Skoči na vsebino

plastika+varjenje+kromiranje


Jure

Priporočene objave

Stvar je taka. Pri mojem Kawasaki Eliminatorju 125 imam počen zadnji del(ohišje) prve luči, kar je krivda prejšnjega lastnika motorja in sedaj me zanima, če se da to mogoče kako porihtat, ker nov del stane 22.000 sit in bi bil res vesel, če obstaja kakšna cenejša pot.

Problem pa nastane ker je material plastika, ki se jo sicer da variti, ne vem pa kako je glede kromiranja.. Enkrat sem se pogovarjal o tem z enim avtomehanikom in mi je rekel, da se plastike ne da kromirat kar tako, ker je predmete pred kromiranjem prej potrebno pomočit v neko kislino, oz nekaj takega in to naj bi plastiko razžrlo..

Če kdo karkoli ve o tem, oziroma ima kakšen predlog kako naj to stvar porihtam, ali pa pozna kakšno dobro delavnico kjer take stvari popravljajo, naj mi prosim svetuje

Vsak nasvet je zelo dobrodošel, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plastika se da kromirat.

Prej jo je treba prevlečt z bakrom (al nekaj takega) nato pa se kromira (npr. plastični deli pri pipah).

Baje je zadeva zelo draga, pa še malokdo to dela. :wink:

Po moje je boljše da kupiš novo oz. samo zlepiš, razen da poznaš koga, ki to dela :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole:

Plastika, ki se da kromirat je tocno dolocene vrste, namenska za kromiranje :arrow: ja potopi se jo v kislino, nato v ****, nato v baker in se v krom.

Dragi niso samo materiali, ki se uporabljajo in so odvisni od nanosa in casa temvec se bolj drago je delati unikatna orodja, ki so nujna pri postopku. :idea: :arrow:

Ergo: Ce zelis plastiko variti in potem prelepiti z nalepko je ceneje, kot unikatno kromirati zadevo :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No hvala za pomoč.. Se pravi, da bom verjetno moral kar kupit nov del, oziroma a mogoče kdo ve, kje bi lahko dobil kakšno primerno nalepko za kawasaki, po možnosti ne navadno ampak debelejšo - 3d al kako se že reče..?? Pa neoriginalno seveda, ker so veliko cenejše..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

mene zj sam zanima, če gdo pozna koga ku kromira dele u okolci krškega al pa tak nasplošn u posavju.

pa kuk bi kj kuštal kromiranje izpuha, npr. Yasuni Z

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!