Skoči na vsebino

Vse nevarnejši so starejši motociklisti


sramezljiv

Priporočene objave

da tvoj sin zelo slabo vozi 

Sin je bil pri 14 letih na interni tekmi med svojimi 20. timi vrstniki po 30 dneh treninga z pokalom za prvo mesto ? :naughty:

Kaj boš pa na to spet komentiral - kura ? :?

Popravljeno . Popravil HOMAR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tole sta kriva Dave in Brrmči, ker jima je kura ušel iz otroške sekcije Motosvetovega foruma. Zato bite en klonk na tole nečednost. Da ne bo medgeneracijskih sporov ali celo vojne na Slovenskem.

Čečo, ki ima moto amnestijo še za sedem let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je že naslov teme napačen.

Starejši vozniki imajo pa eno veliko prednost, ne grejo namreč z glavo skozi zid (beri se ne podijo in ne izpostavljajo nevarnosti) tako kot mlajši vzniki, do cca 30 let. In zakaj tako, zato, ker imajo že svoje družine in vedo, da jih doma še nekdo čaka.

Jaz se tudi vozim podobno hitro kot 20 let mlajši vozniki, samo z leti dobiš realnejšo sliko življenja pred sabo, zato mi res ni potrebno divjati po cesti, lahko se pa dokaj hitro peljem.

Sicer pa , Brrrm, Matic, Marja in podobni kozli smo na cesti, zato mladiči pozor !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sin je bil pri 14 letih na interni tekmi med svojimi 20. timi vrstniki po 30 dneh treninga z pokalom za prvo mesto ? :naughty:

Kaj boš pa na to spet komentiral - kura ? :?

kolk je pa ta tvoj sin star pa kaj vozi pa kolk si ti star in kaj ti voziš, v profilu ti piše da si 61 letnik kar pomeni da maš 43 let, zdej pa če boš šel še enkrat pozorno čez moje poste boš mogoče ugotovil da sm pisal o motoristih ki so starejši od 50 let, npr 55letniki in ti po mojem mnenju še vedno nimajo enakih sposobnosti kot 30 letniki al pa kot 40 letniki nikakor pa ne kot 25 letniki :doze:

imajo slabse sposobnosti in o tem se tud pogovarjamo, so nevarnejši na cesti vsaj če gledaš glede na cestake ko se je v kritični situaciji potrebno res hitro odzvat

homar svaka čast tvojemu sinu :ph34r:

čečo ne ti meni dečji forum kaj pa naj bi se pisal pod ta naslov teme,

7 let je kratka doba :K dobr jo izkoristi prodej ladjo pa si kup suzukija :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avtomobilističnem svetu je veliko voznikov, ki vozi avto zato, ker je to vsakdanja nuja. Vožnja mu pomeni pač približno isto kot dvigovanje žlice in srebanje juhe - in toliko o vožnji in med vožnjo tudi razmišlja. Tak voznik ni prav posebej varen tudi ko je še mlad in slabšanje psiho-fizičnih, motoričnih in ostalih sposobnosti se mu bo v starosti močno poznalo.

Seveda pa so tudi taki, ki jih avtomobilizem zanima in so poleg izkušenj nadgrajevali tudi svoje znanje (o avtomobilski tehniki, o tehniki vožnje, o spremembah predpisov, o spremembah splošnih razmer na cesti, ... ) - in ti so verjetno zelo dobri in varni vozniki, svojo starost pa bodo uspešno kompenzirali z znanjem in izkušnjami.

Med motoristi je verjetno malo takih, ki vozijo motor iz 'nuje' in veliko več takih, katerim je vožnja motorja všeč, velika večina je verjetno prebrala kakšno knjigo o tehniki vožnje in svoje znanje aktivno nadgrajuje.

D.

PS: Je pa res, da v 'PRAVILNIKu DRŽAVNEGA PRVENSTVA REPUBLIKE SLOVENIJE V HITROSTNEM MOTOCIKLIZMU ZA LETO 2003' obstaja člen, v katerem določajo, da 'Vozniki lahko nastopajo do dopolnjenih 55 let starosti'...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 let je kratka doba :K dobr jo izkoristi prodej ladjo pa si kup suzukija :lol1:

A smem vprašat zakaj ravno Suzukija? Mi njihove barve niso najbolj všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čečo ne ti meni dečji forum kaj pa naj bi se pisal pod ta naslov teme,

Takole je začel sramežljivi:

"Tako so zaključili večletno raziskavo pri nemškem BASt iz Bergisch-Gladbacha.

Po podatkih, ki so jih zbrali po celotni Nemčiji, se je delež v nesrečah udeleženih motoristov iz starostne skupne nad 35 let, od 1991, z 11% povečal na več kot 40%. Skupno se število nesreč in število poškodovanih motociklistov v Nemčiji povečuje, a na račun lažjih nesreč, z lažjimi poškodbami. Ravno v starostni skupini nad 35 let, so v zadnjem obdobju zaznali največ svežih voznikov – začetnikov. Število najhujših nesreč s smrtnimi žrtvami je v rahlem upadu. Preučevali so tudi posledice tako imenovanega naposrednega vstopa v razred brez omejitev, kar nemški zakon omogoča starejšim od 25 let. Od leta 1999 do 2003 za negativne posledice tega določila ni mogoče najti dokazov, saj se ti vozniki v prometne nesreče ne zapletajo nič pogosteje kot ostali. Ravno zadnja ugotovitev bi bila lahko zanimiva tudi za nas, kajti sprememba zakona ZVCP, ki zadeva opravljanje izpita kategorije A, ima podobno določilo. "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozniske sposobnosti cloveka nad 50 let pa bom se naprej komentiral in se vedno mislim da se 50 letnik ne more primerjati s 30 letnikom kar se vozniskih sposobnosti tice,

Res si poln hvale, toda prepričan sem, da te npr. Jure Lampe nažge na pisti brez problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo gledal Superbike včeraj. Če sem prav informiran, jih Frankie Chili šteje krepko čez 40. :notworthy:

In tudi J. McWiliams se pri 43 še hudičevo dobro pelje. Pri Apriliji so z njim zamenjali veliko mlajša Hago in Edvardsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa Stanovnik jih ima prakticno 40 ze, pa baje kar fino pelje B)

(kaj pa ce so refleksi krivi, da je ono kravo zadel? :D)

@kura: pretiravas ... oz. to je vse prevec odvisno od posameznika do posameznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa Stanovnik jih ima prakticno 40 ze, pa baje kar fino pelje B)

in stanovnik je the average old man?

jao ... vrhunski športnik, ti pa ga s takimi obkladaš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz? Ne, to je protiprimer :) Saj o takih letih govori ...

ne, govorim o tistih ki so STAREJSI od 50 let, folk a vi sploh znate brat

se enkrat STAREJSI od 50 let,

bono s katerimkoli STAREJSIM od 50 let grem lahko na pisto in grem stavt da bo žrl prah

:grim

aja pa ne mi zdej kakega evropskega prvaka v motociklizmu vn metat, ampak običnega od 50 let STAREJŠEGA janeza

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s kuro, da vozniške sposobnosti s starostjo upadajo.

Po drugi strani s starostjo rastejo vozniške izkušnje, zmanjša se predrznost, ni tistega ego-tripa kot pri dvajsetih.

Kakšna je suma summarum naj si vsak sam odgovori. Zase lahko rečem, da se na cesti bolj bojim srečanja s kuro na suzukiju pri 180 kmh kot kakega ateta na bmwju, ki bo peljal 80 kmh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s kuro, da vozniške sposobnosti s starostjo upadajo.

Po drugi strani s starostjo rastejo vozniške izkušnje, zmanjša se predrznost, ni tistega ego-tripa kot pri dvajsetih.

Kakšna je suma summarum naj si vsak sam odgovori. Zase lahko rečem, da se na cesti bolj bojim srečanja s kuro na suzukiju pri 180 kmh kot kakega ateta na bmwju, ki bo peljal 80 kmh.

Pa tudi če se bo ate peljal 180, se bo bolj verjetno po svoji strani kot kakšen kura, ki bo najraje rezal ovinke in reskiral. Tu je ta razlika. Mladina večkrat boblefira, pa gre dokler gre. Ta stari pa gredo bolj na ziher, če ne pa raje sploh ne!

Je pač tako, da tisti, ki je kot mladec nekajkrat zaružil in preživel, zadeve jemlje z rezervo! Nikoli ne veš, kdaj jo boš rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zase lahko rečem, da se na cesti bolj bojim srečanja s kuro na suzukiju pri 180 kmh kot kakega ateta na bmwju, ki bo peljal 80 kmh.

Jaz bom še malo poenostavil.

Na cesti se bolj bojim srečat kuro, kot enega ateja! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mar niso bile na forumu že primerjave med vožnjo motocikla in sex-om?

Takrat so sicer punce znorele in temo so umaknili.(šovinizem)

Ampak ta tema je spet taka. Vožnja motorja in sex. Eni bi to hitro in z ihto, drugi pa z občutkom in užitkom.

In ker vem, da bo spet nekdo pametoval, da se da tudi hitro uživati naj rečem še enkrat: občutek da pravo razmerje med hitrostjo in varnostjo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom še malo poenostavil.

Na cesti se bolj bojim srečat kuro, kot enega ateja! B)

Premza, žlajfek, prjatu stari virtualni, to si pa tako dobro povedal, da mi itak ni treba nobenga več citirat.... :yea2:

Samo še svoj lonček pristavim.... definitivno se bolj varno, raje in z večjim občutkom PELJEM zadaj z mojim fiftijem ( pa še zdaleč ni "atej", no ja biološko je, nekajkrat...) , kot pa da bi morala GLEDATI, kako vozi kakšna kura.... :yea2: .....

p.s.

Tudi pri petdesetih niso vsi stari petdeset..... :wub: :yea2: :OK: :notworthy:

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kura,

ime mu je JURE in ne Janez. In kaj boš potem naredil? Obredni harakiri z batom (brez ojnice)?

vidim da ste tole temo nekateri vzeli smrtno resno :lol1:

ampak se zmeri noben ne more argumentirano utemeljit, da ni res kar dokazuje znanost in medicina, in to je da se VSI STARAMO :cry:

in za razliko od cecota ki je sedaj ko je starejši, bolj gibčen ima boljse reflekse je v boljsi telesni pripravljenosti kot pred 25 leti, gibe ima bolj kontrolirane in hitrejše,

se nekaterim s starostjo kar je tudi znanstveno dokazano, refleksi upočasnijo, poveča se odstotek maščobe v skupni telesni masi/zmanjša odstotek mišic, gibi so počasnejši in manj kontrolirani, na sploh se poslabsa fizična pripravljenost osebe, tudi sposobnost učenja in prilagajanja se poslabsa, celo spomin gre včasih hudiču

skratka dejte probat mal argumentirat, je pa res da so nekateri v mladih letih preveč neumni da bi se zavedal posledic padca in zato brezglavo divjajo, kar pa v končni stopnji nima bistvene zveze s samimi sposobnostmi in znanjem vožnje,

:xx:

premza ni te treba bit tako strah, sej me sploh opazu ne bos samo zuuuuum bo nardilo :grim

ne vem kaj mam js kle zveze s čemerkoli sej nikol nism reku da tiščim sam sposobnosti vožnje mam pa prav tako kot vsak drug povprečen 25 letnik ki ima določeno količino kilometrov in izkušenj, boljše kot nek 52 letnik z istimi količinami izkušenj in kilometrov, žal tako pač to je,

fora je sam v tem da eni to takoj spoznajo in si kupjo raj kakega čoperja, al pa touring eni pa siljo na cestaka

pa ne mi spet s kakimi osebnimi forami ala premza stil

gre za razpravo na splošno kjer je potrebno za ohranitev objektivnosti in nepristranskosti debate včasih tudi stopiti iz svojih čevljev na višji nivo od koder je pogled možen iz vseh zornih kotov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza, žlajfek, prjatu stari virtualni, to si pa tako dobro povedal, da mi itak ni treba nobenga več citirat.... :yea2:

Samo še svoj lonček pristavim.... definitivno se bolj varno, raje in z večjim občutkom PELJEM zadaj z mojim fiftijem ( pa še zdaleč ni "atej", no ja biološko je, nekajkrat...) , kot pa da bi morala GLEDATI, kako vozi kakšna kura.... :yea2: .....

p.s.

Tudi pri petdesetih niso vsi stari petdeset..... :wub: :yea2: :OK: :notworthy:

vidi se da sploh ne ves o čem teče debata manu. debata ne teče o tem kako dobro vozim jst sam ampak na splošno sposobnosti mlajših nasproti starejšim

s tako butastimi izjavami boš le vnaprej diskreditirala svoje prihodnje poste zato ti predlagam da se jih vzdržiš in debato vzameš resno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orka matorka, Kura se je razpištolu. Ta stari tih bodte, bo perje frčalu!

100 ljudi, 100 čudi, 100 pameti in načinov vožnje, še najraje pa 200 joškov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidi se da sploh ne ves o čem teče debata manu. debata ne teče o tem kako dobro vozim jst sam ampak na splošno sposobnosti mlajših nasproti starejšim

s tako butastimi izjavami boš le vnaprej diskreditirala svoje prihodnje poste zato ti predlagam da se jih vzdržiš in debato vzameš resno :)

Hvala, kura (zakaj si pa nisi omislil ime petelin?!,, samo vprašam (vem, da je butasto, saj drugače ne mor bit, če vprašam jaz) , ker se mi zdi, da kura bolj pristoji kakšni neumni, blond kokoški? :rolleyes: O:-) , petelin je pa bolj moško, tko, bolj....motoristično, bolj zate primerno.... :hmm: :afro1:

Torej, kje sem začela :hmm: ah ja, ( moja sklerozna stara butasta pamet :doze: )Za danes in tudi za jutri si me razsvetlil. :)

Ampak, ne se sekirat, namreč - Jaz itak nikol ne vem, za kaj gre in se s svojimi butastimi izjavami konstanto in vztrajno ter samoiniciativno in pri polni zavesti že vnaprej, preden jih sploh izrečem ali napišem, diskreditiram :)

Življenje je lepo. :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debata ne teče o tem kako dobro vozim jst

...BTW - kje sem pa napisala, da vem, kako voziš ti? :blink:

Ne najdem tega v mojih prispevkih.... :?

Butasto, vem, zelo butasto..... :doze: taka sem, kaj čem.... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!