Skoči na vsebino

REGISTRACIJA SAMO ŠE ZA BOGATE!!!!


XRV-rider

Priporočene objave

ccm (cubic centimeters) = cm² (centimeter kvadrat) :arrow: .....eno ali drugo :wink:

a tko gre to ... moj motor ima potem prostornino 750 kvadratnih centimetrov :shock: :?: :wink: ...

ccm = cm3 in ne cm2 ... mislim pa da Max misli kaj drugega al ne al ja al kaj ... :)

Tocno tako, Hocko ima prov... 8) :D

No, da razcistimo :arrow: govorimo o kubikih :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ccm (cubic centimeters) = cm² (centimeter kvadrat) :arrow: .....eno ali drugo :wink:

a tko gre to ... moj motor ima potem prostornino 750 kvadratnih centimetrov :shock: :?: :wink: ...

ccm = cm3 in ne cm2 ... mislim pa da Max misli kaj drugega al ne al ja al kaj ... :)

eh jebat ga...... ravno izracunavam povrsine v novem projektu ....ze popravljam....... me je ze sram :oops: :oops: :oops:

:wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se repenčiš, dejstvo je, da nas zavarovalnice odirajo! :evil:

Sem pa tudi jaz proti "mitingom"! :twisted:

Si pa žal ne mormo velik pomagat! Če bi delala tržna načela, bi se recimo organiziralo x-tisoč motoristov, pa šli od zavarovalnice do zavarovalnice pa iskal najugodnejšo ponudbo za zavarovanje teh x-tisoč motorjev! Ker pa temu ni tako, si idejo lahko za klobuk zataknemo (al pa kam drugam :twisted: )!

Kako bo šele drugo leto, ko bodo tisti z manj kot 3-letnim stažem (izpit A manj kot 3 leta) plačali 25% več... In kaj naj- grem štrajkat al kaj? Če nimam izkušenj pač nimam izkušenj... Jebiga.

Če bi bli pametni, bi se vsi tukaj na motosvetu organizirali in ja - šli skupaj do zavarovalnice Triglav in rekli: tukaj nas je 100 (ali 200 ali 300), v žepih imamo vsi skupaj 20 milijonov, dajmo se zmenit, da nam date 10 ali 20% popust... ... ... to bi morali motoklubi porihtat po mojem...

Štrajk pa naj bo vedno zgolj zadnja, ne pa prva opcija, ki jo kdo vidi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ccm (cubic centimeters) = cm² (centimeter kvadrat) :arrow: .....eno ali drugo :wink:

a tko gre to ... moj motor ima potem prostornino 750 kvadratnih centimetrov :shock: :?: :wink: ...

ccm = cm3 in ne cm2 ... mislim pa da Max misli kaj drugega al ne al ja al kaj ... :)

Tocno tako, Hocko ima prov... 8) :D

No, da razcistimo :arrow: govorimo o kubikih :idea:

Max, še zmer ti ni potegnilo - ni fora v kubikih al ikvadratih, ampak v tem ,da si napisal 2,5 kubična centimetra dleovne prostornine. Jaz takega avta še nisem videl :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: pri nas velja decimalna vejica (takole: 2,5 litra), v ZDA je decimalna pika (2.5 litre).

imamo pa piko za ločilo tisočic, ampak zgolj, če je tisočic več kot deset. Torej - 2500 kubičnih centimetrov, kar je 2,5 litra (hehe, "kubična litra" :)))... Če bi bilo pa 25 litrov, pa bi bilo 25.000 kubičnih centimetrov (notice "the pika" med 25 in 000?). No, tako je pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sorry ... če praviš da je nekaj narejenega OK, jaz tega ne opazim (jebiga, izpit imam že dolgo, zakon ??? se je verjetno spremenil v tistih stvareh, ki me najbrž ne zanimajo preveč ...). Očitno sem spregledal uspehe, ki ste jih dosegli pred parlamentom ... AMPAK, MENE ŠE VEDNO MOPED PREDRAGO STANE; jebeš lepotne popravke - zavarovalnica me spomlad skor ubije (posledično tud žena :lol: ), na moped mi napopajo grdo nalepko, ki jo jesen praskam dol .... mislm, da bi mogl tud te stvari mal popravt.

Kurc, mogoče pa si ne moreš privoščiti motorja pa si zato slabe volje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motorje verjetno tud velja 12 letna doba, potem pa 2x na leto hodit na tehnicnega?? Pol se mi pa ne splaca imet registriranega celo leto, ce bom placeval tehnicnega ob zacetku in koncu "uradne" sezone... matr jim... in potem odpade bonifikacija in... :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, koliko pa stane po novem reg. za 125 ccm???

Še eno vprašanje: kupil sem motor, ki je reg. do konca avgusta-a bom sedaj ko ga bom prepisal dobil zavarovanje do avgusta, ali do naslednjega leta???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...KAJ JOKATE ! ! ! :evil: ...jest bi tud meu svoj avion, sam pizda, k tok stane, pa letališke pristojbnine, pa servisi, pa kerozin tud ni več tok đabe kukr je bil ...in zakaj ga nimam???....ne boste verjel...ker si ga ne morem prvoščit....KER JE LUKSUS...in pol pride slovenček, si kup motor (po možnosti z miljavžent kubiki in temu primerno še več konji)....in potem spoznanje....JOJ ME JOJ, TOLE PA STANE...ampak, lej ga zlomka, on ga vseeno obdrži....deca stradajo...počitnice samo še u prospektih...on pa sa prevaža od šanka do šanka in tarna, kok ga je do opizdil... od petrola, serviserja, vulkanizerja, zavarovalnice, pa policajev...mater jim...kako ga lohk pofukajo zarad prekoračitve 30 nad dovoljeno, sej gre njegova ninja 12 itaq več kot tristo na uro...30 več je pa itaq zanemarljivo...

....MOPED JE LUKSUS...

...nabiranje bonusa, pa polletna registracija, dejte mal razmislt preden klobasate...

...optimalno bi blo, da bi registriral z 50% bonusom in po pol leta odjavil, zavarovalnica bi vam pa refundirala 50% polne premije...ne??? :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem mnenju Nearrain-a. Imaš pač tisto kar lahko imaš. In motor je pač luksuz ne pa neka osnovna dobrina.

In sploh če se nekdo vozi manj kot 6 mesecev naj ne tarna, da mu ne priznajo bonifikacije :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....MOPED JE LUKSUS...

In motor je pač luksuz ne pa neka osnovna dobrina.

Vama bom dal jaz luksuz! :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, koliko pa stane po novem reg. za 125 ccm???

Še eno vprašanje: kupil sem motor, ki je reg. do konca avgusta-a bom sedaj ko ga bom prepisal dobil zavarovanje do avgusta, ali do naslednjega leta???

Tvoj motor spada v skupino do 250 ccm.

Osnovno zavarovanje+voznik+zelena karta znese 30700 sit pa nekaj drobižov. :wink:

Tak so mi včeraj zračunali na ZM :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: - XRV-... - kako definiraš "bogate"?

DVE LET NAZAJ SEM BIL PRI DRUŽINSKIH PRJATLIH V ŠVICI!

KAKORKOLI POGLEDAŠ SO TI REVEŽI 2 LETI NAZAJ PRI NJIHOVIH BORNIH PLAČAH (CCA 6000DEM) PLAČALI ZA HONDO VFR750 CELIH 450 DEM!!!!!!!!!!!! IN TAM JE MOTOR PREVOZNO SREDSTVO!!!!!!!!!!!

JAZ PA SEM DANES POKLICAL NA REGISTRACIJE KI MI JE ZA MOJO AFRIKO BREZ ZELENE KARTE SEŠTELA KAR 105.000 SIT!

NO TO PA JE SEVEDA SAMO 80% MOJEGA MESEČNEGA PRIHODKA!

VOZU SE BOM PA PAČ KAKŠEN MESEC KASNEJE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je žal, ampak je pač tako. Poznam polno primerkov, ko so kupili motor in niso prej pomislili na vse stroške, ki pridejo z nakupom motorja (registracija, servisi, gume, ...). To so stvari, ki jih moraš pri nakupu motorja vzeti v zakup, če ne je boljš brez motorja bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...optimalno bi blo, da bi registriral z 50% bonusom in po pol leta odjavil, zavarovalnica bi vam pa refundirala 50% polne premije...ne???

_________________

vidiš tako pa jaz delam, en avto odjaviš s prometa pa preneseš na motor :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se delno kar strinjam z Nearrainom. Ampak dejansko so NAŠE zavarovalnice nenasitne in pa totalno neelastične. Res ne razumem, da si v slučaju lastnik dveh ali več motorjev dolžan imeti za vsakega registracijo in svojo reg. tablico. Ponekod v tujini je dovolj, da v takem primeru plačaš regitracijo za najmočnejši motor, tablica pa ostaja samo ena za vse motorje in jo potem samo menjavaš iz enega na drugi motor.

Pred dvema dnevoma sem registriral Trophy-ja. z 10% popustom z AO+, zeleno karto, cestnino in s staro reg. tablico (za srečo) :wink:, je zneslo natančno 179.768,00 SIT :shock: :twisted: Resnično me zanima koliko bi moral plačati za enak motor pri kakšni zahodnoevropski zavarovalnici, seveda kot njihov državljan.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, koliko pa stane po novem reg. za 125 ccm???

Še eno vprašanje: kupil sem motor, ki je reg. do konca avgusta-a bom sedaj ko ga bom prepisal dobil zavarovanje do avgusta, ali do naslednjega leta???

Tvoj motor spada v skupino do 250 ccm.

Osnovno zavarovanje+voznik+zelena karta znese 30700 sit pa nekaj drobižov. :wink:

Tak so mi včeraj zračunali na ZM :?:

Narobe. 125ccm motor spada v razred 100-175ccm. Znesek, ki si ga napisal je pa pravi, amak za do 175ccm in ne 250.

Sicer pa ne sprašujte več koliko stane registracija za kakšen motor. ker to lahko zračunate na: http://www.amzs.si/amzstr/izracun/izracun.html

(zelo lušten programček)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje: kupil sem motor, ki je reg. do konca avgusta-a bom sedaj ko ga bom prepisal dobil zavarovanje do avgusta, ali do naslednjega leta???

Če si ga kupil pred kratkim je motor neregistriran in boš moral plačati celo zavarovanje.

Ker se po novem prodaja vozila neregistrirana.

Preostanek zavarovanja pa ostane lastniki da ga lahko prenese na svoje nasledje vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nabiranje bonusa, pa polletna registracija, dejte mal razmislt preden klobasate...

Kaj je pa tukaj za razmislit?? Osebno se vozim od približno 15.4. do najdalje 20.10. To je pri meni rizično obdobje za zavarovalnico, da bom eventuelno naredil pizdarijo. Zato nikakor ne razumem, zakaj bi, za pridobitev bonifikacije, moral imeti motor registriran še pozimi, ko se ne vozim in stoji v garaži. ČE SEM BIL CELO SEZONO PRIDEN, NE VEM, ZAKAJ NEBI BIL "NAGRAJEN" Z BONUSOM!?!

Sicer pa se z tabo strinjam........komur je predrago, naj se sooči z dejstvom, da mu motorja noben ni vsilil, da ga mora imet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam tako z XRV-riderjem kot Nearrain-om. Vendar velja razmisliti, da sta realnost in prihodnost takšni, da postaja motor vsebolj prevozno sredstvo, ker je pleha enostavno preveč. Zavarovalnice bi morale ponovno malo statistike preverit ali smo motoristi res tolikokrat povzročitelji nesreč, da je naša zavarovalna premija dvojna. Ko opazujem sosednje države in število motoristov tam, potem menim, da naš čas prihaja in da postaja biti imetnik avtomobila in ne imetnik motorja luxus. Cene za obvezno zavarovanje so previsoke. :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...MOPED JE LUKSUS...

...nabiranje bonusa, pa polletna registracija, dejte mal razmislt preden klobasate...

...optimalno bi blo, da bi registriral z 50% bonusom in po pol leta odjavil, zavarovalnica bi vam pa refundirala 50% polne premije...ne??? :twisted:

Itaq... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bom pokasiral kaj velikega vam častim 1% zavarovanja eno leto :roll:

Pazi da ti prehitro ne zmanjka.

Jest sem maja na vrsti cca 80k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O temle sem sicer že tvezil, pa bom še enkrat... Imam več kot 12 let star motor, zato je tehnični pregled na pol leta. In me ne moti, ker po pol leta itak odjavim motor za čez zimo. Ob registraciji plačam državi cestnino le za pol leta, ker toliko časa velja tudi nalepka. Na zavarovalnici sem vprašal, če lahko glede na veljavnost nalepke in državne predpise glede polletnega plačila cestnine plačam tudi zavarovanje le za pol leta. Odgovor: lahko, vendar v tem primeru plačam približno 70% letne zavarovalnine. Če pa plačam za vse leto, dobim po pol leta ob odjavi nazaj 50% denarja. 20% razlika po besedah delavke na zavarovalnici nastane zaradi "stroškov obdelave". Torej: zavarovalnico "prostovoljno" brezobrestno kreditiram pol leta, čeprav me v to pravzaprav prisilijo z 20% razliko v ceni... :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!