Skoči na vsebino

Motoristični video posnetki


Noise

Priporočene objave

Nekaj utrinkov iz poti Idrija - Kalce. Uporabljene 3 kamere, se priporočam za komentarje za izboljšanje posnetkov ;)

 https://www.youtube.com/watch?v=phXimsmNdZQ

 

 

alo kako ti je ratalo tako lep zvok dobit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo kako ti je ratalo tako lep zvok dobit

Hej, kakor je ludiluka reku... italjanko vozim :P

 

Drugače pa dodaten "diktafon" Zoom H2n pod zadnjim sedežem. Seveda je treba met čez prevlečeno peno, ker drugače je preveč vetra. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, kakor je ludiluka reku... italjanko vozim :P

 

Drugače pa dodaten "diktafon" Zoom H2n pod zadnjim sedežem. Seveda je treba met čez prevlečeno peno, ker drugače je preveč vetra. ;)

Si spraševal okoli posnetkov...kameri ki snemata spredaj imata preveč podoben izrez, zato je rez oz. preklop med njima moteč (skoči), kamera ki snema nazaj je malo "prazna". V bistvu bi bilo dobro da bi na vseh kamerah imel nekaj v "forplanu", beri v ospredju, tako da ne bi gledali samo ceste. Če bi bila ena kamera na tanku ali glavi, da bi druga imela v ospredju prvo kolo in da bi kamera ki snema nazaj ravno tako imela še nekaj od samega motocikla v kadru...pa naj si ga bodi nihajna roka, ror, mogoče samo zadek motorja...to so zgolj primeri. Več kot se v nekem statičnem kadru dogaja,bolje je. Če bi hotel pa vse skupaj kvalitetno zmontirati, bi moral iti še en krog, ravno toliko da bi posnel še "pokrivne" posnetke s katerimi bi lahko pokrajšal celotno sekvenco. Torej bi bilo dobro dosneti še kader na sklopki, na prestavni nožici, kader iz tanka proti glavi(obrazu) motorista, kader na ročici sprednje zavore, ipd. Vedno z detajli ki jih lahko umestiš skoraj kjer koli, pridobiš veliko na dinamiki celotne sekvence...upam da sem ti kaj pomagal, če pa rabiš še kakšen namig, pa le vprašaj...zvok je pa super :OK:

Popravljeno . Popravil blazius
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se en odlicen video od teng84 in vecci87

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Nekaj me na hitro zanima. Ko gledam razne posnetke in vidim kako lepe oz. ćiste feltne imajo, sploh zadnja. Ali jo vsaki dan glanca al kako. Js zadnje feltne ne pucam, ker se mi ne da tisti lepljiv ketn sprej čistit ali pa imam js kitajski ketn sprej?

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Nekaj me na hitro zanima. Ko gledam razne posnetke in vidim kako lepe oz. ćiste feltne imajo, sploh zadnja. Ali jo vsaki dan glanca al kako. Js zadnje feltne ne pucam, ker se mi ne da tisti lepljiv ketn sprej čistit ali pa imam js kitajski ketn sprej?

 

LP

WD40 pa krpa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Nekaj me na hitro zanima. Ko gledam razne posnetke in vidim kako lepe oz. ćiste feltne imajo, sploh zadnja. Ali jo vsaki dan glanca al kako. Js zadnje feltne ne pucam, ker se mi ne da tisti lepljiv ketn sprej čistit ali pa imam js kitajski ketn sprej?

 

LP

Vem da ne spada v to temo,ampak kot je reku Dr-Jakob WD40 in krpa,gre dol z lahkoto. Samo pazi,da ne gre po gumi,ker čene nebo samo umazano,bo še zvito..  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Nekaj me na hitro zanima. Ko gledam razne posnetke in vidim kako lepe oz. ćiste feltne imajo, sploh zadnja. Ali jo vsaki dan glanca al kako. Js zadnje feltne ne pucam, ker se mi ne da tisti lepljiv ketn sprej čistit ali pa imam js kitajski ketn sprej?

 

LP

Ja kopujem en čistilec za v kuhinjo v eurospinu Dexal sgrassatore (Rumene barve, manj kot 2€). Našpricaš pustiš 4-5 minut spereš z vapom in gre cca 70% dol za ostalih 30% pa se še malo potegneš z gobo in je toto. Enako ga uporabljaš za zajeden mrčeš, pri uporabi na plastiki pa rajše malo našpricam na krpico in podrgnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si spraševal okoli posnetkov...kameri ki snemata spredaj imata preveč podoben izrez, zato je rez oz. preklop med njima moteč (skoči), kamera ki snema nazaj je malo "prazna". V bistvu bi bilo dobro da bi na vseh kamerah imel nekaj v "forplanu", beri v ospredju, tako da ne bi gledali samo ceste. Če bi bila ena kamera na tanku ali glavi, da bi druga imela v ospredju prvo kolo in da bi kamera ki snema nazaj ravno tako imela še nekaj od samega motocikla v kadru...pa naj si ga bodi nihajna roka, ror, mogoče samo zadek motorja...to so zgolj primeri. Več kot se v nekem statičnem kadru dogaja,bolje je. Če bi hotel pa vse skupaj kvalitetno zmontirati, bi moral iti še en krog, ravno toliko da bi posnel še "pokrivne" posnetke s katerimi bi lahko pokrajšal celotno sekvenco. Torej bi bilo dobro dosneti še kader na sklopki, na prestavni nožici, kader iz tanka proti glavi(obrazu) motorista, kader na ročici sprednje zavore, ipd. Vedno z detajli ki jih lahko umestiš skoraj kjer koli, pridobiš veliko na dinamiki celotne sekvence...upam da sem ti kaj pomagal, če pa rabiš še kakšen namig, pa le vprašaj...zvok je pa super :OK:

 

Hejla

 

Super hvala za komentar  :yes:  Sem tudi že sam razmišljal v tej smeri in se čisto strinjam z napisanim  :notworthy:  Sem tudi sam opazil, da nekaj manjka... in v bistvu si tukaj praktično vse napisal  :OK:  Se bom še naprej trudil še kake bolj kvalitetne posnetke naredit. Pa še kake fajn "mount point-e" si moram poštimat, da bo lahko prestavljat kamerce ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enduro dirka po ulicah :)

 

Teren je super, vendar nevem zakaj tekmujeta po dva naenkrat. Tako ali tako ni nikjer prostora za prehitevanje, pa še ljudje so zelo zelo preblizu, še posebej pa tisti snemalec (bi ga kar enkrat po kepi če bi jaz vozil). Bilo bi boljše če bi šli eden po eden in bi merili čase, če se mene vpraša...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je to. Sam a si predstavljate, da bi to počeli v Piranu. Bi se cela vesoljna Slovenija z novinarji na čelu v tla metala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!