Skoči na vsebino

Avtomatski menjalnik


dave the wave

Priporočene objave

Od prijatlja iz Hannovra sem izvedel, da si je za njegov nov GSX-R narocil napravo, ki avtomatsko menja prestave. Njegov nakup ni zelja po vec komfortu ali sportnejsem menjavanju, pac pa ima po zadnji nesreci probleme z levo nogo. Nakup se mi zdi smiseln, tehnika preprosta in v praksi se naprava dobro obnese. Na sreco sam cesa podobnega ne potrebujem. Zanima me pa ce kdo kaj podobnega pozna.

http://www.alphatechnik.de/alphaweb/htmls/...s/ags_infos.htm

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

air shifter se ze desetletja uporablja pri drag races,zgornja zadeva je samo prirejena za konstantno prestavljanje gor/dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto Guzzi 1000 SP Convert 80-ta leta.Motor je v Brdih samo nima več avtom.menjalnika. Zamenjali so ga za klasičnega 4-brzinskega,ker avtom. ni delovala najbolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj podobnega je avtomatska sklopka:

www.revloc.com

www.efm-billet.com

Namesto zavore si lahko potem naštimaš še zadnjo zavoro na roko (uporabno za desne ovinke pri supermoto).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

DN-01

“scooter moto” :D :D

1. pravi motor z avtomatskim menjalnikom bo predstavljen v Tokiju na sejmu, od 22.10 -6.11.2005

V2 , 680ccm iz turistične Deauville

HFT (Human Fitting Transmission)

torej: opcija za popolnoma avtomatski menjalnik ali,

prestavljanje 6-ih prestav z gumbom na krmilu....

post-1823-1129721417_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi na motorju sploh hotu met avt. menjalnik :nono:

Iz istga razloga, kot kufer, ABS in še kaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz istga razloga, kot kufer, ABS in še kaj ...

tut tega ne rabm, to je na motorju nepotrebna krama :BUA:

če hočeš met avtomatika si kupš maxiskuterja pa je,motorji pa nej kr ostanejo s klasičnim menjalnikom

Popravljeno . Popravil P182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut tega ne rabm, to je na motorju nepotrebna krama :BUA:

Kot za koga. Meni kufer na celodnevnih turcah pride še kako prav. V njem imam pijačo, jedačo (če se nimam namena ustavljat v kakšni gostilni oziroma za to ni časa), kamero, fotoaparat, dežno opremo, .....

ABS-a do danes ne bi nikoli potreboval, kar pa ne pomeni, da mi kdaj ne bi v prihodnosti prišel prav .) (npr. nepravilno odreagiranje na mokrem asfaltu, če te kaj preseneti)-nisem Rossi .)

Avtomatski menjalnik? Ne vem, bi ga moral sprobat .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot za koga. Meni kufer na celodnevnih turcah pride še kako prav. V njem imam  pijačo, jedačo (če se nimam namena ustavljat v kakšni gostilni oziroma za to ni časa), kamero, fotoaparat, dežno opremo, .....

ABS-a do danes ne bi nikoli potreboval, kar pa ne pomeni, da mi kdaj ne bi v prihodnosti prišel prav .) (npr. nepravilno odreagiranje na mokrem asfaltu, če te kaj preseneti)-nisem Rossi .)

Avtomatski menjalnik? Ne vem, bi ga moral sprobat .)

Pozdrav od Roberta

da se mal popravm kufr ja ,ABS in podobni dodatki pa ne B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz istga razloga, kot kufer, ABS in še kaj ...

tega pa ne zastopim najbolje .)

kufr....ja ful prov pride, ko greš na kako dalšo turco, sploh če greš v dvoje, drugače ga raje nimam....je včasih prov nadležen v ovinkih

ABS...ga nimam, vendar je to bol varnostno, kot kaj drugega....

avtomatski menjalnik :BUA: ....in kaj ti pol ostane, da počneš na motorju ( meni je bilo na frčku vedno dolgčas...)......če ga že hočeš imeti, kupiš skuter (maxi skuter), na motorjih pa naj kar ostane na nogo :P

pač moje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo.. še nekaj slikic.....

ima tudi ABS!!! in GPS .) ... :)) motor je pač namenjen umirjenim in neutrudnim križarjenjrm po cestah.....

post-1823-1129794295_thumb.jpg

post-1823-1129794300_thumb.jpg

post-1823-1129794305_thumb.jpg

post-1823-1129794310_thumb.jpg

post-1823-1129794316_thumb.jpg

post-1823-1129794326_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi imel čiste avtomatike, ker te lahko zafrkava v določeni situaciji ko hočeš prehitet z več obrati pol pa avtomatika prestavi in izgubiš pospešek. Če bi že bi raje imel polavtomatsko, se pravi na balanci in ročno menjal brzine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta mopi ima pa čist čopersko držo. :SS

S to držo, četudi z avtomatskim menjalnikom je popolnoma neuporaben za mestne gužve. Področje, kjer edino vidim prednost avtomatskega menjanja brzin ali skuterjev nasploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega pa ne zastopim najbolje .)

kufr....ja ful prov pride, ko greš na kako dalšo turco, sploh  če greš v dvoje, drugače ga raje nimam....je včasih prov nadležen v ovinkih

ABS...ga nimam, vendar je to  bol varnostno, kot kaj drugega....

avtomatski menjalnik :BUA: ....in kaj ti pol ostane, da počneš na motorju ( meni je bilo na frčku vedno dolgčas...)......če ga že hočeš imeti, kupiš skuter (maxi skuter), na motorjih pa naj kar ostane na nogo :P

pač moje mnenje

Gre za udobje v vožnji... men se včasih tut v avtu ne da šaltat, na motorju bi pa včasih tudi z veseljem imel avtomatski menjalnik ... zgolj zaradi ležernosti vozakanja, al pa če grem kam dlje od 30 km ... je pa res, da včasih paše mal adrenalinsko šaltat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem za avtomatiko in za skuterje, toda tole Hondino skropucalo mi pa deluje kar solidno in udobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaterim bi pa mogoče prav prišel, ne gledat tako ozko in sebično :angry:

Hja, hebat ga Hanzi. Vsak gleda iz svojega zornega kota. Zato ne bit :angry2:

Pa en :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega pa ne zastopim najbolje .)

kufr....ja ful prov pride, ko greš na kako dalšo turco, sploh  če greš v dvoje, drugače ga raje nimam....je včasih prov nadležen v ovinkih

sej sem se popravu; kufr OK če ga res rabš ne pa da ga maš cel cajt gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za udobje v vožnji... men se včasih tut v avtu ne da šaltat, na motorju bi pa včasih tudi z veseljem imel avtomatski menjalnik ... zgolj zaradi ležernosti vozakanja, al pa če grem kam dlje od 30 km ... je pa res, da včasih paše mal adrenalinsko šaltat...

kar se avt. menjalnika v avtu tiče sem vedno ZA ,sam je motor je čist

druga pesem.... avto uporabš da prieš od točke A do B čim hitrej in

s čim manj napora se pravi da je vožnja udobna in lagodna.

motor pa večina uporablja kot hobi ,za razvedrilo itd...

in se mi zdi čudn ,da bi se usedu na motor pa se ti v bistvu sploh nebi dal vozt

in bi si želel da bo vožnja čim bl ležerna .Razen po celodnevni vožnji ko si

že mal utrujen in bi bil rad čimprej doma ,takrat pa vržeš u višjo prestavo

in se počas prpelješ domov.

to je sam moje mnjenje B)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV: mogoče sem res malo kruto reagiral ampak danes dopoldne ni bil moj dan :SS

Nekateri bi si ga pa mogoče privoščili še a čem drugem kot na maxijih :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!