Skoči na vsebino

Podražitev zavarovanja!


Hanzi

Priporočene objave

Zdravstveno zavarovanje baje zaradi tega ne bo nič cenejše :? No saj so včasih tudi jeseni elektriko podražili ker je pozimi manj vode, pa je spomladi niso potem nič cenili. Tko je to v naši državi, kje se bo Keberček pol šopiril, da je zdravstveno blagajno zrihtal.

Po drugi strani pa razmišlja človek, kakšne bajne dobičke imajo zavarovalnice :hmm:

Skrbi me pa še to:

- kako si bodo zavarovalnice sedaj pokrile izpad dobička? Dobro, eno je podražitev, naslednje kar bodo pa rekli je - še vedno izguba!

- zavarovan si osnovno za 110mio sit za povzročitev telesnih posledic. Bog ne daj da povzročiš nesrečo in narediš cel avtobus invalidov te lahko zavarovalnice terjajo za preostanek primanjkljaja??? :? :( :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, a sem jaz mogoče tebe vidu v prispevku na 24ur na PopTV o podražitvah, al ti je en neskončno podobn?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka maš ti smolo :angry: :? da si šele včeraj pismen ratou!!! Ta podražitev je gvišna že skor cel teden, pa pisanja v tej rubriki tud tolk, da bi lahk registrou (ke lahk 1 mesc prej ane) več sreče prihodnjič!

Ps: Vadi branje! čez leto ali dve lahko spet podražijo :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Prilepi besedilo tvojega posta v en Word dokument. Vse kar bo rdeče podčrtano vsebuje napake, v tvojem primeru bo to vse. Toliko o pismenosti.

@Vale: Registracija mi poteče, čez tri tedne in zadnji teden me ni bilo doma.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola :D

Tudi jaz sem registriral še pred dvigom. In ker je bog navrgel nekaj sonca sem včeraj prevozil prvih 200 km letos. :yea2:

Komaj čakam, da bodo še temperature sledile trendu obveznih avtomobilskih zavarovanj :rolleyes:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilepi besedilo tvojega posta v en Word dokument. Vse kar bo rdeče podčrtano vsebuje napake, v tvojem primeru bo to vse. Toliko o pismenosti.

@Vale: Registracija mi poteče, čez tri tedne in zadnji teden me ni bilo doma.

lp DTW

1.Ok se posipam s pepelom O:-) O:-) O:-) ... Vendar ti pravopis v tem momentu ne bo pomagal zavarovat po stari ceni.

2. Internet je danes v vsaki malo boljši (kafani) kavarni (še pri nas v hribih)in če te informacije zanimajo, jih tudi dobiš, pa tudi zavarovanje lahko kdo drug uredi namesto tebe.

Jebi ga!

Brez zamere!

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji imamo zelo visok standard, kar se tiče prevoznih sredstev.

Vprašal bi Vas ali je sploh kdo ki ima motorno kolo in mu je to edino prevoznos sredstvo v gospodinjstvu????

NO....

Vsaj ima vsaj en avto če ne vsaj dva ali za vsakega čalana v gospodinjstvu enega.

Osebno pa menim, da majhna država kot je Slovenija mora gledati tudi ekološko in predvsem zmanjšati število pločevine na cestah. Žal pa to ravno tem, ki sprejemajo zakone ni po godu in se to najverjetneje ne bo zgodilo nikoli.

Ponovno osebno mnenje:

- Prvi avto ali drugo vozilo (fizična oseba) bi se moralo plačevati po zmernih cenah,

- drugo vozilo v gospodinjstvu (vseeno ali je to ista oseba ali brat, sestra, oče, stara mama... le da živijo skupaj) pa bi se moralo dvigniti za vsaj 50% prvega, in za vsak nadalnje vozilo se stopnuje.

S tem bi se zmanjšalo število udeležencev v prometu, posledično bi bilo manj gužve živčnosti, nereda, prometnih prekrškov nesreč,...

Seveda pa bi bilo potrebno urediti tudi tiste, ki so večkrat udeleženi v prometnih nesrečak po svoji krivdi, tako bi jim že pri drugi prometni nesreči pri narejeni škodi večje od milijon SIT povečal za 200% premijo, (o preklicu povečanja premije pa bi bilo potrebno diskutirati, najverjetneje 5 let brez nesreče pa prideš nazaj na standard).

Hočem povedati, da bi verjetno šele takrat vozniki začeli razmišljati kako voziti, saj bi se z normalnim obnašanjem na cesti lahko vozili praktično zastonj.

Danes pa vse nesreče iz malomarnoste in druge škode narejene iz takšnega ali drugačnega vzroka plačujemo vsi. Vse skupaj me spominja na šolske dni, ko je eden zagodel celemu razredu in smo potem plačevali škodo vsi. Vedno so bili isti, ki so delali sranje, na spisku za plačilo smo bili pa vedno vsi.

To bi bilo potrebno urediti!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji imamo zelo visok standard, kar se tiče prevoznih sredstev.

Vprašal bi Vas ali je sploh kdo ki ima motorno kolo in mu je to edino prevoznos sredstvo v gospodinjstvu????

NO....

Vsaj ima vsaj en avto če ne vsaj dva ali za vsakega čalana v gospodinjstvu enega.

Osebno pa menim, da majhna država kot je Slovenija mora gledati tudi ekološko in predvsem zmanjšati število pločevine na cestah. Žal pa to ravno tem, ki sprejemajo zakone ni po godu in se to najverjetneje ne bo zgodilo nikoli.

Ponovno osebno mnenje:

- Prvi avto ali drugo vozilo (fizična oseba) bi se moralo plačevati po zmernih cenah,

- drugo vozilo v gospodinjstvu (vseeno ali je to ista oseba ali brat, sestra, oče, stara mama... le da živijo skupaj) pa bi se moralo dvigniti za vsaj 50% prvega, in za vsak nadalnje vozilo se stopnuje.

S tem bi se zmanjšalo število udeležencev v prometu, posledično bi bilo manj gužve živčnosti, nereda, prometnih prekrškov nesreč,...

Seveda pa bi bilo potrebno urediti tudi tiste, ki so večkrat udeleženi v prometnih nesrečak po svoji krivdi, tako bi jim že pri drugi prometni nesreči pri narejeni škodi večje od milijon SIT povečal za 200% premijo, (o preklicu povečanja premije pa bi bilo potrebno diskutirati, najverjetneje 5 let brez nesreče pa prideš nazaj na standard).

Hočem povedati, da bi verjetno šele takrat vozniki začeli razmišljati kako voziti, saj bi se z normalnim obnašanjem na cesti lahko vozili praktično zastonj.

Danes pa vse nesreče iz malomarnoste in druge škode narejene iz takšnega ali drugačnega vzroka plačujemo vsi. Vse skupaj me spominja na šolske dni, ko je eden zagodel celemu razredu in smo potem plačevali škodo vsi. Vedno so bili isti, ki so delali sranje, na spisku za plačilo smo bili pa vedno vsi.

To bi bilo potrebno urediti!!!

....oprosti mojemu bebavemu vprašanju,ampak enostavno te moram vprašati........v kateri državi pa ti živiš?????

tvoja ideja se mi zdi še bolj utopična od tiste, da na svetu obstaja idealna ženska....... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, Footprint, zanimiva ideja.

Kaj pa če bi jo razširili še na televizorje, radie, čevlje, žlice na koncu koncev. :hmm: :hmm:

Kako bi že naš politkomisar Keky poimenoval to tvoje razmišljanje?

Utopični socializem mogoče? :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotoprint a je s tabo vse OK? Ceste, ceste in parkirišča naj uredijo tako kot se zagre pa bo!

Glede zavarovalnice in novega zakona pa imam vprašanje: če naj bi zavarovalnice povrnile vso škodo zdravstvenim ustanovam, v zvezi s prometnimi nesrečami (poškodovanci), a to pomeni, da bodo plačevali štroške zdravljenja vozniki, neglede na to če je bila nesreča povzročena iz malomarnosti ali pa kar tako???

Se pravi smo zavarovani proti tretji osebi ampak samo za pleh? hALOOO?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem vedel kakšen bo odziv, a ima kdo od vas eno samo vozilo?!?

NE, potem je logično da vam to ne ustreza. Jaz mislim da je to luksuz in luksuz bi bilo treba drugače obdavčit.

Tudi sam bi se pritoževal, če bi imel 2 avtomobila za registrirat pa še motor za hobi povrhu, a ker mi motocliklizem prinaša užitke le poleti morm seveda vsako leto še smučat vsaj za en teden. Idelano bi bilo, da bi si vsak lahko vse to privoščil in da bi mu ostalo od vsega tega še za hrano iz ostale stroške. Realno pa je očitno malo drugače, čeprav je realno za vsakega posebaj različno.

Sicer pa kaj se razburjate, jaz sem samo svoje mnenje izrazil in a je to tako hudo narobe če kdo razmišlja drugače in če je iz drugega družbenega sloja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bos verjel, ampak jest mam sam en avto.

prvi avto smo dobil v druzini, ko sem bil star 19 let. kot otroka me je oce, ki je invadil, nosil po avtobusih in gledal za prostim sedezem.pa se vseeno ne strinjam s tvojim mnenjem.

zavarovanje se bo podrazilo, zdravstveno se ne bo pocenilo. zavarovalnice bodo imele pa se zmeraj take dobiske v € kukr ti nimas v tolarjih letne place. bruto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem vedel kakšen bo odziv, a ima kdo od vas eno samo vozilo?!?

jaz npr. nima avtomobila - imam samo motorno kolo...

Tudi sam bi se pritoževal, če bi imel 2 avtomobila za registrirat pa še motor za hobi povrhu, a ker mi motocliklizem prinaša užitke le poleti morm seveda vsako leto še smučat vsaj za en teden.

...ti pač gledaš na motorno kolo kot na hobi - verjami, nisi edini...spet drugi gledajo na avto kot na hobi...in dokler bodo ljudje enačili motociklizem s smučanjem se odnos do motociklistov ne bo izboljšal - ostali bomo posebneži z ''veliko denarja'', ki si lahko privoščijo tako drag ''hobi''...

...dejstvo pa je, da sta tako motorno kolo kot avtomobil enakovredni prevozni sredstvi...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor in avtomobil nikakor nista enakovredni prevozni sredstvi. Avto je uporaben v vseh vremenskih pogojih, motor pa ne. In zaradi tega motorja ne moreš uporabljati pozimi za prevoz v službo zjutraj, ob snegu,...

Popravljeno . Popravil kukecb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor in avtomobil nikakor nista enakovredni prevozni sredstvi. Avto je uporaben v vseh vremenskih pogojih, motor pa ne. In zaradi tega motorja ne moreš uporabljati pozimi za prevoz v službo zjutraj, ob snegu,...

kaj je ze una kuriraska sluzba, kle v mocvirju k fura z motorji.

pa raznasalci cajtngov. ce gre s frcotom, pa sestko, bi slo tut s kaksno kravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor in avtomobil nikakor nista enakovredni prevozni sredstvi. Avto je uporaben v vseh vremenskih pogojih, motor pa ne. In zaradi tega motorja ne moreš uporabljati pozimi za prevoz v službo zjutraj, ob snegu,...

...ne moreš ali nočeš? nikjer namreč ne piše, da je prepovedano uporabljati motocikel pozimi v snegu...stvar okusa in lastne presoje...in da, motocikel in avtomobil sta po zakonu enakovredni prevozni sredstvi - med drugim zakon določa, da morajo biti ceste grajene in vzdrževane tako, da jih lahko varno uporabljajo tako motociklisti kot avtomobilisti, kar odgovorni dejansko ne upoštevajo - zaščitne ograje, bitumenske zalivke,...ampak to je že druga tema...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuj poznam ljudi, ki so se celo aktivno dobo v službo furali z motorji (MZ,JAWA) in mopedi (večinoma TOMOS). :notworthy:

Pa, da nebo keri mislu, da v mestu, ampak iz vrha Pohorja ( Jurgovo, Lukanja, Cezlak,... ), poleti in pozimi. Kot zanimivost še to, nekateri so imeli v službo tudi 15 in več kilometrov.

Avtobusov do devetdesetih let tam sploh ni blo, al pa so vozili samo osnovnošolce in dijake, pa še to v normalnih vremenskih razmerah.

Če strnem: Kjer je volja, je tudi način! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ker mi motocliklizem prinaša užitke le poleti morm seveda vsako leto še smučat vsaj za en teden. ...

A vsako leto greš smučat? Luksuz!!!

Jaz že leta nisem šel. Pa ne ker ne bi hotel, ampak ker si pač enostavno ne morem stroškov za opremo in karte privoščiti!

Ti pa tudi ne bi smel iti smučat vsako leto! Te bom na seznam napisal. Prideš na vrsto za naslednjo rundo tam nekje 2375 leta! Če boš priden in boš drugje šparal pa ne luksuza zganjal. :devil: :devil: ;)

No pa saj so ti drugi tudi že povedali. Mogoče pa si že razumel, da niso iste stvari luksuz za različne ljudi in da motorizma vsi ne zganjamo samo zaradi užitkov, ampak nekateri motor uporabljamo kot vsakdanje prevozno sredstvo. Meni je npr. avto na drugem mestu in ga uporabljam le v dneh, ko bi bilo z motorjem prenevarno. Zmrznjena rit tu ne igra nobene vloge. Zato imam motor registriran celo leto in mi odnos zavarovalnic sploh ne odhovarja. Vendar ko potegnem črto, se še vedno izplača na času, porabi goriva in stroških parkiranja.

Je pa res, da na podlagi MaraudeRjeve ankete izgleda, da večina slovenskih motoristov zganja šminkarijo in luksuz. Vendar se razmerje k sreči počasi spreminja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, tukaj gori smo malo skrenili :topic: .

Mi je pa sedaj padla v bučo ena zamisel.

Če bi se kdaj dalo ponoviti zbor motoristov pred parlamentom, kot je bil pred leti, bi bila zanimiva gesta državljanske neposlušnosti, če bi si protestno odmontirali oz. prekrili registrske tablice in se mogoče še odpeljali mimo zavarovalnic. S tem bi izrazili, da motoristi ne potrebujemo takega odnosa države in zavarovalnic in da si naj tablice(država) in nalepke(zavarovalnice) nekam vtaknejo.

Seveda bi morala biti zadeva potprta s poštenimi argumenti in opisi slabosti in ignorance s strani države (ceste, zalivke, ograje) in zavarovalnic (nepošten način izračuna obveznega zavarovanja, namen ukinjanja AO+...), kar ZMKS, Maksiju in še komu zraven ne bi bilo težko.

Samo kot beležka ideje, da ne pozabim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, a sem jaz mogoče tebe vidu v prispevku na 24ur na PopTV o podražitvah, al ti je en neskončno podobn?

T'was I, yes! Sem se skušal skriti, pa so bili popovci tolk tečni s to kamero, da jim ni bilo mogoče pobegniti. Še dobr, da nisem dal izjave, bi me že naslednji dan zaprli. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, tukaj gori smo malo skrenili :topic: .

Mi je pa sedaj padla v bučo ena zamisel.

Če bi se kdaj dalo ponoviti zbor motoristov pred parlamentom, kot je bil pred leti, bi bila zanimiva gesta državljanske neposlušnosti, če bi si protestno odmontirali oz. prekrili registrske tablice in se mogoče še odpeljali mimo zavarovalnic. S tem bi izrazili, da motoristi ne potrebujemo takega odnosa države in zavarovalnic in da si naj tablice(država) in nalepke(zavarovalnice) nekam vtaknejo.

Seveda bi morala biti zadeva potprta s poštenimi argumenti in opisi slabosti in ignorance s strani države (ceste, zalivke, ograje) in zavarovalnic (nepošten način izračuna obveznega zavarovanja, namen ukinjanja AO+...), kar ZMKS, Maksiju in še komu zraven ne bi bilo težko.

Samo kot beležka ideje, da ne pozabim....

Bravo!! In še okrog povraačil za ceste bi se lahko kaj reklo, saj kakor zapelješ na neko urejeno cesto ta čaka cestninar, če nisi na avtocesti, pa lahko pričakuješ vse drugo kot varen asfalt :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo!! In še okrog povraačil za ceste bi se lahko kaj reklo, saj kakor zapelješ na neko urejeno cesto ta čaka cestninar, če nisi na avtocesti, pa lahko pričakuješ vse drugo kot varen asfalt :angry: :angry: :angry:

To te čaka isto če si z motorjem ali pa z avtom. Je splošni problem, ki ga bo treba tudi urediti, seveda.

Na takih protestih pa je potrebno izbrati argumente, ki jih "nasprotna" stran težko izpodbija. In diskriminacija je vedno tista, ki najbolj zadene. Torej se je na teh protestih pametno držati le tistih stvari, kjer smo motoristi diskriminirani. IMHO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponovno osebno mnenje:

- Prvi avto ali drugo vozilo (fizična oseba) bi se moralo plačevati po zmernih cenah,

- drugo vozilo v gospodinjstvu (vseeno ali je to ista oseba ali brat, sestra, oče, stara mama... le da živijo skupaj) pa bi se moralo dvigniti za vsaj 50% prvega, in za vsak nadalnje vozilo se stopnuje.

Genialna ideja! :notworthy:

Verjetno živiš v Ljubljani in razumem tvoj način razmišljanja. Pozabljaš pa, da ostal 1.5M Slovencev ne živi v Ljubljani in nima trgovine, šole in službe takoj za ovinkom.

Če te prav razumem si razlagaš drugi avto v družini kot luksuz. Lahko je, lahko pa je sredstvo za preživetje. Npr. moj sosed v hribih, kjer živimo se vozi 25 km daleč v službo kjer dela za 80K z katrco, njegova žena pa z jugecom v drug konec 15 km daleč. Ona pa dela za 75K. Imata dva avta, morata pa jih imeti, ker avtobus v naše konce zaide le še, ko je treba peljat otroke v šolo. In to je po tvoje že luksuz.

Če je že treba navijat cene zavarovanj in drugih zadev, naj se navijajo resnično za luksuz, ne pa pavšalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, če nekaj organiziraš moraš pridobiti ustrezna dovoljenja, ki ti jih izda upravna enota. Na teh dovoljenjih tudi piše, kdo je odgovoren za varnost prireditve in za sam potek prireditve in še marsikaj....

Ok se zbere množica motoristov pred parlamentom, potem pa pride nakaj bad boysov in začnejo v parlament metati granitne kocke ali jajca, se začnejo pretepati, s pizdarijami povzročijo še kako nesrečo, prevrnejo kak avto.....

Organizacija in odgovorne osebe bi odgovarjale finnčno in kazensko!

Spomni se, ko je ŠOU organizirala proteste pred parlamentom. Protes se je sprevrgel v splošno pijanko, jajca so letela v parlament, študentom se je utrgalo.

No čez štirinajst dni je ŠOU dobila milijonski račun za čiščenje fasade parlamenta.

Miljonski račun pa presega celoletni budget ZMKS. In verjetno tudi nihče ni pripravljen podpisati, odgovornosti za izvedbo protesta.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!