Skoči na vsebino

Podražitev zavarovanja!


Hanzi

Priporočene objave

Avtomobilsko zavarovanje na robu

V letu 2003 so zavarovalnice iz naslova AO pobrale 60.092 milijonov premij in izplačale 34.091 milijonov škod! Za 2004 nimam podatka.

Toliko o robu. <_<

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V letu 2003 so zavarovalnice iz naslova AO pobrale 60.092 milijonov premij in izplačale 34.091 milijonov škod! Za 2004 nimam podatka.

Toliko o robu. <_<

jah, neki je treba met še za plače, poslovne prostore, reprezentanco ,tehniko, licence za SW, papir (pogodbe), prenosne računalnike za agente, ... poleg tega ... hmnja .... še za protokolarne obveznosti itd. :D

pa smo hitro na negativni nuli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto se je podražilo že februarja.

lp

Pri Mariborski ne, se je enkrat po petem aprilu. Se spomnim, ker sem hitel naredit zavarovanje, da sem ulovil še staro ceno :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leniču bo treba plačat odpravnino. Zaradi tega morajo podražiti zavarovanje.

Sicer pa mislim da ni veliko podjetij v SLo ki bi si ob 100% marži uspelo še izgubo prikazat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, če bo tuja zavarovalnica prišla v Slovenijo, se ne bo odpovedala tukajšnji praksi cuzanja zavarovancev. Mogoče bodo cuzali malo manj kot slovenske zavarovalnice, da bodo dobili stranke. Dokler bo mogoče, bodo tudi tujci ustvarjali ekstra dobičke na naš račun. :SS Nikoli ne bo bolje. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dvema dnevoma me je poklical zavarovalniški agent, ker mi 10.2. poteče zavarovanje. Vprašal me je če hočem zavarovati pred podražitvijo. Sam mi je rekel, da podražitev sigurno bo, vendar še sam točno ne ve kdaj. Pravil je nekaj, da najverjetneje nekje na polovici meseca. Tako, da se prej še slišiva ali bom zavaroval ali ne (sedaj). Mislil sem namreč malo počakati, ker sem ga tako ali tako že posral ko nisem odjavil motorja. Gre pa za zavarovalnico Maribor.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovati pred podražitvijo.

To je tako, kot tista napoved potresa.

Potres prej ali slej bo, kako velik, pa vprašanje.

Vendar točnega dne, kraja in jakosti, ne zna napovedati.

Enako je z zavarovalniškimi agenti.

Sklenite.

Se bo podražilo.

Vendar ne ve kdaj in koliko.

To o podražitvi uporabljajo kot nekakšno vabo s popustom samo,

da ti prodajo pod isto ceno danes, ker bo podražitev nekoč v prihodnosti,

ti pa si srečen, kako si še poceni skozi prišel. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, sej ponavadi tako noben ne gre več gledat, a se je res podražalo ali ne važno da čimprej plačaš :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovati pred podražitvijo? To pomeni, da zdaj plačaš zavarovanje pred podražitivijo in si na istem, kot če bi zavarovanje kupil potem po podražitivi :grrr :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno je, kakšna je razlika v času med danes in takrat, ko se bo zavarovanje podražilo. Teoretično lahko profitiraš, če denar, ki ga imaš danes, naložiš tako, da bo zaslužek večji od podražitve. V bistvu pa so to premajhni zneski za take kratkoročne manipulacije (preveč stroškov).

No pa sem vam še mal z ekonomijo zatežil FRlol.gifkaffeetrinker_2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Profitiraš tudi če dejansko prideš na finančno ničlo, ker se lahko že prej voziš - torej za isti denar se začneš par dni prej vozit = psihološki profit za finančni enačaj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Profitiraš tudi če dejansko prideš na finančno ničlo, ker se lahko že prej voziš - torej za isti denar se začneš par dni prej vozit = psihološki profit za finančni enačaj  :P

Dejansko v nobenem primeru ne profitiras, samo razlicno kolicino kesa izgubis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko v nobenem primeru ne profitiras, samo razlicno kolicino kesa izgubis.

Ne razumem čisto.

Evo čist tko banalno kaj sem jaz mislil:

-recimo da bi v vsakem primeru odjavil čez 1 mesec

-če zavaruješ danes (pred podražitvijo), boš plačal za 30dni v povprečju po 20SIT/dan

-če zavaruješ čez 10 dni (po podražitvi), boš plačal 20dni po 30SIT/dan

-v obeh primerih boš na koncu ob 600SIT (ISTA KOLIČINA KEŠA), le da imaš v prvem primeru 10 dni več motor na razpolago za vožnjo

Seveda je vse odvisno od razlike v času in v količini podražitve ampak tukaj samo teoretiziram ker mi je pač dolgčas in se mi še ne spi, tko da ne me zdej napadat s točnimi izračuni in raznimi obrestnimi merami....je blo mišljeno bolj kot zajebancija na tematiko ki smo jo že lani podobno obdelali....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En namig. Zavaruješ lahko za en mesev vnaprej, se pravi če zavaruješ danes ti zavarovanje začne teči šele čez 30 dni .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem čisto.

Evo čist tko banalno kaj sem jaz mislil:

...

Seveda je vse odvisno od razlike v času in v količini podražitve ampak tukaj samo teoretiziram ker mi je pač dolgčas in se mi še ne spi, tko da ne me zdej napadat s točnimi izračuni in raznimi obrestnimi merami....je blo mišljeno bolj kot zajebancija na tematiko ki smo jo že lani podobno obdelali....

Sej moja poanta ni bila hudo racunska. V obeh primerih bo tvoj bancni racun znizan. Tukaj ni profita (oz. zasluzka, ce hoces Slovensko), samo manjsa ali vecja izguba.

Na te fraze se obesam zato, ker mi gre na jetra to zavaraovalnisko/drzavno pranje mozganov. V enem primeru mi npr. izcuzajo za 200.000 SIT, v drugem pa za 190.000 SIT in zraven mislijo, da bi moral mislit da sem zasluzil 10.000 SIT in bit zato srecen. V enem primeru sem izgubil 200.000 SIT in v drugem 190.000 SIT, nikjer pa nisem nic zasluzil. Moje stanje na racunu ne bo v nobenem primeru naraslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha zdej štekam da ti mene nisi poštekal, če si prebereš še enkat boš videl da sem napisal "psihološki" profit :OK: (kot v stilu: za iste pare nekaj dni več vožnje in s tem užitka :yea2: ).

Se pa strinjam da nam perejo mozak :BUA:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

24ur.com

Še posebno všeč mi je zadnji odstavek:

Na finančnem ministrstvu ocenjujejo, da se zavarovalnice zaradi zvišanja minimalnih zavarovalnih vsot ne bodo odločile za podražitev obveznega avtomobilskega zavarovanja. To je ministrstvu z dopisom zagotovilo tudi Slovensko zavarovalno združenje.

LP

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24ur.com

Še posebno všeč mi je zadnji odstavek:

Na finančnem ministrstvu ocenjujejo, da se zavarovalnice zaradi zvišanja minimalnih zavarovalnih vsot ne bodo odločile za podražitev obveznega avtomobilskega zavarovanja. To je ministrstvu z dopisom zagotovilo tudi Slovensko zavarovalno združenje.

LP

Ej, pa to so zavarovalničarji! Njim ne kaže zaupat.

Morda res ne bodo podražili zaradi zaradi zvišanja minimalnih zavarovalnih vsot. Bodo pa našli kaj drugega. :wallbash: :grrr

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, pa to so zavarovalničarji! Njim ne kaže zaupat.

Morda res ne bodo podražili zaradi zaradi zvišanja minimalnih zavarovalnih vsot. Bodo pa našli kaj drugega. :wallbash: :grrr

lp, D.

In vedno nas bodo peharli :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En namig. Zavaruješ lahko za en mesev vnaprej, se pravi če zavaruješ danes ti zavarovanje začne teči šele čez 30 dni  .)

Sej to je to.

Ko sem jaz kupoval motor, sem ga zavaroval, še preden je bil dejansko moj (bil je pa rezerviran). Pač v trgovini so mi dali številko šasije, datum sem si pa "izbral". Če bi motor zavaroval tisti dan, ko sem ga dejansko kupil, bi plačal precej več (je šlo za eno veliko podražitev). Veljalo je pa ravno tako 1 leto od datuma začetka zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@fazerer: :slap: :grrr

ti dam banalen primer:

Kupiš 1 banano pri šipcu za 800 SIT, ker jo poješ le pol ti za drugo polovico šiptar vrne 400 SIT.

Pri sosednjem šipcu so pa banane po 1000 SIT in ta ti za polovičko vrne 500 SIT, kar je več kot 400 in zato boš raje kupil banano za 1000 kot za 800!?!

Mislim pri takem razmišljanju sploh ni čudno da nas potem zavarovalničarji nategujejo ....... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En namig. Zavaruješ lahko za en mesev vnaprej, se pravi če zavaruješ danes ti zavarovanje začne teči šele čez 30 dni  .)

Nevem čisto točno,ampak mislim,da to pride v poštev,če imaš regetriran motor (avto) celo leto! :eek:

Če pa maš trenutno odjavljenega (jaz) to ni mogoče! Pri meni je bil zav.agent (triglav) in sem mu omenil,če lahko plačam zavarovanje pred podražitvijo,pa nad to idejo ni bil kaj preveč navdušen! :blink:

Mogoče me je pa spet kaj nahecal smo mislim,da me ni! :hmm:

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!