Skoči na vsebino

Podražitev zavarovanja!


Hanzi

Priporočene objave

Vsako leto dobiš, ali pridobiš 5 % popusta?

Če dobiš, potem si imel teh 5 % tudi lani in bo letošnja zadeva, ko boš zopet imel 5 % popusta, kljub temu za 15 % in ne za 10 % dražja, če se bo premija podražila za 15 %.

Če pridobiš vsako leto dodatnih 5 % popusta, potem ne odjavljaš motorja, ali pa imaš čarobno formulo za pridobivanje 5 % bonusa kljub odjavljanju vozila po 6 mesecih. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa imaš čarobno formulo za pridobivanje 5 % bonusa kljub odjavljanju vozila po 6 mesecih. :)

to bo to....zaenkrat še imam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cuj kaj pol ti dobis vseeno 5% tudi ce ga odjavis recimo cez 6-8 mesecev...ce je tako mi pa priporocaj agenta da zavarujem pr njemu...al pa mi povej kje se da to uredit in na kaksen nacin...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do sedaj je bilo tako....težko ti povem na kakšen način se to da uredit...meni reče agent da se pri nas to še da....medtem ko v ljubljani s tem ne prideš skozi...mogoče je stvar kontrole ali pa sploh načina dela....jst mam 25 % popusta s tem da motor registriram konec marca ali v začetku aprila odjavim pa oktobra po zboru v brdah....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ce je tako mi pa priporocaj agenta da zavarujem pr njemu...al pa mi povej kje se da to uredit in na kaksen nacin...

Še magična beseda...

...PROSIM... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do sedaj je bilo tako....težko ti povem na kakšen način se to da uredit...meni reče agent da se pri nas to še da....medtem ko v ljubljani s tem ne prideš skozi...mogoče je stvar kontrole ali pa sploh načina dela....jst mam 25 % popusta s tem da motor registriram konec marca ali v začetku aprila odjavim pa oktobra po zboru v brdah....

pa bi mogoce lahko izdal telefonsko tega agenta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še magična beseda...

aha prosim povej mi podatke agenta in kako se naj predstavim(kter ga je priporocil oz.koga poznam...itd)da to uredimo pred podrazitvijo,sam hec bo pol ko ga hoces odjavit pol pa ne bodo dali popust... :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,na TV,je bilo ,da se bo zav.,podražilo za 10%,čez en teden,sam to še ni 100%,da se bo sploh podražil,LP Curi :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je bilo na tv objavljeno, da se bo cez en teden podrazilo, ni pa se sigurno, da se bo podrazilo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thundercat: prijavil ga boš mesec kasneje (ali več), odjavil pa enako kot jaz. Brrrm je prav rekel, da ta popust ti vedno dobiš in ga tako ne moreš šteti v ta izračun. Ker boš plačal čez mesec 10-15% več, kot bi sedaj pa boš plačal še vedno enako kot jaz.

Danes sem registriral.

Braz vseh bonifikacij:

- obvezno zavarovanje

- AO+

- zelena karta

150.000 SIT (148.000 in nekaj, natančneje)

- prva registracija

- tablice

- cestnina

- stroški

- nalepka

13.000 SIT

Tehničnega na srečo še ne rabim, ker je nov motor.

Mater jim! Zajeten kupček denarja!

Na več zavarovalnicah sem spraševal in povsod so mi povedali, da se bo podražilo! Kolikor sem izvedel, bo to v ponedeljek!

Če bi ga želel zavarovati proti kraji je 41.000 SIT doplačila!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cuj kaj pol ti dobis vseeno 5% tudi ce ga odjavis recimo cez 6-8 mesecev...ce je tako mi pa priporocaj agenta da zavarujem pr njemu...al pa mi povej kje se da to uredit in na kaksen nacin...

Ja, tud jest sm slišou od kolega, da vsako leto dobi -5%, če ima

motor zavarovan najmanj 6mes. - baje se šteje kot, da ga ima celo leto.

s.p. Bo treba bl nataqnčn povprašat, pr keri zavarovalnici, če je to standardna praksa... :grim :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo da pojasnim racunico, za tiste ki gruntajo zakaj registrirati pred podrazitvijo:

-ce predpostavimo da stane zavarovanje 100.000SIT in motor normalno registriras in odjavis po 6mesecih (pol leta) dobis nazaj 50.000SIT (polovico za pol leta), ker pa se zaradi podrazitve odlocis registrirat mesec dni prej in bos zato imel motor registriran 7 mesecev te bo placilo za teh sedem mesecev stalo 58.300SIT.

-ce pa motorja ne registriras prej in placas po podrazitvi (recimo 14%) in ga prav tako odjavis po pol leta te bo teh 6 mesecev stalo 57.000SIT

=torej mesec dni voznje (no ja odvisno od vremena) vec za 1.300SIT vec

(7 mesecev=58.300; 6 mesecev=57.000)

seveda je vse odvisno kdaj ste nameravali registrirat moped in kaksne so pri vas vsote, ...... no ja samo primer sem dal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se še prav spomnim, so tisti procent za vračilo denarja vzeli iz trenutne cene in ne iz tiste, ki si jo vplačal pri registraciji, se praviče vzameš od teh recimo 114 000 sit po podražitvi je 5/12 prib, 47.500sit in ko teh odšteješ od 100.000 sit ki si plačal pri reg. ti ostane cena za 7 mesecev 52.500 sit. Mislim, da je tako, lahko se pa tud kdo prepriča.

Lp

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno avtomobilsko zavarovanje predvidoma dražje od ponedeljka

Obvezno zavarovanje avtomobilov bo po naših informacijah iz zavarovalnic predvidoma dražje že ta ponedeljek, 16. februarja, podražitev pa bi morala doseči 9,5 odstotka. Obvezno zavarovanje avtomobilov se bo podražilo zato, ker morajo zavarovalnice v skladu s spremenjenimi predpisi zdaj zavodu za zdravstveno zavarovanje plačevati stroške zdravljenja v vseh nesrečah, in ne zgolj tistih, povzročenih iz hude malomarnosti. Zavod za zdravstveno zavarovanje in zavarovalnice so se sicer že pred spremembo predpisov dogovarjali, da bi zavarovalnice prvo leto zavodu plačale 3,5 milijarde tolarjev, vendar pa se pri podpisu posebnega sporazuma med zavarovalnicami in zavodom ne neha zapletati. Tako se o vseh podrobnostih sporazuma obema stranema tudi včeraj ni uspelo dogovoriti, zato se bosta vnovič srečali v petek. Prav od uspešnosti dogovora je odvisen tudi čas podražitve. Če bo sporazum pojutrišnjem usklajen, bo podražitev takoj po valentinovem.

(vir: Finance)

financeAO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja premza kaj je zdaj s temi popusti 5% bilo kaj ...

To so zgleda ena "mutna posla"... :naughty:

Če agenta še niso zaprli, ga pa še bodo... :lol1:

Thundercat-a pa tud... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bova kar skup sedela! :D

Ti zaradi protipravnega "varčevanja", jaz pa zaradi objave plačljivih vsebin... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moj zavarovalni agent je potrdil, da se bo v ponedeljek najmanj za 10% podražilo zavarovanje. Zato grem jutri zavarovati in registrirati motor. :kva2:

Potem pa molim, za kake par dni dežja, da spere sol in pesek. :notworthy: Čeprav običajno v februarju zima enkrat še pokaže zobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa molim, za kake par dni dežja,

molil bom s tabo ... :notworthy:

pa hkrati s tistimi smučarji ki prosijo za kaj snega da zaključijo sezono kot se spodobi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!