Skoči na vsebino

Podražitev zavarovanja!


Hanzi

Priporočene objave

Macica, prosim, da navedes, kako resnicne(pravilne) so tvoje informacije ter kje je vir le njih. Hvala,

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eliminator, ti si pa res zahteven. A vrabci na veji zate niso dovolj dober vir?

Še moja informacija glede podražitve zavarovanja: PODRAŽITEV BO prej ali slej, smo se v Mercatorju srečali z znanci in smo o tem debatirali... :wacko:

Zdej pa resno no, če ne pišete virov je brezveze, da spoloh kaj napišete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj največ 8% ? ...pri meni na polici piše: franšiza 10%

Hmnja, meni Triglavci (v centru AMZS na Dunajski v Ljubljani) lani niso hoteli dati večje odbitne franšize od 8 %...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za BT1100 (zavarovan na 8.865 EUR - 12 prem.razred) me je lani konec septembra prišlo 351.009 SIT (AO, AO+, kasko B1-C1-C3), od tega AO in AO+ 152.773 in kasko 198.236 z 10% franšizo

jebenti to pa je dnar....to je 1/7 motorja.....pa če daš vsako leto.... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej se je že doslej zavarovanje vsako leto podražilo nekje v začetku pomladi - letos bodo torej malce pohiteli  :naughty:

Lani se ni! :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar zdele pišem sem "slišal" včeraj od nekoga in upam da ne bo to res (zato berite naslednjo vrstico kakor hočete)

16.2.2004 naj vi se AO podražilo za cca 14% :blink: :angry: :(

Me prav zanima kdaj bodo dali mediji to novico v javnost (če je resnična in se bo uresničila?) Mojemu viru jaz verjamem :hmm: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo tudi jaz sem slišu da se bo podražilo zavarovanje vir agent pri sloveniki iimam pa eno vprašanje :? ali kdo ve ko bomo vstopili v evropo če bo možno imeti na eni polici istočasno motor in avto namreč to je v evropi možno

l.p. jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali kdo ve ko bomo vstopili v evropo če bo možno imeti na eni polici istočasno motor in avto namreč to je v evropi možno

pri nas tega verjetno še ne bo, ker ne gre samo za način zavarovanja pač pa tudi sistem registracije vozil...pa tudi to, da imaš lahko v EU na eni polici (tablici) motor in avto prvič slišim...kot mi je znano imaš lahko na eni polici več motorjev oz. več avtomobilov - samo potem imaš samo eno tablico, ki jo menjaš med vozili istega razreda

Obstajajo pa popusti za "paket zavarovanje" avtomobila+motorja+stanovanja,...tako v EU kot tudi pri nas

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar zdele pišem sem "slišal" včeraj od nekoga in upam da ne bo to res (zato berite naslednjo vrstico kakor hočete)

16.2.2004 naj vi se AO podražilo za cca 14% :blink: :angry: :(

Me prav zanima kdaj bodo dali mediji to novico v javnost (če je resnična in se bo uresničila?) Mojemu viru jaz verjamem :hmm: :kva2:

jebemti :devil: ...14% pa ni malo. Če to 100% drži, grem ta teden

registrirat, drugače bi ga sredi marca.

javnost bodo pa obvestili zadnji trenutek, tako da bodo (bomo) manj pizdli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam podobno informacijo od zavarovalnega agenta. Ni sicer še znan točen datum, naj bi pa bilo zelo kmalu. Jaz grem zato plačat zavarovanje že v sredo (namesto prihodnji mesec)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš nov motor, ga lahko zavaruješ šele, ko imaš zanj račun - ko torej postaneš lastnik, če pa imaš starega za na novo zavarovat in registrirat, to lahko storiš najprej 30 dni pred potekom zavarovanja.

lp

Rudi The Lawyer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če registracijo vozila obnavljaš in ti registracija, denimo poteče 09.03.2004, potem lahko registracijo obnoviš en mesec prej, torej že danes. Danes greš lahko narediti tehničnega in plačati zavarovanje in plačati cestnino in plačati nalepko in boš dobil zavarovanje, ki bo veljalo od 09.03.2004 do 09.03.2005.

Drugo pa je, če ponovno registriraš zadevo, ki si jo jeseni odjavil. Potem mislim, da ne gre oziroma, da ti tega ne bodo hoteli narediti na zavarovalnici, sama registracija pa tako ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super hvala za odgovore. :notworthy: Mam avto, ki ga bo potrebno 8.3. registrirat in ce so vasi podatki tocni (o zvisanju zavarovalnine) bom sel kar lepo sedaj vplacat zavarovanje in bom prisel lepo ceneje skozi :OK: (ostale stvari se itak ne podrazijo, ali pac?). Glede motorja bom pa se razmislil, ker ga odjavljam, s to foro ne bo nic. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater zdej pa gre zares... :cry: :cry: :cry: Zdej se pa že na kmetih govori, da bo po 15 februarju :BUA: :devil: :cry: :fight2: dražja registracija. Za koliko pa še nisem zvohow. Hitr registrirat!!!!

Lp

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu koncev to niti ni tako velika katastrofa! Vreme je tudi lepo, registracija bo dražja. Prej registrirat in prej se vozit!

Zaj pa res ne razumem ljudi, ki ne bojo registrirali saj s tem pridobijo 1 mesec brezplačne vožnje, ker bojo naslednji mesec tako ali tako plačali toliko več kot če bi registrirali že ta mesec.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa ne gre prej. Jaz imam uradno registracijo 16 marca in nikakor ne morem registrirati motorja pred 15-stim februarjem :( :( :( .

15. februar je pa ravno ponedeljek in upam, da ne bodo v nedeljo 14 februarja na TV dnevniku povedali: Od jutri naprej bo dražja registracija.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej - a ti imas motor ze registriran pa ti takrat ko si napisal potece, ali v cem je tezava?

Sicer pa - se vedno ne vem a bo podrazitev samo za motorje ali tudi za avtomobile in za kaksno podrazitev gre? 14% kot je slisal Hanzi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa ne gre prej. Jaz imam uradno registracijo 16 marca in nikakor ne morem registrirati motorja pred 15-stim februarjem :( :( :( .

15. februar je pa ravno ponedeljek in upam, da ne bodo v nedeljo 14 februarja na TV dnevniku povedali: Od jutri naprej bo dražja registracija.

Tadej

Naj te samo popravim glede datumov: 15. je nedelja, 16. pa ponedeljek. :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaj pa res ne razumem ljudi, ki ne bojo registrirali saj s tem pridobijo 1 mesec brezplačne vožnje, ker bojo naslednji mesec tako ali tako plačali toliko več kot če bi registrirali že ta mesec.

lp

ne vem zakaj ne moreš tega razumet....po 6 mesecih lahko motor odjaviš...takrat dobiš 50% obveznega zavarovanja nazaj...torej če registriraš motor Februarja boš oktobra(npr.) imel 8 mesecev zavarovan motor...če ga boš odjavil boš dobil tudi nazaj manj kot pa jst ko bom motor registriral Aprila...Oktobra je več lepega vremena kot Februarja....ta mesec tudi kakšen sneg ni še izključen....torej če se februarja ni še za vozit ne vem zakaj bi motor registriral prej kot pa takrat ko ga rabim....stvar osebne presoje....če boš motor registriral sedaj in ti bo v garaži stal je ista pašta kot če ga reg. takrat ko ga boš rabil...navkljub 15% podražitvi....glede na to da vsako leto dobim 5% popusta pomeni da bo meni 10% dražja reg. kot prejšnje leto....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!