Skoči na vsebino

INDIJA 2001/2002


Climber

Priporočene objave

Z mal srece in dobre volje se zacetek novembra odpeljem proti Indiji. Do kam, si niti ne postavljam ciljev, ker potovanje se zacenja ko doma zapres vrata. Vracal se bom marca, ker prej hvala bogu, zaradi vremena ni mogoce (sneg in mraz na Araratu). Hvalezen bom vsakega dobrega nasveta, namiga itd.

Za zacetek: ketna za yamaho xtz 660 tenere - tanartabuls! Kje najceneje in katero?

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Climber, ne mi zamerit, ker sem firbcen, ampak kaj pa sluzba, zena, otroci?! Uf, dobr si, da to sfolgas.

Dej ne sprasuj neumnosti, jaz rabim ketno, pa aprikle, pa gume, ...

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Hej, najraje bi sel s tabo, pa mi ne znese...

Kje bi dobil rezervne dele? V vec reportazah sem zasledil, da so se fantje pred odhodom dogovorili s kaksno trgovino, da jim rezervni del posljejo po posti kamor pac treba, ko/ce je treba. Tako so se znebili odvecnih stroskov in teze, saj razen absolutno najbolj potrebnih zadev in nekaj orodja niso nic nosili s seboj, par dni cakanja na rezervni del pa pri takem potovanju itak nic ne pomeni.

V enem od zadnjih Motorradov pa imas tudi seznam "nujno" potrebnega orodja, kot sta ga izbrali dve motoristki za pot iz ZDA preko Mehike itd do Costa Rice.

"Taprave" ketne se imenujejo DID. Potrebujes pa tudi alu-kufre (plastike vse kmalu razpadejo na brezpotjih), pa ne pozabi na GPS.

Za se kaksno dobro idejo pa si preberi se kaksno porocilo s potovanj, imas notri polno namigov glede obnasanja na mejah, pridobivanja vizumov, ravnanja s policaji/uradnimi osebami itd itd.

Poskusi si pridobiti tudi kaksnega sponzorja (casopisno hiso, radijski program, moto trgovino...).

Matr, ti zavidam :-)

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Climber, ne mi zamerit, ker sem firbcen, ampak kaj pa sluzba, zena, otroci?! Uf, dobr si, da to sfolgas.

vseeno bi rad vedel kaj in kako s tvojim zarodom in druzico.....

-----------

at 200 mph you have no friends

kaj je fanta, a nimata predstave, kaj?

jaz si predstavljam, da ce imas takega modela, ti ne preostane drugega, kot da take ideje toleriras in podpiras ter nato cakas in upas, da se bo srecno vrnil. nasprotovanje, upor ipd. je nesmiseln. zagotovo je ena velika jeba ostati doma in folgati vse skupaj. otroci pa ... ponavadi nas prezivijo (z zamerami in brez njih), itak imajo ze v genih (in vzgoji) in bodo (nekoc) razumeli.

sicer bi pa gotovo najbolje o tem (koncno spet nekaj!!) povedala Climberka.

mogoce sta se pa zmenila, da gre potem ona nekam za pol leta!?

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

perla,ne mi ti o moji fanatziji nakladati....je se preburna.

samo zanima me,kako bosta to resila,ce climberja pol leta ne bo...

-----------

at 200 mph you have no friends

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr sem ti fovs. Ze par let sanjam o eni taki turi, pa je zmerej en problem. Edino sam it je precejsen riziko, idealno bi bilo dva motorja, da gre lahko eden po pomoc v primeru problemov. Vsekakor bom drzal pesti da ti uspe brez vecjih problemov na poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Lastnih izkušenj seveda nimam. Iz prebranega pa mocno svetujem stalno mazanje verige. Zato si nabavi Scottoiler (www.scottoiler.com) ali podobno Hein-Gerickejevo napravo Gerickeoiler.

Boš dosti po prahu in pesku vozil, stalno dodajanje olja na verigo pa ti jo cisti in menda podaljša življenje.

Brrrm

Vem da je tole iz konteksta, ampak ali ima kdo izkušnje z Scottoiler?

Angleži ga hvalijo, tako da že sam študiram, če bi si ga namontiral. Samo problem je , da imaš močno umazan zadnji konec.

mat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, o Scottoilerju sem že spomladi jaz vprašal, pa ni bilo odgovora, ker jih pri nas verjetno ni kaj dosti. Tako, da še sedaj oklevam z nakupom. Po emailu sem vprašal tudi Benko Pulko, ali kako je že ime dekletu, ki se z BMW 650 potepa po svetu in si je v Avstraliji to namontirala, vendar verjetno še ni imela časa ali možnosti odgovoriti.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala Brrrm za link!

S sluľbo: z direktorjem sem se zmenu za dopust zjutraj v kopalnici, ker je to edini prostor kjer ga vidim in se je strinjal. V tem casu pa bo moje delo prevzela Climberka s pomocjo svojega brata, ki tudi dela tu. Poleg tega pa med zimo nimamo ravno ogromno dela, ker delamo vecinoma na terenu.

Z zeno(Climberko): vecinoma sva si sposobna dajat drug drugemu svobodo, ki jo kdo od naju potrebuje, vsekakor pa bo to za oba nova izkusnja in priloznost za dojemnaje novih razseznosti v odnosih.

Z otroki: morda je njim se najtezje razlozit, ker vse vzamejo zelo custveno. Prej ali slej pa ugotovis, da so samostojna bitja, ki se zelo dobro zavedajo vsega in svet sprejemajo z odprtimi ocmi. In ce tvoje pocetje podpira tebe, ce to potrabujes, te podprejo tudi oni.

In se jaz: vse prevec prepuscamo svoje zivljenje da nam ga vodijo pravila. Vpeti smo v norme, standarde druzbe, privezujemo se na partnerje, prijatelje, otroke, sluzbo zato, da imamo obcutek varnosti. Ali pa privezujemo vse to nase, ker nam to daje obcutek moci. V resnici pa smo bitja, s svobodno voljo s samo svojim jazom in ne potrebujemo nikogar, vsaj ne tako kot to pocnemo zdaj. Ko smo najbolj v sebi in samozadostni, lahko najvec damo komurkoli, ki je v nasi blizini in ga imamo radi. In kaj ima to veze z mojim potovanjem? Cutim da to potrebujem, da to podpira svetlobo v meni in tega me je strah. In ko te je necesa strah v zivljenju, ne zamudi priloznosti in to naredi. S tem si najlazje odpres vrata za novo rast.

Ce bezis pred vsem, zamudis veliko lepaga!

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Edino sam it je precejsen riziko, idealno bi bilo dva motorja, da gre lahko eden po pomoc v primeru problemov.

Se strinjam, je pa zelo tezko najti se koga, ki bi sel!!

Torej poziv: GRE KDO V INDIJO Z MANO?!

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CAO

Kaj pa druľinica ?

Druľinica in jaz kot njen vodja ,bo malo pomagala pri pakiranju,ob odhodu potocila kakąno solzico , kot se spodobi , a v trenutko začela delati plane - mogoče bomo pa letos ąli gledati Boľička v Indijo , da vidimo kako tam zgleda. Na forumska srečanje bomo hodili trije z avtom

,....Če Bog da dobro zimo ,bomo smučali,......... Kako zgleda tako dolga odsotnost , Pa nebi znala povedati , Ker se bo to zgodilo prvič po 14.letih odkar sva skupaj in nimam pojma . Vsaka stvar je enkrat prvič in , če človek ne komplicira je ponavadi prijetno.

Pozdrav od bodoče slamnate vdove Climberke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem, zdej pa se prosm nehite poslavljat, ce ne bom dobil obcutek, da sem na svojem pogrebu. Topic sem odpru z namenom, da dobim informacije, kako in kje najceneje kupit opremo, zemljevide, kaksen vodnicek, itd.

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Javil se mi je prvi sponzor!!

Pomoc mi je ponudil sam direktor MOTOSVETA !!!!

Kako bo ta pomoc izgledala mi sicer ni jasno, me je pa hotel vceraj castit sladoled in mogoce je to to Sam mu ni ratal in se bo mogu mal bol potrudit

Torej Nois hvala ker si se ponudil kot prvi sponzor in ce bo vsaj kaksna majcka, da delam reklamo po svetu, bo kr dobr

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji podatki s priprav.

Cloveku se zagrauza kolk mamo zakompliciran zivljenje. Pooblastilo za to, pa za ono, pa vize, pa vse kjerkol se pojavis stane.

Sem pa prisel do prvega problema. Viza za Iran se caka vsaj 6 tednov, poleg tega pa ne vejo ali je mozno dobiti tako za veckratni vstop. Kar lahko pomeni, da ne morem nazaj cez Iran!! Ze montiram krila na yamahco - bomo pa letel

Stroski pa kar narascajo. Ko bom zbral vse skupaj vam sporocim cifro, pol jo bomo pa mogoce doma skupej obcudval, dokler ne zberem dnarja

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viza za Iran se dobi baje na meji Turčija Iran. Ta podatek sem zasledil v oddaji Popotovanja z Janinom na TV3 (ponedeljek zvečer). Kontaktiraj njega. Ima tudi svojo stran (www.matkurja.com; vtipkaj Janin /išči....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Objavljam dokoncno odpoved izleta v Indijo iz vec razlogov:

1. stroski so mi zrasli cez glavo in bom rabil vec casa za pripravo,

2. mal pozn sem se lotu priprav,

3. nobeden mi noce dobavit primerno oborozitev za na motor, da bi se varno prebil cez Iran in Pakistan in ne verjamem da bi americani upostevali mojo prisotnost ter se vzdrzali morebitnih akcij.

Igra je surova in kruta

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bogve kdaj bo sploh še varno potovati do Indije preko Irana in Pakistana. Že sedaj si mal raskiral, sedaj bi bila pa pot res polna adrenalina. Če bi imel srečo se še vrniti ne bi mogel (vsaj z motorjem).

Zalujem za takim svetom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Nekaj malega o predpisih in obnašanju na cestah v Indiji :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bogve kdaj bo sploh še varno potovati do Indije preko Irana in Pakistana. Že sedaj si mal raskiral, sedaj bi bila pa pot res polna adrenalina. Če bi imel srečo se še vrniti ne bi mogel (vsaj z motorjem).

Zalujem za takim svetom

Danes ni problema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ni problema...

Bi šel, če bi našel kakega solidnega in hitrega "šiping" agenta v Goi ali Bombayu. Procedura spravljanja motor za šiping ali na letalo pri najhitrejšemu traja 7 dni. Toliko časa pa nimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še to: Problem oz nevarno območje je še vedno Belučistan ( Iranski in Pakistanski ). Če potuješ skozi potrebuješ policijsko ali vojaško spremstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

1) Edino sam it je precejsen riziko, idealno bi bilo dva motorja, da gre lahko eden po pomoc v primeru problemov.

2) Torej poziv: GRE KDO V INDIJO Z MANO?!

LP Climber

1) Preveč razmišljanja ni dobro. V tem primeru te že mine pred odhodom.

Rečeš GREM, pa gaaas!!!

2) Climber! Jaz bi šel, pa nimam takšnega direktorja, :grrr

in dobro premisli "koga?", :? da ne boš imel še več težav! :hmm:

Ooooo, jebemomast... Šele sedajle sem porajtal datum!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zasledil na ejmu v Padovi ene italijanske tiče ki se odpravljajo (humanitarno) na kitajsko!!

Vprasanje kako oni pridejo čez takšne države??? (sigurno obstaja kaksna finta za čez pridet)! :yea1:

Podpiram slovenske svetovne popotnike! :OK:

Sem razmisljal ze o kakšni podobni furi sam ne znese! (sem preveč omejen) :BUA: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole ni ravno potrditev. Če boš gledal na take stvari, ne boš nikoli nikamor šel. Potoval sem po Aziji in JAmeriki, ko so se dogajale take "grozote" in "nevarnosti". Mediji stvari vedno do bolanega napihnejo in ustvarjajo videz varne in super lastne države, medtem ko se "zunaj" take "grozote" dogajajo. :headbang:

Zdajle sem pregledal horizonsunlimited in strani nekaterih popotnikov, ki so pred nekaj meseci prečili Quetta-Zahedan in da, nekaterim so podturili spremstvo, drugim ne. Ampak zakaj bi bil to problem? Maja sem prevozil cel Yemen, 14 dni spremstva, pa no problem. Še dobro, da ga sploh dobiš - včasih je bila Zahedan-Quetta kar 'tvegana'... No, definitivno pa jo moraš narediti v enem dnevu.

Vprasanje kako oni pridejo čez takšne države??? (sigurno obstaja kaksna finta za čez pridet)! :yea1:

Saj se da. Samo it moraš. Od doma je itak vse "nemogoče".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!