Skoči na vsebino

Hrvaška, Črna gora, Albanija


dejan77

Priporočene objave

pred 1 uro, maxxa pravi:

Ali je se kdo na zabljaku slisal ponoci volkove?

samo pse, ki so tulili podobno kot volkovi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kugelschreiber pravi:

MiNa, a ti to še gruzijsko furo doštukavaš? 

Dolga pot domov...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 let pozneje...
pred eno uro, tomash pravi:

Ve kdo kakšna je cesta med Gackim (Bosna) in Nikšičem (Črna Gora). Oznaka na karti je R6.image.thumb.png.8aebb988a0f0531816e642c4745bb262.png

v redu, prazna brez prometa, ozka ovinkasta ampak kuuul (le na lokalce pazi, ker letijo ko snete sekire, al pa parkirajo sred ceste za ovinkom :P )

lani prevozila s @pik1, ravno v izogib gneči in vročini. Pa sama sva bila na meji.

 

 

20220729_091002_HDR.jpg.b28bc7944eaf01b57d77b99bcf49b3c5.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Ve kdo kakšna je cesta med Gackim (Bosna) in Nikšičem (Črna Gora). Oznaka na karti je R6.image.thumb.png.8aebb988a0f0531816e642c4745bb262.png

Pazi, to je maloobmejni prehod, samo za lokalne prebivalce. So pa lani, po sklepu vlade, za čas poletne sezone spremenili v mednarodni.

Za letos pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Premlevam dve prvomajski opciji. Črna gora pa mal šiptarije, Sh20, Theth,  ali L'Aquila, Campo Imperatore, Gran Sasso. 

Transfer prvi dan, Postojna-L'Aquila 720km, Postojna-Kotor 710km. Skratka sti šmorn. Ima kdo mnenje? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje: Zakaj bi na silo prvi dan teral do Kotorja? A res nimaš časa, da greš prvi dan nekam do Makarske recimo in potem dalje?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Joker said:

Imam vprašanje: Zakaj bi na silo prvi dan teral do Kotorja? A res nimaš časa, da greš prvi dan nekam do Makarske recimo in potem dalje?

Kotor ni zabetoniran cilj, vsekakor pa čim dlje. Raje prvi dan mal na trdo, kot da se mudi domow. Guspa mora bit 10.5 na šihtu, torej 9.5. doma.  Edini mogoč podaljšek bi bil start 30.4. okrog 16-17:00. Smisel? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Kugelschreiber pravi:

Kotor ni zabetoniran cilj, vsekakor pa čim dlje. Raje prvi dan mal na trdo, kot da se mudi domow. Guspa mora bit 10.5 na šihtu, torej 9.5. doma.  Edini mogoč podaljšek bi bil start 30.4. okrog 16-17:00. Smisel? 

Ima smisel. Jutra so pri nas v tem terminu lahko še zelo mrzla. Če torej štartaš dan prej popoldne, je lahko naslednje jutro štart ob morju bolj topel.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Kotor ni zabetoniran cilj, vsekakor pa čim dlje. Raje prvi dan mal na trdo, kot da se mudi domow. Guspa mora bit 10.5 na šihtu, torej 9.5. doma.  Edini mogoč podaljšek bi bil start 30.4. okrog 16-17:00. Smisel? 

Ja ima smisel. Pridobiš en dan in nisi že prvi dan zdelan.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, ftp said:

Ja ima smisel. Pridobiš en dan in nisi že prvi dan zdelan.

Ne vem kako bi povedal, po šihtu znam bit kr zdelan, Guspa pa mora še iz LJ pridrsat. :D 

Pa ajd, recimo da v sredo popoldan užgeva do Splita/Omiša. Bol me zanima, po kaj naj grem v ČG in AL. Kaj zamujam, ker nism še bil? Kje so plusi napram Markam in Abrucu? Kjer tudi nism še bil. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

Premlevam dve prvomajski opciji. Črna gora pa mal šiptarije, Sh20, Theth,  ali L'Aquila, Campo Imperatore, Gran Sasso. 

Transfer prvi dan, Postojna-L'Aquila 720km, Postojna-Kotor 710km. Skratka sti šmorn. Ima kdo mnenje? 

mam...pozitivno :D

dnevi so dolgi. 4 ure v izi je do Pakle, z lahkoto prespita že isti dan zaključka šihta. Naslednji dan je transfer po AC do "unga velkga mostu" pol pa čez in še eno urco do ČG.

Sicer pa tule je lepo spisano...po dnevih.

dan 1. u izi do Pakle štart komot po 16 al 17 uri

dan 2. do ČG konkretno Budva v mojem primeru

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašaš. Kar je v ČG za videt, maja ni dostopno (običajno) . 

Budva, Ulcinj in okolica, da vidiš samo zato, da si videl, drugače pa ni vredno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maja je lahko 30C :P

al pa sneži :(

Torej: Lovčen komot obdelaš, če so slučajno šplužili tudi Durmitor, lahko pa snega niti več ni (globalno segrevanje pa to :P )

Rijeka crnojeviča, Cetine,Skadarsko jezero okrog in okrog, manastir Ostrog, vse obdelal za prvomajske pa še vroče je bilo.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

Bol me zanima, po kaj naj grem v ČG in AL.

Če sam ne veš ??? Vsak gre z drugačnim razlogom, en zaradi poti, drugi za kaj videt, tretji zaradi "nižjih" cen, tretji koga obiskat, ... :?

Lahko samo zato, ker še niso bil.  :rolleyes:

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

Kje so plusi napram Markam in Abrucu? Kjer tudi nism še bil. 

Najbolje da oboje (ne naenkrat) 😁

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČG in obala do Grčije (najmanj) je za prvomajske še zaspana. Kar pomeni, ni turistov in idiotov na cesti, manj gneče, cene dokaj sprejemljive, vreme med 20 in 30C, dobesedno optimum.

Enako velja za sredozemlje. Korzika, Sardinija, kjer je sicer večji vpliv vremena. bolj je divje, cene so itak višje. Ampak ja. To je pravi čas za potovanje. Poleti pri 40C je mučenje in gneča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot so ti že napisali, odvisno kaj želiš. Se prepepeljati, se iti turistične oglede... sam najbolj veš. Časa imaš precej in ne vidim smisla v pretiravanju z dolžinami etap.

Evo, ti dam primer najinega letošnjega balkanskega kroga iz začetka septembra:

1 dan iz Ljubljane do Vinodolca, po magistrali do Maslenice, nato preko Obrovca, Knina in Sinja do Baške vode. Brez metra AC sva malo po 4. uri popoldne že imela nastanitev in namakala noge v plavi jadran.

2. dan naprej po magistrali do ušča Neretve, nato do Čapljine pa preko Stolca in Bileče do Kotorja potem pa po magistrali do Petrovca. Tu sva se namakala že malo po tretji uri.

3. dan potem do Skadra, preko Milota, Peshkopa in Debra do Ohrida, kamor sva prispela nekje sredi popoldneva. Dovolj zgodaj za kakšen ogled.

4. dan nato čez hrib do Prespanskega jezera pa znova preko Albanije v Mesopotanijo v Grčiji pa potem vzdolž meje do Kalpakija pa nazaj v Albanijo do Sarande in nato ob obali do Dhermija. Ta etapa se je malo zavlekla zaradi večih prehajanj meja, predvsem Grki so komplicirali na vstopu (nama sicer ne),  zato sva se namestila okrog pol petih popoldan še vedno povsem dovolj zgodaj, za 2 skoka v morje.

5. dan sva si privoščila plažiranje do onemoglosti, ki sva ga popestrila z najemom jet skija.

6. dan je bil najbolj dolgočasen, saj od Vlore do Drača ni neke pametne opcije razen AC. In to je bila sploh prva in tudi edina AC na poti. Skratka, nadaljevala sva do Skadra in nato po SH20 preko Cijevne, Podgorice in Virpazarja do Petrovca, kamor sva prispela sredi popoldneva. Sledi nekaj skokov v vodo...

7. dan se je zaradi jutranje nevihte odhod nekoliko zamaknil s tem pa se je spremenil tudi plan in je Durmitor izpadel. Zato sva jo užgala čez hrib le do Virpazarja, nato pa preko Rijeke Crnojeviča, Cetinja in Njegušev na Lovčen pa potem spust v Kotor in nato po magistrali do Zatona pri Dubrovniku, kamor sva prispela sredi popoldneva. Sledilo je, kaj drugega kor, kopanje.

8. dan nato po magistrali preko pelješkega mostu do Brele pa potem skozi tunel v notranjost pa preko Trilja, Sinja in Drniša na kosilo k prijateljem v Brnjici, nato pa v Vodice, kamor prispeva okrog 2. ure. Sledi, uganili ste, kopanje...

9. dan pa po magistrali do Vinodolca pa preko Fužin do Delnic in ker še nisva imela dovolj, preko Gerova, Babnega polja do Cerknice in čez Rakitno v Ljubljano.

 

Mater sem se razpisal. In to samo zate, Kugla! :smoke:

Imam ravno čas, ker se prekladam po urgenci...

Moj namen pa je bil povedati, da je 8 dni ogromno časa in ni potrebno hitenje in drgnenje AC samo zato, da boš že 1. dan prispel ne vem kam daleč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!