Skoči na vsebino

MotoGP 2017 - splošno nabijanje


exclan

Priporočene objave

Problem prometa je, da je na trenutke precej nepredvidljiv. (Cestni) dirkači ga pa službeno palijo po stezah, na katerih praviloma veljajo precej predvidljivi pogoji. Kaj se zgodi, ko so pogoji nepredvidljivi? Cepajo po tleh. Videno večkrat lani in letos. Dokler pa so stvari v mejah normale, pa jim ni hudega. Znajo dobro predvidevat, reagirat in reševat mejne situacije. Isto velja za vse (asfaltne) motošporte. Odzivni čas je tam tam z zdravimi amaterji. Predvidljivost situacije (reakcija gum, stroja na podlago) in poznavanje popravnih manevrov naredita ostalo. Takoj ko kaj od tega ni čisto v okvirih pričakovanega, se pa mečejo po tleh. Al pa vrtijo v ovinkih, če vozijo kaj z več ko dvemi kolesi.

Voziti v cestnem prometu je nekaj drugega kot voziti na stezi obkrožen z dirkači, ki vedo kaj delajo in praviloma ne počnejo hudih neumnosti. Pa smer vožnje vseh je ista, koncentracija je na vožnji in stezi pred tabo, ne na telefonu, pri sopotniku, ipd... Cestni promet je bolj nepredvidljiv in tudi bolj nevaren. Ni izletnih con, vozniško znanje, pozornost in izkušnje ostalih udeležencev variirajo bistveno bolj, dinamika vožnje je nekaj čisto svojega in se preko parih kilometrov poti spreminja dosti bolj kot skozi dirko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm že mislu, da je vsem jasno, da komerkoli na gridu daš tovarniško Yamaho, je prvak:)

razen 46, zanj to ne drži, ker je izven konkurence:lol1:

:jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teb in tvojmu favoritu ne gre, okrogla obletnica bo letos :P, zmeraj zmaga najboljši, men vseeno kdo, so znalci in ne presranci, karma je prasica, vse se vrne enkrat, 10 let je srau, zdaj pa papa, kar je pokaku:jezik:

kdo bo prvak, Vinales, Pedrosa, Marquez, men je vseeno, bo pa sigurno najboljši in navijam zanj:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

47 minutes ago, builder said:

teb in tvojmu favoritu ne gre, okrogla obletnica bo letos :P, zmeraj zmaga najboljši, men vseeno kdo, so znalci in ne presranci, karma je prasica, vse se vrne enkrat, 10 let je srau, zdaj pa papa, kar je pokaku:jezik:

kdo bo prvak, Vinales, Pedrosa, Marquez, men je vseeno, bo pa sigurno najboljši in navijam zanj:P

A ti je spet tvoj IQ preveč v glavo stopu?  :slap:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, samo oni dirkajo na pas mater in se ne prevažajo iz točke A v točko B, kakor se mi zdi, da si želel vleči primerjavo med njihovimi padci ob dirkah pod "posebnimi" pogoji in nami, ki naredimo brez padca v parih mesecih več km v "nepredvidljivem prometu" kot oni v celi sezoni MotoGP-ja. Sem te narobe razumel?

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jorge Lorenzo. Po krstni sezoni v razredu MotoGP leta 2008, ko je začel s sedmega mesta, je to njegov najslabši štartni položaj v Mugellu. Lorenzovi rezultati v Mugellu so odlični, saj je zadnjih osem dirk končal na enem od prvih dveh mest....

http://motogp.avtomanija.com/nedeljski-vodic4

Kdo bi že bil za penzijo :ras::ras::ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Rey pravi:

Ducati wobla bolj kot Tracer :panic:

Je pa ja ducati drugi in tretji...z voblanjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Glede na videno letos Rossi absolutno konkurira,Lorenzo pa bi res mogoče bil čas za penzijo

Ja, konkurira. Iz prvega mesta v skupnem je prilezel na tretje :).

In zakaj gre Lorenzo v penzijo? A je prestar al ne zmore :huh:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, bikez said:

Ja, konkurira. Iz prvega mesta v skupnem je prilezel na tretje :).

In zakaj gre Lorenzo v penzijo? A je prestar al ne zmore :huh:?

Če me spomin ne vara,gre Lorčijeva forma v zadnjih dveh letih strmo navzdol,torej........:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Rossi pravi:

Ce je Vale posolan, kaj je potem sele Lorenzo? Pohrustan?

Lorenc je Rossija na tekmi do začetka woblanja dućeja lepo šolal, potem je pa to prepustil kolegoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

Lorenc je Rossija na tekmi do začetka woblanja dućeja lepo šolal, potem je pa to prepustil kolegoma.

No pa si me/nas nasmejal..hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Rossi pravi:

Ce je Vale posolan, kaj je potem sele Lorenzo? Pohrustan?

Jojo ma sam dobre pa slabe momente :D

Mi je blo pa všeč ko se je razkuril par krogov, pol (ker lih nisem njegov navijač) mi je blo pa všeč, ko se je spet nekje izgubil.

V bistvu sploh nisem zahteven, važno da dirkajo se prehitevajo, pa da majo do zadnje dirke približno enako točk, da se kolejo, to je dirkanje jeaaah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!