Skoči na vsebino

Tehnični pregled...


Zulf

Priporočene objave

če zamudiš manj kot mesec, ni posledic, če več doplačaš odjavo, pa spet prijavo, pa novo prometno ca 4500

Jawohl... :oops:

Danke... :idea: :arrow: Bom su raj prej, k pol :wink: Schnel aber ziher 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksne posledice sledijo ce zamudis oz. pretece rok registracije.... :?:

Recimo, da ti na nalepki ali prometni pise 7.3.2003... :idea: :arrow: in gres delat T.P. po tem datumu :?:

na prvi strani motosveta je desno link na članek v večeru o registracijah mopedov - isto velja za motorje :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na prvi strani motosveta je desno link na članek v večeru o registracijah mopedov - isto velja za motorje :evil:

A si zato jezen, ker je na prvi strani - sodec po smeskotu :?: :roll: :idea: :arrow: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes opravil tehnicni z odliko... :D

Pri nas se nimajo zvokomera ali glasomera :wink: 8) :mrgreen:

Za nagrado in proti placilu :shock: dobil registracijo za prihajajoce leto... :D 8)

Se se bomo pelal :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, za vse ki mislite, da bo kj cenej ste se posteno ali neposteno ustel :? :!:

Registracija (zavarovanje) je od lanskega avgusta poskocila za 20 posto in od prejsnjega ponedeljka se za dodatnih 6 posto :x :evil:

Torej skupaj za vec kot cetrtino (26% ukupno :shock: :? )

Tako jst sm ze nasanku za letos :evil:

Pa vi :?: :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prav da glede na to da imam prvi T.P. šele 2005 grem lohk kr z avto dol.

Se mi zdi da je precej zoprno vse te papirje na motorju sabo trajbat pa z jakno in čelado pol notr (vsaj pri nas ) v tisti majhni sobi dren delat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prav da glede na to da imam prvi T.P. šele 2005 grem lohk kr z avto dol.

Se mi zdi da je precej zoprno vse te papirje na motorju sabo trajbat pa z jakno in čelado pol notr (vsaj pri nas ) v tisti majhni sobi dren delat....

Ja, ce mas sam za podaljsat registracijo in si bos sam nalepko prpopu na svoj dvocikl... :wink:

Papirje?

Prometno dovoljenje, polico zavarovanja in cekincke :wink:

Vse to mas pa itaq skos s sabo :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva pa homologacija pa računi :?:

A jih ne bom nucal .Lan vem da so hotl imet vse živo da še sam nism vedu kva točn hočejo imet ( sem imel kr celo koverto s seboj ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani si imel prvi vpis motocikla in to brez homologacije in računa ne gre. Prisotnost homologacije pri naslednjih registracijah je načelno potrebna. Vendar pri prvih dveh (druga in tretja sicer, prvo si opravil lani, ko si ga kupil) se očitno da homologacijo zaobiti. Prejšnji teden pri registraciji skuterja (tudi še v triletni začetni dobi) sem homologacijo pozabil doma in teta za okencem je sicer povprašala po njej a, ko sva ugotovila, da je nimam, ni nič zapletala. Lahko pa bi.

Ko pa boš moral opravljati tehnične preglede, pa brez prisotnosti homologacije ne bo več šlo (vsaj take so moje dosedanje izkušnje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ko pa boš moral opravljati tehnične preglede, pa brez prisotnosti homologacije ne bo več šlo (vsaj take so moje dosedanje izkušnje).

No kot sm ze omenu brez prometnega, police zav. in $$$ ne gre...

Ce pa od novejsih motociklov zahtevajo se homologacijo pac imas se to s sabo :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ANEKDOTA

... 5.3.2003 ... Tehnični pregledi LPP

Šalter: Boste nalepko sami nalimal ?

Hotschko: Kolk pa košta strokovno lepljenje ?

Š: Tristošestintrideset ..

H: a tako poceni ... limaj ... 8)

Š: :shock: ... v redu .

H: da plastiko, se odpelje domov in med potjo ga prešine ... "kolk je že rekla da stane"

... 336 (tristošestintrideset) ... :? :oops: :oops: :( ... jebi ga, bo pa drugič boljš :) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ko pa boš moral opravljati tehnične preglede, pa brez prisotnosti homologacije ne bo več šlo (vsaj take so moje dosedanje izkušnje).

No kot sm ze omenu brez prometnega, police zav. in $$$ ne gre...

Ce pa od novejsih motociklov zahtevajo se homologacijo pac imas se to s sabo :idea:

Homologacijo moraš imet za vse motocikle mlajše od 31.05.1998.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar so nam dovolili lepljenje nalepk, so lepljenje pocenili in podražili izdajo nalepke :evil:

Je že kdo registriral motor, ki ga je v jeseni odjavil? Kaj vse je potrebno (do)plačati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar so nam dovolili lepljenje nalepk, so lepljenje pocenili in podražili izdajo nalepke :evil:

Je že kdo registriral motor, ki ga je v jeseni odjavil? Kaj vse je potrebno (do)plačati?

Ja. Odjavil sem ga v februarju, ker mi je konec oktobra potekla registracija in takrat ga nisem registriral. Ker prej še nisem imel nalepke, sem imel posledično tudi staro prometno. Plačal sem novo prometno in novo prijavo, tako da je sedaj naslednja registracija marec 2004. Dal sem okoli 4000 do 5000 SIT več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na tehničnem lahko preizkusil sistem za izmero zavorne sile motorjev!Kr cool občutk!! :roll: :D

Sem pa preglednika še preden se je dotaknu motorja prosu naj ga ne ugaša če mi noče pol pomagat ga rint iz garaže!Mal je sicer čudn pogledu ampak tehničnega sem pa le naredu!! :oops: :oops: :oops:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na tehničnem lahko preizkusil sistem za izmero zavorne sile motorjev!Kr cool občutk!! :roll:  :D  

Pero, daj malo več povej o tem. Kje si pa delal tehničnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hrup bodo začel šele junij, julij mert tako so mi saj na amzs rekl

Jst sm pa klicu na AMZS in na Remont v Kranj pa so rekli da brez originalnega izpuha nimam kaj iskat pri njih. Prejšnji teden :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj naredil tehnicni pregled v dveh minutah, pogledal je pa samo ce delajo luci, dolga/kratka, zmigovci, stop, in popolnoma nic drugega. Iz motorja tud nisem stopil dol, glede auspuha pa ni popolnoma nic kompliciral pa ni original. Je pa res da je bil pomoje en od njih motorist ker sva se pol se full zgovarjala od motorja...

Je pa zraven prisel se nekdo s chooperjem mislim da 250 pa je imel spredej se 2 luci okrasne, ki mu nista gorele pa je mogu to iti zrhitat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar imamš dodatno gor mora delat 100%.

Ali pa ne imeti na vozilu.

Kolega polomu žmigavec pa je odstranil še ostale pa je bilo vredu.

Če je gor mora delat če pa ni pa pač ni in ti nima kaj govorit da ti ne dela :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na tehničnem lahko preizkusil sistem za izmero zavorne sile motorjev!Kr cool občutk!! :roll: :D

Pero, daj malo več povej o tem. Kje si pa delal tehničnega?

Tehničnega sem delal na Leskovškovi cesti (tam kjer je po novem TC motoshop)!Zelo prijazni!Probal je luči, hupo, zavorno luč, žmigavce,...pol pa je reku da bomo še zavore testiral!!No motor sem zapeljal na testne valje in mi je najprej z potisnim cilindrom stisnu s strani najprej zadno gumo in predna je bila na valju!Valj se je zavrtel na cca 40km/h in jest sem zabremzal na prednjo zavoro!Potem je sprostil cilinder in zapeljal sem naprej stisnil je predno gumo z cilindrom in testirala sva še zadnjo zavoro!Stric je sam na računalnik gledal jest pa sem sam sedel na motorju in bremzal!!Cool!! :D :D :D 8)

No to je bilo vse!!Niso pa mi zmerili glasnosti izpuha in emisij izpušnih plinov!Komi čakam da bo na tehničnih še dino-jet da vidm kok konjičev mam na gumi!!!!Just wish!!! :cry: 8) :D :P :roll: :idea:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ali mora biti na motociklu originalna sprednja luč ali je lahko običajna avtomobilska (od katre, golfa ipd., torej od takega avtomobila, ki ima levi in desni žaromet enak)? Lahko težijo na tehničnem in po katerem predpisu?

Kje vozite opremo za prvo pomoč? Moja ni v originalni škatli, pa preglednik ni bil navdušen, menda so policaji še manj :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem delal tehničnega pri AS-u v Domžalah za tastov BMW s čisto praznim akumulatorjem. Če sem hotu vžgat motor, sem ga moral porivati po dvorišču. Ko sem prišel noter na pisto sploh nisem ugašal motorja, in samo molil, da ga inšpektor ne bo ugasnil in hotel prižgati nazaj.

Skratka, preverili so mi, če mi luči in smerniki delujejo, pa sem lahko šel. Izgleda, da te na tehničnem vržejo le, če ti kaj od motorja dol visi!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!