Skoči na vsebino

Kako sem izbral pr(a)vi motor??????


klimbra

Priporočene objave

Naredil sem izpit za A2, rad bi nabavil en naked bike, kaj mi priporočate za začetnika? Drugače se vozim z mopedom vsak dan po 50km, ker sem pismonoša ampak je samo 50ccm :D

 

Napiši svoje želje oziroma znamke in modele, kateri so ti všeč. Potem boš pa dobil vrsto odgovorov, kateri je dober ali pa ni dober ter, kateri bi ti mogoče bil najbolj primeren.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem novo hondo nc700s, v glavnem mora biti do 35kw, drugač pa tu pa tam bi šel do morja, mogoče tudi v tujino, na motorju bi se vozil samo sam. Lepi so mi naked bike, pa kak enduro. Znamke pa tak, honda, kawasaki al pa yamaha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam prebiranje Motokataloga ali internetnih strani, kjer boš našel sebi všečen model z do 35 KW moči. Ne morem ti napisati, kaj bi bilo zate primerno, ker te ne poznam. Kot bi nekomu kuhal kosilo, pa sploh ne bi vedel ali je mogoče vegetarijanec ali pa poje vse kar vidi. Bi potreboval malo več informacij, kje se boš vozil, kako se boš vozil, kam se boš vozil, kakšna vožnja ti ugaja, kakšen položaj na motorju ti ugaja, ..., bi rad nov motor, ..., imaš sploh kakšno izkušnjo z motorjem, ... Do 35 KW moči se dobijo eno, dvo in večvaljni motorji. Enovaljni tresejo in cukajo na nizkih vrtljajih, vendar imajo krepak navor, dvovaljni so bolj uglajeni in se ne upirajo nižjim vrtljajem, štirivaljni so zelo mirni in povečini zablokirane močnejše različice. Enduro motor ima bolj pokončen položaj, nekateri imajo sedež kar visoko, vendar je ta položaj precej naraven in je mogoče dobro obvladovati motor. Tukaj je vzmetenje z daljšim gibom in mehkejšo nastavitvijo. Slečenci so bolj športni v primerjavi z enduro motorji, krmilo je nižje, prav tako sedež, s takim položajem je mogoče dobro obvladovati motor, imajo trše vzmetenje, saj so namenjeni asfaltni podlagi. Kakšnega čoperja ti ne bi predlagal, ker so enduro motorji in slečenci bolje obvladljivi. Si pač napisal, da si začetnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda bi rajši novega, samo ne vem če je za začetek najboljše novega kupit. Ta Kawasaki ER5 mi je lep motor, ampak je rabljenih malo, prav tako ta Suzuki GS 500, teh ni skor nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljs pa je,da probas probat peljat cimvec razlicnih, bos najbolj vedel kaj ti ustreza....kako pa dobit na voljo le te motocikle, je pa druga storija. Ponavad jih mors use sam kupt, pa probat, pa vids kaj ti ustreza. Ce mas pa dobre prjatle, ki bi ti zaupal pa zakon. Pa ne samo po ulci gor pa dol....gres za ksno urco, pa bos ze vidu kaj pa kako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil sem izpit za A2, rad bi nabavil en naked bike, kaj mi priporočate za začetnika? Drugače se vozim z mopedom vsak dan po 50km, ker sem pismonoša ampak je samo 50ccm :D

Mam jst nekaj zanimivga. Poglej zasebna sporočila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pokliči španika v MS in se bo ziher dalo kaj dogovorit. Mi je tudi zrihtal testno vožnjo v austriji ampak se je nisem udeležil zaradi slabega vremena. Ampak glede na to da boš kupil stari model nebo imel dosti skupnega z novim, razen znaka in zvoka :D

hvala za inf.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

955 nuclear red aka the Pink motor :wub:  ma eno posebno mesto v mojem srcu, pa če prav sem ga peljala samo enkrat na relaciji NG-Idrija na precej slabih gumah. Prijeten položaj, izredno vodljiv, odziven in napram RSV4, ki sem jo takrat vozila, lepo uglajen z močjo v širokem spektru obratov, čeprav se je na ravnini Apriljoma petarda kar lepo odpeljala, torej svojemu letniku primerno močan :) . Če bom še kdaj kupovala motor za na cesto, bo verjetno v ožjem izboru... Vsaj dokler ne probam tanovega Speed Tripla in tastare Tune :P

Res ti hvala, sem se še detaljno pozanimal in se bom verjetno odločil za street tripla, v nasl. tednu si ga bom upam da sposodil za kakšno uro da ga testiram, res da nima nevem koliko konjem vendar je menda res dobro vodljiv (pa še isuper zgleda) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem danes postal srecni lastnik :kva2: ,Honde nc 700x.Ali ima kdo kaj izkusenj s tem motorjem.

Čestitam,srečno in varno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem danes postal srecni lastnik :kva2: ,Honde nc 700x.Ali ima kdo kaj izkusenj s tem motorjem.

 

 

 

Pa za kfe časti pri Vikiju

 

Zdej ka pa si še čisto svež, lahko napišeš kako si izbral svoj prvi motor, slikce pa ložiš v temo galerija motociklov forumašev

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK.

 

Da se predstavim sem star 45 let :whistle:,pa kaj saj za te uzitke ki me cakajo verjetno ni starostnih mej  :010 .

Zacelo se je pred 10 leti ko se sanjal nisem o kaksni masini,pa spoznam mojo sedanjo prijateljico in ko enkrat sediva na dravskem mostu in se sladkama z sladoledom,

mimo pridrvi ne vem vec kaj ampak bil je pa cestni pa recem jaz opa to bi pa imel.Moja pa na to odgovori krosar ali pa nic :eek: .Jo pogledam saj sploh nisem vedel da ima kaksno zeljo po motorju.Pa sva se zacela o tem pogovarjati in se odlocila da motor pa bo za duso ce ze ne zakaj drugega edino znamka je bila se vprasaj.

Moram povedat da sem mornar in me pol leta skupno na leto tako ni doma,pa se je pogovor o tem kar malo izgubil do tiste usodne sobote pred 14 dni.

Sma se z najinim malim skuterjem :worship:,ne zalim ga se je trudil po svojih moceh in naju zmerom pripeljal od a-b,pa celih 55kmh je skupaj spravil :surrender:
odpeljala na obisk kolegu.Kaj vidim v garazi Honda cbr ne vem kolko konjev in ga prosim naj me zapelje en krog po pravici skoraj sem se vsral od strahu.Pa mi pol vseeno ni dalo mira ko sem prisel domov.Vse se je vrtelo samo se o motorjih kje,kaj ,zakaj,kako samo se motor in motor.Se odlocim Honda cbf 600.Prelistam vse oglase kar obstajajo na tej slovenski zemlji pa se ne morem odlocit pravim moji greva danes se v trgovino pogledat za oblacila.Ko prispeva se meni takoj zalepijo oci za novo hondo cbf 600, :wub: .Vidim ceno ojoj malo drago,pa me presine misel madona pa saj nov stane samo 2300eu vec kot pa enak pa je letnik 2005, 40000 prevozenih.Pa tako lepo sem si prigovarjal za prvic ne novegaMoja ali pa lepse najina zelja po motorju je bila ta da se lahko peljeva tudi po kaksnih prelazih pa mal sotor pa stran poti nakar me prodajalec ki je na skrivaj poslusal najino glasno sanjarjenje opozoril na tale nc 700x ki naj bi bil primernejsi za taksne avanture.Sicer meni glih te ni bil glih naaaaajbolj vsec toda po malem testu sem padel noter :love1: :love1: odlocitev je padla.

Pa se to niti zavedal se nisem ker sem nevede :doze: izpolnil zeljo tudi moji sopotnici saj njeni zelji po kros motorju sem se nevede kar nekaj priblizal.Sicer pa je izraz na njenem obrazu :D:yea2: :lol: :P :hooray:  povedal vse.

Se ze veseliva prve voznje slikce pa obljubim takoj ko bo.

Pozdrav Boris--Albina- :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak je pa kaj motor? Si plačal kr takoj al na obroke? Jaz gledam nc700s, pa bi vzel novo kr rabljene itak ni. Po mašini sta tak mnda ista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Suzuki GS500f 04' sm se odločil ker je mašina zanesljiva, že 30 let na istem principu, nekaj najmočnejšega za A2 kategorijo, za zacetnike zelo prijazen motor, atraktivnega videza, poceni vzdrzevanje/kosi, ne pije dosti, skratka za moje pojme idealen za zacetnike, zna pa biti tudi hudo hiter in tudi izkušenim voznikom nudi dovol "zabave". Stegne jih okrog 180kmh po ravnici (po števcu, cca ~168 po GPSu), je odličen za mestno vožnjo in zelo lahko vodljiv v ovinke. Pospeški so zadovoljivi, celotna zadeva daje občutek varnosti in pri začetniških napah (napačna brzina, premočno bremzanje) je ZELO prizanesljiv. Upam stavit da bi, v primeru da bi kot prvi motor vzel 600 kubičnega superšportnika že stokrat tla podrsal.

Dodatni faktorji so bli cena, zelo nizki stroški z registracijo, zadeva ima vsega skupaj 40.000km, zdražala bo pa še vsaj 2x toliko.

 

Ravno zaradi tega mislim da bo tudi moj naslednji motor spet od Suzikija. Mi je kr malo hudo ko pomislim da bi ga prodal, zadeva nudi obilico zabave in odkar ga imam avto redkodkaj pogledam, če res ni nujno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK.

 

Da se predstavim sem star 45 let :whistle:,pa kaj saj za te uzitke ki me cakajo verjetno ni starostnih mej  :010 .

Zacelo se je pred 10 leti ko se sanjal nisem o kaksni masini,pa spoznam mojo sedanjo prijateljico in ko enkrat sediva na dravskem mostu in se sladkama z sladoledom,

mimo pridrvi ne vem vec kaj ampak bil je pa cestni pa recem jaz opa to bi pa imel.Moja pa na to odgovori krosar ali pa nic :eek: .Jo pogledam saj sploh nisem vedel da ima kaksno zeljo po motorju.Pa sva se zacela o tem pogovarjati in se odlocila da motor pa bo za duso ce ze ne zakaj drugega edino znamka je bila se vprasaj.

Moram povedat da sem mornar in me pol leta skupno na leto tako ni doma,pa se je pogovor o tem kar malo izgubil do tiste usodne sobote pred 14 dni.

Sma se z najinim malim skuterjem :worship:,ne zalim ga se je trudil po svojih moceh in naju zmerom pripeljal od a-b,pa celih 55kmh je skupaj spravil :surrender:

odpeljala na obisk kolegu.Kaj vidim v garazi Honda cbr ne vem kolko konjev in ga prosim naj me zapelje en krog po pravici skoraj sem se vsral od strahu.Pa mi pol vseeno ni dalo mira ko sem prisel domov.Vse se je vrtelo samo se o motorjih kje,kaj ,zakaj,kako samo se motor in motor.Se odlocim Honda cbf 600.Prelistam vse oglase kar obstajajo na tej slovenski zemlji pa se ne morem odlocit pravim moji greva danes se v trgovino pogledat za oblacila.Ko prispeva se meni takoj zalepijo oci za novo hondo cbf 600, :wub: .Vidim ceno ojoj malo drago,pa me presine misel madona pa saj nov stane samo 2300eu vec kot pa enak pa je letnik 2005, 40000 prevozenih.Pa tako lepo sem si prigovarjal za prvic ne novegaMoja ali pa lepse najina zelja po motorju je bila ta da se lahko peljeva tudi po kaksnih prelazih pa mal sotor pa stran poti nakar me prodajalec ki je na skrivaj poslusal najino glasno sanjarjenje opozoril na tale nc 700x ki naj bi bil primernejsi za taksne avanture.Sicer meni glih te ni bil glih naaaaajbolj vsec toda po malem testu sem padel noter :love1: :love1: odlocitev je padla.

Pa se to niti zavedal se nisem ker sem nevede :doze: izpolnil zeljo tudi moji sopotnici saj njeni zelji po kros motorju sem se nevede kar nekaj priblizal.Sicer pa je izraz na njenem obrazu :D:yea2: :lol: :P :hooray:  povedal vse.

Se ze veseliva prve voznje slikce pa obljubim takoj ko bo.

Pozdrav Boris--Albina- :yea1:

OK.

 

Da se predstavim sem star 45 let :whistle:,pa kaj saj za te uzitke ki me cakajo verjetno ni starostnih mej  :010 .

Zacelo se je pred 10 leti ko se sanjal nisem o kaksni masini,pa spoznam mojo sedanjo prijateljico in ko enkrat sediva na dravskem mostu in se sladkama z sladoledom,

mimo pridrvi ne vem vec kaj ampak bil je pa cestni pa recem jaz opa to bi pa imel.Moja pa na to odgovori krosar ali pa nic :eek: .Jo pogledam saj sploh nisem vedel da ima kaksno zeljo po motorju.Pa sva se zacela o tem pogovarjati in se odlocila da motor pa bo za duso ce ze ne zakaj drugega edino znamka je bila se vprasaj.

Moram povedat da sem mornar in me pol leta skupno na leto tako ni doma,pa se je pogovor o tem kar malo izgubil do tiste usodne sobote pred 14 dni.

Sma se z najinim malim skuterjem :worship:,ne zalim ga se je trudil po svojih moceh in naju zmerom pripeljal od a-b,pa celih 55kmh je skupaj spravil :surrender:

odpeljala na obisk kolegu.Kaj vidim v garazi Honda cbr ne vem kolko konjev in ga prosim naj me zapelje en krog po pravici skoraj sem se vsral od strahu.Pa mi pol vseeno ni dalo mira ko sem prisel domov.Vse se je vrtelo samo se o motorjih kje,kaj ,zakaj,kako samo se motor in motor.Se odlocim Honda cbf 600.Prelistam vse oglase kar obstajajo na tej slovenski zemlji pa se ne morem odlocit pravim moji greva danes se v trgovino pogledat za oblacila.Ko prispeva se meni takoj zalepijo oci za novo hondo cbf 600, :wub: .Vidim ceno ojoj malo drago,pa me presine misel madona pa saj nov stane samo 2300eu vec kot pa enak pa je letnik 2005, 40000 prevozenih.Pa tako lepo sem si prigovarjal za prvic ne novegaMoja ali pa lepse najina zelja po motorju je bila ta da se lahko peljeva tudi po kaksnih prelazih pa mal sotor pa stran poti nakar me prodajalec ki je na skrivaj poslusal najino glasno sanjarjenje opozoril na tale nc 700x ki naj bi bil primernejsi za taksne avanture.Sicer meni glih te ni bil glih naaaaajbolj vsec toda po malem testu sem padel noter :love1: :love1: odlocitev je padla.

Pa se to niti zavedal se nisem ker sem nevede :doze: izpolnil zeljo tudi moji sopotnici saj njeni zelji po kros motorju sem se nevede kar nekaj priblizal.Sicer pa je izraz na njenem obrazu :D:yea2: :lol: :P :hooray:  povedal vse.

Se ze veseliva prve voznje slikce pa obljubim takoj ko bo.

Pozdrav Boris--Albina- :yea1:

Zelo, zelo lepa zverinca? Upam, da sta vzela rdecega z abs-om! Cena je skrivnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo, zelo lepa zverinca? Upam, da sta vzela rdecega z abs-om! Cena je skrivnost?

Pa ni rdeca je bela ne vem meni se nekako bela bolj dopade sicer pa ni bilo kaj dosti izbire saj sem imel moznost izbirati med belo in srebrno sivo,pa se ti so bili za pocakat,cena pa je taksna ko je pokazal neznanec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa za kfe časti pri Vikiju

 

Zdej ka pa si še čisto svež, lahko napišeš kako si izbral svoj prvi motor, slikce pa ložiš v temo galerija motociklov forumašev

Ventilator tako pa so prvi posnetki v galeriji slik pa lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa se to ventilator ce poves kje je ta bife kot ga omenjas pa bom z veseljem prihrumel k vam pol pa sank rund ce vam je prav pac kot se spodobi za veselega Stajerca :glare: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neznanec :D aljazek07 je moje uporabniško ime ;) V galeriji ni nikjer tvojega motorja.

Popravljeno . Popravil aljazek07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa se to ventilator ce poves kje je ta bife kot ga omenjas pa bom z veseljem prihrumel k vam pol pa sank rund ce vam je prav pac kot se spodobi za veselega Stajerca :glare: .

 

Evo ti, pa še GPS koordinate maš :D

 

http://www.slovenia.info/?ostala_kulinarika_prava=5239&lng=1

 

:D

 

Se že veselim kfeta  :kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neznanec :D aljazek07 je moje uporabniško ime ;) V galeriji ni nikjer tvojega motorja.

Ja sem se zmotil sem jih dal tam ko so albumi  pa  na naslovnici moto svet se tudi vidi vsaj se danes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!