Skoči na vsebino

Popularni moto Placi


izibajker

Priporočene objave

Just now, dr.looney said:

No v 4 letih niso cesto popolnoma nic popravljali.... ne na nasi ne na avstrijski... 

 

Ampak 4 leta nazaj je blo cist fajn. Meni. 

 

Z mal sportne srece, bom su letos prevert. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

Ampak 4 leta nazaj je blo cist fajn. Meni. 

 

Z mal sportne srece, bom su letos prevert. 

Men se zdi vsak let slabsa.... je pa res da se peljeva kar velikokrat čez.... in jo imam že pocas poln kufer.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Buschi pravi:

Za nas Savinčane je Jezersko super. Ponavadi čez Tohinjsko do Kamnika(ali čez Črnivc), tam do Kranja, Jezersko, Pavličevo, Logarska, malica pri Prodniku in domov.

 

Lepa je tudi Šentjur-Prevorje-Podsreda-Šmarje.

 

Super je tudi Velenje-Sleme-Črna, sam je polna debilnih  obritonožcev.

 

Pa enkrat sem se peljal iz morja iz Kočevja do Novga mesta- meni top.

 

Drgač pa tudi avstrijska Golica.

 

Za enduro mi je pa top Mozirje-Črna čez Lepe njive.

Same res dobre(moje) si naštel:worship:

Dodajam meni prijeten krog Ljubno, Mozirje, Braslovče, Trojane(pavza pa motorjev vedno veliko),Kamnik,902 Gornji grad Ljubno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Xebec pravi:

.....jst mam ene par dobrih cest na gorenjskem ala ride/kal k sicer niso ful obiskane, .....

Drgač pa Bohn je kr dobr obiskan, u kafani Pod Brezo delajo same lušne ;) ....

.....Te največkat vozm, res pa je da skor zmeri na konc končam na Kalu al pa Ridah....

 

pred 10 urami, DAMI34 pravi:

...In zakaj se jaz ustavim na kačjih?

Ker je tm folk, da kako rečemo, ker je poleti povprečno 10C manj kot v dolini pri nas, ker lahko odrajsam 2 ovinka in ker so na sredi mojega kroga, ki ga običajno naredim. 

Sploh nimam pojma zakaj so popularne. Ok, zadnih parl let se tut slika folk rt, za selfije. :P

 

pred 3 urami, Buschi pravi:

....Za nas Savinčane je Jezersko super. Ponavadi čez Tohinjsko do Kamnika(ali čez Črnivc), tam do Kranja, Jezersko, Pavličevo, Logarska, malica pri Prodniku in domov.....

 

pred 2 urami, dr.looney pravi:

...Jezersko je super na avstrijski strani.... na nasi se ti spet prestavljajo notranji organi..... Pavlicevo je za bruhat.... na obeh straneh..... edino Črnivec 'Gornji Grad- pa po Zadrečki do Nazarji je ok.... Midva se najraje voziva po Avstriji. Manj zjahane  in lepse ceste, manj prometa in bolj kulturni vozniki. 

Hvala vsem (pa še ostalim, ki jih nisem tule citiral) za navedbo teh destinacij in lepih cestnih odsekov. Marsikaj od tega je večina od nas že odpeljala, pa verjetno ne samo enkrat. Ampak poanta te teme ni bila na relaciji opisov cest in panoram, pač pa v zamisli, ki sem jo zapisal že v uvodnem postu:

 .... da slišimo kakšno zanimivo mnenje o tem  zakaj so (če so) določene lokacije "popularne". Ima ta "popularnost" tudi kaj vsebine ali gre za popularnost zaradi popularnosti?...

V tem smislu je Xebec-ov odgovor  že precej blizu. Iz njega se da razumet, da je tam v Bohinju popularna kafana Pod Brezo. To, da tam delajo same luštne je pa itak predpogoj. :)

Pa DAMI je navedel nekaj argumentov (ki verjetno veljajo kar za veliko večino rednih obiskovalcev Rid). Kot pravi: Folk+poletna hladovina+rajsanje ovinkov+slikanje za selfije...

 

Veliko lokacij, cest, panoramskih razgledov.... je lepih. In z užitkom se tam ustavimo, ali po tistih cestah peljemo in uživamo.  Ampak zelo malo je takih punktov, za katere bi lahko rekli, da so "popularni". In to me zanima v tej temi, da dobim čimveč raznolikih odgovorov, pogledov, mnenj..., zakaj so nekatere lokacije "popularne", mnoge ostale pa samo "lepe".

Zima bo še dolga, tako da nič hitet z odgovori...:naughty:

Popravljeno . Popravil izibajker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame,je cesta Kočevje-Dvor,ena boljših za kratek  popoldanski krog,pa tudi v Laščah pri Rojcu,opažam vedno več motoristov,kateri se radi ustavljajo na odojka obenem pa še malo predebatirajo svoje izkušnje.Mislim da se Maus rad tam ustavi:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, jvalant pravi:

 

 Te bom enkrat pelu na Weissbriach... Se bl hladno,  krasni ovinki. Sam bos mogu mal potrpet,  men samo ene 120gre po ravnem  ;)

 

105 je dovolj, toliko da v šesto šaltam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ena takih "popularnih" lokacij je tudi Gams v Slovenski Bistrici. Zakaj je tako nimam pojma. Lokacija ni nic posebnega , osebje pa nezainteresirano za strezbo. 

Tezko kaj pametnega napisem o popularnih lokacija, ker se jih v velikem loku izogibava. Edino  v Postojni na OMW se ustaviva , ko greva proti morju, da tankava pa spijeva kavo pa še to ne vedno. :rolleyes: Aja pa na Trojanah v prvi vrsti zaradi sladoleda. :rolleyes:

 

@izibajker a zdej bo uredu sestavek.... :jezik:.... 

 

 

Popravljeno . Popravil dr.looney
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, izibajker said:

.....Dolenjska... manjka, pa da vidimo, ali imajo tam tudi kakšno "popularno" lokacijo oz. kakšne druge prioritete...

Ja, imamo eno tako. Aktualna le enkrat letno, na velikonočni ponedeljek, obisk pa je nenormalen. Na lep dan se nas je zbralo tudi že 12 tisoč.  Kaj nas združuje? Želja po druženju, drugega razloga ne vidim. Pač se dobimo na dela prost dan, ko ima večina  čas. Vsebina takega dogodka se mi zdi bolj postranskega pomena. Eni pač pridejo, pofirbcajo in grejo naprej, drugi pridejo šminkirat, spet tretji dejansko zaradi blagoslova, četrti samo zaradi druženja... Ko združiš različne karakterje skupaj, dodaš zraven še nekaj lepih ovinkov in parkirišče pa takoj dobiš "popularno" lokacijo. Ovinki ostanejo enaki, gneracije se menjajo....

 

1 hour ago, bobi1001 said:

Zame,je cesta Kočevje-Dvor,ena boljših za kratek  popoldanski krog,pa tudi v Laščah pri Rojcu,opažam vedno več motoristov,kateri se radi ustavljajo na odojka obenem pa še malo predebatirajo svoje izkušnje.Mislim da se Maus rad tam ustavi:P

Dvor-Kočevje je za na juriš, lahko pa podaljšaš naprej do Petrine, Grobnika, na Jadranko... Meni je vrhunska trasa, jo pa skoraj vedno kombiniram še s kakšnim bolj umirjenim (počasnejšim) odsekom. Možnosti je res ogromno (Medvedje ride, ob Kolpi, nazaj skozi Belo krajino, na Rakitno, še na Kačje ride se gre v tej smeri...:) Vedno se najde kakšen razlog za ta odsek.  Poleg Rojc-a je med bolj priljubljenimi lokacijami še Big Star v Kočevju. Nič posebnega, so pa vedno tam parkirani motorji. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, XTR pravi:

Ja, imamo eno tako. Aktualna le enkrat letno, na velikonočni ponedeljek, obisk pa je nenormalen. Na lep dan se nas je zbralo tudi že 12 tisoč.  Kaj nas združuje? Želja po druženju, drugega razloga ne vidim. Pač se dobimo na dela prost dan, ko ima večina  čas. Vsebina takega dogodka se mi zdi bolj postranskega pomena. Eni pač pridejo, pofirbcajo in grejo naprej, drugi pridejo šminkirat, spet tretji dejansko zaradi blagoslova, četrti samo zaradi druženja... Ko združiš različne karakterje skupaj, dodaš zraven še nekaj lepih ovinkov in parkirišče pa takoj dobiš "popularno" lokacijo. Ovinki ostanejo enaki, gneracije se menjajo....

Bil enkrat...pa mislim da nikoli več. Gužva, gužva, gužva...jest pa sovražim gužvo. Stojiš ko budala v koloni, da prideš do parkplaca, parkplac prepoln, gužva okol cerkve nepopisna, štanti polni neuporabne robe, scat nimaš ka jet...razen za uno staro razpadajočo bajto...bruh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvor Kočevje in tista gostilna malo naprej od pumpe. Novo mesto Metlika in pa Semič Dolenjske Toplice (gostilna Gušt, če bo kdo lačen). Malo čez mejo mi je všeč Golica... Kar se Posavja tiče nekih placov, kjer bi se zbirali, dejansko nimamo. Bil je Bikers Cafe, pa ga na žalost ni več. Vse ostalo so bolj placi, kjer se lokalci ustavljaljamo, da popijemo kakšen kufe... Jaz običajno v Kostanjevici. Cajti so hecni... Premalo časa in se folk raje vozi, kot druži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Buschi said:

Bil enkrat...pa mislim da nikoli več. Gužva, gužva, gužva...jest pa sovražim gužvo. Stojiš ko budala v koloni, da prideš do parkplaca, parkplac prepoln, gužva okol cerkve nepopisna, štanti polni neuporabne robe, scat nimaš ka jet...razen za uno staro razpadajočo bajto...bruh.

Tudi meni ni hudo zanimiv dogodek, se pa iz leta v leto izboljšuje. Navedel sem ga bolj kot primer "popularne lokacije", kar potrjuje udeležba. Na Motosvet-u je itak večina nastrojena proti takim dogodkom... nima veze to. Razlogi za tako udeležbo? Verjetno zelo podobni kot na ostalih "placih". Kakšnega pretiranega užitka v vožnji običajno okrog velike noči ni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/18/2019 at 9:54 PM, Kugelschreiber said:

Ajd, nism bil tam ene 4 leta, in ti mas verjetno bistveno bol obcutlive senzorje na riti, ampak, a se je res cist podrlo? 

Res grdo je (blo predlani) korensko sedlo. 

 Ne ni, Pavlicevo sedlo je cist ok...   Edin ena serpentina,  kjer se pred njo odcepi makadam, me jebe ama cisto zmeraj, oci vn padejo k pogruntam, da cesta ne gre naravnost, ampak desno :P Vsakic ze vrsto let! Je Avstrijski del mal bl ozek, zato pa lep... Nc groznga, ce vzmetenje dela ok ;)

21 hours ago, DAMI34 said:

105 je dovolj, toliko da v šesto šaltam :P

 

  Ah pol pa ok, men tm okol 140 pete ze zmanjkuje, ga sam se razzene lohka :)

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri "Funku" na Bizeljskem

https://www.google.com/maps/place/Dnevni+bar+"Pri+zelenem+Gozdičku"+-+Šekoranja+Jože,+s.p./@46.0258985,15.6844939,17z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x9e0f48847f15cf21!8m2!3d46.0264525!4d15.6845511

https://www.google.com/maps/place/Dnevni+bar+"Pri+zelenem+Gozdičku"+-+Šekoranja+Jože,+s.p./@46.0265913,15.6847085,3a,75y,202.59h,75.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3E80ToACVxDXTussJeoX5w!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x0:0x9e0f48847f15cf21!8m2!3d46.0264525!4d15.6845511

Veliko lokalnih in tudi drugih motoristov se ustavi tukaj, ker je lastnik Jože dolgoletni motorist in dolgoletni predsednik DLM Vrageci. Živi in diha za motorizem in svoj lokalček, ker je vedno dobre volje in se vedno lahko obrneš nanj.

Ker ima super teraso, ni lepšega kot v poletni pripeki švicen kot konj, ko greš z kake fure proti domu se usedet pod njegovo lipco in srknt kak pir. Vedno senca in hlad.

Ker ob nedeljah tam dela njegova ljubka in prijazna nečakinja

Ker ima fer cene. Mislim da je trenutno velik pir 1.8 €, kufe z mlekom/kapučin 0,90 €

Pa Race land Krško, picerija Adrenalina. Srkneš kako pijačko na terasi in panoransko gledaš na pisto, kjer se ponavadi podijo z motori, gokarti, itd in si tako malo privežeš dušo.

 

Popravljeno . Popravil Big Py
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Big Py pravi:

Pri "Funku" na Bizeljskem

Vedno na voljo moto revije in prospekti...vcasih so bli mislim torki zaprti...so se?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je fajn: https://goo.gl/maps/vVvSoDPuXj82 - dober strudl in kava. Super cesta z obeh strani. Z kombinacijo Hebalm ,Pack, Weinebene (iz bilokatere strani )ter obcasno se Soboth (nikoli ob vikendih) prav prijetna - zame standardna - fura. Pa se tock ne talajo in visje omejitve majo. Weinebene pa je glih na novo asfaltirana - ne se cisto v celoti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvor - Kočevje je ZAKON!! Lepi pregledni ovinki, nekaj je tudi bolj zaprtih primernih za kolenčkanje :) Vmes je nekaj manjših naselij, da človek umiri strasti (saj veste je treba po predpisih :)) Lani so del ceste preplastili tako, da je asfalt dober in prometa ni veliko pa še narava je čudovita. V Kočevju pa obvezno v Big Star na kofe ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a pa vi se to kr tko malo naokoli vozte..al kako?...    :huh:

 

..ko smo že na kočevskem koncu:

...V Livoldu greš proti Staremu trgu do Madroniča...pa še skok v Kolpo po ribjem kosilu...pa zaležt v senci za kako urco.

Od Livolda naprej je nekaj km ful lepega asfalta...pol naprej ne več toliko... ampak meni je cesta vseeno všeč.

...pot lahko nadaljuješ ob Kolpi....je ozka in počasna cesta..poleti je sicer polno tabornikov..izletnikov...kombiji z rafti..ampak je lepo...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madronič.... res lepo in odlične postrvi.

Rakitna je tut fajn, pol pa po drugi strani naprej proti primorski...

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/22/2019 at 2:23 PM, vuk76 said:

Tukaj je fajn: https://goo.gl/maps/vVvSoDPuXj82 - dober strudl in kava. Super cesta z obeh strani. Z kombinacijo Hebalm ,Pack, Weinebene (iz bilokatere strani )ter obcasno se Soboth (nikoli ob vikendih) prav prijetna - zame standardna - fura. Pa se tock ne talajo in visje omejitve majo. Weinebene pa je glih na novo asfaltirana - ne se cisto v celoti.

Tak pa je danes zjutraj zgledalo od zgoraj ? (med letom Frankfurt - Graz)gaberl_iz_letala2.thumb.jpg.9d5db9dd2ec1dde0543994582900ac03.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobratsch gostilna na vrhu pr tazadnjem parkingu, kufe ni slab klobasa zele hren tut supr za po jest :D

Nockalmstraße gostilna pr ta lesenmu motorju fajn kufe....... pa se kj bi najdu, zakaj? k mam vse to v blizini pa k glih vsak let Kärnten Card vzamem pa se lohka pol vsak dan gor vozm :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, KARMEN1 pravi:

Snack bar v Žusterni.

tm je bljak :dry:

p.s.

nehi reklamirat ta odlični plac, k pol bo spet skoz gužva in naum meu placa kje jest odlićne pohane frfotauke :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!