Skoči na vsebino

Podražitev zavarovanja!


Hanzi

Priporočene objave

In kako lepo jih moraš prositi, da ti dajo po pol leta popust, ker na Mb zavarovalnici je 11 mesecev.

lp Marjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- osnovno zavarovanje ............................................... 89.521,44 sit

- odkup prve škode ...................................................... 7.161,71 sit

=> ............................................................................ 96.683,15 sit

- bonifikacija 50% .................................................... - 48.341,57 sit

IKE, ce prav razumem, gre za nekaksno doplacilo, s katerim ti ob prvi povzroceni nesreci ne tezijo s prekategorizacijo za vec razredov gor (oz. zmanjsanje bonusa)? Ti si teh 8% pristel k osnovni ceni, zato sprasujem ...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

:SS :SS :SS :cry:

Slovenskim voznikom se kot kaže obeta še ena podražitev avtomobilskega zavarovanja, saj je vlada sprejela novelo zakona, v kateri predlaga zvišanje minimalne zavarovalne vsote.

Zaradi predlaganega zvišanja minimalne zavarovalne vsote se bo po vsej verjetnosti zvišala tudi premija, kar pomeni, da bodo zavarovalnice podražile obvezno avtomobilsko zavarovanje.

Za koliko in kdaj se bo obvezno avtomobilsko zavarovanje podražilo, ne vedo niti v dveh največjih slovenskih zavarovalnicah. Strokovne službe Zavarovalnice Triglav še proučujejo morebitno podražitev zavarovanja, kot posledico predlagane novele zakona. S podobnim vprašanjem se ukvarjajo tudi v Zavarovalnici Maribor.

Kot je pojasnil David Kastelic, naj bi bilo več znano šele po obračunih, ki naj bi pokazali ali bodo podražitve potrebne in če bodo, za koliko se bodo zavarovanja podražila.

Vlada je novelo zakona sprejela, ker se s tem usklajujejo z direktivami Evropske Unije. Minimalna zavarovalna vsota se bo povečala za okoli 10 odstotkov, ker se je za več kot deset odstotkov spremenilo razmerje tolarja proti evru. Ali bo do podražitev sploh prišlo, bo tako znano šele v prihodnjih mesecih.

vir: 24kur :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bo do podražitev sploh prišlo, bo tako znano šele v prihodnjih mesecih.

vir: 24kur :grim

Do takrat bomo pa držali pesti in upali, da podražitve ne bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vlada je novelo zakona sprejela, ker se s tem usklajujejo z direktivami Evropske Unije.

No, v EU se lahko na plačilo ene registracije zavaruje 3 motorje ali pa 3 avtomobile. Tega pa ne bodo "uskladili". Pizde smotane!!!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZMKS je predlani in lani poslala uradni dopis in zloženko na vlado, v kateri opozarja na tako možnost registracije.

Pa se vladi ni zdelo vredno poslati niti enega odgovora.

Pred leti, ko se je v parlament neslo "zahteve motoristov" so obljubili, da jih bodo proučili in podali odgovor. To je takrat obljubil sam predsednik DZ Borut Pahor.

http://www.motosvet.com/tun_galerija.php?cid=1_12_0_0

No, do izteka njihovega mandata so proučili curo meto.

Sedaj imamo novo vlado in bo potrebno spet poslati kak dopis, da se ne bodo mogli zgovarjati, da strega niso dobili, ker so bili takrat v vladi drugi.

Fajn bi bilo, da bi dopise vladi na temo registracije treh motorjev za plačilo enega zavarovanja poslala še druga moto združenja.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[in kaj še zvem?

Da na triglavu po pol leta že delijo popuste oz bonifikacijo. Baje da so edini!

Od kdaj pa je začelo to veljati? ? :?

Ko sem ga jaz maja lani registriral,niso na zavarovalnici o tem še nič slišali! :grrr

A je možno,da so me spet nateg...nili.? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor! nateg :lol1:

ma kaj se sekirate, tako in tako bomo morali vedno plačat. in nikoli ne pridobimo, pa če mamo 80% popusta so nas še vedno nategnili. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[in kaj še zvem?

Da na triglavu po pol leta že delijo popuste oz bonifikacijo. Baje da so edini!

Od kdaj pa je začelo to veljati? ? :?

Ko sem ga jaz maja lani registriral,niso na zavarovalnici o tem še nič slišali! :grrr

A je možno,da so me spet nateg...nili.? :hmm:

Kje pa si to slišal? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To glede Triglava, je sigurno res, večkrat preverjeno: na AMZS, ob odjavi na AMZS, pa še na poslovalnici zavarovalnice, ko sem šel po dnarčke. Upam da bo spomladi ob zavarovanju tudi držalo! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jebejo naj se s to registracijo :BUA:

A mislijo, da ljudje po cest denar pobiramo banda...*********** :angry2:

Tist bi blo pa res lepo, če bi imel lahko tri motorje registrirane :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo po evropskih standardih j... im p.. m..... a plače še po balkansko(te pa nihče ne reče da morajo biti po evropskih standardih)

Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do takrat bomo pa držali pesti in upali, da podražitve ne bo  :)

:lol1:

jest sem to fazo "upanja na ugodnejšo možnost" na 90% področij že kar preskočil.

dejstvo1

smo že člani EU in vladi se lahko malo požvižga na inflacijo, ker bodo dobili "opomin" iz EU, da ima SLO previsoko inflacijo

dejstvo2

leto se je začelo in si lahko privoščijo več podražitev - ista pesem vsako leto. če bo treba bojo v 4/4 leta že umetno zmanjšali inflacijo, ki bo v začetku 2006 spet eksplodirala

dejstvo3

država je (delna) lastnica večine zavarovalnic. iz obsega zavarovanja bodo črtali pravice zavarovancev in nabijali cene in predpise, ki odgovarjajo

zavarovalnicam-->državi. končalo se bo tako, da bomo plačevali zavarovanje, v primeru nesreče pa uveljavljali luft.

komaj čakam tuje zavarovalnice...konkurenca je moj ideal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkurenca ne bo delala bistveno cenej kot naši roparji. Zakaj? Zato, ker se jim ne splača, če pa lahko delajo z večjimi zaslužki. Poglej banke, kjer je že tuja konkurenca. Bistvene razlike ni. :SS

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sta starša registrirala avto in plačala 15.000 sit več kot lani...za isto zavarovalno polico....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede bonifikacije če je motor registriran več kot pol leta.

To se govori že več let, vendar nevem kako je s tem v praksi. Spomnim se, da ko sem imel nazadnje motor v srednji šoli (cca 8 let nazaj) so govorili, da če želiš bonifikacijo mora biti registriran min. pol leta, vendar tega nisem mogel preizkusiti, ker sem nato kupil avto. Skratka upam, da to drži, saj sem si za ponovno umislil motor :D

Glede evropskega zavarovanja in treh avtomobilov in motorjev.

Zadevo poznam bolj megleno, predvsem iz pogovorov s kolegi iz Nemčije, mislim pa da gre nekako tako, da lahko hkrati voziš samo eno vozilo in prenašaš registrske tablice, poleg tega lahko to vozilo vozi samo oseba, na katero je le-to zavarovano.

Iz tega sklepam, da mora boljša polovica skleniti svoje zavarovanje :hmm: , če želi uporabljati omenjeno vozilo!?

Če ima kdo kaj več informacij naj pove?

Zanima me, če kdo ve kako je če vozilo zavarujemo pri tuji zavarovalnici npr. v Avstriji ali Nemčiji, dokler ne odprejo svojih poslovalnic v naši Dragi Sloveniji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@spin

večino teh debat o zadevah, ki jih omenjaš, smo že imeli - uporabi iskalnik, vzemi si kake pol urce ali urco cajta, vse preberi in potem postavi še kakšno vprašanje, če ga boš še imel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sta starša registrirala avto in plačala 15.000 sit več kot lani...za isto zavarovalno polico....

Če se prav spomnim, je lani v začetku leta prišlo do podražitve. Torej sta plačala še lansko. Letošnja šele pride...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od sorodnika sem dobil bone za registracijo 40% bonifikacije in bi jih sedaj prenesel na moje ime. Ve kdo za kakega zastopnika da bi spomladi ko bom registriral motor še to zraven uredil....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od sorodnika sem dobil bone za registracijo 40% bonifikacije in bi jih sedaj prenesel na moje ime. Ve kdo za kakega zastopnika da bi spomladi ko bom registriral motor še to zraven uredil....

LP

Kolikor vem, je to mogoče le med zakonci s posebno izjavo. Se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Foggy: Kako pa si prišel do bonifikacije od odrodnikov. Ali sta podpisala samo darilno pogodbo ali si moral skleniti še kakšno dodatno zavarovanje, ker meni je agent rekel da moram vzeti še rentno varčevanje(min5K na mesec) ... v glavnem se mi zdi, da me hoče nategnit, zato te sprašujem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!