Skoči na vsebino

Podražitev zavarovanja!


Hanzi

Priporočene objave

Itak je ta država en sam ODERUH.Naj se nekam zaletijo s podražitvami plače pa že par let iste "hallo"

Mislim da je rast plač v zadnjem letu cca 10 % ker je več od inflacije.

Če maš pa ti isto toliko časa pa seveda obisk pri pristojnih mogoče ne bi bil slaba ideja :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnice pac ne delujejo po logiki, da je bolje prepreciti kot zdraviti. Poleg tega pa statistika govori v prid trditvi, da mladi vozniki povzrocijo vec nesrec v "dobrih" (beri: mocnejsih) avtomobilih kot v slabih. Zavarovalnice zato pobirajo visje premije pri takih avtomobilih, saj morajo kriti visje stroske (vec nesrec). Za preprecevanje so po njihovem mnenju pristojne druge organizacije... Konec koncev - ce bi vsi vozili pravilno in se nihce ne bi zaletaval, sploh ne bi potrebovali zavarovalnic.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor imam podatke, je v USAju tako, da gredo vse globe, ki izvirajo iz načina vožnje, kot je na primer prekoračena dovoljena hitrost, v elektronsko kartoteko, iz katere lahko črpajo tudi zavarovalnice. In, večkrat, kot te ujame radar, več plačaš zavarovalnici, če te sploh še hoče zavarovati.

Tako, da bolje vsekakor ne bo. Pogoji se nam bodo zaostrovali. Tako finančni, kot oni, s področja širine zavarovanih pravic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vidim povezave, da bi mladi vozniki vozili bolje in preudarneje, če bodo dražje plačali zavarovanje

revnejši si bodo kvečjem slabši avto lahko privoščili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta način zavarovanja motrjev po ccm razredih me spravlja ob pamet. Zakaj ni isto kot npr. avtomobilsko zav., ki gre po kW?

Enduro motor 600 ccm s približno 40 KM spada v isti razred kot SS motor s trikratno močjo :?: :?: :shock: Kje je tu logika?

ALi pa Aprilia RS 250 & virago 250 :shock: :x

Pa nek chopper ali enduro je toliko manj rizična skupina motorjev kot SS motorji.

Se bo kaj spremenilo?

Kaksen nacin zavarovanja motorjev je v tujini (Nemcija, Avstrija..)?

Pa kam gre ta drzava in ta nenormalno visoka zavarovanja, ko smo ze tak bogi posebej tu na stajerskem...plače pa še kar močno pod 100.000 SIT :x :x -delas pa kot butl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pri nas je za avto tudi samo "kubatura" merilo za zavarovanje, se pa prihodnje leto obeta sprtememba teh pravil ... menda.

Jaz bi uvedel lestvice glede na težo in moč vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avto: cestnina se določa po prostornini motorja (kubaturi), ampak zavarovannje pa po moči motorja, kar je logično in tak bi moralo biti tudi za motorje. :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banda prokleta sam gledajo kje nas bodo upizdili.

Sej ko se pa zaletiš pa bi rad od zavarovalnice kak denar samo hvatajo krivine.Ciganarija balkanska

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa, če zdaj malo razmislim..... Naj kar obremenijo začetnike in pustijo pri miru tiste, ki praviloma povzročajo manj škode.

Ja to je treba! :evil: :evil: :evil:

Na začetnike se je treba spravt, da ze v kali vse zatrejo, ko bodo/bomo sli preracunavat kok časa bo treba delat in kok časa si bo treba vse ostale dobrine, ki so samoumevne za vse druge vrstnike odtegovat od ust.

Zdej se bo spet kdo najdu,ki bo modro razložil da če imaš 125-ko v dijaških letih ziviš daleč od socialnega dna in se nimaš pravice pritoževat čez zakon, ki te bo na leto obral še za 20% zavarovanja več.

Že tako je tistih 30k SIT za registracijo dvomesečni dohodek povprečnega dijaka. Se pravi, da če si za tista dva meseca urediš zivljenje tako da furaš samo relacije dom-šola-dom-šola-... (če komu rata naj mi prosim pove recept) in se odpoveš kakršnemkoli žuru, imaš pokrite začetne stroške z motorjem. Samo to ni ravno vse kar si mora dijak preskrbet, takoj pride še kaksen izpit za avto, ki tudi močno udari po žepu, pa maturantski izlet, pa se kaj bi se našlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... se pa prihodnje leto obeta sprtememba teh pravil ... menda.

kašne, mogoče kaj veš??

Pozdravljen Hotschko!

To tudi mene zelo zanima.....verjetno ne samo mene, ampak tudi druge...

Ali kdo ve, kaksen je nacin zavarovanja motorjev v tujini (npr. Nemcija)?

Mocno dvomim, da imajo enak sistem kot pri nas...

ZA odgovor bi mu bil zelo hvalezen!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hello folk!

Res je, da sem novinec ampak ta forum spremljam že lep čas in upam da to ni razlog, da mi noben ne odgovori, ker potem je pa res *****!!!

Pa ne mi napisat, da noben ne ve kako je z zavarovanjem motorjev v tujini...

ajde mejte se fino!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo kaj ve, če bodo letos spet podražili zavarovanje, mislim da je bilo lani okoli aprila? Jaz sem včasih imel kolega, ki je delal na zavarovalnici in mi je vsakokrat sporočil zadeve, tako da sem šel en teden prej zavarovat motor. Se je kar poznalo za okoli 8-10 ksit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello folk!

Res je, da sem novinec ampak ta forum spremljam že lep čas in upam da to ni razlog, da mi noben ne odgovori, ker potem je pa res *****!!!

Pa ne mi napisat, da noben ne ve kako je z zavarovanjem motorjev v tujini...

ajde mejte se fino!!!

mislim da je bilo na to temo že nekaj napisanega, malo pobrskaj. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, kaksen je nacin zavarovanja motorjev v tujini (npr. Nemcija)?Mocno dvomim, da imajo enak sistem kot pri nas...

ZA odgovor bi mu bil zelo hvalezen!

Lp

AUT: primer za 1157 ccm (bandit 12) je osnova pri najcenejsi zavarovalnici cca.€ 130.- (polica),davek na kubikazo znasa cca.€ 304.-,se pravi skupaj cca. € 440.- letno.obracunava se vsak ccm (ni deljeno na kategorije) in koncna vsota je tudi odvisna od nacina placila; letno (najceneje),polletno,cetrtletno ali mesecno (najdrazje).bonus/malus pri motorjih ne obstaja (pri avtomobilih obstaja).

motor se lahko cez zimo odjavi (min.45 dni,max.6 mesecev) in potem se dobi nazaj sorazmerni delez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem te prav razumel potem je 0.268 € na 1 ccm. Potem sledi, da je za 600 ccm približno 160€. Pa če zav. polico prištejem je še vedno ugodneje kot pri nas.

Da ni razdeljeno v kategorije se mi zdi dosti boljše. Samo jaz vseeno upam na spremembe pri nas.

A mislite, da se bo kaj spremenilo v bližnji prihodnosti?

Nekaj se je govorilo, da bi zavarovanje določevali po razmerju KW/kg...slišal sem pa tudi, da samo po moči, cestnina pa tako kot j ezdaj po ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yep...... € 437,77 za celo leto.ko bom sel po tablico mi se vrnejo za ustrezno stveilo dni,kolikor ni bil "na cesti" (beri: registriran).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ni preveč drago za 1200ccm ... al se motim :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce pogledas koliko pobere drzava.... :arrow:

AUT: primer za 1157 ccm (bandit 12) je osnova pri najcenejsi zavarovalnici cca.€ 130.- (polica),davek na kubikazo znasa cca.€ 304.-,se pravi skupaj cca. € 440.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj je to za jokat? Jaz bi se že na polno vozila.

Oz. intenzivno razmišljam o tem, da bi si dala vsaj preizkušnjo gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!