Skoči na vsebino

Vse nevarnejši so starejši motociklisti


sramezljiv

Priporočene objave

Tako so zaključili večletno raziskavo pri nemškem BASt iz Bergisch-Gladbacha.

Po podatkih, ki so jih zbrali po celotni Nemčiji, se je delež v nesrečah udeleženih motoristov iz starostne skupne nad 35 let, od 1991, z 11% povečal na več kot 40%. Skupno se število nesreč in število poškodovanih motociklistov v Nemčiji povečuje, a na račun lažjih nesreč, z lažjimi poškodbami. Ravno v starostni skupini nad 35 let, so v zadnjem obdobju zaznali največ svežih voznikov – začetnikov. Število najhujših nesreč s smrtnimi žrtvami je v rahlem upadu. Preučevali so tudi posledice tako imenovanega naposrednega vstopa v razred brez omejitev, kar nemški zakon omogoča starejšim od 25 let. Od leta 1999 do 2003 za negativne posledice tega določila ni mogoče najti dokazov, saj se ti vozniki v prometne nesreče ne zapletajo nič pogosteje kot ostali. Ravno zadnja ugotovitev bi bila lahko zanimiva tudi za nas, kajti sprememba zakona ZVCP, ki zadeva opravljanje izpita kategorije A, ima podobno določilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse v redu in o.k. Pozabili pa so upoštevat seveda tudi, da se število nesreč povezuje tudi z naraščajočim številom motoristov, tako starih kot tudi tistih ki so starejši od 35 let in vozijo motor šele leto ali dve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z razliko, da je naša starostna meja VELIIIIKO nižja. Če bi jo pa poskusili dvigniti, pa bi si zopet vsi lase pulili in kričali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanima me za koliko pa je porastel procent starejših voznikov od leta 1991? Šele takrat bi lahko govorili o 40% povečanju nesreč ta starih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starejši starejši!To so večinoma motoristi z začetnim stažem!Tu nimajo leta nič z tem tu je neizkušenost posledice pa padci z manjšimi poškodbami! :idea:

Starejši motoristi s dolgoletnim stažem so pa verjetno ugotovili da se norenje po cestah ne izplača! Pa verjetno tudi nikoli niso brezglavo divljali saj bi morali drugač met veliko srečo da bi danes še celi vozil motor!! :?: :!:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se je pa odstotek starejših zvišal na račun padca odstotka mlajših udeležencev nesreč ... zaradi spremenjenih zakonov ukrepov policije itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mnenja da je vozniški staž pomemben, čeprav ima lahko starost enako vlogo. Kajti večja verjetnost je da je se nekdo izživlja na cesti ter se na ta način potrjuje pred okolico pri dvaindvajsetih, kot npr pri štiridesetih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako so zaključili večletno raziskavo pri nemškem BASt iz Bergisch-Gladbacha.

Po podatkih, ki so jih zbrali po celotni Nemčiji, se je delež v nesrečah udeleženih motoristov iz starostne skupne nad 35 let, od 1991, z 11% povečal na več kot 40%. ...

Ej sramežljiv, daj ti naslov malo spremen! Npr.: "V Nemčiji tudi starejši vozniki postajajo nevarnejši"

Potlej pa še probaj izračunat tole: 100% - (minus ali manj) 40% = ......

No tisti rezultat ti bo pa povedal udeležence.... katere že??? :twisted: :twisted:

No potem se bo pa mogoče čisto ta tretjega naslova spomnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mnenja, da so samo tisti "starejši" vozniki nevarni (predvsem sebi),

ki so po dolgoletni pauzi, ponovno zajahal motor - NI PRAVIL! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mnenja, da so samo tisti "starejši" vozniki nevarni (predvsem sebi),

ki so po dolgoletni pauzi, ponovno zajahal motor - NI PRAVIL! :D

najhujši so tisti, ki nikoli niso imeli motorja pa si v "midlife crisis" kupijo čoperja, po možnosti kar kaki VN 1500 ali wild star 1600 :shock: . pol pa motor njih vozi in ne obratno. je pa res da so tudi navadno zelo počasni tako da imajo nesreče predvsem med obračanjem na mestu ali pri nizkih hitrostih.

drugače pa sem bral eno raziskavo (kje se ne spomnim), ki je govorila da se zelo povečuje število nesreč motoristov z dolgoletnim stažem. gre predvsem baje za to da se jim od 40. leta dalje slabšajo refleksi, vid,..... in kar vozijo zelo podobno kot v mlajših letih se jim zgodi da jim včasih kaka situacija "ne znese" več tako kot včasih. mislim ne me napadat, to je hitri povzetek par strani bluzenja. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna biti, da je tako, da so starejši motoristi nevarnejši sebi in drugim.

Zato, pazite, Brrrm gre, oziroma bolje napisano, pelje :!: :!: :!: :wink: :twisted: :lol: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da so problem predvsem tisti motoristi, ki nardijo samo kakšnih 1000km/leto, in se držijo na motorju trdo kot bi meli 100let pa ne vem kakšno revmo :? Se peljejo enkrat do Ankarana na morje pa še parkrat na kavo v sosednjo vas-vozjo pa kakšno tako mašino da so jim vsi "fovš" :roll: Nekdo -čeprav starejši, ki dela nekajkrat več km/leto zagotovo bolje obvlada motor....tu so pomembne izkušnje....tud meni jih še zelo manjka :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Mladenič (bilo kateri),

Star!? WTF je zate star!?

Vsekakor obstajajo starejši motoristi, ki po daljši pavzi ali pa čisto na novo

vstopajo v motociklizem in so nevarni celi galaksiji. Prav tako, kot je

omenil Pervy, so starejši vozniki okoli 40 postali nevarnejši, ker še vedno

vozijo kot so se navadili 20 ali več let nazaj - bi se lahko malo umiril ali

pa kakšen bolj easy motor.........

Ne sprejmem pa, da neki mladi frišen motorist samoprepričano izjavi čes:

Starejši vozniki so problem, nevarni,uganka in še kakšen bullshit zraven...

Koliko sem jaz opazil je tudi tukaj na tem forumu nekaj takih starejših

motoristov. Torej motoristi, ki spičijo 20-25 tisoč km letno kot iz pičke in

to počnejo ze zelo dolgo, in ponavadi na zahtevnejših motorjih. Motoristi,

ki so rutinsko pičili nad 200km/h ko se kakšen današnji ajnštajger še

rodil ni. Pa 200+km/h brez nekih deltaboxov, upsidedownov, Absov,

kurcevpalcev whatever...Takrat so ble mašine STRUP ostalo pa FATALNO.

Mogoče si bil manj kot 10 ko je eden od teh geriatričnih bolnikov zviznil

mimo tebe in mamice s kakšnim strojem, in so se ti vsi ti zvokovni,

slikovni in ostali efekti tako globoko vtisnili v podzavest, da si danes

nadobudni biker pa še sam ne veš zakaj.

Teli 35/40+ letni penzionerji so verjetno pri svojih 20ih pokopali en cel kup

kolegov in še danes pičijo fuckin' suvereno. Nekaj so menda ze prav

delal, da so preziveli ane!? Torej te prosim mladenič, da odlepiš cliche in

pozdrav na cesti - prehitel te bom itak!

Pa res lepo prosim, da mi noben ne zameri - to je bila samo moja

dobrohotna plat zgodbe. :wink:

Lp od Metuzalema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala J! Pa ne zato, ker bi bil eden tistih izkušenih. Zato ker vem, da se od vas lahko veliko naučim, pa čeprav sem tudi jaz metuzalem z mopedom (cca30KM) in cca 15K km/leto. Pa ne samo od starih, tudi od mladih.

Praksa (prevoženi km) in pamet pod čelado delata ne/varnost, ne pa samo leta kot taka. Pa še nekaj fantje in dekleta. Statistične podatke in komentarje na njih je treba znati brati. Ponavadi pa pridejo v tisk komentarji, ki samo želijo biti udarni, resnica je pa daleč preč. Vsako tako reč je treba pogledati iz več strani, šele potem si lahko ustvarimo kolikor toliko realno sliko. Pa še to se da subjektivno interpretirati. Tako da.....

LP HHV :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem se vrnil s pregleda mojega zamaščenega ožilja z Geriatrične klinike....in verjemte....če me nebi tok revma matrala u desno ramo.....in išjas trgal v križu,bi se odpeljal z mopedom..................MLADINA,BOJ SE,KO BO TOPLO JE NA CESTI SEBI IN VAM NEVARNI IN NEREŠLJIV PROBLEM. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz osebno mislim, da je vse odvisno od razumnosti motorista kar počne po cesti.Pri sebi opazim, da z leti vozim veliko bolj premišljeno in predvidljivo. Včasih smo samo letel na slepo, pol pa kar je je ratal. Je pa res, da so današnji motorji veliko močnejši in hitrejši, ampak za ubit je blo tudi tisto včasih dovolj. Osebno se ne strinjam z izjavo na začetku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 1,0 mio km prevoženih z avtom in 0,250 mio km z motorjem, brez "packe", zveš da si v rizični skupini..... hm,hm ????!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem mnenju se procent nesrec s starejšimi motociklisti povecuje predvsem zato ker se vedno več ljudi odloča za polaganje A izpita šele ko se jim financno stanje stabilizira, otroci pa so vec ali manj samostojni...ljudje si lahko tako pivoscijo tud kak luksuz ki si ga v "financni krizi" niso mogli.....to nekako pomeni da je več zacetnikov motociklistov nad 40 let.....

....motociklizem pa tudi ni vec tako hudo negativno etiketiran in tudi za nekoliko starejse je danes popolnoma sprejemljivo biti motociklist...včasih je bila to zadeva ki so jo prakticirali prevsem trmasti mladci/maldunke ki so se odrekli "razkosju" vsakodnevnega zivljenja v prid motocikla...za starejse je bil stos bolj "nesprejemljiv " kot karkoli drugega...nad 40 so bili motociklisti ponavadi tisti ki so to bili ze v maldih letih..torej so imeli /imajo veliko vleiko izkusenj.

.......nekoc je prodajalec dejal za nek motocikel na komisijski prodaji da ga je vozil nek starejsi gospod, čez 60, ki se je pac odlocil da mu je to vsec in da bo zadevo izpeljal...sel delat izpit in si kupil bulldoga.....pa je se svojo zeno nazical da se je malo zapeljala...no potem se je pa se ona odlocila da je to strasni fino in da bo tudi ona naredila izpit za A.

zadeva po moje nima nobene veze z voznimi sposobnostimi starejsih nad 35/40/al pa nevem kok..ampak da je v tej starostni skupini pac vec zacetnikov kot jih je blo pred leti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Padem v rizične. Mea culpa pa pepel po glavi itd... :? :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Mladenič (bilo kateri),

Star!? WTF je zate star!?

Vsekakor obstajajo starejši motoristi, ki po daljši pavzi ali pa čisto na novo

vstopajo v motociklizem in so nevarni celi galaksiji. Prav tako, kot je  

omenil Pervy, so starejši vozniki okoli 40 postali nevarnejši, ker še vedno

vozijo kot so se navadili 20 ali več let nazaj - bi se lahko malo umiril ali

pa kakšen bolj easy motor.........

.

Teli 35/40+ letni penzionerji so verjetno pri svojih 20ih pokopali en cel kup

kolegov in še danes pičijo fuckin' suvereno. Nekaj so menda ze prav

delal, da so preziveli ane!? Torej te prosim mladenič, da odlepiš cliche in

pozdrav na cesti - prehitel te bom itak!

Pa res lepo prosim, da mi noben ne zameri - to je bila samo moja

dobrohotna plat zgodbe. :wink:  

Lp od Metuzalema

J, mater si "šmrkavca" natulil. Ubošček takšne pridige še od fotra ni slišal. Lahko rečem samo sedi, 5! :lol: 8)

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!