Skoči na vsebino

Kako sem izbral pr(a)vi motor??????


klimbra

Priporočene objave

nagledal sem si sicer Triumph Sprint ST 1050 ccm,ampak do zdej sem vozil hondo cbr,pa punca malo jamra da je težka vožnja zadaj,sploh če greva na kakšno daljšo turo,zdej mi je pa nekako ta model padel na oči,ne vem ne poznam zato sprašujem,kakšni so ti motorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ST1050 je prav tako 3 valjni ... ima pa 4 ventile na cilinder, mogoče te je to zmotilo. :)

 

Sprint je dober športno-potovalni stroj (ST=SportTouring), za še bolj udobno vožnjo pa je z istim agregatom Tiger 1050. Jaz sem s tremi cilindri zelo zadovoljen, agregat se zelo rad se vrti kakor 4-valjniki, vendar ima obilico navora v spodnjem območju, kakor 2-valjnik. Oba bi priporočal za potovanje v dvoje, sta dovolj velika in udobna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry,še enkrat,motor ima 4 valje ne 3,zato sprašujem,ker je tudi mene zmedlo,vem da imajo ti motorji drugače 3 valje,letnik je 2007 z dokaj malo prevoženimi kilometri,za dokaj dobro ceno(dobre 4000 tisočake) 1 lastnik,servisna knjiga,kako pa je z rezervnimi deli in ostalim,pa ne vem,vozne lastnosti,čim več informacij prosim, :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je govora o tem oglasu ... http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9969403&show=1

 

--> še vedno bo 3 valjni, je le napačno vnešen v oglasnik. V 90% gre za uvoz iz ITA, ta model je tudi dobro opremljen, ima že ABS (ne samo nalepke, hehe) in stranska kovčka. 

Za debato o specifičnem modelu povprašaj v primerni temi: http://www.motosvet.com/tabla/topic/9381-triumph-sprint-st/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo,terna,vidim da se spoznaš na ta motor,pa vseeno,,mi lahko zaupaš kaj več,a je pravilna izbira,v kolikor poznaš,barva ori.,vozne lastnosti,servisi,kako je z deli i.t.n.,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima ga uporabnik @kec. Mislim da ima ze okoli 100.000 narejenih. Kolikor sem govoril z njim bp vse..

Še vedno zbiram info. za motor Triumpf TS 1050,hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Še eno mnenje forumašev potrebujem. Vem da je to stvar vsakega posameznika, me zanima kaj meni večina:

Za prvi motor je bolj primarno vzeti cenejši motor (do 3000€) starejši letnik (okoli 2001) in z gomilo kilometri (40000+) ali vzet kredit takoj  na začetku in vzet neki v rangu 6000€/2010+ letnik/10-20.000km?

Hvala, pa upam da ni vprašanje odveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kup nouga ... če maš ... če maš malo manj, kup malo mlajšega, če pa nimaš pa kup tazga, ki si ga lahko privoščiš...

al pa kup več motorjev ... :P

hec ...

če maš, kup novejšga ... starejši nimajo ABS, kar je za začetnike zelo priporočljivo ... pa tudi za ostale je priporočljivo ...

če pa hočeš taprau motor, pa kup ninđo :kva2: 

:OK: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Abs, pa trekšn kontrol, jr za začetnika hudo dobra naložba.

Takoj za tem, pa crash padi. :D

Sam sem pristaš novejših mašin, ravno zaradi opremljenosti, porabe itd itd

 

Da ne bom off topic, ker mi je prejšnji motor razbila Xsara, sem se odloču in spet izbral pravi motor. Tokrat oranžen, sm kr prepričan, da bo pravi :P

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Fantocci said:

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10489343&show=1

ABS, nizka cena,,, super za prvi motor

Res zgleda fajn, samo gledam bolj translap/bmw f650sg... varjante

Sej,  z ABS-om je kr neki izbire, samo kredit treba dvignit. Se samo odločam če ima smisla to naredit za prvi motor al počakat par let. Če pravite da je tako pomemben ABS počasi dobivam odgovor.

Popravljeno . Popravil Greencaj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvi motor glej nekaj kar boš lahko čez par let prodal :)

Tako ali tako kot začetnik ne veš kaj točno iščeš v motorju. Nemogoče je predvidevati kaj te bo motilo in kaj potrebuješ. Za idejo primerjaj kawasaki versys 650 in klr 650. Načeloma motorja v istem segmentu, a vendar imata zelo različne karakteristike / namen uporabe.

Za budget se boš pa tko al tko mogu sam odločit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Greencaj pravi:

Res zgleda fajn, samo gledam bolj translap/bmw f650sg... varjante

Sej,  z ABS-om je kr neki izbire, samo kredit treba dvignit. Se samo odločam če ima smisla to naredit za prvi motor al počakat par let. Če pravite da je tako pomemben ABS počasi dobivam odgovor.

Na dks.si imaš za 6.033 EUR kawasaki versys 650 z absom. NOV seveda, a modelno leto 2014.

Težko boš našel kaj boljšega in to novega za to ceno. Motor imaš lahko ewig, razen če ti ga kupuje gostilna, potem boš kmalu pogledoval po 1000ccm+ in 150PS+

--------------

Lahko pa se malo potrudiš in za 3jurje+ kupiš odličen rabljen primerek, če se misliš motorja kmalu losati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Greencaj pravi:

Res zgleda fajn, samo gledam bolj translap/bmw f650sg... varjante

Sej,  z ABS-om je kr neki izbire, samo kredit treba dvignit. Se samo odločam če ima smisla to naredit za prvi motor al počakat par let. Če pravite da je tako pomemben ABS počasi dobivam odgovor.

BMWF650GS je dobra izbira no zdej je novega oznaka 700GS in ima 800kubikov in 75hp ....dobra izbira nezahteven za vzdrževanje in primerek rabljen (skoraj nov bi dobil) za cca 8k€ toda na tvojem mestu bi res poslušal Snecerja in tokrat se popolnoma strinjam z njim daš 6 kekov pa maš nov stroj ,2leti tovarniške garancije in motor ne zaostaja veliko za GS700......to bi bilo zelo dobro naloženih 6k€. Govorim pa ti iz svojega videnja saj sem si lastil oba motorja .

lp:kmet:

pred 22 minutami, DinDiin pravi:

Za prvi motor bi jaz gledal nekaj, kar ni skoda po tleh metat....se zgodi, jebiga.

Pa sej to je Versys ,razen kakšne praske in mikro poke mu praktično ni nič ....preverjeno :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tako je blo pri meni, da sem postal vesel lastnik prve motorete:

1. - Izberi obliko motorja (naked, muhca, nduro...)

2. - Preštej kupček $$$$

3. - Preglej avto.net -> pogovori se z forumaši iz motosvet.com

4. - Zavedaj se v naprej, da ne boš za prvi motor kupu pravi motor. Ko si z tem sprijaznjen, vzemi karkoli kar je v tvojem badgetu, oblike ki ti sede.

5. - Z nasmeškom na obrazu - bruuuum, bruuum....

 

Edit: Skoraj sem pozabil. Karkoli boš vprašal na forumu, sta vedno dva pola: 50% strogo za, 50% strogo proti, tako da ne se obremenjevat preveč. neke umesne varjante/odgovorov boš težko dobil. Sledi feelingu pa bo cool. Tak al tak, ga boš kmalu prodal :)

Popravljeno . Popravil Greencaj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Odločil sem se za nakup novega maxi endura in sicer so v ožji izbor prišli trije : KTM 1190 Adventure (letnik 2015 dobim za 15.500€), Honda Africa Twin (13.490€ brez vse dodatne opreme)in pa Super Tenerejka World traweler polno opremljena za 14.990€.

Dobrodošlo kakšno mnenje izkušenih motoristov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, liliputt pravi:

Odločil sem se za nakup novega maxi endura in sicer so v ožji izbor prišli trije : KTM 1190 Adventure (letnik 2015 dobim za 15.500€), Honda Africa Twin (13.490€ brez vse dodatne opreme)in pa Super Tenerejka World traweler polno opremljena za 14.990€.

Dobrodošlo kakšno mnenje izkušenih motoristov.

 

Jah no logično KTM ,za ta denar ti ponuja največ tehničnih bonbončkov in to že vse v serijski opremi ,150hp izklopiš elektroniko jihaaa skratka moje mišljenje je da je izmed naštetih dobiš največ motorja za 500 gore dole :)

Za Afriko ti ne morem povedat .ker je nisem vozil,sem pa Tenere in proti KTM nima za burek ,tako po moči kot po vzmetenju in opremi in in in :P

Mal pobalinsko mnenje ,sam danes sem pač tak ,upam da sem ti kaj pomagal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Jah no logično KTM ,za ta denar ti ponuja največ tehničnih bonbončkov in to že vse v serijski opremi ,150hp izklopiš elektroniko jihaaa skratka moje mišljenje je da je izmed naštetih dobiš največ motorja za 500 gore dole :)

Za Afriko ti ne morem povedat .ker je nisem vozil,sem pa Tenere in proti KTM nima za burek ,tako po moči kot po vzmetenju in opremi in in in :P

Mal pobalinsko mnenje ,sam danes sem pač tak ,upam da sem ti kaj pomagal :D

Kmet2, hvala za tvoje mnenje. Tudi jaz se najbolj nagibam k KTM-mu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, liliputt pravi:

Odločil sem se za nakup novega maxi endura in sicer so v ožji izbor prišli trije : KTM 1190 Adventure (letnik 2015 dobim za 15.500€), Honda Africa Twin (13.490€ brez vse dodatne opreme)in pa Super Tenerejka World traweler polno opremljena za 14.990€.

Dobrodošlo kakšno mnenje izkušenih motoristov.

 

Čeprav sem, kot voznik KTM-a verjetno pristranski, med omenjenimi tremi motocikli, KTM A 1190 zaradi izjemnega agregata, odlične ciklistike in elektronskih dodatkov nima konkurence. Torej: KTM A 1190...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm tut za KTM, pa ga sploh nimam :(.........................še :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobenega nisem vozil, torej moje mnenje temelji zgolj na prebranih stvareh in mojemu okusu.

Osebno bi se odločil za Yamaho Super Tenere, ker je verjetno najbolj udobna od vseh treh, posebej za dva. Kvaliteta ni vprašljiva. Je pa res, da je pretežka.

KTM mi je všeč, vendar sem prevečkrat bral, da je kvaliteta ?. Deluje mi kot kakšen Italijan. Zakaj bi potreboval 150 KS na maxi enduri? Ne vem kako je forumski kolega Nemo zadovoljen s KTM. On precej potuje in naj napiše svoje vtise.

Na Hondi sem sedel in mi je sedež neudoben.Nekako preozek mi deluje. Verjamem, da je zelo kvaliteten, vendar vseeno mislim, da je za udobno potovanje v dvoje Super Tenere prava izbira.

Popravljeno . Popravil Fadil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!