Skoči na vsebino

Vse nevarnejši so starejši motociklisti


sramezljiv

Priporočene objave

Ne bom komentiral če je res ali ne, samo glup zaključek od novinarja se mi zdi.

citat:

"Za starejše voznike je usodnejše tudi zavijanje levo v križiščih, ko se morajo hitro odločiti, ali se bodo ustavili ali nadaljevali.

Vozniki nad 65 let starosti imajo 25 odstotkov večjo možnost, da bodo žrtev prometne nesreče kot mlajši vozniki, pri voznikih nad 85 let pa se ta možnost poveča še za 50 odstotkov.

"Splošno prepričanje je, da so starejši vozniki nevarni za druge udeležence v prometu, študija pa je pokazala, da so v resnici pravzaprav grožnja predvsem sebi," je dejala direktorica AAA, Bella Dinh-Zarr. Dejstvo je namreč, da če so starejši vozniki vpleteni v nesrečo, je verjetnost, da bodo umrli, precej večja od verjetnosti, da bodo umrli ostali udeleženci v nesreči. "Zato bi morali začeti razmišljati, kako pomagati starejšim voznikom," je še dejala Dinh-Zarrova."

ahm, a starejši so ogroženi ker se težko na hitro odločajo in težje zaznavajo in če zajebejo in nekomu vzamejo prednost imajo zaradi krhkih kosti težje poškodbe! :angry:

In torej ni res da so nevarni ampak so ogroženi in jim je treba pomagat :hmm: :blink:

A ko ti en ota prednost vzame ker te ne "zazna" in ti priletiš v avto pa ni ogrožanje?!?!?! Lahko sklepam torej da sem jaz mlad na motorju kriv, da ogrožam bogega slepega penzionista z krhkimi kostmi?!?!?!

Višek!!!!!

Namesto, da bi tiste stare, ki so slepi, gluhi in motorično nesposobni (da ne bo pomote, niso vsi, to bi morali pač rešit s testiranji in pregledi kdo je in kdo ni sposoben vozit) iz prometa spravli bojo pa še razmišljali o tem kako jih zaščitit. najboljše da jim tanke damo za na cesto da nebojo ogroženi!

eh, umiri živce, dihaj, dihaj,........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je kar zdelo da se zarota pripravlja. :angry:

Ma za dišpet bom fural ke do 85-ga sam če bom še živ.

Edin če bom di fešta v kurcu ne bom šel na motor.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bi morali pač rešit s testiranji in pregledi kdo je in kdo ni sposoben vozit

Testa, ki bi pokazal, kdo je sposoben vozit, žal ni! Dober vid, dober sluh in dobri refleksi žal niso dovolj.

Me res zanima, koliko motoristov bi opravilo test sposobnosti varne vožnje, če bi tak test obstajal? :hmm:

In ne se prosim spet spravlajat na stare ljudi! Kot da so ti res največji problem na naših cestah. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?  :?  :?  :?

Saj se čist strinjam, ampak zastopim pa n'č! :cry:  :blink:  :D

Kaj nič Mlakarja ne poslušaš ?

Imamo primorci tud take besede, ki so podobne tujim jezikom, recimo dišpet :

angleščini : dispute

italijanščini : dispetto

gre pa za eno samo kregarijo in privoščljivost.

di fešta :

Fešta je fešta, kaj je tle za filozofirat (praznik z žurko in vsem kar zraven paše-recimo motoristični zbor na vrhuncu) kadar je fešta je noro, kadar si di fešta v kurcu, pomeni da bolj že več ne moreš bit.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starejsi vozniki so vecni problem na cesti in so neresljiva uganka!

dragi anonimni prijatelj! (nisi navedel svje letnice rojstva)!!

Kdo pa so za tebe starejši vozniki???

Od katerega leta naprej???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En starček je živel,

je trte sadil,

je zadnjo nedeljo ,

200 km nar'dil....

Je Kužata na sprehod peljal, medtem, ko so mladci ob radiatorjih kosti greli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pa so enkrat novopečeni vozniki - motoristi statistično krivi za povzročene nesreče, po drugi strani so starejši ( tukaj navajate od 35 let naprej ) krivi - ali ogrožena vrsta ?

Vozil sem motor že pred desetim letom starosti. Mesec dni po pridobitvi vozniške, sem se vozil z gipsom na nodi na motorju ( zlomil nogo med telovadbo ), sedaj sem starejša rizična skupina z cestakom - kar se z kolegi ne strinjamo. Imam soseda z ČZ 350 ki je res star 80 let, in se pelje vzorno za njegova leta, saj sva se že dvakrat peljala skupaj. Želja pa mu je, da bi probal moj moped - to pa bi bila potem rizična skupina, zato v to ne privolim. On s svojim motorjem živi že 30 let in ga obvlada !!! za svoja leta in motor primerno. Jaz ga nebi bil sposoben tako voziti kot on ( sicer sem tudi starejša rizična skupina ? )

Moje mnenje : statistika je eno, realistični motoristi na mopedih pa drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po 50 letu nima človk več kej na motorju za iskat, izjema so čoperji kar pa itak ni motor, za avte bi pa moral delat po 60 letu teste, zdravniške in pa na poligonu.

zakaj po 50 konc motorizma? prvič zaradi počasnejših refleksov, slabših motoričnih sposobnosti, in pa računej da en 50 letnik ko pade z motorjem ne more več obvladati svojega telesa kot nek 25 letnik ki je na vrhu moči,

ko me je predlani avto zbil (js sm bil na kolesu) mi je zdravnik rekel da imam zelo veliko srečo in da če nebi bil v tako dobri fizični formi (rečmo če bi bil na mojem mestu en oč star 45 let)potem bi se popolnoma polomil,

kdor bo pa reku da so refleksi in motorične sposobnosti oz. sposobnosti vožnje motorja enake pri 20 in pri 45letniku naj mi potem našteje koliko tekmovalcev na moto GP je starih nad 40 let, al pa v formuli1

pa ne me zdej napast če sm odkrito povedal da starci nimate za burek kar se vožnje tiče :K

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater, mas ti spostovanja do starejsih... :doze:

definiraj stavek "starci nimate za burek kar se vožnje tiče". <_<

predlagam, da se zadnji stavek prejsnjega Kurinega posta spremeni/odstrani. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj po 50 konc motorizma? prvič zaradi počasnejših refleksov, slabših motoričnih sposobnosti, in pa računej da en 50 letnik ko pade z motorjem ne more več obvladati svojega telesa kot nek 25 letnik ki je na vrhu moči...

25 letnik ima vse... :hmm:

...razen izkušenj in pameti! :P

Ampak na cesti tega ne potrebuje, dovolj je, da je poln samega seba... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 letnik ima vse... :hmm:

...razen izkušenj in pameti! :P

Ampak na cesti tega ne potrebuje, dovolj je, da je poln samega seba... :angry:

sori izkušnje na motorju niso pogojene s starostjo ampak od kilometrine ki jo imaš na motorju

glede pameti pa takole res je da večinoma mladi preveč tiščijo vendar je to spet odvisno od posameznika do posameznika (ne gre posploševati), poznam kar nekaj oldtajmerjev ki preveč tiščijo in kar nekaj mladcev ki peljejo počasi kot kure :P

glede zadnjega stavka da je 25 letnik poln sebe bi pa reku da so prej 50 letni oči polni sebe ker "oni majo" vse izkušnje na svetu in oh in sploh obvladajo zadevo sploh v primeru ko jim en neizkušen butec ki je star sele 23let hoče razložit da ni glih najboljs bremzat z sprednjo v ovinku ko mas polozen motor, in si mislijo kaj pa on ve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater, mas ti spostovanja do starejsih... :doze:

definiraj stavek "starci nimate za burek kar se vožnje tiče". <_<

predlagam, da se zadnji stavek prejsnjega Kurinega posta spremeni/odstrani. .)

spostovanje gojim do svoje mame in očeta in pa se do nekaj izjem

vsi ostali mladi in stari babe in dedci si ga bodo moral pa najprej zaslužit

definicija: starec je oseba starejsa od 50 let

zakaj da bi se ta stavek spremenil /odstranil pa človek to je čista resnica le izražena na malo bolj vulgaren način

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po 50 letu nima človk več kej na motorju za iskat, izjema so čoperji kar pa itak ni motor, za avte bi pa moral delat po 60 letu teste, zdravniške in pa na poligonu.

Človek (KURA), kdo je pa tebe iz kletke spustil.

Če bi enkrat za spremembo razmišljali tudi o spoštovanju omejitev hitrosti v prometu in dirkanje omejili na Grobnik in ......, lahko to temo TAKOJ zaključimo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(ne gre posploševati)

oh, kako se zapletas v lastne izjave... :doze:

in sploh te nism vprasal z definicijo starca, ampak za natancno argumentiracijo navedene izjave - seveda brez posplosevanja. <_< obenem pa se dokazi, da si ti s svojim GSXRom vzoren voznik. sele takrat bo tvoja izjava dobila tezo. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

definicija: starec je oseba starejsa od 50 let

Definicija je pogojno točna. Vprašaj osebo, ki je stara 50 let, kdo je starec :hmm: O:-) :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definicija je pogojno točna. Vprašaj osebo, ki je stara 50 let, kdo je starec :hmm: O:-) :lol1:

iz mojega gledišča bo definicija kr točna :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sori izkušnje na motorju niso pogojene s starostjo ampak od kilometrine ki jo imaš na motorju

Pogosto so manj izkušeni veliko bolj previdni kot pa izkušeni ki mislijo da njim se pa nič ne more nardit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in sploh te nism vprasal z definicijo starca, ampak za natancno argumentiracijo navedene izjave - seveda brez posplosevanja. <_< obenem pa se dokazi, da si ti s svojim GSXRom vzoren voznik. sele takrat bo tvoja izjava dobila tezo. <_<

izjava je argumentirana v mojem prvem postu, starejši s tem mislim tiste nad 50 let niso enako sposobni reagirati na motorju kot nekdo ki je za 20 let mlajši, sploh če so začeli z motorizmom pred kratkim, pri tem se izvzame čoperiste.

Pač nimajo več grifa, za neke hude manevre, nism reku da ne znajo vozit ampak da slabo vozijo oz. nimajo za burek, v tem je razlika,

kako mislis vzoren, da vozim po predpisih?

ne nikoli nisem z motorjem vozil po predpisih, ampak tudi prometne nesreče nikoli nisem imel v prevoženih 65000km z motorjem(pa ne skuterjem ampak vsaj 600ccm mašinami) in 90000km z avtom.

Ni potrebno voziti po predpisih potrebno se je zavedati kje so meje tvojih sposobnosti, glede na situacijo v kateri si se znašel, s tem hočem povedat npr. da po avtocesti nism nikoli vozil 130 ampak vedno situaciji primerno več ali manj, če je padal dež sm lahko vozil tudi samo 100.

zdi se mi da sem vzoren voznik :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimajo za burek proti kom?? pa kot si sam rekel - prosim - BREZ posplosevanja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!