Skoči na vsebino

Podražitev zavarovanja!


Hanzi

Priporočene objave

Da bi tisto zamazano tablico prestavljal iz vozila na vozilo mi pa tudi ne diši kaj preveč.

Zamazano??? Tablico moraš pa ja redno čistit!!! Te zakon obvezuje in policija nadzira!!! Ti, ti Brrrm, ti! :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem popolnoma za to, zavarovanje po voznikih.

Poglej primer, povprečna družina Janeza Slovenca ima ata, mamo, hčer, sina.

Vsi imajo vozniško dovoljenje in enega jugeca.

Po tvoje, bi družina morala plačevati 4 zavarovanja, da bodo lahko izmenično vozili zjahanega jugeca.

Po mojem, se večina ne bo strinjala s tem.

Svet pač žal ne sestoji samo iz nepovezanih posameznikov.

Zato so zavarovanja povsod vezana na prevozno sredstvo, lastnik pa se lahko odloča, komu to sredstvo da v uporabo in torej svobodno odloča o tem, kdo mu bo sesul bonifikacijo (in avto tudi).

Ne ne! Samo bonus nosi voznik, Zavaruje pa avto, sam z upoštevanjem bonusa, ki ga ima voznik! Zavarujejo jugeca 1X z bonusom lastnika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole čokolado bo komaj uspelo zaviti 180 svizcem. :P

In ti misliš, da bo ata s 50 % bonusom zavaroval jugeca, mulec bo pa z njim 3 x letno treščil v mercedese, volvote, audite in podobne, ne da bi se to avtomobilskemu zavarovanju za jugeca kaj poznalo. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poklical sem svojega zavarovalnega agenta, koliko je resnice v tem, da se bodo februarja zavarovanja vozil podražila.

"Potolažil" me je, da bodo podražitve šele maja.

Kolikor sem ga razumel je pa menda še ena novost ta, da je treba sopotnike posebej zavarovati, saj po novem če niso zavarovani plača zdravljenje zanje v primeru nesreče voznik - kriv ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Superca! :D za prvi del!

Drugi del.. kaj pa vem.. sej kdo pa ima AO+ pri motorjih placan?? A zdj pa se za sovoznika?? Cena? A tud tolk kt AO+? :cry: :wacko: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. kaj pa vem.. sej kdo pa ima AO+ pri motorjih placan?? A zdj pa se za sovoznika?? Cena? A tud tolk kt AO+? :cry: :wacko: :BUA:

ne boš verjel, eni ga imajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole čokolado bo komaj uspelo zaviti 180 svizcem. :P

In ti misliš, da bo ata s 50 % bonusom zavaroval jugeca, mulec bo pa z njim 3 x letno treščil v mercedese, volvote, audite in podobne, ne da bi se to avtomobilskemu zavarovanju za jugeca kaj poznalo. :lol1:

Ne , saj ravno v tem je fora da bo potem lastnik dvakrat premislil preden bo komu avto posodil......pomoje :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako leto so podražili zavarovanje nekako konec aprila, tako da sem vedno lovil zadnje trenutke pred podražitvijo. Mislim, da bo tudi letos tako. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če po moje bo to kaj prej...ko smo mi prejšnji teden zavarovali avto je reku agent da dobro da smo pohiteli...se že menijo z Ropom kdaj lahko podražijo(zaradi inflacije)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam z Damjanom,včeraj sem govoril z agentom,in pravi ,da za enkrat ne bo sprememb,

me zelo mori registracija,ker nimam nič bonitete,motor pa 1100ccm,in želim dat čim manj cekinov

besnaglista-candallini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na AMZS internetni strani je izračun registacije!

Kolk kej drži tist znesek?

Če sm jst prej prou zastopu je osnovni AO+ sm za voznika in znese za 600 ccm pibližno 60kSIT. Upam, da za sopotnika ni še enkrat toliko!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bang, boink, bang, boink......

nabijate u 3 p17đ€ materne...ite na tržnico....tja spadajo take informacije...

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na AMZS internetni strani je izračun registacije!

Kolk kej drži tist znesek?

Če sm jst prej prou zastopu je osnovni AO+ sm za voznika in znese za 600 ccm pibližno 60kSIT. Upam, da za sopotnika ni še enkrat toliko!!!

1. izračun je točen

2. AO+ ni odvisem od prostornine motorja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam z Damjanom,včeraj sem govoril z agentom,in pravi ,da za enkrat ne bo sprememb,

me zelo mori registracija,ker nimam nič bonitete,motor pa 1100ccm,in želim dat čim manj cekinov

besnaglista-candallini

imate mogoče doma kakšen traktor....pa kupončki se lahko zgubijo... :ph34r:

ma vse sorti delajo...najboljš da počakaš čez 10 let boš mel 50% in stvar bo rešena....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. izračun je točen

Je dokaj točen, je mami danes registrirala avto pa je bila skoraj enaka vsota kot na je na amzs pokazal, samo pri zeleni karti je bila razlika.Na amzs kaže, da košta 7000 pa drobiž, prejle pa sem pogledal račun, pa je pri Triglavu zelena karta 1000SIT :? :hmm:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...samo pri zeleni karti je bila razlika.Na amzs kaže, da košta 7000 pa drobiž, prejle pa sem pogledal račun, pa je pri Triglavu zelena karta 1000SIT :? :hmm:

Nič ni narobe, ampak še vedno niso čisto razčiščeni pojmi okoli "ZELENE KARTE".

"ZELENA KARTA" je sestavljena iz:

- enega majhnega zelenega listka (OK, par listkov je skupaj), ki stane 1000 SIT in

- "doplačila za tujino", ki znaša 11% obveznega zavarovanja.

Zelenega listka ne moreš kupiti, če nisi prej plačal doplačila za tujino. Lahko pa zelenega listka ne kupiš in imaš v primeru nesreče v tujini malo več administrativnega dela. O tem se je že veliko pisalo.

Še enkar malo poglej, kaj je mami plačala. Ali se skupni znesek vsaj približno ujema s tistim na www.AMZS.si?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja pazite pri vprašanju ;;kok pa je zelena karta?,,, kajti največkrat bo odgovor 1000 sit---samo toliko stane samo ,,kurčev,, listek, drugače pa je 11% zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

----res ne vem ker je nimam več ( sem dolgo časa mislna, da stane jurja pa se jo čist usput uzela) zdej mam pa itak šoferja, ki me v tujino vozi B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a smo tuki infocenter od Zavarovalnice Triglav mogoče?

ne tuki naj bi bili kao motoristi, ki radi delijo izkusnje in pomagajo nevednim/butastim!

P.S.

Ti je tezko namesto celega stavka napisat samo "da" ali "ne"??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... da zrihta skupinski popust pa gremo vsi motosvetovci odjednom registrirat :OK: bojo mel cel dan samo z nami dela :naughty: (kej bi se pa ze poznal ce bi prislo k eni zavarovalnici 500 motoristov vec kot bi jih sicer)

Jaz sem takoj ZA!!!

Pi**a nekaj popusta bi itak dali, če bi šli skupinsko 10, 20, 30 motorjev registrirat, da ne rečem 100 ali pa 500 :lol:

Baje se da že zdaj "glihat", če imaš recimo 2 ali več vozil za registrirat...no tak se vsaj hvalijo

BTW kdo se je že hvalil, da pade vsako leto v nižji premijski razred, čeprav nima motorja registriranega 11 mesecev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne tuki naj bi bili kao motoristi, ki radi delijo izkusnje in pomagajo nevednim/butastim!

P.S.

Ti je tezko namesto celega stavka napisat samo "da" ali "ne"??

kot je bilo napisano že vsaj 50-krat:

Vtipkaj http://www.amzs.info/registracija.asp, tam izberi svoj motor in čudežno se ti ob strani izpiše, kolk stane registracija, z vsemi postavkami posebej - tudi zelena karta je med njimi ... izberi ustrezen bonitetni razred in opazuje, kako se spreminjajo številke. Vse boš vedel.

PS: ni mi težko napisat da ali ne, samo se mi fajn zdi ideja "preberi celo temo, uporabi iskalnik in se mal potrudi sam zase"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!