Skoči na vsebino

Podražitev zavarovanja!


Hanzi

Priporočene objave

Spomni se, ko je ŠOU organizirala proteste pred parlamentom. Protes se je sprevrgel v splošno pijanko, jajca so letela v parlament, študentom se je utrgalo.

Tadej

kaj dela moč množice...se spomnim tega dogodka...ko so nam potem na predavanjih predstavljani omenjeno dejanje kot sociološki fenomen.....

ma sej takrat ko smo šli pred parlament je bilo kultivirano in na visoki ravni....brez izgredov....v drugo bi bilo lahko drugače sam mislim da smo sposobni brez tega naredit zadevo....seveda ko bomo imeli kaj za povedat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, tukaj gori smo malo skrenili :topic: .

Mi je pa sedaj padla v bučo ena zamisel.

Če bi se kdaj dalo ponoviti zbor motoristov pred parlamentom, kot je bil pred leti, bi bila zanimiva gesta državljanske neposlušnosti, če bi si protestno odmontirali oz. prekrili registrske tablice in se mogoče še odpeljali mimo zavarovalnic. S tem bi izrazili, da motoristi ne potrebujemo takega odnosa države in zavarovalnic in da si naj tablice(država) in nalepke(zavarovalnice) nekam vtaknejo.

Seveda bi morala biti zadeva potprta s poštenimi argumenti in opisi slabosti in ignorance s strani države (ceste, zalivke, ograje) in zavarovalnic (nepošten način izračuna obveznega zavarovanja, namen ukinjanja AO+...), kar ZMKS, Maksiju in še komu zraven ne bi bilo težko.

Samo kot beležka ideje, da ne pozabim....

Bravo , čim več razmišljat (delat) v tej smeri! :OK:

Jaz sem za! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa kaj se razburjate, jaz sem samo svoje mnenje izrazil in a je to tako hudo narobe če kdo razmišlja drugače in če je iz drugega družbenega sloja?

Cestitam oberpametnjakovic, zdaj bi pa naj bila zavarovanja po socialnih ali druzbenih slojih, mogoce celo po kastah. Se ti ne zdi, po tvojem pisanju, da si sam omejen na svoj "druzbeni sloj" ?

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa kaj se razburjate, jaz sem samo svoje mnenje izrazil in a je to tako hudo narobe če kdo razmišlja drugače in če je iz drugega družbenega sloja?

Najprej dajmo progresivno odavčiti vse avtomobile, ki niso edino prevozno sredstvo, nato progresino ali kot luksuz obdavčiti motorje. Ja potem bi pa mogoče obdavčili še druge in tretje.... otroke.

In kje bi se ustavili? :wacko:

Mogoče bi po povišani stopnji obdavčili tudi tiste, ki si poleg obvezne rundice privoščijo še eno (saj veste - sexa ). :kva2:

GET REAL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dopisni seji vlade RS so včeraj uvrstili na listo kontroliranih cen tudi zavarovanje motornih vozil

Da ne bi porihajajoča tuja konkurenca kakih popustov dajala in naši ZAVAROVALNIŠKI BANDI v zelje skakala! :lol1:

No, če bodo cene kontrolirane tuje konkurence sploh ne bo! :yea2:

ŽIVELA BANDA ZAVAROVALNIŠKA! :fight2:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In vse to pod krinko zaščite potrošnika in brzdanja inflacije...

:lol1: :lol1: :lol1:

Predvsem brzdanja inflacije :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bi porihajajoča tuja konkurenca kakih popustov dajala in naši ZAVAROVALNIŠKI BANDI v zelje skakala!  :lol1:

...btw...z uredbo so določene MAKSIMALNE možne cene, zaradi uravnavanja inflacije in zagotavljanja nadzora nad dejavnostmi, v katerih ima posamezno podjetje ali nekaj podjetij monopolni ali obvladujoč položaj, le-te dejavnosti pa so nujne za zadovoljevanje potreb ljudi in organizacij (tako nekako je zapisano v sporočilu za javnost)...torej lahko katerakoli zavarovalnica nudi ugodnejše plačilne pogoje oz. nižje premije...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kaj naj rečem na teh +11%... :hmm:

ŽIVELA BANDA ZAVAROVALNIŠKA :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem jaz to prav zastopo ne bomo več rabili zelene karte za tujino.

Podražilo se je samo obvezno zavarovanje AO---potem smo na boljšem. :? :? :? :? :? :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor jaz razumem bomo tisti, ki že imamo zelene karte plačevali enako kot do sedaj. Tisti, ki pa jih do sedaj niso jemali pa bojo že imeli vračunane v ceno zavarovanja. Torej bo za njih dražje, drugače enako.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor jaz razumem bomo tisti, ki že imamo zelene karte plačevali enako kot do sedaj. Tisti, ki pa jih do sedaj niso jemali pa bojo že imeli vračunane v ceno zavarovanja. Torej bo za njih dražje, drugače enako.

lp

prav zastopiš.

(zvedel s prve roke :yea2: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor jaz razumem bomo tisti, ki že imamo zelene karte plačevali enako kot do sedaj. Tisti, ki pa jih do sedaj niso jemali pa bojo že imeli vračunane v ceno zavarovanja. Torej bo za njih dražje, drugače enako.

lp

Kaj pa če boš šel na Hrvaško ali kako drugo podobno državo, ki ni iz EU? A boš še zmeraj rabil zeleno karto in boš moral doplačati še dodatnih 11%?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnice pravijo nekako takole:

Obvestilo zavarovancem o spremembi splošnih pogojev za zavarovanje avtomobilske odgovornosti

Vse zavarovalnice, ki izvajajo obvezna avtomobilska zavarovanja in sicer:

Zavarovalnica TRIGLAV d.d., Miklošičeva 19, 1000 Ljubljana

Zavarovalnica MARIBOR,Cankarjeva 3, 2000 Maribor

ADRIATIC, Zavarovalna družba d.d. Ljubljanska 3a, 6000 Koper

SLOVENICA, Zavarovalniška hiša d.d., Celovška 206, 1000 Ljubljana

Zavarovalnica TILIA d.d., Seidlova 5, 8000 Novo mesto

GENERALI Zavarovalnica, Kržičeva 3, 1000 Ljubljana

bodo od 1. maja 2004 dalje pričele uporabljati nove, spremenjene Splošne pogoje za zavarovanje avtomobilske odgovornosti.

Vsebinske spremembe v splošnih pogojih za zavarovanje avtomobilske odgovornosti pomenijo uskladitev z Zakonom o obveznih zavarovanjih v prometu glede območja veljavnosti zavarovanja. S 1. majem 2004 namreč stopi v veljavo določba 23. člena zakona o obveznih zavarovanjih v prometu, ki določa, da zavarovanje avtomobilske odgovornosti, krije tudi škodo, ki je bila povzročena na ozemlju držav članic, ki delujejo v okviru Evropske unije in držav, ki so podpisnice Sporazuma med nacionalnimi zavarovalnimi biroji držav članic Evropskega gospodarskega prostora in drugih pridruženih članic oziroma podpisnic Splošnih pravil (zelena karta).

Zato so na podlagi te zakonske določbe zavarovalnice spremenile Splošne pogoje za zavarovanje avtomobilske odgovornosti. Po novi ureditvi pogojev tako velja zavarovanje za vse zavarovance na območju Republike Slovenije in območju držav, ki so podpisnice Sporazuma med nacionalnimi zavarovalnimi biroji držav članic Evropskega gospodarskega prostora in drugih pridruženih članic oziroma območju držav, podpisnic Splošnih pravil (zelena karta) ter območju ostalih držav.

Zaradi enotnega z zakonom določenega širšega območja zavarovalnega kritja, zavarovanec ne bo imel več možnosti izbire območja zavarovalnega kritja kot do sedaj, torej zavarovanja le za Republiko Slovenijo ali širše (tujino), ker se kot omenjeno po zakonu območje obveznega zavarovanja razširja avtomatično tudi na območja držav kot so predhodno navedena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če boš šel na Hrvaško ali kako drugo podobno državo, ki ni iz EU? A boš še zmeraj rabil zeleno karto in boš moral doplačati še dodatnih 11%?

Tadej

Ne, pogoji zavarovanja ostanejo nespremenjena - torej države EU in države, ki so podpisnice sporazuma, torej iste kot preje... Kaj pa če gledamo to iz drugega zornega kota... zelene karte ne bo več in tako tudi ne tistega doplačila 1.000 SIT za obrazec... torej se bo zavarovanje pocenilo za tiste, ki smo že doslej kupovali zelene karte :naughty: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, pogoji zavarovanja ostanejo nespremenjena - torej države EU in države, ki so podpisnice sporazuma, torej iste kot preje... Kaj pa če gledamo to iz drugega zornega kota... zelene karte ne bo več in tako tudi ne tistega doplačila 1.000 SIT za obrazec... torej se bo zavarovanje pocenilo za tiste, ki smo že doslej kupovali zelene karte :naughty: :yea2:

...zeleno karto še vedno potrebuješ za Hrvaško,Bosno,SRČ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnice so imele dve možnosti.

Prvo, Sloveniji pridruženo Evropo proglasiti za domači prostor in bi potem tistih 11% pribitka plačevali le jugonostalgiki ali pa kakšni drugi eksoti.

Drugo, ker nor je tisti, ki se otepa denarja, ki mu leži pred nogami, so pa izbrali in jo beremo v MaraudeR jevi objavi zgoraj.

Torej, tisti, ki8 so trdili, da Evropa ne bo poceni, so morda imeli celo prav. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prejšnij teden sem imel registracijo in bil po eni strani skoraj prijetno presenečen. Ker sem moral dati en kupon, bi moral plačati 15% :( več, in kdor besede špara kruha strada pravijo sem gospo kar lepo vprašal, kako je s prenosom na drugo zavarovalnico mi je lepo objasnila, da zahteva nova zavarovalnica izjavo, da ni bilo pri prejšnji nobene škode (da nisi dal kupona). Čisto jasno! Pa pride druga prijazna gospa na drugi strani pulta in pove, da se v tem primeru naredi odjava iz prometa, ter nato prijava na drugo zavarovalnico, s tem pa izjava odpade. :)

No pa smo spet na 100%. Bolje kot na 115% :)

In kaj še zvem?

Da na triglavu po pol leta že delijo popuste oz bonifikacijo. Baje da so edini!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja pa tudi odkup prve škode ... to pomeni, da ti kljub nezgodi, ki jo povzročiš bonifikacija ne pade.

To ima Mariborska zavarovalnica in tudi cena je primerna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IKE, a ta postopek je nekaj drugega kot opcija, da zavarovalnici vrnes denar, kolikor so imeli skode zaradi izplacila zneska oskodovancu ...?

Omenjas "ceno", torej gre za nek fiksen znesek, neodvisen od visine skode, ki jo povzrocis? Ali pa gre morda samo za placilo dela celotnega zneska? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IKE, a ta postopek je nekaj drugega kot opcija, da zavarovalnici vrnes denar, kolikor so imeli skode zaradi izplacila zneska oskodovancu ...?

Omenjas "ceno", torej gre za nek fiksen znesek, neodvisen od visine skode, ki jo povzrocis? Ali pa gre morda samo za placilo dela celotnega zneska?  :hmm:

Gre dobesedno za odkup prve škode neglede na povzročeno škodo.

Motor sem registrirak in zavaroval 24.06.2004 :

- zavarovanje materialne škode v višini 22.900.000,- sit

- zavarovanje nematerialne škode v višini 110.000.000,- sit

- odkup prve škode ( 8% vrednosti zavarovalne premije )

- nezgodno zavarovanje z dnevno odškodnino 2.000,- sit

Če pogledamo po finačni plati :

- osnovno zavarovanje ............................................... 89.521,44 sit

- odkup prve škode ...................................................... 7.161,71 sit

=> ............................................................................ 96.683,15 sit

- bonifikacija 50% .................................................... - 48.341,57 sit

- nezgodno zavarovanje ............................................... 6.300,00 sit

=> ........................................................................... 54.641,58 sit

+ 6,5% DPZP .............................................................. 3.551,70 sit

=> ........................................................................... 58.193,00 sit

Če rečem, da bom konec septembra motor odjavil, pomeni da bo efektivno motor zavarovan le dobre 3 ali slbe 4 mesece, bo strošek znašal 1/4 ozgoraj opisane vsote, kar znaša cca 15.000,- sit za letos.

Popravljeno . Popravil IKE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!