva z 50/50% izgubita oba vsak 15% mi pa še vseen ni jasn!! :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :idea:  :?:  

Ciao,by Pero

Odirajo ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da dva z 50/50% izgubita oba vsak 15% mi pa še vseen ni jasn!! :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :idea:  :?:  

Ciao,by Pero

Odirajo ....

Hvala Hočko zdej mi je pa jasn!!! :D :D :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriv si v očeh zavarovalnice le, če je morala tvoja zavarovalnica tvojemu prometnemu nasprotniku izplačati odškodnino. Če se določi, da je kriv vsak 50 % in da nosi vsak svojo škodo, potem ni izplačila in ti nimaš izgube (poslabšanja) bonusa.

Odvisno od tega, ali uveljavljaš škodo iz naslova KASKO ali iz OBVEZNEGA ZAVAROVANJA. Če iz kasko uveljavljaš svojo škodo, ti verjetno po lastni presoji odščipnejo bonitete.

Zaradi hitrejšega rašavanja lahko najprej uveljavljaš kasko, ko pa se primer razjasni, in se določi krivca, pa lahko uporabiš kupon, ter ti vrnejo bonus pri kasku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, 50:50 kriva in vsak svojo škodo nosi je iz lastne prakse, sicer res že 15 do 18 let nazaj, vendar tako je bilo, nobenemu od udeležencev niso nič izplačali, pa tudi bonifikaciji nama nista šli.

Jasno pa je, da če uveljavljaš kasko, da tam bonifikacija pade, razen pri dodatkih na kasko, kot so: živali, stekla, parkirišča in podobno. Tam bonifikacija kljub izplačani škodi nič ne trpi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, 50:50 kriva in vsak svojo škodo nosi je iz lastne prakse, sicer res že 15 do 18 let nazaj, vendar tako je bilo, nobenemu od udeležencev niso nič izplačali, pa tudi bonifikaciji nama nista šli.

Jasno pa je, da če uveljavljaš kasko, da tam bonifikacija pade, razen pri dodatkih na kasko, kot so: živali, stekla, parkirišča in podobno. Tam bonifikacija kljub izplačani škodi nič ne trpi.

Ja to pa je res ... če zavarovalnica izplača odškodnino iz tvoje obvezne police, ti povišajo tarifo za 15%, če ne plačajo nič, ne vzamejo nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!