Skoči na vsebino

Tehnični pregled...


Zulf

Priporočene objave

Tehnični lani je pri meni zgledal takole.

Pripeljem motor me mojster vpraša ali vse dela kot mora in ali bremze dobro grabijo jaz mu pritrdim, on mi nalima nalepko teta za pultom pa pokasira velike dnarje in gremo vsak sebi

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnični lani je pri meni zgledal takole.

Pripeljem motor me mojster vpraša ali vse dela kot mora in ali bremze dobro grabijo jaz mu pritrdim, on mi nalima nalepko teta za pultom pa pokasira velike dnarje in gremo vsak sebi

LP

Leteči

enako! :P

sem pa videl da so letos neke valje namontirali in baje bi naj testirali zavore, edino mi ni jasno kako bojo to naredili ker tisti levi tip mi že ne bo na motorju sedel in "testiral" moje zavore. predvidevam 80% možnost padca :shock: :? . na avtu so mi pline merili, mogoče bojo tudi na motorju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič je šou Tadej registrirat motor, pa mi je odpisu, da je naredu tehnični v eni minutki brez kakršnekoli komplikacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede merjenja zvoka. To so delili že lani, je pa odvisno od preglednika. Glede db pa ne vem koliko je še dopustno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani je "mojster" na AMZS kar na lastno uho preverjal glasnost moje stare Transe. Najprej ni hotel verjeti, da je dimnik originalen, ko je nekajkrat dobro privil plin, je pa le verjel... :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani je blo tut u mojem primeru bol po kaubojsko, letos pa so za motorje naredili posebno "linijo" z valjčki itd...

Skrbi me sam za glasnost, ker moj ktm-ček kr dost ropota.

Če prvič ne bo šlo skoz, bom pa en krompir u ror zabou :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani je blo tut u mojem primeru bol po kaubojsko, letos pa so za motorje naredili posebno "linijo" z valjčki itd...

Skrbi me sam za glasnost, ker moj ktm-ček kr dost ropota.

Če prvič ne bo šlo skoz, bom pa en krompir u ror zabou :lol:

Bo tist krompir kdo v glavo dobil :D , pol pa sploh ne bo tehničnega :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mislim, da glede teh. nebo nobene posebne panike... tako kot vsako leto ...

Placaš (davek - ne pregled)-> preizkusis svetilne naprave -> mogoce hupo -> zapise dimenzije gum -> "prevladujoco" barvo -> nalepka -> in adijo.

Se mi je enkrat z eno staro CBjko naredilo, da po testiranju luci in tobe ni vec vzgala na starter - so me mogl pol se strici tehnicarji mal porivat po parkingu, da sem se lahko domov odpeljal. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič je šou Tadej registrirat motor, pa mi je odpisu, da je naredu tehnični v eni minutki brez kakršnekoli komplikacije.

Na tehnicnih pri Old Twinu mi niso nic komplicirali. Naprava za merjenje emisije izpušnih plinov je bila varno postavljena v kotu, neka sina z valjcki je bila tam bolj za okras. Mislim, da je tista sina z valjcki bolj za merjenje hitrosti in moci skuterjev.

Avspuhe sem dal pa gor originalne (samo za tehnicni pregled)

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heja

V sredo sem bil na prvem tehničnem...

Stricu daš motor, valda da se poleg treseš, da ga ne bo sesul :D !!!

Zapelje ga na neke valje, nato neka hidravlika stisne prvo kolo in vertikalno fiksira motor, medtem ko zadnje kolo leži na valjih. Ti valji se začneje vrteti, mojster pa samo pritisne zavoro, in ne rač. se vidi če zadeva dobro prime. Enak postopek za prvo zavoro.

Vizualno še pregleda motor, in malo zahupa :D

Glasnosti ni meril, sem pa ga vprašal in se je ponudil, da mi lahko izmerijo če me zanima. Drugače pa izgleda, da ni neke sile.

Vse skup je bilo gotovo v dobri minuti. Bil sem v Petovio Avto v Ptuju.

Stric je obvladal motor v nulo, čisto po pravici, če bi sam moral peljati motor na tisti kanel bi imel več težav kot on. No, povedal je, da je tudi sam motorist.

Sicer pa sva morala motor vzratno nazaj iz delavnice peljat, ker je na izhodu še vedno bilo 0.5m napluženega snega :lol:

lp Loyo

P.S. Skratka ni panike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še neki me zanima, motor sm lani odjavu zdej pa morm nabaut preizkušnjo če se čem pelat na tehnični?

Lahko se tut brez........če upaš seveda!!!!!

Jaz vedno brez tablc pelem na tehničnega...........so polcaji normalni ldje,pa ne komplicirajo.....sicer pa.....itaq si že davno mimo,preden ugotovi,da nimaš tablc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda, da bom mogu motor na tehničnega v lj. peljat - sem poklical na AMZS in Remont (kranj) tam kjer delajo tehnične, pa so mi povsod povedal da moram imet original auspuh gor če hočem pregled opravit :roll:

komu kej jasno? :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda, da bom mogu motor na tehničnega v lj. peljat - sem poklical na AMZS in Remont (kranj) tam kjer delajo tehnične, pa so mi povsod povedal da moram imet original auspuh gor če hočem pregled opravit  :roll:  

komu kej jasno?  :shock:

Ja men je jasno, sej ce mas original pol ni problem :wink: .....se bo treba pocas zapelat v kranj pa narest tehnicnega....

LP, Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma trenutno še ne merijo db, čeprav se mi zdi da je to kar blizu...Tako je v Postojni...za drugod pa ne vem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda, da bom mogu motor na tehničnega v lj. peljat - sem poklical na AMZS in Remont (kranj) tam kjer delajo tehnične, pa so mi povsod povedal da moram imet original auspuh gor če hočem pregled opravit  :roll:  

komu kej jasno?  :shock:

Kako pa vejo da so originalni ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne vedo točno, če so dimniki originalni. Zato mi je pa lani na tehničnem najedal. Na Transinem raufniku je vtisnjen napis "SANKEI" z velikimi črkami, nekje zraven pa z manjšimi piše še "Honda", pa oznake itd. Pa mu je bilo že sumljivo... :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma trenutno še ne merijo db, čeprav se mi zdi da je to kar blizu...Tako je v Postojni...za drugod pa ne vem!

Jaz se bom moral aprila tam oglasit, pa sem mislil originalnega namontirat...da mi nebi dali še kakšen račun za odpadli omet :lol:

No ma če pravite, da ni panike, bom verjetno probal, če bo šlo čez....drugače pa domov v garažo pa tastarga nazaj (za pol ure :twisted: )

Kdaj pa si bil nazadnje na tehničnem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele sm vidu da mi na prometni , pod opombe na zadnji strani, piše;PRVI T.P.:APR 2003

(prva registracija je bila 4.4.2000)

A to pomen da mi ne bo treba na tehnični, če ga registriram še marca :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele sm vidu da mi na prometni , pod opombe na zadnji strani, piše;PRVI T.P.:APR 2003

(prva registracija je bila 4.4.2000)

A to pomen da mi ne bo treba na tehnični, če ga registriram še marca :?:

Če registriraš Marca, ti še ne bo treba delat tehničnega, vendar bo veljavnost nalepke samo do 4.4.2003. Lani sem imel podobno situacijo in bi moral priti še enkrat na tehnični pregled sredi avgusta (3 leta od prve reg.) Zato sem ob registraciji naredil t.p. čeprav to še ne bi bilo potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele sm vidu da mi na prometni , pod opombe na zadnji strani, piše;PRVI T.P.:APR 2003

(prva registracija je bila 4.4.2000)

A to pomen da mi ne bo treba na tehnični, če ga registriram še marca :?:

Če registriraš Marca, ti še ne bo treba delat tehničnega, vendar bo veljavnost nalepke samo do 4.4.2003. Lani sem imel podobno situacijo in bi moral priti še enkrat na tehnični pregled sredi avgusta (3 leta od prve reg.) Zato sem ob registraciji naredil t.p. čeprav to še ne bi bilo potrebno.

itek je tehnični samo 2600 SIT, tako da boljše da ga kar opraviš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj delal tehnični v KP, merili niso nič, spljoh, imajo pa valjarje za mororje, ampak so baje crknili. Drgač mi tudi čez ror ni nič reku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksne posledice sledijo ce zamudis oz. pretece rok registracije.... :?:

Recimo, da ti na nalepki ali prometni pise 7.3.2003... :idea: :arrow: in gres delat T.P. po tem datumu :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če zamudiš manj kot mesec, ni posledic, če več doplačaš odjavo, pa spet prijavo, pa novo prometno ca 4500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!