Skoči na vsebino

Kako sem izbral pr(a)vi motor??????


klimbra

Priporočene objave

Se pravi nisi zbral taprav motor :grim

 

taprav, taprav... men je všeč da motor kar sam od sebe mal zaluta, drgač je dolgčas  :lol1:

In še barvo je falil  :grim

 

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogli bi bi bit 2 ločenh temi, kako sem izbral prvi motor in druga tema kako še vedno iščem ali sem že našel pravi motor :-D

Mislim da bi bile temi precej različni, prva o javah, 125tkah, in kakih kitajcih :-D druga pa bol o tem kar je tle zadnjih par strani ko se en druzga frcajo n tem kdo ma bol 'ta prau motor'

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

jst sm pa mislu, da se ti še s kolesom ne znaš vozit???? :hmm:

Mogli bi bi bit 2 ločenh temi, kako sem izbral prvi motor in druga tema kako še vedno iščem ali sem že našel pravi motor :-D

Mislim da bi bile temi precej različni, prva o javah, 125tkah, in kakih kitajcih :-D druga pa bol o tem kar je tle zadnjih par strani ko se en druzga frcajo n tem kdo ma bol 'ta prau motor'

Lp

 

ne vibriri :kva2:  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne tko sm avto, za motor sem pa tebe poslušu :smoke:

 

vsaj en ki me posluša :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne tko sm avto, za motor sem pa tebe poslušu :smoke:

Napaka :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da se oddaljimo od smetenja je bil moj prvi motor Honda CBF 600 SA 2008 (rdeče barve - ja kaj pa drugega :D)

 

Kako sem izbral. Hm. Nekako je bilo tako. Začelo se je pri Piaggio Beverly in to, da bi vzel 125 ccm pa še ta se mi je zdel velik. Ma dobro 125 ccm za v dveh je res nekako malo. Ajde 250 ccm ta bi bil. Pa tja do 2.500€ neč več. Pole pa bolj ali manj čez noč odločitev, da raje kot skuter se odločim za motor. Hm. Yamaha Fazer mi je bila zelo všeč. Pravzaprav motorjev sploh poznal nisem tako, da sem še tega si moral it večkrat ogledat parkiranega pred eno trgovino v Gorici, da sem si sploh ime Fazer zapomnil. No tako je bila Yamaha fazer kr že v igri. Prijatelj pa je lih takrat zamenjal Fejzerko s Hondo CBF 1000. in seveda obstaja tudi CBF 600 pa še kul zgleda. Hitro je na tehtnici bila odločitev med Yamaho Fazer 600 in Hondo CBF 600. Tehtnico je na stran Honde prevagalo dejstvo, da je CBF-ka bila že opremljena z ABS ter ker je bolj prijazna za sopotnico zaradi nižjih zadnjih stopalk. Brez ABS-a vzet motor. Ma ni šans ... No tako pole pa, ka sem se odločil, da bo to Honda CBF 600 začel iskat primerno. Samo glej ti šment. Šele od 2008 z elektronskim vbrizgom. Kaj zdej. Jah to more bit. Aja pa rdeča se razume ... No in sreča je nanesla, da sem dobil prav tako kot sem iskal za 6.400€ če se ne motim in 173km :D

 

post-25300-0-87124600-1370014140_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, samo to pa je odstopanje od zacetno zastauljenih 2500€. Pa fantastičn prvi motor.

Lp

 

Ne sprašuj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako sem izbral? Najprej sm hotel kupit honda hornet 600 tam letnik 2000. Ampak potem sem dobil odlicno ponudbo za bmw r1150r rumene barve plus kovčki, dvojna mra sipa. Motor ni bil nikol na tleh redno servisiran. Letnik 2002 59k prevozenih. Niti ene praske nima plus se 2 bmw kovčka in en givi kovcek :) zmaga :))) je pa to moj prvi motor vem da je težek ampak pri mojih 190/110kg ne bo take panike :)

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blatarji ne štejejo... tako da prvi mora bit lep pa za ne preveč denarja pa ne SS tako da izbira je bla omejena na naked. Z, Fazer, Hornet, Bandit... Od vseh je bil Z še najbolj primeren za skor 100kilaša. Za začetek je super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Sem nov na tem vašem forumu in rabim vaše izkušen nasvete. Imam Izpit za A2. Sem rekreativen potovalen voznik ki vozi z dušo in srcem, lepo na easy :OK:  Sem velik 190cm ter 90kg

Od nekdaj imam željo že o chopperju oz cruzerju in so mi všeč te yamahe drag star ter tudi V-star (XVS 950).

Imam pa en problem, kajti doma sem "malo" od asfaltne poti, okoli 3,5 km makedama in me zanima tudi v primeru počasne vožnje po makedamu domov, ali mi bo to delalo velike probleme z takšnemu motorju. 

 

Vem da bi lahko bil pametnejši pa si izbral kakšno potovalno enduro, samo mi ni to to in mi izgled ni všeč...

 

Hvala za vaše komentarje in nasvete

 

 

Just drive easy  :OK:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisem ta post že nekje prebral :hmm: no kot so ti povedali,za takšen motor in za bilokateri drugi pač mal makadamčka ne škodi,ti sam kupi pa gas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima tudi v primeru počasne vožnje po makedamu domov, ali mi bo to delalo velike probleme z takšnemu motorju. 

 

 

Tale video ti bo odgovoril (objavljen že večkrat na forumu)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glede na to, da je bila predstavitev testnih motorjev Triumph in sem jo zamudil bi prosil za inf. če kdo ve kdaj bo naslednja?

V naslednjem letu planiram kupiti motor in se mi zdi street triple zelo zanimiv, morda stari model speed t. 955.

Še kakšno koristno inf. o teh motorjih bi potreboval: okvare, vzdržljivost....

 

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Glede na to, da je bila predstavitev testnih motorjev Triumph in sem jo zamudil bi prosil za inf. če kdo ve kdaj bo naslednja?

V naslednjem letu planiram kupiti motor in se mi zdi street triple zelo zanimiv, morda stari model speed t. 955.

Še kakšno koristno inf. o teh motorjih bi potreboval: okvare, vzdržljivost....

 

tnx

Pokliči španika v MS in se bo ziher dalo kaj dogovorit. Mi je tudi zrihtal testno vožnjo v austriji ampak se je nisem udeležil zaradi slabega vremena. Ampak glede na to da boš kupil stari model nebo imel dosti skupnega z novim, razen znaka in zvoka :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je bila predstavitev testnih motorjev Triumph in sem jo zamudil bi prosil za inf. če kdo ve kdaj bo naslednja?

V naslednjem letu planiram kupiti motor in se mi zdi street triple zelo zanimiv, morda stari model speed t. 955.

Še kakšno koristno inf. o teh motorjih bi potreboval: okvare, vzdržljivost....

 

tnx

955 nuclear red aka the Pink motor :wub:  ma eno posebno mesto v mojem srcu, pa če prav sem ga peljala samo enkrat na relaciji NG-Idrija na precej slabih gumah. Prijeten položaj, izredno vodljiv, odziven in napram RSV4, ki sem jo takrat vozila, lepo uglajen z močjo v širokem spektru obratov, čeprav se je na ravnini Apriljoma petarda kar lepo odpeljala, torej svojemu letniku primerno močan :) . Če bom še kdaj kupovala motor za na cesto, bo verjetno v ožjem izboru... Vsaj dokler ne probam tanovega Speed Tripla in tastare Tune :P

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

955 nuclear red aka the Pink motor :wub:  ma eno posebno mesto v mojem srcu, pa če prav sem ga peljala samo enkrat na relaciji NG-Idrija na precej slabih gumah. Prijeten položaj, izredno vodljiv, odziven in napram RSV4, ki sem jo takrat vozila, lepo uglajen z močjo v širokem spektru obratov, čeprav se je na ravnini Apriljoma petarda kar lepo odpeljala, torej svojemu letniku primerno močan :) . Če bom še kdaj kupovala motor za na cesto, bo verjetno v ožjem izboru... Vsaj dokler ne probam tanovega Speed Tripla in tastare Tune :P

Tuna je frišna bolša. Calvo al pa rio mare :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Naredil sem izpit za A2, rad bi nabavil en naked bike, kaj mi priporočate za začetnika? Drugače se vozim z mopedom vsak dan po 50km, ker sem pismonoša ampak je samo 50ccm :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker si še dokaj začetnik ti priporočam kakšnega Kawasaki ER5 ali Suzuki GS 500 ali pa KLE 500, nekaj v tem rangu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!