Skoči na vsebino

Zakaj je Honda v SLO veliko dražja kot v EU??


bobokrajnc

Priporočene objave

Kako lepo mi je, ko vas tako skrbi moje skromno mnenje. 8)

Kar se pa mojih pogajalskih sposobnosti tiče pa ne vem od kje ti ta informacija :shock: Ampak hvala za kompliment :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako lepo mi je, ko vas tako skrbi moje skromno mnenje. 8)

Kar se pa mojih pogajalskih sposobnosti tiče pa ne vem od kje ti ta informacija :shock: Ampak hvala za kompliment :roll: :wink:

A te malo je.... in jih tema spljoh ne zanima ! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

končno ceno določa uvoznik, je pa odvisno od 2 dejavnikov:

1. nabavne cene in pogojev poslovanja, ki so lahko zelo različni od znamke do znamke. tako je predvsem odvisno kakšno ceno in pogoje postavi dobavitelj. naši uvozniki imajo različne možnosti, lahko kupujejo direktno na japonskem kar se je pokazalo za zelo tvegano (tečajna nihanja jen:usd) ali preko različnih evropskih uvoznikov - nemčije npr.

2. (in najpomembnejši) dejavnik pa je "košček kolača", ki ga hoče zaslužiti naš uvoznik. :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš našparan denar je najbolje da si motor kupiš pri nas. Če boš čakal, da bo sproščen uvoz motorjev, se boš še kar načakal. Tudi jaz komaj čakam ta zakon, ker bi iz tujine sigurno privlekel še kak star motor.
Ja, še dobro leto......... :roll:

V EU-ju bo zanimiv način financiranja motorjev. Razlike v cenah do 400 ali 500 evrov so zanemarljive (prevoz, stroški, čas, živci....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me zakaj stane v AS-u nov Varadero skoraj 11100Eur, npr. v Nemčiji pa 10350Eur, Italiji 10500....?? :roll:

Ali imajo naši trgovci tako velike marže, saj vendar vem da je moj Varadero l.99 prišel iz Nemčije, ali pa je tukaj kaj drugega?? Če pa primerjam npr.Suzukijev model V-Strom pa opazim da ga ponuja Odar za skoraj enako ceno kot v Nemčiji. Pa ta razlika ne velja samo za Varadero ampak za vse Honde. V koliko pa primerjam druge japonce te razlike niso tako očitne, da pa se o Italjanih sploh ne pogovarjemo saj so Aprilije veliko cenejše kot v Nemčiji.

Ob vsem tem pa se mi poraja še drugo vprašanje, če že gremo v EU kako bo z nakupi prek meje(garancija itd.), saj bom potem počakal eno leto pa šel po Hondo v Graz. :idea:

Sicer cist rahlo off topic, ampak ni samo Honda problematicna. Poglejte npr. Kawasaki

Z1000 stane v ameriki 8500$

Triumph speed triple 10990$

Pri nas:..

Z1000 mal manj kot 10000 EU

Speed triple mal vec kot 10000 EU

To je zgreseno po kakrsnikoli logiki...

Zdej kdo bi lahko reku, da je pac na kawasakije carina, ker niso narejeni v EU, na triple pa ne, ampak, sej americani so tut znani po tem, da scitijo svojo proizvodnjo, in oni bi po tej logiki moral nabit davek tako na triumpha, kot tudi na kawasakija.... mislm kr neki no. Men se Z1000 zdi kr fajn, ampak vsekakor ne bolj fajn kot triple. Po ameriskih cenah, bi ga pa kr hitr kupu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj ni logika v igri, niti davki...

Gre pač za interes določenega izdelovalca in potem še za interes določenega uvoznika/zastopnika/distributerja. nekateri želijo biti na skoraj ničevem slovenskem trgu dobro zapisani pri kupcih, drugim pa pač dol visi. Tisti, ki so pri nas dražji kot v tujini, imajo pač malo bolj jebivetrski odnos. Pa ne govorim o zastopnikih, ampak predvsem o izdelovalcih/evropskih_oddelkih, ki določajo cene. Če je njim vseeno, ali bodo v sloveniji prodali 100 mopedov ali pa namesto tega 140 za malo nižjo ceno, se ne grebejo.

Drugače je na večjih trgih - če se odločijo povečati prisotnost recimo v Nemčiji ali ZDA, mal oznižajo ceno in zato prodajo namesto 10.000 pač 15.000 motorjev --> tukaj se jim pač že splača cene zniževat...

Gre pač zato, da jih tudi organizacija prodajnega kanala (prodaja/servis/poprodaja...) nekaj stane, in to želijo eni imeti pač komercialno pokrito, drugi pa so to pripravljeni orgranizirati na svoje stroške, zaradi imidža...

Howk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me zakaj stane v AS-u nov Varadero skoraj 11100Eur, npr. v Nemčiji pa 10350Eur, Italiji 10500....?? :roll:

Ali imajo naši trgovci tako velike marže, saj vendar vem da je moj Varadero l.99 prišel iz Nemčije, ali pa je tukaj kaj drugega?? Če pa primerjam npr.Suzukijev model V-Strom pa opazim da ga ponuja Odar za skoraj enako ceno kot v Nemčiji. Pa ta razlika ne velja samo za Varadero ampak za vse Honde. V koliko pa primerjam druge japonce te razlike niso tako očitne, da pa se o Italjanih sploh ne pogovarjemo saj so Aprilije veliko cenejše kot v Nemčiji.

Ob vsem tem pa se mi poraja še drugo vprašanje, če že gremo v EU kako bo z nakupi prek meje(garancija itd.), saj bom potem počakal eno leto pa šel po Hondo v Graz. :idea:

Sicer cist rahlo off topic, ampak ni samo Honda problematicna. Poglejte npr. Kawasaki

Z1000 stane v ameriki 8500$

Triumph speed triple 10990$

Pri nas:..

Z1000 mal manj kot 10000 EU

Speed triple mal vec kot 10000 EU

To je zgreseno po kakrsnikoli logiki...

Zdej kdo bi lahko reku, da je pac na kawasakije carina, ker niso narejeni v EU, na triple pa ne, ampak, sej americani so tut znani po tem, da scitijo svojo proizvodnjo, in oni bi po tej logiki moral nabit davek tako na triumpha, kot tudi na kawasakija.... mislm kr neki no. Men se Z1000 zdi kr fajn, ampak vsekakor ne bolj fajn kot triple. Po ameriskih cenah, bi ga pa kr hitr kupu :)

Za nekatere modele Trumph je g. Jeza - uvoznik, izposloval manjš ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so čist trgovske variante in čisto je odvisno za kak rabat se lahko uvoznik zmeni in kok je lastnik trgovine požrešen. Ko je kriza in se nič ne prodaja tudi cene padajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa mojih pogajalskih sposobnosti tiče pa ne vem od kje ti ta informacija :shock: Ampak hvala za kompliment :roll: :wink:

Vse je na forumu:

Če znaš cenkat ti da lastnica trgovine ful popust. Moja čelada je bila začetna cena 400 EUR (SHOEI), na koncu smo zglihali na 245 EUR. Moraš znat :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

]

Če znaš cenkat ti da lastnica trgovine ful popust. Moja čelada je bila začetna cena 400 EUR (SHOEI), na koncu smo zglihali na 245 EUR. Moraš znat :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa mojih pogajalskih sposobnosti tiče pa ne vem od kje ti ta informacija :shock: Ampak hvala za kompliment :roll: :wink:

Vse je na forumu:

Če znaš cenkat ti da lastnica trgovine ful popust. Moja čelada je bila začetna cena 400 EUR (SHOEI), na koncu smo zglihali na 245 EUR. Moraš znat :lol: :lol: :lol:

Tut jakno smo zglihali iz 350 na 275 EUR. Ker ste pa že tako natančni, pa analiziramo zopet napisano.

Piše SMO in ne SEM. :twisted:

Morš znat in prave ljudi poznat :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih izkušenj vam povem, da so motorji res cenejši jest sem v italiji kupu novo supermoto hondo, ampak sem pa potem izgubil vse živce ko sem hotel opravit homologacijo v kopru. Po 10 dneh telefonarjenja, izletov v Koper mi je končno uspelo! Če je razlika vsega skupaj tja do 700 € se vam ne splača. Meni se je na konce vseeno splačalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih izkušenj vam povem, da so motorji res cenejši jest sem v italiji kupu novo supermoto hondo, ampak sem pa potem izgubil vse živce ko sem hotel opravit homologacijo v kopru. Po 10 dneh telefonarjenja, izletov v Koper mi je končno uspelo! Če je razlika vsega skupaj tja do 700 € se vam ne splača. Meni se je na konce vseeno splačalo

kater model Honde je to? pa kakšna je cena bila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse prevečkrat slišim misliti ljudi naglas 'kdor ma motor ma tut dnar pa naj plača'!!! :?:

Sam da je zadeva kao motoristična pa je že 2-3x dražja!

Akumulator za motor 8.000sit za avto 3x močnejši večji,...2x cenejši??

Pomoje si uvoznkitut mislijo sej bodo te motoristi že napraskal sej majo, pa zato non stop dvigujejo cene!! :shock: :shock:

Ja očitno je vse res saj grejo motorji še vedno za med kljub nenormalnim cenam!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja očitno je vse res saj grejo motorji še vedno za med kljub nenormalnim cenam!!!

Ciao,by Pero

Jep Pero res je, danes oz. včeraj je malo manjkalo, da bi, če bi imeli v Asu Duvilko na zalogi, le to tudi pripeljala domov :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse prevečkrat slišim misliti ljudi naglas 'kdor ma motor ma tut dnar pa naj plača'!!! :?:

Sam da je zadeva kao motoristična pa je že 2-3x dražja!

Akumulator za motor 8.000sit za avto 3x močnejši večji,...2x cenejši??

Pomoje si uvoznkitut mislijo sej bodo te motoristi že napraskal sej majo, pa zato non stop dvigujejo cene!! :shock: :shock:

Ja očitno je vse res saj grejo motorji še vedno za med kljub nenormalnim cenam!!!

Motorjev se manj proda, kot avtomobilov, pa še deli, kot je akumulator, so manj tipski... zato so proizvodne serije manjše in stroški izdelave/distribucije večji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja očitno je vse res saj grejo motorji še vedno za med kljub nenormalnim cenam!!!

Ciao,by Pero

Jep Pero res je, danes oz. včeraj je malo manjkalo, da bi, če bi imeli v Asu Duvilko na zalogi, le to tudi pripeljala domov :(

Joj dej poglej če jo majo kje drgje na zalogi pa si jo hitr ubod!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je stvar popolnoma jasna, po tehtnem razmisleku in primerjavi cen, ter ob pogoju da gremo aprila v EU sem se odločil da grem drugo leto "GOR" po motor.

ZAKAJ:

ZATO KER STANE V NEMČIJI VARADERO 2003 "NA KEŠ" OD (9000Eur-testni motorji-max.900km ; pa do 10150Eur ZA POPOLNOMA NOVEGA)!!!!!!! Vir podatkov Varadero.de forum- tema Was zahlst du für die Neue ? . http://212.227.142.198/vb/showthread.php3?...3?threadid=4079

SE PRAVI RAZLIKA V CENI OD 210 pa do 470 jurjev(ob upoštevanju da lahko testni motor sam voziš do nezavesti, pa še gume ti na željo menjajo).

Garancija velja za EU, servis pa tako in tako opravljam v MB.

Za ostale modele ne vem po moje pa so razlike prav tako enormne.

ZATO V NEDELJO VSI NA REFERENDUM IN OBKROŽITE ZA, VSAJ KAR SE EU ZADEVA.

Povdaril pa bi da sem ob prebiranju odgovorov v forumu zasledil kar veliko netočnih podatkov vsaj kar se cen v Nemčiji tiče. Upoštevati je treba razlike od trgovca do trgovca ter biti čimbolj spreten, razlike so zelo velike.

LP Bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno !

Jaz sem za HONDO VFR 800 FI dal cca 600 EUR manj kot je v Avstriji. To vem zato, ker mi je prodajalec pokazal Avstrijski prospekt in so bile zraven tudi cene, tako, da ne vem, če res vse drži, da so zunaj cenejši motorji od naših tukaj. Pa še to. Cene HOND so v SIT že 1,5 let enake. Lajko preveriš v Motoristu iz leta 2001 je cena VFR 2.599.000, toliko kot danes.

LP matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prav, vendar stvar postaja s tem še bolj zanimiva! Preveril sem tudi ceno za VFR-ko v Nemčiji in Italiji in se giblje okoli 12.600Eur(ABS) in 11500Eur, brez ABS. Pri nas naj bi stala cca.12.375Eur(ABS) , kar je FANTASTIČNO!!!!! :P Pol pa pogledam še npr. PAN EUROPEAN(ABS), ki stane "gori" cca. 16.000Eur, AS-OVCI pa zahtevajo zanj pičlih 17.600Eur :2gunfire: !!!! Za VARADERO velja razlika, ki jo omenjam zgoraj.

Iz tega sledi da uvoznik lahko ponudi slovenskemu trgu konkurenčne cene, razlike ki nastajajo pa povedo za koliko smo preplačali motor!!

LP BOBO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene HOND so v SIT že 1,5 let enake. Lahko preveriš v Motoristu iz leta 2001 je cena VFR 2.599.000, toliko kot danes.

Možno da je tako pri VFR, pri drugi modelih pa ni nujo. Samo poglej Transalp, ki je letos že 1,9mio (lani: 1,8mio; predlani: ? ) Po drugi strani pa se je Africa od lani pocenila za nekaj jurjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet ista zgodba nova Transalpka pride v Nemčiji 7440Eur :lol: , pri nas pa 8220Eur :x , razlika znaša cca.180.000SIT!!!!!! Potem pa paradoks pri Africi T. kjer je razlika 100Eur. :?:

Ne vem zakaj taka politika cen, baje pa majo ugodne cene motokultivatorjev :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorrrrrry !!!

Mislim, da so letošnje enake cene samo za CBR 600, xx 1100 in VFR. Za to sem siguren, ostalo pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

kar se Avstrije tiče ne pozabite da imajo nekak "zelen" dodaten davek na motorna vozila (avte in motorje) - izhaja iz predvidene porabe goriva in se giblje od 7% - 14% - zato so cene A-motorjev abnormalne - XJR je skoraj 12.000 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!