Skoči na vsebino

Kupovanje rabljenega motorja - nategovanje


damo

Priporočene objave

Pozdravljeni,

včeraj mi je pa bilo dost... Iščem rabljenega KLEja, pa jih je že tako malo na trgu (dobri motorji se pač ne prodajajo)

Najdem letnika 94, zelene barve in pokličem lastnika:

8) " Ja, sem drugi lastnik, kupil sem ga od (svojega) strica iz Mozirja, motor že skozi poznam, je zelo dobro ohranjen, brez praske, menjana veriga, zadnja guma bo še za eno sezono, potem jo bo treba menjat." Pas mater, motor se zdi vreden ogleda, si mislim, čeprav se mi zdi cena 650.000 za letnik 94 malo zasoljena.

S kolegi kresnemo avto, pa pičmo u Ruše (130kilometrov v eno stran)... Vidimo moped ((

- zadnjo gumo treba menjati še letos

- disk ploščice zrele za menjavo

- prvi blatnik podrsan, stoji postrani...

- stranske plastike polomljene, nato popravljene (vsepovsod zatekla barva), in nato spet polomljene

- vilice ravnane, prvo kolo stoji čudno...

- podrsana plastika na armaturi (od padca jo je zabilo v kontaktno ključavnico)

- udarjen tank

- ravnan in klepan ščitnik motorja

- kilometri še zdaleč niso realni (34.000)

....

..

.

Ko smo mu vse to pokazal je izdavu, da se mu je enkrat v garaži prevrgel. Haha, po moje ga je mogu met na 15 meterskem štenderju, da se je tolko zjebu od samo enega padca na mestu :D

Ceno pa je pripravljen spustit za kako gajbo pira. Sicer pa po ogledu cena niti ni bla več važna. 100 jurju, al pa miljon, moped je definitivno s f u k a n, vreden po moje enih 400k. Sicer pa motorja nismo niti zalaufal, kaj šele vozili.

Tipček je baraba :twisted: , ker po telefonu ne daje realnih informacij (laže). Pas matr, me to razf... Zabiješ cel popoldne, porabiš pol tanka (bencin danes niti ni tako poceni). Edin dobr je, da smo spotoma s kolegi spili par pirov.

Sicer razumem, da prodajalec ne bo oglaševal vseh hib motorja, ampak približno realno stanje bi pa lahko povedal po telefonu. Sej na motorju se takoj vse vidi. :idea:

Mislim, da bi morali motoristi take prodajalce in motorje objaviti na kaki "črni listi", kaj menite. Imate podobne izkušnje?

lp, Damo

p.s. KLEja še zmeraj iščem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to bi pa res pomagal, a misliš da bi to kdo naredu (dal denar za bencin) - pomojem ne! :wink:

edino kar boš v takem primeru dobil je ena na gobec :D

moje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to bi pa res pomagal, a misliš da bi to kdo naredu (dal denar za bencin) - pomojem ne! :wink:

edino kar boš v takem primeru dobil je ena na gobec :D

moje mnenje

Poznam več kot en primer, ko je tip izplunu denar, al pa spremenu zgodbo :wink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobno je bilo, ko sem kupoval krosko...

ja, lepo ohranjena, nič luftov, taprav letnik...

pridem z prikolico, motor totalno zjeban, neverjetno, take kroske še nisem videl, zadnje vilice luft gor dol levo desno, prav tako kolo, veriga stegnjena skoraj do tal, olje povsod, 2 leti prestar motor, tačke obrnjene že malo navzdol, plastike (kawl) štrihane z navadnim sprejem, kar tako malo poprek in še in še...(sem menjal bat, je reku)

tudi nisem zalaufal

zelo zanimiva zgodba z eni drugim kawlom, model ga je "pomladil" za 7 let

upam da bo takih kretenov zmeri manj, no v resnici jih bo zmeri več, bomo pa zato ostali rajš novejše ali nove mopede kupovali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce dobis tag nateg od uradnega prodajalca/zastopnika??? Moj motor naj bi bil letnik '93. Tako so prodajalci zatrdili prejsnemu lastniku (ki sem ga poznal). Tud prva registracija je '93... Je pa v resnici 1991 :!: To sem ugotovil na servisu ko smo iskal rezervne dele... Da ne omenjam, da imam milje na stevcu.... kar je uredu kadar grem v UK :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Tud jaz mam podobne izkušnje. :?

Kolkrat sem klical, tolktat je bil drug letnik, ko pa sem se peljal po moped, pa mi še reče, da ni njegov motor ampak od žlahte.... pa še prometne ni mel pri sebi....

Samo sranje :twisted:

PS

Varjanta, da že po tel. poveš, da hočeš denar za bencin nazaj, če motor ni tak kot obljublja se še kar odnese. Smo probali pred par dnevi :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thja,....jebi ga, ko kupujes rabljen motor lahko racunas, da se ti kaj takega zgodi. Ce se to obnese, da zahtevas denar za bencin nazaj, nimam pojma. Dvomim, sigurno ni zakonske osnove. Koncno pa bodi vesel, da tega kupa smeti nisi kupil in domov pripeljal.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello

Jaz sem pri nakupu rabljenega motorja enostavno po telefonu prodajalcu dal vedeti, da kupujem brezhibno ohranjen motor. In mi naj raje pove ce njegov ni tak, da se ne vozim brezveze. Ponavadi se obnese, razen enkrat, ko mi je za eno cbr900 zatrjeval kak je dobra pol pa taka razvalina, da sem se razpizdo ko sem jo vido. Pa se 100km dalec sem se vozo:

- prvi blatnik neorig. barve

- sedez za sopotnika zlepljen z izolirnim trakom :!:

- podrsan, polno prask, na zadnjem delu celo ena 5x20cm

- kaksnih 20 nalepk po razpokah na plastiki

- vizir in prva luc z razpokami

- zasusene kapljice barve od barvanja

Kot da bi bil 5 let na Rent a bike.

In ko sem vse to videl mi je se vedno zatrjeval kak je bil lepo vozen in da je najbolj vazna masina! :evil:

Lp Dani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:!: Kaj hočeš. 100 ludi 100 čudi.

Tako pač je , če kupuješ rabljen motocikel prek oglasov... :?

:?: Ne vem pa kako je če kupiš motor pri kaki firmi, ki se stem ukvarja :arrow:

Mogoče kaka garancija ali kaj podobnega :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da če ti prodajalec ( preko firma ali pa osebno ) pri prodaji zataji večje okvare ga lahko zjebeš ( pravno ).Moraš pa valda imet priče pri nakupu da potrdijo :!:

Samo imaš samo pol leta časa kao "garancija" če tudi piše na kupoprodajni kao KUPLJENO PO SISTEMU VIDENO KUPLJENO.

Drugače pa vsak se enkrat sigurno opeče.

Saj smo v apn6 tudi žaganje dajali v mašino da je čim manj ropotalo :lol: :lol: ko pa je mašino nato odprl pa :shock: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blade, res je, to o čemer govoriš se imenuje odgovornost za skrite napake prodajalca. Ob priliki prepišem iz Obligacijskega zakonika.

LP, Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z leti sem prišel do spoznanja, da se motorja ali pa avta ne izplača hodit gledat v oddaljene kraje, sploh če živiš v večjem mestu. Vsaj take so moje dosedanje izkušnje, jih je bilo pa že kar nekaj, ker sem hodil tudi gledat s prijatli ko so oni kupovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tice pravnega stalisca DRZI, v praksi je tako da danes po 6ih letih!!! Toliko časa so sodni mlini mleli zadevo z vsaj 5. pisnimi dokazi o prikritih napakah - ni mogoce iztirjati denarja od ne-postenega prodajalca.

Tudi sam sem za svoj motor (pri ogledih) naredil vsaj 1500km, z prijatelji sem sel na oglede 1x maksimalno 2x - ce smo šli z motorji.

Recimo v gornjo radgono (iz NM) pogledat en sekret od motorja ki je bil star 1 leto od 1. lastnika!! totalno zbit in zvarjen od plastik do gestela.

En od obiskov, se je po zatrjevanju prodajalca da je "vse OK" (tako kot vas je ze par napisalo) in da z motorjem RES ni bilo nikoli nic narobe.

+ Obljubi da vrene denar za bencin, ce motor ni dober :arrow: koncal enostavno tako, da kolega ni prenesel takega laganja (in "sprehajaja 200Km) + nategovanja in pol urnega pregovarjanja, ko ni hotel dati denarja za benz :arrow: obzalujem :arrow: po-domace mu je dal 1 na gob*c.

Nasvet: ne samo zagrozit, da ce kaj ni uredu da bo za bencin dal ampak, da bo dal 2X ceno bencina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujte stvari od znancev.

Če bom jest ( po mojem vsi )prodajov dobro stvar jo bom ponujal vsakemu če pa bom vedel da je karkoli zanič na njej bom pa gledal da gra čim dlje od hiše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce dobis tag nateg od uradnega prodajalca/zastopnika??? Moj motor naj bi bil letnik '93. Tako so prodajalci zatrdili prejsnemu lastniku (ki sem ga poznal). Tud prva registracija je '93... Je pa v resnici 1991 :!: To sem ugotovil na servisu ko smo iskal rezervne dele... Da ne omenjam, da imam milje na stevcu.... kar je uredu kadar grem v UK :lol:

Jah, prva registracija PRI NAS... jebiga, lahko da je bil že leta 91 reg. v fukojebini pol pa sem prpelan.

Kar se pa tiče dilerjev pa prodajalcev k prodajajo motorje pa nej jih dobijo staro za novo al pa kolkrkol... sej ti proda boljši motor... vsaj boljš znajo lagat. Sej morjo, to počnejo za kruh. Če je pa motor dober, je pa sigurno precenjen.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

jest mam pa take izkušnje; do zdej so vsi, katere sem šel pogledat, povedal po resnici. Ok, vsak zamolči kakšno prasko, samo pa nič bistvenega. Glede mašine pa nebi mogel še rečt. Upam pa da kmalu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujte stvari od znancev.

Če bom jest ( po mojem vsi )prodajov dobro stvar jo bom ponujal vsakemu če pa bom vedel da je karkoli zanič na njej bom pa gledal da gra čim dlje od hiše.

Tos pa dobr powedu!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!