Skoči na vsebino

Tehnični pregled...


Zulf

Priporočene objave

Nič ni za večno.

Dovolj je, da spremenijo predpis in že bo drugače.

Ko bodo tudi za motocikle obvezni katalizatorji, potem ne bo daleč do obveznega merjenja kakovosti izpuhov iz motociklov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Imam eno vprašanje...

zdele sem zasledil na netu, da se spremenila zakonodaja in sicer:

ROKI ZA OPRAVLJANJE TEHNIČNIH PREGLEDOV

Od 27.10. 2006 veljajo novi roki za opravljanje tehnični pregledi vozil (razen za vozila, ki imajo tehnični pregled vsakih 6 mesecev oz,. vsako leto) :

- prvi tehnični pregled za vozila je 4 leta po prvi registraciji, nato vsaki 2

leti do osmega leta starosti (naprej vsako leto).;

- vozila, za katera je bil tehnični pregled po dosedanjem sistemu

opravljen v sedmem letu starosti, opravijo naslednji tehnični

pregled v devetem letu starosti (naprej vsako leto)

- lahki priklopniki, bivalni priklopniki, traktorski priklopniki ter

priklopna vozila za prevoz čolnov, vodnih skuterjev in drugih

priprav za šport in prosti čas, katerih največja dovoljena masa

presega 750 kg in ne presega 3.500 kg morajo biti tehnično

pregledani vsaka štiri leta.

Jaz imam motor letnik 2004 in na prometni mi piše: naslednji tehnični pregled leta 2007

Kaj a ga zdaj moram opravljati letos ali ne? Ker letos je preteklo 3 leta od prve registracije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje...

zdele sem zasledil na netu, da se spremenila zakonodaja in sicer:

Jaz imam motor letnik 2004 in na prometni mi piše: naslednji tehnični pregled leta 2007

Kaj a ga zdaj moram opravljati letos ali ne? Ker letos je preteklo 3 leta od prve registracije

Ni treba na tehničnega! Ko boš registriral, ti bodo tudi na prometni popravili datum prve registracije.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje...

zdele sem zasledil na netu, da se spremenila zakonodaja in sicer:

Jaz imam motor letnik 2004 in na prometni mi piše: naslednji tehnični pregled leta 2007

Kaj a ga zdaj moram opravljati letos ali ne? Ker letos je preteklo 3 leta od prve registracije

Če ti piše naslednji teh. pregled 2007 ....moraš na tehničnega do datuma... kot ti piše veljavnost, nevem zakaj sprašuješ :? , če si takrat padel v zakon 3 leta pač tako je :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti piše naslednji teh. pregled 2007 ....moraš na tehničnega do datuma... kot ti piše veljavnost, nevem zakaj sprašuješ :? , če si takrat padel v zakon 3 leta pač tako je :grim

Ne, ni tako. Če še niste opravili prvega teh. pregleda (ki je predviden 2007), veljajo že novi pogoji in se vam teh. pregled avtomatsko prestavi na 2008 (torej 4 leta po PRVI registraciji).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vglavnem, kakor ti piše na prometnem dovoljenju. TSC Laba, tvoja trditev velja samo v primeru, če ti na prometnem popravijo datum naslednjega tehničnega pregleda. Če ti tega ne popravijo te bo j...l policaj :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vglavnem, kakor ti piše na prometnem dovoljenju. TSC Laba, tvoja trditev velja samo v primeru, če ti na prometnem popravijo datum naslednjega tehničnega pregleda. Če ti tega ne popravijo te bo j...l policaj :yes:

kako pa policaj ve, ali sem bil na tehničnem ali mi ni bilo treba? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ni tako. Če še niste opravili prvega teh. pregleda (ki je predviden 2007), veljajo že novi pogoji in se vam teh. pregled avtomatsko prestavi na 2008 (torej 4 leta po PRVI registraciji).

lp

TSC-LABA ima prav.

Sem imel isti primer.. Je pa res, da je bil moj motor odjavljen in sem itak dobil novo prometno. Ampak to nima veze, če sedaj velja da je tehnični čez 4 leta to velja in pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa policaj ve, ali sem bil na tehničnem ali mi ni bilo treba? :?

Zadnja stran prometnega :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja so what? Če je prometno veljavno (v njem točno piše do kdaj velja) nima policaja kaj zanimat, ali je bil avto na tehničnem ali ne. Dejstvo je da prometno velja in to je to. Prometno itak velja, samo v primeru, da si izpolnil vse zakonsko predpisane pogoje (se pravi tudi tehnični, razen če si oproščen). Drugače ti ga sploh ne bi izdali oziroma podaljšali. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vglavnem, kakor ti piše na prometnem dovoljenju. TSC Laba, tvoja trditev velja samo v primeru, če ti na prometnem popravijo datum naslednjega tehničnega pregleda. Če ti tega ne popravijo te bo j...l policaj :yes:

Tudi to ne drži. Zakon se je spremenil, stranki pa zaradi tega ni potrebno izredno na šalter po "popravek datuma". V podrobnosti procedure se ne bi spuščal, vendar ni težav, če ima kdo "star vpis".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TSC-LABA ima prav.

Sem imel isti primer.. Je pa res, da je bil moj motor odjavljen in sem itak dobil novo prometno. Ampak to nima veze, če sedaj velja da je tehnični čez 4 leta to velja in pika.

. ....nihče ne govori da ni 4 leta , samo ima on vpisano da mu velja do 2007 v prometni, birokrati mu lahko popravijo na 2008...in prometno je dokaz do kdaj je vozilo registrirano. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi se pogovarjamo o tem kaj piše o tehničnem.. Vsaj tako sem jaz razumel, lahko da sem tudi narobe, ker sem samo nahitro preletel.

Na prometnem namreč piše dvoje. Do kdaj le to velja in kdaj je naslednji tehnični. Ta datuma pa ni potrebno, da sta ista. Važen je samo tisti prvi, pred katerim piše "Velja do:" Ostalo policaja ne zanima

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še odgovor iz prve roke!

Ko motor registriraš, ti tam sami popravijo datum tehničnega, tako da imam sedaj na novi prometni napisano : naslednji teh. pregled 17.4.2008 - sicer ne vem od kje jim 17.4 ampak bo že

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz homologacije, kjer piše datum prve registracije v RS. Men so ga letos popravili...

Ali je v prometnem potrebno imeti priloženo homologacijo, ali jo policist od tebe lahko zahteva?

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policist kolikor vem nima pristojnosti, da zahteva vpogled v homologacijo in te ne more kaznovat, ker jo nimaš sabo, kot te lahko npr. če nimaš vozniškega ali prometnega.. Homologacijo lahko zahtevajo na tehničnem, če ti policist odredi izredni tehnični.. Je pa vsekakor v izogib težavam v primeru, da imaš predelave pametno imet sabo in pokazat pa je..

Nisem pa 100%, da je tako, ampak enkrat sem se nekaj zanimal in smo prišli do te ugotovitve, če se prav spominjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policist kolikor vem nima pristojnosti, da zahteva vpogled v homologacijo in te ne more kaznovat, ker jo nimaš sabo, kot te lahko npr. če nimaš vozniškega ali prometnega.. Homologacijo lahko zahtevajo na tehničnem, če ti policist odredi izredni tehnični.. Je pa vsekakor v izogib težavam v primeru, da imaš predelave pametno imet sabo in pokazat pa je..

Nisem pa 100%, da je tako, ampak enkrat sem se nekaj zanimal in smo prišli do te ugotovitve, če se prav spominjam.

Policist ti lahko zahteva homologacijski kartonček.Sploh če je predelava vidna-npr.izpih akrapovič,ipd.

če ne pokažeš homologacije te lahko kaznuje za nehomologeran del(v tem primeru izpuh)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem odjavil motor na upravni enoti. Sedaj za ga ponovno registrirat, moram najprej na upravno enoto po tablico in potem na zavarovalnico po zavaraovanje ali pa...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej tehnični, potem zavarovalnica in nazadnje na UE po tablico in novo knjižico. Če tehnični ni potreben pa samo zavarovalnica in UE. Če je terhnični potreben in ga nimaš 10 m od garaže pa boš verjetno rabil preizkusno tablico, če se ne misliš vozit v šverc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policist ti lahko zahteva homologacijski kartonček.Sploh če je predelava vidna-npr.izpih akrapovič,ipd.

če ne pokažeš homologacije te lahko kaznuje za nehomologeran del(v tem primeru izpuh)

Ne vem če je čisto tako preprosto..

Policist ni izurnjen niti pooblaščen, da bi določal kaj je na motorju original in kaj ne, kaj je predelano in kaj ni. Nemogoče, da bi ena oseba vedela kako mora zgeldat par tisoč vrst različnih avtomobilov in motorjev, ki se vozijo po cestah. Policist ti lahko v primeru utemeljenega suma odredi izredni tehnični pregled in celo prepove vožnjo, oziroma odvzame prometno dovoljenje. To je vse. Potem pa strici na tehničnem pregledu povedo ali je vse ok ali ni. In tistim stricem moraš ti šele pokazat homologacijski kartonček in vpisane spremembe, če nočeš dobit kazni

Konkreten primer:

Na motorju imaš Akrapota. Akrapo je steet legal verzija z dbkilerjem in je vpisan v homologacijski kartonček. Policist te ustavi, vidi da nimaš original rora ampak Akrapota in hoče videt homologacijo. Ti si svinja in mu jo ne pokažeš ampak se narediš neumnega in trdiš da je vse ok. Policist ti prepove vožnjo, odredi izredni tehnični kamor ti potem s prikolico dostaviš motor. Ko strici na tehničnem pregledujejo motor, zraven priložiš homologacijo kjer ugotovijo, da je vse ok, ker je sprememba napisana. Ti ne dobiš nobene kazni, država plača stroške tvojega pregleda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za lastnike hard enduro motorjev. Ali na tehničnem pregledu prideš skozi, če nimaš montiranih ogledal, smernikov, troblje in ostale navlake, ki je na terenu ne rabiš? Rad bi registriral WR, pa ne bi rad vso to kramo montiral na motor samo zaradi tehničnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za lastnike hard enduro motorjev. Ali na tehničnem pregledu prideš skozi, če nimaš montiranih ogledal, smernikov, troblje in ostale navlake, ki je na terenu ne rabiš? Rad bi registriral WR, pa ne bi rad vso to kramo montiral na motor samo zaradi tehničnega.

100% morš met to gor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem odjavil motor na upravni enoti. Sedaj za ga ponovno registrirat, moram najprej na upravno enoto po tablico in potem na zavarovalnico po zavaraovanje ali pa...

lp

Najprej si zrihti polico, potem pa s polico na UE, kjer mas deponirano tablico in tam ti bodo tudi naredili novo prometno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!