Skoči na vsebino

Kako sem izbral pr(a)vi motor??????


klimbra

Priporočene objave

Si zapisal:....... iščem pa motor ki bi bil izedno poceni za vzdrževat !

Ker zaradi nakupa novega motorja prodajam našega KLE 500, l. 99, prevoženih 14 400km, ti predlagam nekaj v tem stilu....Ni vzdrževanja, poraba pod 5l/100km, udobna vožnja.

Logično, da ni vzdrževanja,če je motor prevozil povprečno LETNO 1100 Km Stroški pa so saj naj bi vsako leto menjal olje na dve leti gume,zavorno,tekočino, hladilno tekočino,servis 1X letno na ca 4 leta akumulator itd. zadaj si pa sam izračunaj stroške po 13-ih letih pa veš koliko te je stal tak nevožen motor in koliko je še vreden. Po Evrotaxu nova cena (takrat v €) minus 75%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj takega kar zjutraj vžegeš se pelješ 10km in popoldan domov in vsake par mescev morda razdaljo 80km, takod a obljše da nima nek dolg čas ogrevanja in majhno porabo.

LP

tole je šiht za burgmana 400.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logično, da ni vzdrževanja,če je motor prevozil povprečno LETNO 1100 Km Stroški pa so saj naj bi vsako leto menjal olje na dve leti gume,zavorno,tekočino, hladilno tekočino,servis 1X letno na ca 4 leta akumulator itd. zadaj si pa sam izračunaj stroške po 13-ih letih pa veš koliko te je stal tak nevožen motor in koliko je še vreden. Po Evrotaxu nova cena (takrat v €) minus 75%

Stroški so zanemarljivi ker je potrošni material vključno z gumami za KLE res poceni .In ker je dejstvo da je motor stal 9 let v garaži ( pokrit s pokrivalom ), potem tudi stroškov ni bilo . O slabi naložbi lastnika pa se strinjam. Koliko je vreden sedaj ne vem, je pa naprodaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sedaj v septembru imam malce gužvo z faxom pa sem odmislil motor za mesec, danes sem "uspešno" padu izpit :D.

Hvala za ponudbo za KLE, kr sm bol mali bi mi pomoje bolj ležau ER-5 sicer pa motor bom verjetno kupil nekje proti koncu zime. (če seveda ne propade podjetje kjer delam kot študent).

Glede skuterjev, sem gledal scarabeo 250, ampak sm se določu da če že bom kupu motor kot motor... s skuterjem sm se vozu ko mulc :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

pozdravljeni.

na foromu sem se registriral z namenom, da vas malo povprašam glede nakupa motorja. Namreč problem mi predstavlja moja višina (190cm) rad bi pa kupil nekega naked bika v cenovnem razponu od 3000 - 4000 € . Na internetu prebiram forume, in nikakor se ne morem odločiti kaj za motorja izbrat.

gledal sem kawasakija er6n, 750 z, honda hornet, ducati monster in podobno.

bil bi vam hvaležen, če bi mi lahko kaj okoli tega priporočali, ker nočem kupiti motorja, in po 2 urah vožnje že občutiti bolečine v križu :D

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni.

na foromu sem se registriral z namenom, da vas malo povprašam glede nakupa motorja. Namreč problem mi predstavlja moja višina (190cm) rad bi pa kupil nekega naked bika v cenovnem razponu od 3000 - 4000 € . Na internetu prebiram forume, in nikakor se ne morem odločiti kaj za motorja izbrat.

gledal sem kawasakija er6n, 750 z, honda hornet, ducati monster in podobno.

bil bi vam hvaležen, če bi mi lahko kaj okoli tega priporočali, ker nočem kupiti motorja, in po 2 urah vožnje že občutiti bolečine v križu :D

hvala

Tu boš dobil vse mogoče odgovorje za ta denar ti nemorem reči kup GS-a ker je premalo gnarja dobil bi kvečemu kako zgarano kripo,poglej malo kakega neikeda npr:Suzuki - Bandit,Yamaha XJR,mogoče kako enduro 1000 ccm itd.itd. Vem za dobrega in poceni K-aja več info na GSM imaš ga v avtarju !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekaj takega z večjo višino sedeža od tal in razdaljo do krmila. Najbolje enduro ali vsaj potovalni razred, z 750 bo verjetno premajhen za daljše vožnje.

Sicer pa pred nakupom po možnosti preizkusi več motociklov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gonilka

Če že gledaš za nakedi, poglej še za kakšnimi supermoti. Trenutno mi pade na pamet KTM SM 950 ali pa Aprilia Dorsoduro 750. Samo niso v tvojem cenovnem rangu. Do spomladi boš pa že prišparal tisto razliko :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo kot prvo hvala, da vas je tolko v pomoč :D

poleti sem naredil okoli 200km z kavasaki er6n od kolega in skorajda lahko povem da je res premajhen, tako tudi njegovi vrstniki.

+

Kar se tiče supermotov, ktm sm 970 ali pa aprilia dosurdo, pa nevem, kako se kaj obnesejo na daljše relacije ... izleti po 500km + ?

aja, pa kaki GS-i in podobno zaenkrat še ne pride v poštev :D (peljejo se super, vendar me cena ubija :D)

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni.

na foromu sem se registriral z namenom, da vas malo povprašam glede nakupa motorja. Namreč problem mi predstavlja moja višina (190cm) rad bi pa kupil nekega naked bika v cenovnem razponu od 3000 - 4000 € . Na internetu prebiram forume, in nikakor se ne morem odločiti kaj za motorja izbrat.

gledal sem kawasakija er6n, 750 z, honda hornet, ducati monster in podobno.

bil bi vam hvaležen, če bi mi lahko kaj okoli tega priporočali, ker nočem kupiti motorja, in po 2 urah vožnje že občutiti bolečine v križu :D

hvala

Jaz ti prodam hornetko letnik 09 zelo ugodno če te zanima je pa bolj komot kot er6n (sem ga mel pred hornetko)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi jaz fural hornetko bi moral zraven kupit še kozmodisk:) ker me je po uri vožnje križ bolu ko svina:)

pa da ne bo offtopic......vedel sem da bo cestni in tako sem prišel se vsedel na njo:) in ob tistem prvem trenutku in občutku na prvem litrašu sem vedel da sploh nimam kaj druge hodit gledat in probvat........

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo kot prvo hvala, da vas je tolko v pomoč :D

poleti sem naredil okoli 200km z kavasaki er6n od kolega in skorajda lahko povem da je res premajhen, tako tudi njegovi vrstniki.

+

Kar se tiče supermotov, ktm sm 970 ali pa aprilia dosurdo, pa nevem, kako se kaj obnesejo na daljše relacije ... izleti po 500km + ?

aja, pa kaki GS-i in podobno zaenkrat še ne pride v poštev :D (peljejo se super, vendar me cena ubija :D)

hvala

tle lahko približno vidiš koliko boš pokrčen na kakšnem motorju http://cycle-ergo.com/

drugače pa tudi ne boš verjetno glih 500km non stop naliman na motor. za daljše fure pa nakedi itak niso (če kot take razumemo er6, xj6, pa te zadevice). Kakšni litrski in več roadsterji so že bolj konkretnih mer. Pa če misliš kakšne daljše fure potem mogoče kaj kar ima kardan? Samo to je takoj malo več evrčkov.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam XJR. Vožnja v dvoje ni noben problem, daljše ture tudi niso problem seveda kakšna vetrna zaščita je dobrodošla. Delam tudi po več kot 600 km na dan večinoma v dvoje in nimam nobenih problemov. Motor ima dovolj moči in mislim, da se ga ne bi hitro naveličal. Potem pa imaš še recimo bulldog, TDM, cb1300, GSX 1400, zr7 (verjetno malo prešvoh) BMW... Je pa res da se da marsi kaj prilagoditi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, verjetno je vse odvisno od postavitve stopalk. Najbolje bi bilo, da bi pokomentiral nekdo, ki ima 190+.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to cist odvisn kaj ti pase....probat je najbols. Drugac bi pa reku, da kaksni potovalci vecji najbols,ker supermoto je bl za 200km, po 500 bi ga najrajs u grabn zapelu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jup pa še kakšno "novo idejo" lahko dobiš.

Nove ideje že padajo ... sem pa že izključil nekaj motorjev, ker izgleda, kot če bi sedel na minimoto motorju :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ne vem, verjetno je vse odvisno od postavitve stopalk. Najbolje bi bilo, da bi pokomentiral nekdo, ki ima 190+.

res je :closedeyes:

jup pa še kakšno "novo idejo" lahko dobiš.

točno tak hhhhhhhhhh :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pozdravljeni.

na foromu sem se registriral z namenom, da vas malo povprašam glede nakupa motorja. Namreč problem mi predstavlja moja višina (190cm) rad bi pa kupil nekega naked bika v cenovnem razponu od 3000 - 4000 € . Na internetu prebiram forume, in nikakor se ne morem odločiti kaj za motorja izbrat.

gledal sem kawasakija er6n, 750 z, honda hornet, ducati monster in podobno.

bil bi vam hvaležen, če bi mi lahko kaj okoli tega priporočali, ker nočem kupiti motorja, in po 2 urah vožnje že občutiti bolečine v križu :D

hvala

 

Živjo,

 

Jaz imam 191cm in se že dlje časa ukvarjam s podobnim vprašanjem (naked za mojo velikost).

 

Kratek odgovor: pozabi naked oz. probaj kakšen BMWjev, morda še XJR 1300 (osebno samo na temu lahko dokaj normalno sedim)

Dolg odgovor: usedel sem se na vse od er6n, do z750/1000, fz8n, monsterji, celo avgusto brutalko in je vse ODLOČNO premajhno. Večine niti vozit ne morem, ostale kvečjemu par km preden umrem od bolečin. Vzami kakšen "sportno" potovalni ala TDM 900 ali Versys, sicer so pa za naše dimenzije primerni še Supermoto (o teh razmišljam zdaj jaz).

 

Če pa slučajno najdeš kakšnega uporabnega nakeda za najini Visokosti (sry joke), pa prosim sporoči!

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah...mal pretiravaš. Mogoče imaš občutek zato, ker si šel direktno iz TDMke. Oziroma...menim, da 3 ali 4 cm ne igrajo take vloge. Jaz imam ene 187 in nisem prav nič trpel na GSR 600. Položaj sedenja, skrčenost kolen...meni bp. In veš kaj...ta motor sem prodaj tipu za pol glave višjemu od mene.

Seveda je drugo...kako izgledaš..kot Krpan na kobilici...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah...mal pretiravaš. Mogoče imaš občutek zato, ker si šel direktno iz TDMke. Oziroma...menim, da 3 ali 4 cm ne igrajo take vloge. Jaz imam ene 187 in nisem prav nič trpel na GSR 600. Položaj sedenja, skrčenost kolen...meni bp. In veš kaj...ta motor sem prodaj tipu za pol glave višjemu od mene.

Seveda je drugo...kako izgledaš..kot Krpan na kobilici...

Bistven je in-seam (torej razdalja od jajc do pete).

Ti pa zagotavljam, da ne pretiravam prav nič. Na večini teh micenih nakedov sploh ne morem upravljati s stopalkami. GSR 600 sem probal in je nehumano.

Je pa res, da sem se razvadil najprej z gs650 potem pa s TDM 900 ki je še malo preveč udoben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!