Skoči na vsebino

Tehnični pregled...


Zulf

Priporočene objave

Od prve registracije,

Pa če pripeljem motor letnik 98 iz nemčije in ga tule registriram. V prometni bo pisalo: "Leto prve registracije 2008"! A zej bom mel pa prvega tehničnega šele 2012? Ma ne se hecat fantje :headbang: Jaz imam avto iz nemčije uvožin pa jim je prav malo mar kdaj sem ga prvic registriral. Sam letnik pogledajo.

Če se motim se posipam s pepelom :lol:

Popravljeno . Popravil gusti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če pripeljem motor letnik 98 iz nemčije in ga tule registriram. V prometni bo pisalo: "Leto prve registracije 2008"! A zej bom mel pa prvega tehničnega šele 2012? Ma ne se hecat fantje :headbang: Jaz imam avto iz nemčije uvožin pa jim je prav malo mar kdaj sem ga prvic registriral. Sam letnik pogledajo.

Če se motim se posipam s pepelom :lol:

v prometni ti bo pisalo kdaj je bil prvič registriran ...če je bil v Nemčiji reg. prvič 1998 se šteje od tu naprej .... :naughty:

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če pripeljem motor letnik 98 iz nemčije in ga tule registriram. V prometni bo pisalo: "Leto prve registracije 2008"! A zej bom mel pa prvega tehničnega šele 2012? Ma ne se hecat fantje :headbang: Jaz imam avto iz nemčije uvožin pa jim je prav malo mar kdaj sem ga prvic registriral. Sam letnik pogledajo.

Če se motim se posipam s pepelom :lol:

Podatek prve registracije je na prometni, tudi če je uvožen iz........., če pa ti upoštevajo letnico izdelave vozila in ne prve registracije in seveda nista iztega leta......pa to ni po novem zakonu in jih upozori na nepravilnost ! Sam sem jih in to je to...

Zdaj pa pepel..... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil na tehničnem. Najprej na zavarovalnici - letos niso rabili več police od avta za 50% bonus, ker sem to uveljavil lani. Na bonus še popust na nevračilo premije in sem za polico plačal 135 evrov (z zeleno karto, brez AO+), koza ima 45 kW (60 KM), 599 ccm, l. 1993.

Na tehničnem preizkus zavor, drugega niti ni gledal (pa saj je vse b.p.), samo čakal sem, da je najprej avtomobile skoz spravil. Lani sem rabil še kup papirjev in homologacijo, ker je bil motor pripeljan iz Italije in prvič registriran v RS, letos pa samo prometno, osebno in 45 evrov za pregled in cestnino. Zdaj pa eno leto mir, drugo leto bo pa itak cestnina že preimenovana v takso za obremenjevanje okolja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej na zavarovalnici - letos niso rabili več police od avta za 50% bonus, ker sem to uveljavil lani. Na bonus še popust na nevračilo premije in sem za polico plačal 135 evrov (z zeleno karto, brez AO+), koza ima 45 kW (60 KM), 599 ccm, l. 1993.

Mal velik si dal. Jaz za 72kW samo 99€ z zeleno karto. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal velik si dal. Jaz za 72kW samo 99€ z zeleno karto. :rolleyes:

Po kW isti razred kot moj - popust na nevračilo premije je bil kao manjši, pa ni popusta na članstvo v motoklubu (ker pač nisem član nobenega), za nekaj evrov razlike pa se tudi ne sekiram preveč. Bom par ur več delal, pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:

ELEKTRONSKO PODALJŠANJE PROMETNEGA DOVOLJENJA

sm dobila pošto o zavarovanju mojga mopeda in sicer

Da me želijo opomniti da mi dne 12.4.08 poteče veljavnost prometnega dovoljenja za motor ta in ta z reg oznako lj-....

da lahko sedaj poleg običajnega postopka lahko podaljšam promeno dovoljenje prek elektronskih storitev na portalu http://e-uprava.gov.si/e-uprava/

in sicer za vozila katera imajo opravljen tehnični pregled oziroma ga ne potrebujejo.

Za izvedbo podaljšanja poterbuješ št prometnega,št veljavne zavarovalne police ter plačilno sredstvo(Eurocard,Activa,Moneta,Abanet,Visa,Maestro;...)

Postopek izvedete z odddajo elektronske vloge za podaljšanje veljavnega prpmetnega dovoljenja in plačila povračila za uporabo cest.

Prometno dovoljenje dobite po pošti,na naslov stalnega prebivališča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,to so men tut poslali. Me je malo presenetlo,ko sem vido kuverto od ministrstva za javno upravo.

Samo kaj ko nimam več kaj podalševat prek neta. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Letos imam prvič tehnični pregled za motor.

Kaj ti točno pregledajo?

Problem je ker sem zamenjal zadnji nosilec za tablico (nimam lučke zadaj), zamenjal sem vse smernike (so zatemnjeni, vendar svetijo precej bolje ker so 2x močnejše žarnice notri --> posledično mi ne delajo vsi 4je naenkrat :whistle: ) ter obe gumi sta že kar bogi :whistle:

Je kaj šans da padem skozi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pravilih ga ne bi smel opraviti že zaradi nosilca, ki nima lučke in zato ni homologiran za uporabo na naših cestah. Smerniki morajo tud met homologacijsko oznako, gumi pa morta met pač tolk profila, kolkr je predpisano, itak pa bolš da jih zamenjaš, ker se pelješ po njih!

Meni so pregledali številke, papirje, vsa svetila, gume ter bremze.....skratka vse :blush:

Srečno! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos imam prvič tehnični pregled za motor.

Kaj ti točno pregledajo?

Problem je ker sem zamenjal zadnji nosilec za tablico (nimam lučke zadaj), zamenjal sem vse smernike (so zatemnjeni, vendar svetijo precej bolje ker so 2x močnejše žarnice notri --> posledično mi ne delajo vsi 4je naenkrat :whistle: ) ter obe gumi sta že kar bogi :whistle:

Je kaj šans da padem skozi?

ne stoj niti provat :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, če povsod gledajo številke okvirja iz prometne pa na okvirju ??? Kje ne ? K drugač bom jest kar uno ploščico iz druzga motorja nalimov čez mojo...pride cenej ređistracija (do 72kw :worship: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Cerknici (oziroma Podskranjiku) ne gledajo nič.. Bremze proba in to je to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, če povsod gledajo številke okvirja iz prometne pa na okvirju ??? Kje ne ? K drugač bom jest kar uno ploščico iz druzga motorja nalimov čez mojo...pride cenej ređistracija (do 72kw :worship: )

Po mojih izkušnjah striktno gledajo številke, če že drugega ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potemtakem pa se splača prit k nam, ker tega definitivno ne pogledajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K drugač bom jest kar uno ploščico iz druzga motorja nalimov čez mojo...pride cenej ređistracija (do 72kw :worship: )

Bogi ti, če te dobijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga dobijo, je lahko največ kar lahko dobi, kazen za nehomologirano predelavo.. Ker itak je oba motorja kupil in s tem mašine, sta oba motorja pisana nanj in ima od obeh papirje..

Bi pa znal biti bolj resen problem, če bi bila prometna in bi to nekako ugotovili. Potem bi pa znala zavarovalnica komplicirat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Cerknici (oziroma Podskranjiku) ne gledajo nič.. Bremze proba in to je to :)

Bomo vidli kaj bo jutr ko bom jawo pelala tja in bo vsa delavnca zakajena hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa znal biti bolj resen problem, če bi bila prometna in bi to nekako ugotovili. Potem bi pa znala zavarovalnica komplicirat..

Sj zaradi prometne sem mislil. Folk se ne zaveda, kaj lahko to potegne za sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prejšnjih straneh nisem zasledil dokončnega odgovora...

Katerim letnikom letos ni treba opravit tehničnega pregleda? 2008,2007,2006,2005, 2003, 2001 ?

Letniki 2004, 2002 ter 2000- pa ga morajo opravit?

Štima tako ali sem narobe razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš 2008 letnik, prvi tehnični 2012, potem 2014, 2016, potem pa vsako leto... Zdaj pa si izračunaj. Torej, ko je motor star štiri, šest, osem let, potem pa vsako leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš 2008 letnik, prvi tehnični 2012, potem 2014, 2016, potem pa vsako leto... Zdaj pa si izračunaj. Torej, ko je motor star štiri, šest, osem let, potem pa vsako leto.

si pa faca...lahko je tebi ,ko imaš šele 2012 tehničnega :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos moraš opravit tehnični, če je motor letnik 04, 02,..., torej ga ne rabiš, če je motor letnik 03, 01...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prejšnjih straneh nisem zasledil dokončnega odgovora...

Katerim letnikom letos ni treba opravit tehničnega pregleda? 2008,2007,2006,2005, 2003, 2001 ?

Letniki 2004, 2002 ter 2000- pa ga morajo opravit?

Štima tako ali sem narobe razumel?

moj motor je letnik 2000, pa mi letos ni bilo potrebno delat tehničnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!