Skoči na vsebino

Kako sem izbral pr(a)vi motor??????


klimbra

Priporočene objave

Večinoma ni problem v skušnjavi, ampak v nadzoru. Meni (začetnik s cca 6k km) se še vedno dogaja, da ob kakšni bunki ali luknji na cesti nehote dodam malo gasa. Že na mojem 600 ccm motorju se to kar pozna, na kakšni R1 pa raje ne pomislim, kaj bi se zgodilo.

se ne rabiš sekirat ali bat da bi se ti to zgodilo na R1 oziroma ostalih litrskih jurjakih. na "švohnejših" motorjih lahko obrneš gas iz nule do max (100) brez problema takoj, na teh zverinah pa to ne gre tako lahko, gas je trši oziroma ima več upora tako da se moreš kar potrudit da ga hitro in močno obrneš. tako da brez panike prosim :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni se zmotil. Ker včasih(za 2008 sem ziher,ker sem sam to delal), ko si motor blokiral, so na homologaciji popravili izvorno moč motorja. Torej je imel motor 25kW, tako kot tisti, ki so novi blokirani. Sedaj pa ti blokado upišejo pod predelavo in ima izvorno moč še vedno xxkW. In tiste motorja lahko voziš z izpitom A2.

To pa sem sedaj prvič slišal, da so tudi v SLO to delali. Težko pa verjamem, da je tudi on našel takšen motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa sem sedaj prvič slišal, da so tudi v SLO to delali. Težko pa verjamem, da je tudi on našel takšen motor.

Če se ne motim so 2009 ali celo 2010 spremenili zadevo. Tako da vsi motorji, ki so bili homologirani prej so imeli izvorno moč 25kW. Nekaj takih motorjev je najbrž še med nami.

Drugače pa tudi če motor sedaj blokiraš pod 25kW in imaš izpit za 35kW, in izvorna moč presega 70kW nebi smelo bit problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blastero, še kr kupuješ fkradenega cestaka kot si pred časom odprl temo na MS.

HAHA

Niso me pozabli :D

Drugače pa tista tema je bla res finta..ludi so jo kr resno vzeli...drugače pa zdaj se gre zares tak kot je treba ;)

To je blo pa že kr nekaj let nazaj...mislim da sm bil v prvem letniku HAHAHA..extra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Važno je,da imaš v glavi pošlihtano,kajti danes se moraš z motorjem kar poročiti, saj se ga kar težko proda in to je stvar,ki si jo kupiš za več let zato je bolje kupit motor,ki ti je všeč in že vnaprej veš,da bo vsaj par let pri hiši in boš z njim ZELO zadovoljen ! !:hmm:

Ne strinjam se s tem o poroki... Dobro je da kupiš motor, ki ti je všeč in če ti ga ne uspe prodati, da ga lepo voziš in to je to, če bi bil več let pri hiši pa večino to velja po mojem mnenju predvsem pri novih motorjih. Če bi sam želel kupiti motor, ki mi je všeč bi moral čakati še vsaj 2 leti, da bi prišparal zanj, za nekatere še dosti več, kupiš pa tisto kar ti dovolijo finance in ti je tudi všeč, temu vsaj jaz pravim tolažilna nagrada :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj,

sem čisto svež na tem forumu oz. me je zdaj začelo nekaj razganjati za motorje...(saj vem konec sezone pa to-sem malo pozen)

ravnokar opravljam izpit za A kategorijo in imam namen kupiti neko žverco...

razmišljam oz. všeč sta mi honda HORNET 600 ali Kawasaki Z750...budget nekje okrog 4000€

Sem že kar nekaj prebral tukaj gor o obeh...pa me še vseeno zanima kakšno mnenje oz kaj priporočate čistemu začetniku...

LP, Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž delaš za neomejeno. Kupi, kar se ti bolj dopade. Z nobenim ne moreš zgrešit. Čez eno leto boš itak dal nov post v to temo, da iščeš nekaj močnejšega/lažjega/boljšega :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž delaš za neomejeno. Kupi, kar se ti bolj dopade. Z nobenim ne moreš zgrešit. Čez eno leto boš itak dal nov post v to temo, da iščeš nekaj močnejšega/lažjega/boljšega :D.

Ok... hvala...saj če bi budget dopuščal vzet kaj boljšega bi mogoče pomislil tut na to...delam pa za neomejeno ja...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač poglej ohranjenost, morebitne praske, padce... Servisi. Pa pelji s sabo koga. Več oči več vidi. Pa srečen nakup. Jst pa drugo leto tak čas najbrž :) Ali pa prej, če bo bajta končana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

živjo,

potrebujem nasvet glede nakupa prvega motorja..se bolj splača vzeti rabljeno hondo transalp ali bmw f650 gs (s prevoženimi cca. 40.000km, letnik 2002-03) ali mogoče par let starejšo hondo africa twin (s prevoženimi 10.000km)?

hvala za odgovor(e)!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo,

potrebujem nasvet glede nakupa prvega motorja..se bolj splača vzeti rabljeno hondo transalp ali bmw f650 gs (s prevoženimi cca. 40.000km, letnik 2002-03) ali mogoče par let starejšo hondo africa twin (s prevoženimi 10.000km)?

hvala za odgovor(e)!

lp

Jaz bi ti svetoval Africo twin samo, če so kilometri res realni(servisna knjiga) in da motor ni bil paden.:hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ti svetoval Africo twin samo, če so kilometri res realni(servisna knjiga) in da motor ni bil paden.:hmm:

Kilometri so realni, motor je res kot nov, poznam lastnika in zgodovino motorja, tako da glede tega nimam dvomov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj,

sem čisto svež na tem forumu oz. me je zdaj začelo nekaj razganjati za motorje...(saj vem konec sezone pa to-sem malo pozen)

ravnokar opravljam izpit za A kategorijo in imam namen kupiti neko žverco...

razmišljam oz. všeč sta mi honda HORNET 600 ali Kawasaki Z750...budget nekje okrog 4000€

Sem že kar nekaj prebral tukaj gor o obeh...pa me še vseeno zanima kakšno mnenje oz kaj priporočate čistemu začetniku...

LP, Boštjan

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem frišen tu. Tudi sam sem letos nabavil prvi pravi motor. Do poroke sem se vozil "na črno", kar sem dobil (to so bili še MZ-ji, Jawe ipd) potem pa enostavno ni bilo časa ne denarja. Pa je sin naredil izpit za motor A1 kategorije in da sve se lahko skupaj furala, sem ga moral še sam - seveda A.

Nato je sledil nakup motorja. Za motorjem sem brskal tri pomladanske mesece, preveril vse teste in bil odločen, da za začetek ne grem čez 600ccm. Na koncu sem se odločil za Hondo 600cbf ABS. Lahko rečem, da je za voziti res fina, pa še všeč mi je. Čeprav sem bral, da je ta motor za začetnike in punce, se da z njo voziti tako na easy, lahko ga pa vrtiš in polagaš kar pošteno. Se pravi ko si zaželiš malo športne vožnje, kar gre. Lepo se vozita tudi dva, če imaš kakšno "prikolico". Jaz imam z hondo 600 cbf lepe izkušnje.

Pa ugoden nakup

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem frišen tu. Tudi sam sem letos nabavil prvi pravi motor. Do poroke sem se vozil "na črno", kar sem dobil (to so bili še MZ-ji, Jawe ipd) potem pa enostavno ni bilo časa ne denarja. Pa je sin naredil izpit za motor A1 kategorije in da sve se lahko skupaj furala, sem ga moral še sam - seveda A.

Nato je sledil nakup motorja. Za motorjem sem brskal tri pomladanske mesece, preveril vse teste in bil odločen, da za začetek ne grem čez 600ccm. Na koncu sem se odločil za Hondo 600cbf ABS. Lahko rečem, da je za voziti res fina, pa še všeč mi je. Čeprav sem bral, da je ta motor za začetnike in punce, se da z njo voziti tako na easy, lahko ga pa vrtiš in polagaš kar pošteno. Se pravi ko si zaželiš malo športne vožnje, kar gre. Lepo se vozita tudi dva, če imaš kakšno "prikolico". Jaz imam z hondo 600 cbf lepe izkušnje.

Pa ugoden nakup

Super, hvala za info....bom pogledal tudi to pa da vidimo kaj lahko dobim...itak da imam prikolico tudi ki ni tako navdušena nad Z-jekom kot jaz, bomo videli kako bo kaj nad cbf...

tut jaz pridno prebiram forum in razne teste...pa še vsaka taka informacija je dobrodošla...

LP, Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo nasvet. če nisi eden od tistih ki na čisto vsako furo zraven vozi "prikolico" ali totalna copata, se ne oziraj na njeno mnenje ampak kupi Z-ja oz kar ti je všeč. Ženske itak ponavadi potem malo mine volja skoz se vozit in potem se boš večino časa vozil sam z cbf in klel ker nisi vzel Z-ja, ki je absolutno bolj zabaven motor.

ko pa bo šla zraven bo tudi potrpela na Z-ju in se navadila. saj ni tako neudoben.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja če ji bo pa motorizem res všeč bo pa itak hotela svoj motor ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hey.

Jaz sem letos (1 mesec nazaj :D) kupila prvi motor...

Od priporočanega CBF600 me je pot vodila (preizkusila sem jih nekaj, ker se mi je zdelo pomembno, kako se gor počutim) preko Yamahe fazer (preživčna na gasu), Honde hornet (naked mi ni všeč), preko še nekaj drugih, do odsvetovanega (sicer nevem zakaj) Suzukija v strom 650 (neki je ropotal in roštljal, zmatran je bil :D), do Suzukija v strom 1000.....

Tega imam sedaj doma.. :wub:

Point: Sprobaj in potem kupi, kar ti je všeč, na čemer se dobro počutiš.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, prva sezona za mano....Od nekdaj mi je bil vsec KTM Duke, in sem letos kupil II-ko....navdusen nad voznjo, motor je zakon! Vec kot 160 nisem sel in mi tudi ne manjka, mam rajs ovinke....je blo 120 vrh glave. Srece z motorjem pa nobene, ker je bil vec na servisu kot na cesti....neprimeren za daljse fure, tko da v tem pogledu zgresen nakup. Ogromno denarja zmetanega v moped, tko da ga je brezveze prodajat, ker noben ne bo tega cenil. Uglavnm, za v trgovino bo, za naslednje sezone bo pa treba kej druzga nabavt in temeljito premislit kaj....obcutek ob voznji z motorjem je pa itak Off the hook!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo nasvet. če nisi eden od tistih ki na čisto vsako furo zraven vozi "prikolico" ali totalna copata, se ne oziraj na njeno mnenje ampak kupi Z-ja oz kar ti je všeč. Ženske itak ponavadi potem malo mine volja skoz se vozit in potem se boš večino časa vozil sam z cbf in klel ker nisi vzel Z-ja, ki je absolutno bolj zabaven motor.

ko pa bo šla zraven bo tudi potrpela na Z-ju in se navadila. saj ni tako neudoben.

Tako kot si rekel oz. napisal... v petek sem domov pripeljal Z-ja, ker sem si pač nageca želel...ko me je moja draga zagledala na tej zverinici se je še njej začelo luštati motorja...seveda izpit prej...

LP, Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, prva sezona za mano....Od nekdaj mi je bil vsec KTM Duke, in sem letos kupil II-ko....navdusen nad voznjo, motor je zakon! Vec kot 160 nisem sel in mi tudi ne manjka, mam rajs ovinke....je blo 120 vrh glave. Srece z motorjem pa nobene, ker je bil vec na servisu kot na cesti....neprimeren za daljse fure, tko da v tem pogledu zgresen nakup. Ogromno denarja zmetanega v moped, tko da ga je brezveze prodajat, ker noben ne bo tega cenil. Uglavnm, za v trgovino bo, za naslednje sezone bo pa treba kej druzga nabavt in temeljito premislit kaj....obcutek ob voznji z motorjem je pa itak Off the hook!

Si mel mal smolo, kar se servisa tice. Tega se verjetn ne da v naprej predvidet. Jaz mislim, da itaq sele po daljsem casu voznje (vec km ali sezonah) ves, kaj bi, ali pa zelis kaj drugega.. Dobr za ovinke in potovanja je pa stromcek.. :-P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!