Skoči na vsebino

Vse nevarnejši so starejši motociklisti


sramezljiv

Priporočene objave

gebre očitno nisi sposobn dojet vprašanja

Očitno ne edini ;)

ciao...

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismu ste smotani, vsi - tamladi in tastari.

Kura je hotel povedati, vsaj tako jaz razumem:

"Pri idealnih pogojih, ob upoštevanju vseh predpisov, je voznik pri 20-tih oz. 30-tih sposoben pravilneje in hitreje reagirati v nepredvideni situaciji, kakor voznik pri npr. 55-tih, seveda, da imata oba približno enak staž kot motorista."

Temu jaz osebno ne oporekam in se z njim v celoti strinjam. Obstajajo sicer izjeme, vendar so to res le izjeme.

Ker pa se je nekoliko neprimerno izrazil, ste vsi starejši planili po njemu, ker ste se čutili prizadete in on se je seveda zopet nespretno branil in ste vsi skupaj zajadrali v nevarne vode. Morda je kura v resnici umirjen 25-letni voznik, ki se je samo v brezvezni debati preveč zapletel in bi ga bilo lepo srečati na cesti ter se skupaj z njim odpeljati kakšno furo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismu ste smotani, vsi - tamladi in tastari.

Kura je hotel povedati, vsaj tako jaz razumem:

"Pri idealnih pogojih, ob upoštevanju vseh predpisov, je voznik pri 20-tih oz. 30-tih sposoben pravilneje in hitreje reagirati v nepredvideni situaciji, kakor voznik pri npr. 55-tih, seveda, da imata oba približno enak staž kot motorista."

Temu jaz osebno ne oporekam in se z njim v celoti strinjam. Obstajajo sicer izjeme, vendar so to res le izjeme.

Ker pa se je nekoliko neprimerno izrazil, ste vsi starejši planili po njemu, ker ste se čutili prizadete in on se je seveda zopet nespretno branil in ste vsi skupaj zajadrali v nevarne vode. Morda je kura v resnici umirjen 25-letni voznik, ki se je samo v brezvezni debati preveč zapletel in bi ga bilo lepo srečati na cesti ter se skupaj z njim odpeljati kakšno furo.

Jaz sem tudi tako zastopil.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...s katerimkoli STAREJSIM od 50 let grem lahko na pisto in grem stavt da bo žrl prah...

Viš, RAN, lepo, da si tudi ti tako kot Dada zastopil kuro. B)

:xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tema je o varnosti, in ne sposobnostih, o katerih je on govoril. glede sposobnosti je jasno. glede varnosti pa ne cisto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viš, RAN, lepo, da si tudi ti tako kot Dada zastopil kuro. B)

:xx:

Ja, Manu, potem se je kura res zapletal in opletal, ampak potem, ko je bil napaden z vseh strani. Potem je res vrgel ven marsikatero prepotentno ampak, ker imam doma dva najstnika, vem, da mladina marsikaj trobi in trobi in trmari in kasneje tudi govori neumnosti (pa v resnici ne misli tako), samo zato, ker je "spravocirana" od nas, ki bi morali biti pametnejši in strpnejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je sedaj, mevže? :angry:

Ali mislite sedaj vsi s svojih okopov dol zlesti in si v objeme pasti potem, ko je v neštetih bitkah tekla kri naših najboljših? :BUA:

Kje je sedaj tisti, ki pravi, da smo stari na cesti slabi, da .... :kva2:

(malo bencina na žerjavico pressss) da tema ne splesni v pozabi zgodovine ;) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Pri idealnih pogojih, ob upoštevanju vseh predpisov, je voznik pri 20-tih oz. 30-tih sposoben pravilneje in hitreje reagirati v nepredvideni situaciji, kakor voznik pri npr. 55-tih, seveda, da imata oba približno enak staž kot motorista."

Temu jaz osebno ne oporekam in se z njim v celoti strinjam. Obstajajo sicer izjeme, vendar so to res le izjeme.

najbrz bi lahko bilo tako, z izjemami, katere so povsod. samo kot je zok povedal: eno je varnost, drugo je znanje. in tu se petelincku malce za- in prepleta.

na zalost tak primer ni realen zaradi razlogov, katere sem ze navedel. ker "kaj bi bilo, ce bi bilo.... " .....najbrz bi bili vsi lepi, pametni, bogati, uvidevni, mocni, uspesni, strpni itd.itn..... clovestvo bi izgubilo enega kljucnih razlogov razvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je sedaj tisti, ki pravi, da smo stari na cesti slabi, da .... :kva2:

Stari motoristi niti za burek nimate....lalalalalalala....... :010 :010 :010

:afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob vsem nakladanju in gnoju ki ste ga nekateri (oz. nekatere) zlili na ubogo perutnino (beri: kuro), pa vendarle ostaja vprašanje, zakaj je najvišja smrtnost prav med starejšimi motoristi. Zna kdo to odgovoriti in ali ni moč iz tega sklepati da so starejši nevarni?

Pa še to: osebno sem videl starejšega izkušenega motorista hudo pasti zaradi zelo nepremišljene reakcije (handful of brakes sredi ovinka), kjer bi lahko oviro preprosto obvozil. Makes you wonder.

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Manu

Seveda zmanjka za burek, če pa vse na vineršniclnih in piščančjih bedrcih pustimo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Pri idealnih pogojih, ob upoštevanju vseh predpisov, je voznik pri 20-tih oz. 30-tih sposoben pravilneje in hitreje reagirati v nepredvideni situaciji, kakor voznik pri  npr. 55-tih, seveda, da imata oba približno enak staž kot motorista."

končno eden ki zna brat :notworthy:

in v tem primeru kot si ga napisala bi lahko celo rekli da je ta starejši motorist nevarnejši kot ta mlajši :?

js bi reku da je

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob vsem nakladanju in gnoju ki ste ga nekateri (oz. nekatere) zlili na ubogo perutnino (beri: kuro), pa vendarle ostaja vprašanje, zakaj je najvišja smrtnost prav med starejšimi motoristi. Zna kdo to odgovoriti in ali ni moč iz tega sklepati da so starejši nevarni?

Pa še to: osebno sem videl starejšega izkušenega motorista hudo pasti zaradi zelo nepremišljene reakcije (handful of brakes sredi ovinka), kjer bi lahko oviro preprosto obvozil. Makes you wonder.

A ni to enostavno ugotovit ?

Tudi balinanje je smrtno najbolj nevaren šport.

Izhodišča za raziskavo ob smrti :

S katerim športom se je pokojnik še nedolgo tega ukvarjal ?

Žal je bila ugotovitev da balinanje prednjači.

To je pa statistika.

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S katerim športom se je pokojnik še nedolgo tega ukvarjal ?

Žal je bila ugotovitev da balinanje prednjači.

To je pa statistika.

:?

maš prav...statistika je kurba..... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, statistika ni samo kurba, ampak je tudi življensko nevarna. Še posebej če veš, da so prav vsi, ki so se s statistiko poklicno, ali pa tudi zgolj ljubiteljsko ukvarjali, na koncu življenja umrli.

Grozno :o

Bi jo morali, statistiko, v dobro vsem nam, prepovedati. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tema je o varnosti, in ne sposobnostih, o katerih je on govoril. glede sposobnosti je jasno. glede varnosti pa ne cisto.

a zdej je pa kr naenkrat jasno glede sposobnosti :rolleyes:

mislim da sposobnosti bistveno vplivajo na varnost, to bi ti lahko povedala že zakonska določba s katero se omeji dovoljena vsebnost alkohola na 0.5promila, ki pa se bo še zmanjšala, zakaj misliš zakaj obstaja taka določba zato da bi zakonodajalec zagotovol varnost na cesti al zato da bi zagotovil sposobnosti voznikov.

omejitev alkohola obstaja zato ker alkohol vpliva na sposobnosti voznikov katere neposredno vplivajo na varnost v prometu.

s tem sm hotu povedat samo to da obstaja sorazmerje med sposobnostmi in varnostjo, tako da si ne bo kdo spet kej narobe razlagal

s tem lahko pridemo do zaključka da če starost vpliva na sposobnosti potem v določenem sorazmerju vpliva tudi na varnost/nevarnost

pa hvala za žaljivke .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zdej je pa kr naenkrat jasno glede sposobnosti :rolleyes:

jada jada jada... :zzz:

nikjer nism reku, da ma 50letnik vecje sposobnosti od 25letnika. reku pa sm, da vozi bolj po pameti, in kot tak, je tudi bolj varen udelezenec CP - izlusci ze enkrat bistvo, in ne le tistega, kar tebi pase!

omejitev alkoholiziranosti bojo se zmanjsal zato, ker je drzavna blagajna brez dna. pri 0,5 promile lahko vozis cist normalno.

obstaja razmerje. se vecje razmerje pa je med varnostjo in norostjo, ki je pri 50letnikig v 95% primerov odsotna.

s tem lahko pridemo do zaključka da če starost vpliva na sposobnosti, potem v določenem sorazmerju vpliva tudi na varnost/nevarnost, se bolj pa vpliva na varnost pospravljenost podstresja, ta dva parametra pa sta si nasprotna. ker pa ima stanje v glavi (psihicno, ne tuki alkota not mesat, k nima nobene veze s to debato!) se tolk vecji vpliv, pridemo do zakljucka, da na konc noben ni varen, se najmanj pa povprecn hitrosti zejen mulc k je glih naredu izpit pa se vsedu na motor.

pa nebi zdej o zaljivkah, k si ti edini, k odkrito zali. dvign se na nek nivo, pol se bomo pa naprej pogovarjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če že govorite o nevarnostih, bom pa še jaz pridala piskerček. Ali se sploh kdo zaveda, kako nevaren je gospodinjski šport?!

Zadnjič mi je padel lonec od mikserja direktno na glavo, ko sem ga jemala z zgornje police. Mislim, da bi morali sprejeti Zakon o varnosti pri gospodinjskih opravilih in kot enega izmed členov navesti tudi obvezno uporabo čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če že govorite o nevarnostih, bom pa še jaz pridala piskerček. Ali se sploh kdo zaveda, kako nevaren je gospodinjski šport?!

Zadnjič mi je padel lonec od mikserja direktno na glavo, ko sem ga jemala z zgornje police. Mislim, da bi morali sprejeti Zakon o varnosti pri gospodinjskih opravilih in kot enega izmed členov navesti tudi obvezno uporabo čelade.

Uporabi način mešanja naših babic ... ročno ... pa bo stvar rešena :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikjer nism reku, da ma 50letnik vecje sposobnosti od 25letnika. reku pa sm, da vozi bolj po pameti, in kot tak, je tudi bolj varen udelezenec CP - izlusci ze enkrat bistvo, in ne le tistega, kar tebi pase!

omejitev alkoholiziranosti bojo se zmanjsal zato, ker je drzavna blagajna brez dna. pri 0,5 promile lahko vozis cist normalno.

obstaja razmerje. se vecje razmerje pa je med varnostjo in norostjo, ki je pri 50letnikig v 95% primerov odsotna.

s tem lahko pridemo do zaključka da če starost vpliva na sposobnosti, potem v določenem sorazmerju vpliva tudi na varnost/nevarnost, se bolj pa vpliva na varnost pospravljenost podstresja, ta dva parametra pa sta si nasprotna. ker pa ima stanje v glavi (psihicno, ne tuki alkota not mesat, k nima nobene veze s to debato!) se tolk vecji vpliv, pridemo do zakljucka, da na konc noben ni varen, se najmanj pa povprecn hitrosti zejen mulc k je glih naredu izpit pa se vsedu na motor.

pa nebi zdej o zaljivkah, k si ti edini, k odkrito zali. dvign se na nek nivo, pol se bomo pa naprej pogovarjal.

ne flancej slo se je za to ali starost vpliva na varnost na SPLOSNO in ne glede na to s kom koga primerjas(z malo bolj ali manj nori mladostnikom kakor praviš ti)

to je tema med starostjo in varnostjo in ne med mladostjo/norostjo/varnostjo,

sm mlad pa imam vse poslihtano v glavi vsaj kar se ceste tiče pa se ene par jih poznam k bi lahko zase isto rekli kot jst (nebos verjel pa vsi cestake vozjo), ni nobene dokazane povezave med tem da če si mlad pa kr avtomatsko tiščiš

medtem pa smo glihkar dokazal da je avtomatska povezava med starostjo in nevarnostjo

če ti rad tiščiš tam kjer se ne sme pol tud prov mene ne moti ni pa zdej treba posplošvat da zato pa kr vsi tiščimo tm kjer to glih nebi blo najbolš

alkohol sm not mesal(kot sm ze napisal pa vidm da spet nisi bral) zato da dokažem korelacijo med sposobnostmi in varnostjo in zarad nobenga druzga razloga.

glede žalitev pa samo tole

pejd nazaj pogledat kdo je prvi začel žalt (manuela), pol pa še mal zadnjih 5 strani preber pa se ti bo mal zjasnil

poleg tega s 0.5 v krvi kakor si sam ugotovil brez problema voziš, vsaj dokler ne prideš do prve kritične situacije kjer se šele pokaže vpliv alkota

js sm že skos na nivoju vi ste bli tisti k ste sam žalil pa nč argumentiral :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se sploh kdo zaveda, kako nevaren je gospodinjski šport?!

js že skos

zato pa nikol ne kuham :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!