Skoči na vsebino

REGISTRACIJA SAMO ŠE ZA BOGATE!!!!


XRV-rider

Priporočene objave

Sem govoril z dvema privat zastopnikoma za dve zavarovalnici in oba pravita isto! Gre za Adriatic in Triglav v Velenju!

Prenos bonifikacije iz avta na motor ni mogoč! Povečanje bonifikacije, vkljub ne enajstmesečnem zavarovanju ni mogoč. Pravita, da mogoče ti kdo lahko da, samo če prido do kakšne nezgode, ti kasneje tega ne priznajo! To pomeni samo sranje!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm..zglede da v naših koncih bolj spoštujejo zakon :!: :?: . tudi sam sem se lani zanimal pri dveh zavarovalnicah in ni šans da ti priznajo bonus, če ni 12 mesecev zavarovan :? Kaj hočno, ker je predpisano z zakonom pa nas lupijo, ker vedo da drugače ne gre..Tudi med zav. je razlika za moj motor okoli 500sit, kar je zanemarljivo. To seveda za obvezno zavarovanje, če bi hotel dat kasko je pa druga pesem TAM NAMREČ VLADA TRG IN KONKURENCA :wink: pa so precej bolj prožni glede popustov itn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gremo cel Motosvet k eni zavarovalnici bi se pa zihr loh zmenl za en popust kt se šika!!!! :D  :D  :D  :idea:  

Ciao,by Pero

Tole je pa nora ideja, sam predn bi se mi zmenil bi bil že september :lol: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gremo cel Motosvet k eni zavarovalnici bi se pa zihr loh zmenl za en popust kt se šika!!!! :D  :D  :D  :idea:  

Ciao,by Pero

Tole je pa nora ideja, sam predn bi se mi zmenil bi bil že september :lol: :cry:

Sam toliko glejte da ne bo spetember 2004 :?

Bi blo res pametno se zment! Lahko jim podturimo tud avtomobile za kake %%%%

Ko bomo rekli da jim prinesemo recimo 10mio na leto če nam dajo recimo 10% sconta je to 1 mio na kpl forum recimo! :shock: Za ta denar pa lahko že kar en pošten FS organiziramo :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes registriral enga fazerja.

Gospe pravijo, da ni prenosa iz avtomobila na motorno kolo.

Gospe pravijo, da ni, tako kot ni prenosa iz avtomobila na tovorno vozilo ali avtobus, niti obratno.

Gospe pravijo, da ni bonitete, če ni vsaj 11 mesecev zavarovano.

Gospe pravijo tudi, da je PIN spet napačen (in moram jutri na banko, da mi vrnejo kartico :) :)) (šesrečadajemelaTejkasvojPINvpalmuPRESS).

Torej, da ne bomo več flancali:

Ali je med nami tudi kak zavarovalničar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti so imeli na celjskem zavarovalničarji večjo afero. So nekateri zavarovalni agenti kar tako po domače priznavali bonifikacije in podobne ugodnosti. Od afere dalje se agentje na tem koncu strogo držijo predpisov in internih navodil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti so imeli na celjskem zavarovalničarji večjo afero. So nekateri zavarovalni agenti kar tako po domače priznavali bonifikacije in podobne ugodnosti. Od afere dalje se agentje na tem koncu strogo držijo predpisov in internih navodil.

Na žalost :? . Jaz imam edino uteho, da si jih privoščim pri ostalih zavarovanjih, ki niso po zakonu obvezna. :) Malo se pa že mora zavarovalni agent spotiti za premijo, ki ni obvezna po zakonu ali ne :P

Da ne bodo mislile zavarovalnice da denar po cesti pobiramo :!: One ga namreč :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej jaz sem se tko mal pozanimala. Če bi hoteli doseči neko skupinsko ugodnost, bi morali pripadati neki definirani skupini (klub, društvo, združenje...), dokazati bi morali pripadnost tej skupini in potem bi se lahko začeli pogovarjat.

Torej ali narediti MS za nekakšen klub ali pa se priključiti neki že obstoječi skupini in se potem znotraj te dogovarjati z zavarovalnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm :

predlaga MAKSI

Ne vem če je to prava zadeva.

Glede na visoke ideale s katerimi opredeljujemo poslanstvo MAKSI-ja v naši družbi, bi bitka za ugodnejše cene naših motorinov opredelila to združenje nekoliko drugače.

Tovrstna pogajanja s prodajalci motorjev, bi morala pod okriljem MAKSI-ja potekati nevtralno, v smislu da se prodajalcu dokaže, da nastopa na našem trgu z nenormalno visokimi maržami ter da v primerjavi z ostalimi deželami vodi diskriminatorno politiko do naših kupcev.

Ne smel bi pa MAksi nastopat kot zagovornik določene skupine ljudi katera zgolj komercialno baranta za boljše pogoje nakupa.

8)

p.s.

Mal se mi je zbrkljalo.

Tle se o zavarovalnini pogovarjamo, jaz pa o cenah motorinov.

No ja, povedano velja za recimo predrage HONDE.

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa mogoče lahko Maksi začel delati kaj na temo znizanja registracij za motorna kolesa, saj dosegajo samo četrtino teže avtomobila in prav tako tudi cene. Tudi cest se veliko manj uniči z motornim kolesom kakor avtom ali kombijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi cest se veliko manj uniči z motornim kolesom kakor avtom ali kombijem.

"Registracija" je sestavljena iz zavarovanja, cestnine, tehničnega pregleda in ostalega.

Praviš da se z motorjem uniči manj ceste. Res je, in zato je tudi setnina nižja. Tudi tehnični pregled je cenejši kot za avte. (2600 SIT) Ostali stroški so, kakršni pač so. Če je kaj predrago, je to lahko le obvezno zavarovanje.

... ... ... ... ...

Namen obveznega zavarovanja je, da se 3. osebi plača škoda, ki ji jo povzročiš. Res je, da se motoristom zgodi dosti nesreč, ampak od tega jih je dosti takih, kjet oni niso krivi, ali pa so, pa nikomur (razen sebe) ne povzočijo nobene škode. Tudi v primerih da je motorist povzročitelj nesreče in da 3. osebi naredi škodo, je ta škoda (po mojem občutku) v povprečju nižja, kot tista ki jo naredi avto.

Potrebno bi bilo pritisniti na tistega, ki oblikuje cene obveznega zavarovanja (ni nujno da so to zavarovalnice; ali pa so - posredno), da se naredi refresh.

Zavarovalnice sigurno vodijo evidenco o tem komu so morali iz kakšnega naslova izplačati in kje so kaj pokasirali. Če bi mi imeli te podatke, bi lahko presodili ali je naša želja po nižjem obveznem zavarovanju upravičena ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem imela v mislih MAKSIja, ravno zaradi tega kar je napisal Ran. Lahko pa bi se npr. povezali s kakim klubom in bi potem nastopali v imenu tega kluba. Tako kot ima npr. zmenjeno IPA. Sam tja ne morš če nisi policaj. Torej nekaj kjer ni takih omejitev.

Prepričana sem, da so tlele na forumu tudi člani kakih klubov, ki bi bili zainteresirani za kak tak dogovor. Ampak da iz članstva ne bi izhajale nobene druge obveznosti.

Maksi pa naj se bori za splošno znižanje cen zavarovanj za vse slovenske motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem imela v mislih MAKSIja, ravno zaradi tega kar je napisal Ran.

Poglej, Ran je že sam ugotovil da je vse skupaj malo pomešal. Med zavzemanjem za nižje cene Hond, ali pa za bolj pravične cene obveznega zavarovanja, je razlika.

Ne moreš ti uletet do uvoznika in zahtevat nižje cene motorjev. Največ kar lahko storiš je, da ne storiš nič oz. ne kupiš tega motorja.

V primeru obveznih zavarovanj, pa lahko določena skupina popolnoma legitimno zahteva, da se ugotovi, ali so le te pravične*.

-------------------

* Poterbno je še definirat kaj je pravično, ampak upam da se za potrebe razprave zastopimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo! V 6. členu "Zakona o obveznih zavarovanjih v prometu" sem našel tole:

Vlada Republike Slovenije lahko določi najvišje zavarovalne premije za zavarovanja, ki so obvezna po tem zakonu, če ugotovi, da zavarovalne premije niso v sorazmerju z izplačanimi škodami. Sorazmerje zavarovalnih premij in izplačanih škod se ugotavlja na osnovi predpisanih statističnih podatkov, ki jih morajo zbirati zavarovalnice v Republiki Sloveniji.

To pomeni, da moramo vladi zatežiti, da preveri, če so premije sorazmerne z izplačili.

zakon is lahko preberete tukaj: http://www2.gov.si/zak/zak_vel.nsf/zakposo...09?OpenDocument

Samo še to moramo ugotoviti, kako naj dosežemo, da v primeru lastništva vač motorjev, plačaš zavarovanje samo za enega (----> imaš tudi samo eno reg. tablico)

DODATNO:

Oprostite, ampak zgornje besedilo ne velja več. V 8. členu Z A K O N A O SPREMEMBAH IN DOPOLNITVAH ZAKONA O OBVEZNIH ZAVAROVANJIH V PROMETU (ZOZP-A) piše, da se točno to besedilo črta.

(htp://www2.gov.si/zak/zak_vel.nsf/zakposop/2002-01-3238?OpenDocument)

(Pravniki, ne se preveč za glavo držat ob mojih ugotovitvah.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje (pa ne se preveč zjezit, če je že bilo vprašano):

En model mi je zatrjeval, da lahko dobim bonifikacijo tudi, če odjavljam motor (imam namreč 0% bonifikacije). Z njim se valda nisem strinjal, saj vsako pomlad plačam kot žuti.

A obstaja sploh verjetnost, da ti to katera zavarovalnica prizna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. ok..... zdej sm pa čist zmedena :shock: :shock: :shock: ....

Kaj je zdej res in kaj ne drži v zvezi z prenosom kuponov na motor???

Tip je včeri klical svojega zav. agenta na Tilio in uprašal če se to da, ker je slišal pač pozitivne informacije v zvezi s tem, pa mu je brihtnež od agenta samo reku da naj gre pač tja zavarvat svoj motor kjer se to da, ker pri Tili to ni mogoče. Pri Triglavu pa mu nočejo zavarvat kasko motor (R1), tako da pliz povejte a je to zdej možn al ne, ker pride cena oooooogroooomna ( 400 jurčko pa še mal drobiža) :roll: :roll: .

Ali se splača prepisat motor name, ker sem včlanjena v IPO?? :?: :?:

LP Tjaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. ok..... zdej sm pa čist zmedena :shock: :shock: :shock: ....

Kaj je zdej res in kaj ne drži v zvezi z prenosom kuponov na motor???

Tip je včeri klical na svojega zav. agenta na Tilio in uprašal če se to da, ker je slišal pač pozitivne informacije v zvezi s tem, pa mu je brihtnež od agenta samo reku da naj gre pač tja zavarvat svoj motor kjer se to da, ker pri Tili to ni mogoče. Pri Triglavu pa mu nočejo zavarvat kasko motor (R1), tako da pliz povejte a je to zdej možn al ne, ker pride cena oooooogroooomna ( 400 jurčko pa še mal drobiža) :roll: :roll: .

Ali se splača prepisat motor name, ker sem včlanjena v IPO?? :?: :?:

LP Tjaša

pa tako si srčkana, ko si čist zmedena...(berivelikeoči....)

priporočam, da kontaktiraj z našim članom KekecIII preko PM........ravno včeraj sem se pogovarjal o tej stvari z njim v OTP, tako da lahko dobiš informacije ,kaj se da in kaj ne.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason tudi sam imam dva motorčka in vem, da imajo v Avstriji, da lahko zavaruješ na eno tablico tri motorje. Plačaš pač zavarovanje za najdražji motor, za ostale pa samo opraviš tehnični pregled. Če bomo v EU bodo sigurno morali sprejeti tudi ta zakon ali pač ne? Bi bilo pa dobro kaj več zvedet tudi o tej zadevi. Kaj misliš na koga bi se bilo dobro obrnit in vprašat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. ok..... zdej sm pa čist zmedena :shock: :shock: :shock: ....

Kaj je zdej res in kaj ne drži v zvezi z prenosom kuponov na motor???

Tip je včeri klical svojega zav. agenta na Tilio in uprašal če se to da, ker je slišal pač pozitivne informacije v zvezi s tem, pa mu je brihtnež od agenta samo reku da naj gre pač tja zavarvat svoj motor kjer se to da, ker pri Tili to ni mogoče. Pri Triglavu pa mu nočejo zavarvat kasko motor (R1), tako da pliz povejte a je to zdej možn al ne, ker pride cena oooooogroooomna ( 400 jurčko pa še mal drobiža) :roll: :roll: .

Ali se splača prepisat motor name, ker sem včlanjena v IPO?? :?: :?:

LP Tjaša

Ja če se ti splača met 50% popusta pri 400000 sit...ne vem no, če bi se ti kaj poznalo... :cry: :cry:

GASA V KRANJ PA 200000 ČUKOV V ŽEP!!!!! ZDAJ TAKOJ!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. ok..... zdej sm pa čist zmedena :shock: :shock: :shock: ....

Kaj je zdej res in kaj ne drži v zvezi z prenosom kuponov na motor???

Tip je včeri klical svojega zav. agenta na Tilio in uprašal če se to da, ker je slišal pač pozitivne informacije v zvezi s tem, pa mu je brihtnež od agenta samo reku da naj gre pač tja zavarvat svoj motor kjer se to da, ker pri Tili to ni mogoče. Pri Triglavu pa mu nočejo zavarvat kasko motor (R1), tako da pliz povejte a je to zdej možn al ne, ker pride cena oooooogroooomna ( 400 jurčko pa še mal drobiža) :roll: :roll: .

Ali se splača prepisat motor name, ker sem včlanjena v IPO?? :?: :?:

LP Tjaša

Ja če se ti splača met 50% popusta pri 400000 sit...ne vem no, če bi se ti kaj poznalo... :cry: :cry:

GASA V KRANJ PA 200000 ČUKOV V ŽEP!!!!! ZDAJ TAKOJ!!!!!

Men se pa zdi da bodo tle težave pri prepisu motorja name, kljub popustu, sej veš "moj motor-moja svetinja"

:lol: :lol: :lol:

Bomo vidl kaj bodo gospoda rekli....

LP Tjaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se splača prepisat motor name, ker sem včlanjena v IPO?? :?:  :?:  

LP Tjaša

Oprostite moji nevednosti ampak kaj je IPO in kako postaneš član ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se splača prepisat motor name, ker sem včlanjena v IPO?? :?:  :?:  

LP Tjaša

Oprostite moji nevednosti ampak kaj je IPO in kako postaneš član ???

Mednarodno policijsko zdrženje, člani pa so samo pripadniki policije!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot je že Lojzi napisal je IPA- international police assosiation.

Lohka se včlanijo vanjo sedanji ali nekdanji zaposleni na MNZ ali Policiji.

Izpolniš pristopno izjavo, plačaš članarino in dobiš izkaznico, in nalepko za na vetrobransko steklo v avtu. Maš pa ful različnih popustov doma ali v tujini. Pomaga pa tudi če te ustavjo "policemani", ker mal preveč šibaš po cesti. :P

LP Tjaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!