Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

In HD gre naslednje leto na vodno hlajene motorje ....

Vodno hlajenje

brez zamere prosim ... samo tole je pa podn ...tako kot je naredil porsche pred leti - no danes majo pa že dizle notr... glas bo definitivno še k vragu ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez zamere prosim ... samo tole je pa podn ...tako kot je naredil porsche pred leti - no danes majo pa že dizle notr... glas bo definitivno še k vragu ..

Kakšen "poden" prilagoditi se morajo EKO normam, kar je povsem normalno!!

Tudi BMW boxer gre na vodno hlajenje !! :whistle:

Glas - ROPOT - pa naj gre k vragu nobene škode!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni res. Čustva so važna in zvok in vse ostalo vpliva na užitek.

Kupiš B-česko greš kosit in inmaš enak zvok užitek pa malo spremenjen ! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdor spremlja malo težave fabrike H-D ga to ne preseneča. Namreč H-D je v resnem sranju zaradi enormnega padca prodaje v ZDA kar ne more kompenzirati tudi z porastom prodaje v Indiji (BTW tam imajo fabriko) in na Kitajskem etc.

Harley že dolgo ni motoristična firma ampak finančna družba, ki hoče keš,keš,keš in jih ne brigajo motorji. v zadnjem desetletju ali dveh so do popolnosti izpilili "kultni image", vso dodatno ponudbo in vse kar nosi keš, popolnoma pa zanemarili motorje. Ameriška babyboom generacija stara 50-65 let je kupovala harleye masovno in film wild hogs je lep primer povprečnega ameriškega harley voznika na katerih so delali rekordne dobičke. za vsem je seveda stala harley financiranje - neke vrste kreditno-leasing hiša, ki ti je dala harleya na 10.000 obrokov že če si dokazal da imaš za sendvič. posledično je iz tega nastala prodaja ki ni imela niti pribljižno realne osnove ali cifer.

enako kot ameriški hipotekarni krediti se je ob krizi tudi to sesulo in ravno izguba (odpisi slabih terjatev) družbe "HD financiranje" je tista, ki spravlja lastnike v obup. zato sedaj odpuščajo, selijo proizvodnjo iz ZDA itd. pa firma v resnici sploh ne posluje z izgubo, samo dobička je premalo za požrešne lastnike.

no sedaj ko wannabe badboy nedeljski bikerji ne kupujejo več H-D-je kot zmešani je harley pred resno dilemo, da more motorje prodati motoristom, tistim, ki za motor potegnejo denar iz žepa in hočejo od motorja tudi še kaj drugega kot samo "image & feeling". e, tu so pa tahnično zaspali in zdaj mrzlično iščejo kaj bi naredili pa jim še ni najbolj jasno. VRod se ni obnesel, Buella so ukinili kar jim mnogi zelo zamerijo. No tudi jaz mislim da je to bila največja napaka.

ena od stvari je da verjetno prej ali slej prihaja baby harley z tam nekje 250-350 ccm za začetnike. drugo bo verjetno da bodo iskali kako naprej razviti to mašino in verjetno bo tekočinsko hlajenje tudi ena opcija.

ampak brez panike, sigurno bodo še dolgo delali tudi klasične H-D-je ker se konec koncev ti najbolj prodajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ja pa kaj še niste nikoli na hrvaški obali vidli dunajčanov, ki si H-D je pripeljejo na prikolici? in to ne neke hude predelave.

Motor na prikolici, zakaj pa ne? Tudi jaz razmišljam, da bi ga tako vzel na dopust. Ob štiričlanski družini in psu ne moreš biti sebičen in iti na dopust sam. Vzameš motor s seboj na prikolici in z njim raziskuješ okolico kjer si nastanjen.

Vsako obdobje v življenju ima svoje prioritete..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se razumema, mi je popolnoma jasno da s familijo (imam ampak brez psa) na dopust ne gre še motor, razen na prikolici. če bi hodil na kakšne bolj atraktivne lokacije ki jih še nisem prevozil bi verjetno razmišljal podobno.

edina razlika med mano in tabo pa raznimi "prikolica" HD fahrerji je da bi midva se vozla okoli, oni pa povečini pridejo sami brez otrok (so verjetno že polnoletni pa ne hodijo z starci na morje :evilgrin: ), po več parov skupaj, razpakirajo motorje navlečejo gor celo HD original sado-mazo leder opremo in potem po rivi gor in dol pozirajo ko kaki najbolj hudi hard-core bikerji. potem spakirajo motorje na prikolico in grejo verjetno nazaj na dunaj delat v odvetniške pisarne itd in v prostem času razlagajo kako so z motorji potovali po morju :whistle:

pa saj vse skupaj ni narobe, kakor komu paše, samo opisal sem profil povprečnega HD voznika na katerih je HD zadnja leta služil milione. par resnih HD voznikov pač ni biznis ker ne zapravljajo toliko za svoj image.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se razumema, mi je popolnoma jasno da s familijo (imam ampak brez psa) na dopust ne gre še motor, razen na prikolici. če bi hodil na kakšne bolj atraktivne lokacije ki jih še nisem prevozil bi verjetno razmišljal podobno.

edina razlika med mano in tabo pa raznimi "prikolica" HD fahrerji je da bi midva se vozla okoli, oni pa povečini pridejo sami brez otrok (so verjetno že polnoletni pa ne hodijo z starci na morje :evilgrin: ), po več parov skupaj, razpakirajo motorje navlečejo gor celo HD original sado-mazo leder opremo in potem po rivi gor in dol pozirajo ko kaki najbolj hudi hard-core bikerji. potem spakirajo motorje na prikolico in grejo verjetno nazaj na dunaj delat v odvetniške pisarne itd in v prostem času razlagajo kako so z motorji potovali po morju :whistle:

pa saj vse skupaj ni narobe, kakor komu paše, samo opisal sem profil povprečnega HD voznika na katerih je HD zadnja leta služil milione. par resnih HD voznikov pač ni biznis ker ne zapravljajo toliko za svoj image.

Se strinjam s Pervitom.

Ljudje si pač na dopustu zakomplicirajo življenje in se med sebi enakimi prsijo s takimi in drugačnimi zadevami.

To s HDji in leder-oblekcami, s Hondami in dirkalnimi kombinezoni še nekako gre - ampak tistih, ki cele ladje vlečejo sabo in potem naredijo krogec ali 2 pred marino samo zato, da pokažejo, da premorejo 200.000 € za svoj "čolniček" - med tem se pa cvrejo na soncu plaže med tisoči podobnih cvrtkov in uživajo v umazanih skupnih tolatenih prostorih nekega kempa, prepravljenimi z omamnimi dišavami raznih izločkov, kjer do ranih jutranjih ur poslušajo dretje pijane mladine, od ranih jutranjih ur dalje pa dretje lačnih dojenčkov ... in TEMU REČEJO DOPUST.

:slap:

Mater 100X raje sem med dopustom v popolnoma prazni Ljubljani in le tu pa tam skočim na kak izletek - recimo na večerno kopanje v Portorož ali Savudrijo v času, ko je plaža že prazna in so se cvrtki pobrali v svoje hotelske luknje, da se namažejo s kremo proti opeklinam. Ampak to je moj stil - cvrtki pa menijo, da sem čudak zato, ker poenostavljam svoje življenje.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na morje vzamem motor, kajak, kolesa, rolerje in vse ostalo. Če bi imel čolniček za 200k, bi tudi tega...

Za oddaljene plaže in smučanje na vodi bi prišel presneto prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me če, ima kdo odveč meter ali dva traka, ki se ovije okoli auspuha (heat wrap tape).

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Celovec -Motodrom sem šel po par stvari. In ko tako čakam pri blagajni rečem kako se pa kaj sliši Akrapovič na HD ? Hja mi reče prodajalec prid poslušati. Noro kakšni basi. Heksagonalni na RK uf in še enkrat uf. Še sedaj si brišem sline.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kup železja gor, kup železja dol. Doug je sicer malo predelano zadevo pripeljal v Магадан.

Pa še eden od ocvirkov. "GS riders worldwide would like to point out that was not a "real" harley. Perhaps a harley-hybrid."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kup železja gor, kup železja dol. Doug je sicer malo predelano zadevo pripeljal v Магадан.

Pa še eden od ocvirkov. "GS riders worldwide would like to point out that was not a "real" harley. Perhaps a harley-hybrid."

ooooo Dougi je u časopisih. Je reku da gre na vzhod. God damnit. je pa mislu resno hehe

Alabama Enduro je bil zgodaj spomladi u Postojni :)

post-1354-0-15146200-1315287236_thumb.jpg post-1354-0-30417700-1315287257_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Moj HD je letnik 2005 prevoženih preko 100.000 km pa včasih spusti kakšno kapljo olja,pa kakšen vijak se tudi losa .

Kaj mislite ali je to normalno?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa znaš prav "provokatorsko" oživit temo... bravo!

In bravo za 100000!

Lord & Lady jih imata na Dragstarju 230000!

V2 so pač neuničljivi...

Tebe bom morda v par letih ujel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!