Skoči na vsebino

Motoristična literatura


ToniX

Priporočene objave

Lep pozdrav!

Zanima me, če kdo izmed vas pozna kakšno dobro literaturo o motociklizmu, motorjih (2T in 4T), motoristih in podobnih vsebinah. Zanima me tudi, kje bi se jo dalo dobiti. Literaturo potrebujem za pisanje projektne naloge na temo motorjev.

Vsem se vnaprej zahvaljujem za pomoč.

Sašo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tonix, če boš ti samo motosvetov forum predelal, boš imel snovi za več projektnih nalog, tudi za kakšno nalogo iz... emmmm... psihologije, sociologije, ljubezen in spolnost in še in še. Skratka res multi stran s poudarkom na motociklizmu. Upam da ne bo kdo kaj narobe razumel.

pa še malo resno: kaj pa motociklistične revije? Recimo ''naš'' motorist, ker drugega pač ni, če pa obvladaš kaj Deutsche ali pa italiano pa itaq ne bi smelo biti problemov. Sem pa tudi sam že bral neko kao resno knjigo o motociklizmu, samo mi ni bila všeč. Imajo jo v naši knjižnici, ne vem naslova, zveš nekaj zgodovine, samo je vse brez repa in glave, za moje pojme pa absolutno premalo povedanega o Japoncih. Kot da obstaja samo Norton pa Harley pa BMW. Od nekje 75. leta naprej pa....tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceri sem v knjiznjici gledu knjigo cca. 1200 strani, opisi vseh motorjev skozi cas, od zacetka pa do danes! knjiga je v anglescini, utri ti lahko povem naslov, drgac pa je krneki knjig na temo motocikli.....jutri ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Gradiva za brati imaš za cel let, če bi pa ven izluščil koristne, nepristranske in resnične podatke bi mel za par A4 listov.

"Sam moj Ducatihondakawazukiktmbemfl je še vseen najbulš." :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceri sem v knjiznjici gledu knjigo cca. 1200 strani, opisi vseh motorjev skozi cas, od zacetka pa do danes! knjiga je v anglescini, utri ti lahko povem naslov, drgac pa je krneki knjig na temo motocikli.....jutri ;)

A si mogoče že izvedel naslov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BIBLIJA MOTORIZMA :twisted: :wink: : JOE BAR STRIPI in knjiga iste ekipe "o motoristih in motorjih" - stvari so v nemščini, za umret od smeha in skrivajo dosti resnice.

drugače je vsaka knjižnica (npr. UKM v MB) založena z knjigami o zgodovini motorjev in znamk (H-D, Triumph,....).

o motoristih obstaja tudi nekaj socioloških projektov v smislu subkultur, čeprav POZOR, pisali so jih večinoma (v SLO) ljudje, ki niso motoristi in imajo temu primeren stil (svoboda, veter v laseh,.....bla bla in podobno sranje, ki so ga avtorju natrosili razni "bajkerji").

drugače pa je dosti knjig v angleščini, ki opisujejo različne scene, od hells angels do angleških caffe racerjev, nastanki klubov,......

če poveš malo bolj natančno kaj točno bi rad ti lahko tudi bolj natančno kaj svetujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!