Skoči na vsebino

Motor v bloku


moped

Priporočene objave

Že celo življenje živim v hiši, obeta pa se mi da se bom preselil v blok. Zanima me kam spravljate motorje tisti ki živite v blokih, garaže, kleti, kolesarnice...? Imam nov motor in mepač malo skrbi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V garaže. Večina blokov ima kolesarnice in kleti tako speljane, da niti pod razno ne moreš tja s težkim motorjem. Kar sam preveri in imej to v mislih ko kupuješ stanovanje.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V garaže. Večina blokov ima kolesarnice in kleti tako speljane, da niti pod razno ne moreš tja s težkim motorjem. Kar sam preveri in imej to v mislih ko kupuješ stanovanje.

Andrej

...poleg tega v kolesarnicah in kleteh v blokih tudi ne smeš imeti motornih vozil :arrow: možnost požara

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nasi kolesarnici mamo 11 koles (ki bojo v kratkem "na steni" :lol: ) in dva motora: mojega Pegasa in sosedovega Atlantica 500 :P Zaklenem pa ni problema, tud noter ga dobim sorazmerno enostavno, saj je pot do vrat dolga in siroka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moped, že vse življenje živim v (istem) bloku in si nadvse želim v hišo... Welcome to the jungle!

Glede (ne)uporabe kolesarnice se v celoti pridružujem Andrejevemu mnenju. Do kletne kolesarnice v našem bloku vodi strm klanec ob zelo ozkih stopnicah, sledi pa 90-stopinjski ovinek in vstop skozi ozka vrata v kolesarnico. Še z MZ-jem je bilo nekaj težav, za Transalpa pa ni nobene možnosti. Potem je tu še predpis - v kolesarnico sme kolo ali kolo z motorjem (pa še to nekako pogojno, če ne moti stanovalcev), motocikel pa ne. Ko sem imel v kolesarnici APN6 in potem MZ, so sicer sosedje nekajkrat potarnali, da v kolesarnici smrdi po bencinu, vendar hujšega ni bilo - tistih nekaj let so brez težav tolerirali tudi MZ-ja.

Motocikel imam čez dan pogosto parkiran pred blokom ob vhodu poleg parkirnih mest za avtomobile. Nekatere stanovalce v pritličju in 1. nadstropju predvsem poleti, ko imajo odprta okna, moti zvok ob prihodu/odhodu, zato se potrudim, da motor čimprej ugasnem. Tudi speljujem z minimalnim plinom. Na ta način dosežem, da so sosedje zadovoljni in ni pripomb. Ker je v bližini otroško igrišče, je pri prihodu/odhodu potrebna večja previdnost. Otroci pridejo včasih pogledat parkiran motor, nekateri pa tudi splezajo nanj. Mlajši se lahko opečejo na izpuhu (se je že enkrat zgodilo, k sreči je bilo le nekaj joka, na koži pa nič). Starši, ki otroke zunaj pazijo, pa kakih opozoril o vročih izpuhih ne marajo preveč...

Tudi z garažami na našem koncu je križ, saj je povpraševanje večje od ponudbe. Svojo sem kupil v precej slabem stanju in jo popolnoma obnovil. Je zidana, vrstna, cca. 800m stran od bloka, tja grem ponavadi z biciklom. Elektrike v garaži že kakih trideset let ni več, ker je nekateri niso hoteli plačevati po sistemu delitve stroškov enega števca na število garaž. Zato sem si naredil 12V akumulatorsko napeljavo za dve nizkovoltažni fluorescentni svetilki in bodoči alarm z radijskim pagerjem. Vlomi so tu zaenkrat precej redki. Sicer bi se dalo dobiti garažo nekoliko bliže, cca. 500m od bloka, v dvoetažni garažni stavbi, vendar so tam zaradi slabe izvedbe vrat vlomi na dnevnem redu, predvsem v očem skriti kletni etaži.

Pa veliko sreče pri iskanju "štalce" za Yamaho!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od zacetka v grazi :)

Vprasanje v kaksno okolje se selis, a je moznost kraj, vandalizma... mogoce se splaca najeti kaksen box v garazni hisi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!