Skoči na vsebino

Zakaj je Honda v SLO veliko dražja kot v EU??


bobokrajnc

Priporočene objave

Zanima me zakaj stane v AS-u nov Varadero skoraj 11100Eur, npr. v Nemčiji pa 10350Eur, Italiji 10500....?? :roll:

Ali imajo naši trgovci tako velike marže, saj vendar vem da je moj Varadero l.99 prišel iz Nemčije, ali pa je tukaj kaj drugega?? Če pa primerjam npr.Suzukijev model V-Strom pa opazim da ga ponuja Odar za skoraj enako ceno kot v Nemčiji. Pa ta razlika ne velja samo za Varadero ampak za vse Honde. V koliko pa primerjam druge japonce te razlike niso tako očitne, da pa se o Italjanih sploh ne pogovarjemo saj so Aprilije veliko cenejše kot v Nemčiji.

Ob vsem tem pa se mi poraja še drugo vprašanje, če že gremo v EU kako bo z nakupi prek meje(garancija itd.), saj bom potem počakal eno leto pa šel po Hondo v Graz. :idea:

Bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To zdej tud mene zanima, ker se mi ne sploh sanja zakaj :?: :shock: :!: :evil: :idea: :arrow:

Da slisimo odgovorne kaj pravijo :2gunfire:

Je pa res, da skos poslusam, da je Honda Japonski Merdzo 8) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak uvoznik v Sloveniji poskuša na svoj način. poglejte kaj je odar delal lani (zelo visoke cene Suzukijev). Zgleda da se ni obneslo, ker letos ni več tako. Po drugi strani pa poglejte razmerje med ceno AfriceTwin in CBR600F pri nas in v Nemčiji. Pri nas je razlike kakšnih 200€, v D pa 850€. Tudi pri nekaterih drugih znamkah sem opazil, da so tehnično zastarelejši modeli pri nas relativno dražji kot v Nemčiji.

Primer: ZZR1200 v D stane 12.000€, pri nas pa 11.200€,

ER-5 v D stane 4.200€, pri nas pa 4.900€. OK, tukaj pri DKSu verjetno stavijo tudi na naše zavarovalne razrede.

Pa še en primer za Yamaho:

XJ600S (D) = 5640€, (SLO) = 6014€

TDM 900 (D) = 9690€, (SLO) = 8880€

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš našparan denar je najbolje da si motor kupiš pri nas. Če boš čakal, da bo sproščen uvoz motorjev, se boš še kar načakal. Tudi jaz komaj čakam ta zakon, ker bi iz tujine sigurno privlekel še kak star motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bral v brošuri za EU; :P

pisalo nekako takole in velja samo za avtomobile----če bomo kupovali avto v tujini bomo plačali davek slovenski v sloveniji za ta avto, (to je medsebojni dogovor) ki pa ne velja za ostale stvari ko bomo davek plačali v državi kateri zadevo kupujemo.

kako bo to za motorje..... :? 8) :lol: :? ??? :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa finta v tem, da reč ni izdelana v Europi in potem se navije carina? V Nemčji pa da nimajo takega zakona? Da zna Nemčji jene kupovat ceneje kot Slovenija?

Ne ubijte me, ker samo slepo ugibam!

A ja, še to; Japoncov v Italiji skoraj ne vidiš, ker ščitijo svojo proizvodnjo avtov in nakosmatijo ceno tujih avtov do neba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče cen motorjev pri nas se strinjam s Jasonom!

Ceno kreira uvoznik.... Lani se je tako "vštel" Odar pri Suzukiju in je že pred koncem sezone naredu razprodajo po "letošnjih cenah". Je moral, saj je prodal po tistih cenah zelo malo, skoraj nič....

Pri Odarju se je tudi lani zgodilo, da je odgovrni za motorje odšel (bil nogiran ali samodejno - to ne vem)... Prišel novi in z njim nove konkurenčne cene...

Vse je odvisno od uvoznika in njegovih "potreb" - pa tudi cene posameznih motorjev skreira glede na prodajo....

Honda ma letos nerazumen dvig cene - zakaj? Bomo videli, kdaj bodo popusti.... Mogoče pa je zaposlila prejšnega strokovnjaka za motorje od Odra :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je razlika v ceni predvsem zaradi različnih uvoznih dajatev za motorje iz Japonske. Ne vem, samo domnevam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je razlika v ceni predvsem zaradi različnih uvoznih dajatev za motorje iz Japonske. Ne vem, samo domnevam!

Suzuki, Kawasaki in Yamaha pa so od kje? :shock: :roll: :roll:

Sploh pa so npr. Transalpe narejene v EU in torej za njih veljajo dajatve kot za ostale evropske izdelke (poreklo pa to...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je razlika v ceni predvsem zaradi različnih uvoznih dajatev za motorje iz Japonske. Ne vem, samo domnevam!

Suzuki, Kawasaki in Yamaha pa so od kje? :shock: :roll: :roll:

Sploh pa so npr. Transalpe narejene v EU in torej za njih veljajo dajatve kot za ostale evropske izdelke (poreklo pa to...)

Če bi dobro prebrala bi videla, da sem pisala splošno za vse japonske motorje in ne samo za Hondo. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bral v brošuri za EU;   :P  

pisalo nekako takole in velja samo za avtomobile----če bomo kupovali avto v tujini bomo plačali davek slovenski v sloveniji za ta avto, (to je medsebojni dogovor) ki pa ne velja za ostale stvari ko bomo davek plačali v državi kateri zadevo kupujemo.

kako bo to za motorje..... :?  8)  :lol:  :? ??? :?:

enako bo potekalo,kot do sedaj.placal bos neto ceno v drzavi kjer nabavljas in davek in dajatve v drzavi kamor uvozis zadevo.edino poenostavljenje je pri homologacijah in podobnih problemih.

vsaj tako poteka v EU trenutno.profitira se lahko samo na razlicnih nivojih cen v drzavah in koliko popusta ti da prodajalec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi dobro prebrala bi videla, da sem pisala splošno za vse japonske motorje in ne samo za Hondo. :roll:

Seveda sem dobro prebrala. Zato pa sem to napisala. Gre se zato, da če bi bilo tako stanje zaradi JAPONSKIH motorjev, potem bi tudi ostale tri znamke morale biti toliko dražje pri nas kot pa so v Nemčiji.

A sem se dovolj jasno izrazila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi dobro prebrala bi videla, da sem pisala splošno za vse japonske motorje in ne samo za Hondo. :roll:

Seveda sem dobro prebrala. Zato pa sem to napisala. Gre se zato, da če bi bilo tako stanje zaradi JAPONSKIH motorjev, potem bi tudi ostale tri znamke morale biti toliko dražje pri nas kot pa so v Nemčiji.

A sem se dovolj jasno izrazila.

Pa saj večinoma so tudi ostale znamke dosti dražje v Nemčiji kot pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj večinoma so tudi ostale znamke dosti dražje v Nemčiji kot pri nas.

No, zdaj pa še enkrat preberi naslov pa prvi post, pa vse ostale, potem pa se bova dalje pogovarjali. :P 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj večinoma so tudi ostale znamke dosti dražje v Nemčiji kot pri nas.

No, zdaj pa še enkrat preberi naslov pa prvi post, pa vse ostale, potem pa se bova dalje pogovarjali. :P 8)

Popravljam, ker sem se zmočla oz. zatipkala.

Večinoma so vsi japonci (Honda, Yamaha, Suzuki, ...) dražji pri nas kot v Nemčiji :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večinoma so vsi japonci (Honda, Yamaha, Suzuki, ...) dražji pri nas kot v Nemčiji

To bo verjetno zato, da se zaščiti slovensko znamko TOMOS :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večinoma so vsi japonci (Honda, Yamaha, Suzuki, ...) dražji pri nas kot v Nemčiji :!:

Kdaj pa si nazadnje preverjal(a) cene motorjev pri nas in v Nemčiji? Nevem če si najbolj na tekočem.

Jaz sem to naredil ne dolgo nazaj, ampak samo za nekatere modele Yamahe in Kawe. Slovenske cene sem vzel iz motosvetovih cenikov, nemške pa iz Bikersovega kataloga 2003. Nekateri modeli so pri nas dražji drugi pa cenejši.

cene.jpg

V tretjem stolpcu se vidi za koliko % je določen model pri nas dražji/cenejši kot v nemčiji. (če je spredaj minus, pomeni da je pri nas ceneje)

Cene so pa v €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato sem pa napisala večinoma :lol:

Joj kako si se zavarovala. Ampak tudi večinoma ne moreš napisat.

Ali kdo ve kakšen je nemški DDV na motorje? jez mislim da je 16%, in če je to res, so v bistvu japonski motorji (razen mogoče Honde) pri nas večinoma cenejši. (beri: tovarna in vsi členi v distribucijski verigi manj zaslužijo. Tistemu kar pa država hoče se pa ne da izogniti.)

Dopuščam pa možnost, da so zate motorji v nemčiji večinoma cenejši, ker imaš baje neke hude pogajalcke sposobnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem slisal naslednjo vairianto in se mi zdi kar smiselna.

Slo pa se je ravno za temo na cene Hond in Yamah pri nas in v Nemciji.

Pri nas je Yamaha cenejsa, v Nemciji pa Honda. Tako stanje pa je baje zaradi tega, ker pri nas razlicni uvozniki sami oblikujejo cene. V Nemciji pa ima ponavadi maticna tovarna odprto podruznico tako, da dejansko sama tovarna oblikuje cene.

Nas trg pa je premali in jih to ne zanima. Nasi uvozniki tako pripeljejo motorje iz Nemcije (vecina Japonskih) in jim sami nastavijo cene. Ocitno hocejo pri Hondi ogromno zasluzit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!